[E3 2016] از کنفرانس بتسدا چه انتظاراتی داریم؟

۶ بهمن ۱۳۹۵ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه

استودیوی بازی‌سازی بتسدا، تا همین چند سال پیش، فقط به یکی دو بازی دل‌اش را خوش کرده بود. این استودیو هر چند سال یک بار شماره‌ی جدیدی از مجموعه بازی‌های «طومارهای باستانی» یا همان Elder Scrolls می‌ساخت و چند سال بعد را به ساخت شماره‌ی بعدی همین مجموعه سپری می‌کرد. با این حال، ساخت قسمت سوم مجموعه بازی‌های پرطرفدار فا‌ل‌آوت، همه چیز را برای این شرکت بازی‌سازی تغییر داد. کار به جایی رسیده است که بتسدا هم در کنار بزرگ‌ترین شرکت‌های بازی‌سازی مثل الکترونیک‌آرتز یا یوبی‌سافت، برای خودش کنفرانس مجزایی در نمایشگاه E3 برگزار می‌کند.

با تمام این اوصاف، شرکت بازی‌سازی بتسدا، قرار است چه چیزی امسال نشان‌مان دهد؟ چه انتظاراتی از کنفرانس امسال بتسدا در نمایشگاه E3 امسال داریم؟

قبل از هر چیز، به شایعاتی که اخیرا منتشر شده‌اند رجوع می‌کنیم. طبق شایعه‌ی جدید، قرار است در کنفرانس بتسدا، نسخه‌ی بازسازی شده‌ی قسمت پنجم مجموعه بازی‌های طومارهای باستانی یعنی همان «اسکایریم» معرفی شود. این نسخه‌ی بازسازی شده که ظاهرا قرار است برای کنسول‌های جدید یعنی ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن۴ معرفی شود، نه تنها تمام محتوای دانلودی اسکایریم را در خودش جای خواهد داد، بلکه از مادها (Mods) هم پشتیبانی خواهد کرد.

به غیر از اسکایریم، بتسدا سه بازی بزرگ دیگر هم برای کنفرانس‌اش در نظر گرفته است.

پشتیبانی از دستکاری‌ها (Mods)، قابلیتی است که فال‌آوت۴ را روی کنسول ایکس‌باکس وان بسیار محبوب کرده است. طوری که شنیده‌ایم فقط در چند روز، کاربران ایکس‌باکس وان، بیشتر از تمام بازی‌کننده‌های رایانه‌های شخصی روی کنسول‌شان برای فال‌آوت۴ دستکاری دانلود کرده‌اند. انتظار داریم قابلیت نصب دستکاری‌ها روی نسخه‌ی کنسولی اسکایریم، باز هم موفقیت دیگری را برای بتسدا رقم بزند.

TheEvilWithin

شنیده‌ایم به غیر از اسکایریم، بتسدا سه بازی بزرگ دیگر هم برای کنفرانس‌اش در نظر گرفته است. این بازی‌ها، قسمت‌های دوم Wolfenstein: The New Order، The Evil Within و Prey را شامل می‌شوند. نزدیک به دو سال پیش بود که یکی از بازیگران بازی The New Order، خبر از ساخت دنباله‌ی آن داده بود. بازیگر آخرین شماره‌ی ولفنشتاین گفته بود که احتمالا قسمت بعد The New Order، در سال ۲۰۱۵ عرضه می‌شود؛ در نتیجه اینکه شماره‌ی دوم این بازی رونمایی شود، موضوع عجیبی نخواهد بود.

استودیوی بازی‌سازی Tango Gameworks، سازنده‌ی بازی The Evil Within هم از استودیوهای زیرمجموعه‌ی شرکت بازی‌سازی بتسدا است. حتی اگر هم The Evil Within 2 رونمایی نشود، انتظار داریم اطلاعاتی از بازی بعدی استودیوی Tango Gameworks و «شینجی میکامی»، مدیر این استودیو، بشنویم.

Bethesda-1

اگر اخبار و شایعات صنعت بازی را دنبال کرده باشید، احتمالا از Prey و دنباله‌اش زیاد شنیده‌اید. ساخت قسمت دوم Prey یکی دو بار لغو شده است. با این حال، ظاهرا بتسدا تصمیم گرفته است تا Prey 2 را دوباره از اول بسازد. شنیده‌ایم که شعبه‌ی «آستین» استودیوی بازی‌سازی Arkane مشغول ساخت Prey 2 است. شعبه‌ی اصلی این استودیوی بازی‌سازی هم که تمام و کمال خودش را با قسمت دوم بازی «سرافکنده» سرگرم کرده است. می‌دانیم که قرار است رونمایی کامل روند بازی Dishonored 2 را هم در کنفرانس بتسدا در E3 امسال ببینیم.

پیش‌بینی‌هایی هم می‌توان از کنفرانس بتسدا داشت. برای مثال، می‌توان نگاهی به شماره‌ی جدید Doom کرد و معرفی محتوای دانلودی برای این بازی را هم دور از ذهن ندید. در حالی که بتسدا سه محتوای دانلودی برای فال‌آوت۴ معرفی کرده است، حتی ممکن است درباره‌ی یک بسته‌ی الحاقی بزرگ این بازی هم خبرهایی بشنویم. مطمئن هستیم که بتسدا کارش با بازی‌های Doom و Fallout 4 تمام نشده و برای این دو بازی، حسابی برنامه دارد.

کنفرانس بتسدا در نمایشگاه E3 امسال، قرار است در روز ۱۲ ژوئن برگزار شود. تاریخ و زمان دقیق برگزاری تمام کنفرانس‌های E3 2016 به وقت تهران را از مطلب‌اش بخوانید.

‌‌‌‌‌‌‌

E3_News
کانال تلگرام دیجی کالا مگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه