بخش مسترلیگ تا سال ۲۰۲۳ به eFootball اضافه نخواهد شد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
efootball

آن زمان که هنوز کونامی تصمیم نگرفته بود سری بازی فوتبالی محبوب خود را نابود کند و این سری تحت عنوان Pro Evolution Soccer یا همان PES منتشر می‌شد، مستر لیگ (Master League) یکی از محبوب‌ترین بخش‌های این سری بازی بود.

در این بخش بازیکنان کنترل یک تیم فوتبال را بر عهده دارند و وظیفه دارند با این تیم در طول فصول مختلف در رقابت‌های گوناگون شرکت کنند و با خرید و فروش بازیکنان یا تمرین دادن به آن‌ها باعث بهبود تیم شوند تا بتوانند لیگ و رقابت‌های دیگر را تصاحب کنند.

وقتی بازی eFootball در سال گذشته به جای PES به‌صورت رایگان عرضه شد، در واقع شاهد یک نسخه‌ی ناقص بودیم که بهتر است آن را نسخه‌ی دسترسی زودهنگام بنامیم. در آن زمان، بخش مستر لیگ به همراه بازی عرضه نشد و طرفداران نتوانستند همانند گذشته از این بخش جذاب لذت ببرند. با توجه به پیامی که حساب رسمی بازی eFootball در توییتر منتشر کرده است، بخش مستر لیگ قرار نیست تا سال آینده به بازی اضافه شود. طبق گفته‌ی آن‌ها مستر لیگ در سال ۲۰۲۳ و به‌عنوان بخش پولی بازی اضافه خواهد شد.

در پیام تا حدی گیج‌کننده، این توییت همچنین می‌گوید: «تعداد تیم‌هایی که می‌توانند در لیگ‌ها و تیم‌های باشگاهی مورداستفاده قرار گیرند، تا پایان سال ۲۰۲۲ افزایش یافته و به‌عنوان محتوای پولی اضافی توزیع می‌شوند».

efootball

مشخص نیست که آیا آن‌ها می‌خواهند این تیم‌های اضافی را به‌عنوان محتوای پولی به بخش «مسابقه» «Match» موجود در بازی بیفزایند که فقط به بازیکنان اجازه می‌دهد به‌صورت  آفلاین با CPU با ۹ تیم دارای مجوز (لایسنس) به تجربه‌ی بازی بپردازند یا اینکه می‌خواهند یک بخش جداگانه با نام League به بازی اضافه کنند.

درباره‌ی محتوای رایگان آن‌ها بیان کرده‌اند که Lobby Match قرار است بعد از تابستان ۲۰۲۲ عرضه شود که این به بازیکنان اجازه می‌دهد که اتاق‌هایی آنلاین ایجاد کنند و با تیم‌هایی که در بخش Dream Team ساخته‌اند، با دیگران به رقابت بپردازند. همچنین بعضی از کارکردهای بخش «ویرایش» در زمستان ۲۰۲۲ اضافه خواهد شد. قابلیت بازی بین‌ پلتفرمی بین کنسول‌ها و کامپیوترهای شخصی هم در زمستان ۲۰۲۲ در دسترس خواهد بود.

eFootball در حال حاضر در میانه یک دوره‌ی طولانی تعمیر و نگهداری چهارروزه است تا برای راه‌اندازی فصل دوم محتوای خود آماده شود. آن‌ها چندی پیش هم آپدیت شماره‌ی ۱.۰ و آپدیت شماره ۱.۱.۰‌ را منتشر کرده‌اند که ویژگی‌هایی را به این اثر اضافه کرده و تجربه‌ی آن را کمی بهتر کرده‌اند. البته، هنوز بازی اصلاً در حد چیزی نیست که باید باشد و از نسخه‌ی سالیانه‌ی بازی‌های PES انتظار می‌رفت. با این حال، عرضه‌ی این دو آپدیت این یک قدم رو‌به‌جلو اما بسیار دیرهنگام از سوی کونامی محسوب می‌شود.

بیشتر بخوانید: نسخه‌ی موبایل eFootball به همراه آپدیت جدید آن عرضه خواهد شد

حال که سازندگان اعلام کرده‌اند که بخش محبوب مستر لیگ به این زودی به بازی اضافه نخواهد شد، ناامیدی طرفداران از قبل هم بیشتر خواهد شد. دقیقاً مشخص نیست که شرکت کونامی در این چند سال مشغول چه چیزی بوده که حتی با دو سال وقفه هم هنوز نتوانسته یک بازی فوتبالی کامل را به بازیکنان ارائه دهد.

منبع: VGC

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما