تاریخ عرضه‌ی نسخه‌ی کامل بازی eFootball مشخص شد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
eFootball

در حالی که چندین ماه از عرضه‌ی اولیه‌ی بازی فوتبالی جدید کونامی یعنی eFootball که جایگزین همان PES شده، گذشته است، کونامی بالاخره تصمیم گرفته تا تاریخ عرضه‌ی آپدیت نسخه‌ی ۱.۰.۰ بازی را اعلام کند. این در شرایطی است که معمولاً انتظار داشتیم که آپدیت ۱.۰.۰ با عرضه‌ی اولیه بازی در چندین ماه پیش عرضه شود.

این آپدیت قرار است در تاریخ ۱۴ آوریل منتشر شود. شرکت کونامی در بیانیه‌ای که در توییتر برای معرفی این آپدیت نوشته، آورده است: «ما با توجه به بازخوردهای دریافتی از سوی کاربرانمان، روی رفع باگ‌ها، تنظیم تعادل بازی و افزودن ویژگی‌های جدید به بازی کار کرده‌ایم تا لذت بیشتری را برای کاربرانمان داشته باشیم.»

حالت بازی جدیدی به نام «تیم رؤیایی» (Dream Team) به‌عنوان بخشی از این به‌روزرسانی اضافه خواهد شد که به بازیکنان این امکان را می‌دهد تا از ساخت تیم خود لذت ببرند و با تیم‌های رؤیایی دیگر از سراسر جهان روبرو شوند. در این بیانیه‌ی جدید که در وب‌سایت رسمی بازی منتشر شده، کونامی به واکنش‌های بسیار منفی طرفداران به نسخه‌ی اولیه eFootball در سپتامبر ۲۰۲۱ پرداخته است.

کونامی بیان کرده: «ما آنقدر روی به‌موقع منتشر کردن بازی متمرکز شده بودیم که مهم‌ترین چیز را از دست دادیم: کیفیت. طبیعتاً ما با واکنش‌های انتقادی طرفداران ناامید مواجه شدیم. تیم سازنده از آن زمان به‌سختی تلاش کرده تا اعتماد طرفداران محترمان را دوباره به دست آورد و همچنین بازی را برای طرفداران فوتبال در سراسر جهان لذت‌بخش‌تر کند.»

«به‌عنوان بخشی از تعهد خود به بهبود بازی، تاکتیک‌های جدید و قابلیت‌های متعددی (اعم از تهاجمی و تدافعی) را اضافه کرده‌ایم که در بازی فوتبال مدرن رایج هستند. ما همچنین تعادل بازی را مجدداً تنظیم کرده‌ایم و باگ‌ها را برطرف کرده‌ایم تا تجربه لذت‌بخشی از بازی را تضمین کنیم.»

eFootball

به گفته این سایت، این پیشرفت‌ها شامل تغییراتی در کنترل دفاع، پاس دادن و شوت کردن است. در این بیانیه‌ آمده: «در میان بازخوردهایی که دریافت کردیم، اکثر آن‌ها به دفاع کردن اشاره کرده بودند. به‌صورت ویژه، بسیاری از شما درباره‌ی دشواری دفاع کردن و پس گرفتن توپ اظهارنظر کرده‌‌اید. پس از بررسی اولویت‌بندی‌های مربوط به دفاع، تصمیم گرفتیم تنظیمات دکمه پیش‌فرض را تغییر دهیم تا دفاع شهودی‌تر و مستقیم‌تر شود. علاوه بر این، ما یک دستور جدید به نام Shoulder Charge’ اضافه کردیم تا بتوانید مالکیت خود را به شیوه‌ای فعال‌تر به دست آورید.»

پاس دادن نیز بهبود یافته است و گفته می‌شود پاس‌ها سریع‌تر و دقیق‌تر شده‌اند. این در حالی است که سرعت شوت کردن هم بهبود یافته و شیوه‌های جدیدی از جمله «شوت خیره‌کننده» و «پاس خیره‌کننده» برای ضربه به توپ اضافه شده است.

حالت جدید «تیم رؤیایی» مانند حالت MyClub در بازی PES و آلتیمیت تیم در بازی فیفا به شما اجازه می‌دهد که با استفاده از فوتبالیست‌های حرفه‌ای در سراسر جهان تیم خود را بسازید. طبق ادعای سازندگان، شما می‌توانید فوتبالیست‌ها را با توجه به سبک مناسب خود رشد دهید که این یعنی برای شکل دادن تیم خود به طبق سلیقه‌تان تقریباً آزادی عمل بی‌نهایتی دارید.

اولین نسخه eFootball در سپتامبر ۲۰۲۱ با انتقادات گسترده منتشر شد. اثری که بیشتر شبیه یک بازی موبایلی به نظر می‌رسید و به دلیل گیم‌پلی ضعیف و گرافیک مضحکش بسیار مورد خشم طرفداران قرار گرفت و توسط متاکریتیک به‌عنوان بدترین بازی ۲۰۲۱ معرفی شد. ناشر بازی یعنی کونامی در آن زمان به این خاطر عذرخواهی کرد و قول داد که در آپدیت‌های بعدی بهبودهایی را در بازی اعمال کند اما پس از چندین ماه تازه به آپدیت ۱ که در واقع اولین نسخه‌ی کامل بازی به حساب می‌آید، رسیده‌ایم.

باید دید که کونامی در اولین قدم جدی خود برای بهبود این اثر چه کرده است. آیا آن‌ها توانسته بازی را کمی بهبود بدهند؟

منبع: VGC

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما