مدیران اکتیویژن و الکترونیک آرتز ۳۰۰ برابر کارمندان خود حقوق می‌گیرند

احسان ناخدا ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۸:۰۰ ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
مدیر شرکت الکترونیک آرتز

به گزارش موسسه‌ی آماری و تحقیقاتی As You Sow، «بابی کوتیک» (مدیر عامل اکتیویژن) و «اندرو ویلسون» (مدیر عامل الکترونیک‌آرتز) در لیست پردرآمدترین مدیران شرکت‌های آمریکایی قرار دارند و فراتر از میزان لازم مزد می‌گیرند. در فهرست منتشر شده، این دو به ترتیب رتبه‌های ۴۵ و ۹۸ را به خود اختصاص داده‌اند.

این گزارش سالیانه تنها به منظور محاسبه دستمزد مدیران اصلی شرکت‌ها انجام می‌گیرد و مشخص می‌کند چه افرادی درآمدهای بسیار بالا در مقایسه با نیروهای کار خود دارند. آمار ارائه شده با توجه به میزان درآمد سالیانه شخص، مقایسه آن با دریافتی کارمندان شرکت و فاکتورهای دیگری تخمین زده می‌شود.

اندرو ویلسون بیش‌ترین حقوق را در بین مدیران عامل صنعت بازی دریافت می‌کند. او سالیانه ۳۵.۷ میلیون دلار درآمد دارد که این میزان ۳۷۱ برابر بیش‌تر از کارمندان الکترونیک آرتز است.

مدیر شرکت اکتیویژن

درآمد سالانه‌ی بابی کوتیک هم چیزی حدود ۲۸.۵ میلیون دلار گزارش شده است؛ دقیقا ۳۰۶ برابر بیش‌تر از کارمندان پایه‌ی اکتیویژن.

مدیران دیزنی، نتفلیکس، شرکت فاکس قرن بیستم یا مک‌دونالد دیگر افرادی هستند که اسم‌شان کنار اندرو ویلسون و بابی کوتیک آمده و درآمدی بسیار بالا دارند.

هر دو شرکت اکتیویژن و الکترونیک آرتز تعدادی زیادی از کارکنان خود را در همین هفته‌های اخیر اخراج کرده‌اند. هفته گذشته اعلام شد که الکترونیک آرتز تعدادی از اعضای استودیو استرالیایی FireMonkeys را اخراج کرده. اکتیویژن هم همان‌طور که مدتی پیش خبر دادیم، نزدیک به ۸۰۰ نفر از کارکنان خود را کنار گذاشت.

منبع: GameIndustry.biz

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما