۵ قانون مهم برای پوشیدن کفش رسمی با شلوار جین

۶ اسفند ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۴ دقیقه
پوشیدن کفش رسمی با شلوار جین

آیا تاکنون به این فکر کرده‌اید که چگونه می‌توانیم کفش رسمی را با شلوار جین بپوشیم؟ چه قوانینی برای ست کردن آن‌ها وجود دارد؟ نکته‌ی کلیدی برای استفاده کردن از این دو عنصر به صورت همزمان در استایل پیروی از چند اصلی است که در ادامه در این مطلب بررسی خواهیم کرد.

۱. از درست بودن نوع شلوار جین انتخابی‌تان مطمئن شوید

انتخاب شلوار جین متناسب با کفش رسمی

مدل‌های شلوار جین بسیاری وجود دارند. در حالی که همه‌ی شلوارهای جین غیر رسمی هستند، برخی انواع آن رسمی‌تر از سایرین به شمار می‌روند. برای این استایل باید شلوار جین‌هایی که رسمی‌تر هستند را انتخاب کنید.

شلوار جین‌هایی که حالت کهنه دارند، زاپ‌دار هستند و رنگ بسیار روشنی دارند، بیشتر از حد معمول غیر رسمی هستند و هیچگاه نباید با کفش رسمی پوشیده شوند.

در عوض به دنبال شلوارهای جینی باشید که از قسمت کمر و ران اندازه‌ی متناسبی داشته باشند. به بلندی شلوار جین توجه کنید و مدل‌هایی که خیلی بلند هستند و روی زمین کشیده می‌شوند را انتخاب نکنید.

به دنبال شلوار جین‌هایی باشید که از پایین متناسب‌تر هستند. شلوارهای بوت‌کات مناسب پوشیدن با کفش رسمی نیستند. شلوارهای بگ هم گزینه‌ی مناسبی نیستند، بلکه باید به دنبال برش‌های اسلیم و معمولی باشید. نکته‌ی مهم این است که باید از شلوارهای اسکینی هم اجتناب کنید زیرا بسیار جذب و اندامی بوده و کفش‌های رسمی مسخره و شبیه کفش دلقک به نظر می‌رسند. همچنین در مورد رنگ شلوارها سعی کنید شلوار جین‌های نیلی رنگ تیره یا حتی مشکی را انتخاب نکنید. ممکن است عجیب به نظر برسد اما شلوار جین‌های رنگی، با فرض اینکه اندازه و بلندی متناسبی داشته باشند، با کفش‌های رسمی مشکی یا قهوه‌ای تیره به خوبی ست می‌شوند. نکته‌ی اصلی که باید از آن مطمئن شوید این است که تضاد کافی بین کفش‌ها و شلوارهای جین وجود دارد بنابراین به نظر نمی‌رسد که بتوان آن‌ها به صورت دقیق با هم ست کرد.

۲. بهترین کفش‌های رسمی برای پوشیدن با شلوار جین

فقط شلوارهای جین نیستند که در زیبایی استایل نقش مهمی ایفا می‌کنند. انتخاب نوع کفش رسمی هم اهمیت بسیاری دارد. هنگام انتخاب کفش رسمی، کفشی که بیشتر به سمت غیر رسمی بودن متمایل است را انتخاب کنید. کفش‌های آکسفورد کفش‌های رسمی بسیار خوبی هستند اما بسیار رسمی بوده و با شلوار جین ترکیب مناسبی را ایجاد نمی‌کنند. استایل بهتر شامل انتخاب کفش‌های بلاچر، دربی یا لوفر است. شکل، ساختار و محل رویه‌ی این کفش‌ها نسبت به کفش‌های آکسفورد غیر رسمی‌تر است.

کفش‌های بلاچر از ساختار بنددار باز استفاده می‌کنند که بر عکس بند بسته در کفش آکسفورد است. رویه بیشتر روی کفش دوخته می‌شود تا زیر آن و همین موضوع باعث حجیم‌تر شدن کفش می‌شود. کفش‌های دربی از نظر ساختار بنددار باز بودنشان مشابه کفش‌های بلاچر هستند. این کفش‌ها از دو قسمت کشیده استفاده می‌کنند که در پاشنه به هم دوخته می‌شوند. کفش بلاچر از دو تکه چرم کوچک که روی کفش به هم دوخته می‌شوند، استفاده می‌کند. کفش‌های لوفر، جزو بهترین کفش‌های تابستانی به شمار می‌روند و به خوبی با شلوار جین ست می‌شوند. لوفرهای مشکی همچنان جزو کفش‌های رسمی به شمار می‌روند بنابراین با اعتماد به نفس کامل آن‌ها را بپوشید.

۳. به تناسب سایر اجزای استایل خود هم دقت کنید

متناسب بودن اجزا با کفش رسمی

حتی اگر شلوار جین هم می‌پوشید، حقیقت این است که انتخاب کفش رسمی با این تیپ به این معنا است که باید کل استایل خود را متناسب با آن رسمی‌تر انتخاب کنید. پوشیدن یک تیشرت یا سویشرت به تنهایی مناسب این استایل نیست. سعی کنید از پیراهن یقه‌دار متناسب یا پیراهن مردانه‌ی رسمی استفاده کنید.

از اکسسوری‌های ساده استفاده کنید

استایل خود را با یک کلاه تکمیل کرده یا در صورتی که پیراهن می‌پوشید از یک کراوات به همراه آن استفاده کنید. هر عنصری در استایل شما باید با کفش رسمی انتخابی ست باشد.

نکته: در صورتی که درشت‌اندام هستید باید بدانید که کفش‌های رسمی می‌توانند پاهای شما را کوچک‌تر نشان دهند. در صورتی که میان‌تنه‌ی بزرگی دارید، ترکیب کفش رسمی و شلوار جین را با دقت انتخاب کنید.

در صورتی که به دنبال لباسی هستید که شکم بزرگ را صاف کند، کت اسپرت با برش زیبا هم انتخاب بسیار خوبی  است؛ زیرا می‌تواند توازن را به استایل بازگردانده از نامتناسب به نظر رسیدن تیپ جلوگیری کند.

۴. از ترکیب مناسب استفاده کنید

با وارد کردن کفش رسمی به معادله، باید سایر وسایل چرم در استایل خود را هم در نظر داشته باشید. قانون پایه‌ این است که چرم کفش با سایر چرم‌ها مانند چرم بند ساعت هماهنگ باشد. همانطور که گفته شد، نیازی نیست که به صورت دقیق مانند هم باشند. هر چقدر به هم نزدیک‌تر باشند، بهتر است. شما می‌توانید کار را با متمرکز شدن روی قابل رویت‌ترین تکه‌ی چرمی استایل یعنی کمربند، ساده‌تر کنید. به عنوان مثال: ست کردن کفش‌های قهوه‌ای با چرم کردوبا ترکیب مناسبی نیست. اما در مورد جیر چطور؟ به دلیل تضاد موجود بین کفش‌ رسمی جیر و کمربند چرمی می‌توان آن‌ها را با هم پوشید. آیا می‌توان کفش رسمی مشکی را با شلوار جین پوشید؟ مشکی به صورت اساسی یک رنگ رسمی است اما تا زمانی که چرم براق نباشد.

۵. موقعیت را بشناسید

کفش رسمی مردانه

شما می‌توانید این استایل را برای موقعیت‌های غیر رسمی و تجاری بپوشید. باز هم به خاطر داشته باشید که شلوارهای جین غیر رسمی هستند. این استایل را نمی‌توان برای هر رویدادی که نیازمند پوشیدن تیپ رسمی است، استفاده کرد. هیچگاه کفش‌های رسمی و شلوار جین را در مراسم عروسی نپوشید، زیرا هرچقدر هم که خوب به نظر برسد، جایگزین کت‌و‌شلوار نیست.

در پایان

پاسخ این سوال که آیا می‌توانیم شلوار جین را با کفش رسمی بپوشیم، بله است. اگرچه برای این استایل باید چند نکته را در نظر بگیریم. کل استایل باید با کفش مطابقت داشته باشد. شلوار جین نباید زاپ‌دار باشد. علاو بر این باید تمیز و متناسب باشد.

کفش‌ها در این استایل نمی‌توانند خیلی رسمی باشند. این بدان معنا است که کفش‌های آکسفورد قابل استفاده نیستند. در نهایت، باید موارد چرم را در استایل خود با هم ست کنید.

منبع: Real Men Real Style

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه