بهترین ترتیب رویارویی با غولآخرهای الدن رینگ (با نقشه‌ی کامل محل تمام باس‌ها)

۳۰ دی ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۱ دقیقه
باس‌ های الدن رینگ

الدن رینگ با جهان باز خود، میزبان مناطق متنوعی است اما در عین حال تعدد باس‌های الدن رینگ هم این بازی را به عنوانی جذاب و متفاوت تبدیل کرده است. این اثر از نظر وسعت، بدون شک بزرگترین بازی استودیوی فرام‌سافتور محسوب می‌شود.

در این میان با وجود باس‌های زیادی که در گوشه و کنار سرزمین‌های میانه پنهان شده‌اند، به راحتی بسیاری از آن‌ها را از دست خواهید داد. در همین راستا، در اینجا به مکان تمام باس‌های الدن رینگ (مکان تمام ۲۳۷ باس بازی) روی نقشه‌ی آن خواهیم پرداخت. همچنین لیستی را برای کسانی که مایلند با باس‌های مهم بازی به ترتیبی منطقی و ایده‌آل مقابله کنند، ارائه کرده و مکان هر یک از آن‌ها را به همراه نکاتی که باید هنگام مبارزه به آن توجه داشته باشید، به طور خلاصه شرح داده‌ایم.

با استفاده از نقشه‌هایی که در ادامه آمده، به راحتی می‌توانید مکان تمام باس‌های الدن رینگ را پیدا کنید. البته گفتنی است که برخی از باس‌های بازی تنها در شب ظاهر شده و برخی نیز طی مراحل داستانی خاصی پدیدار می‌شوند که در کنار نامشان این موارد قرار داده شده است. همچنین باس‌هایی که شکست آن‌ها دشوار است نیز در نقشه کامل الدن رینگ مشخص شده‌اند.

ترتیب پیشنهادی برای مبارزه با باس‌های الدن رینگ (باس‌های اصلی)

با وجود تعداد زیادی باس که در بازی وجود دارد، فهمیدن ترتیبی که استودیوی سازنده قصد داشته طبق آن با آن‌ها مبارزه کنید، می‌تواند گیج‌کننده باشد. حقیقت این است که هیچ ترتیب دقیقی وجود ندارد و این زیبایی جهان باز این اثر است که می‌توانید با هر کسی که دوست دارید، به هر ترتیبی که می‌خواهید، بجنگید. در عین حال باس‌های فرعی الدن رینگ و مبارزه با آن‌ها هم جذابیت خاص خود را دارند اما با این حال در ادامه ترتیبی جهت مبارزه با باس‌های اصلی الدن رینگ بازی آورده شده است که ایده‌آل به نظر می‌رسد.

 1. Margit, the Fell Omen
 2. Godrick the Grafted
 3. Leonine Misbegotten
 4. Glintstone Dragon Smarag
 5. Red Wolf Of Radagon
 6. Rennala, Queen Of The Full Moon
 7. Royal Knight Loretta
 8. Magma Wyrm Makar
 9. Elemer Of The Briar
 10. Starscourge Radahn
 11. Astel, Naturalborn Of The Void
 12. Rykard, Lord Of Blasphemy
 13. Draconic Tree Sentinel
 14. Godfrey, First Elden Lord
 15. Morgott, The Omen King
 16. Lichdragon Fortissax
 17. Fire Giant
 18. Mohg, Lord Of Blood
 19. Dragonlord Placidusax
 20. Beast Clergyman / Maliketh, The Black Blade
 21. Malenia, Blade Of Miquella
 22. Sir Gideon Ofnir, The All-Knowing
 23. Godfrey, First Elden Lord / Hoarah Loux, Warrior
 24. Radagon Of The Golden Order / Elden Beast

۱. Margit, the Fell Omen

مارگیت مکان باس های الدن رینگ

حال که با مکان باس‌های الدن رینگ آشنا شدید، ممکن است بخواهید ترتیب باس‌های الدن رینگ را هم مد نظر قرار دهید. اولین باس اصلی، مارگیت یا The Fell Omen است. او از ورودی قلعه‌ی استورمویل (Stormveil) در ابتدای بازی محافظت می‌کند و تا زمانی که او را شکست ندهید، اجازه نخواهید داشت که به سمت قلعه پیشروی کنید. مارگیت با استانداردهای اولیه‌ی بازی و قدرتی که در ابتدا دارید، یک باس قدرتمند محسوب می‌شود.

۲. Godrick the Grafted

گادریک از باس های الدن رینگ

گادریک ارباب قلعه‌ی استورمویل و باس اصلی منطقه‌ی لیم‌گریو (Limgrave) محسوب می‌شود. بنابراین همانطور که ممکن است تصور کنید، او به سادگی شکست نخواهد خورد. گادریک در قلعه‌ی ذکر شده حضور دارد و مانند مارگیت از حملات ترکیبی استفاده می‌کند که نیاز به جاخالی دادن‌های پی در پی دارد. در فاز دوم او از سر اژدها به عنوان بازو استفاده می‌کند که جهنمی از آتش را به سمت شما روانه می‌کند.

۳. Leonine Misbegotten

لئوناین شماره سوم در ترتیب باس های الدن رینگ

لئوناین سرسخت‌ترین دشمن در شبه جزیره‌ی ویپینگ (Weeping)، از سخت‌ترین باس های الدن رینگ و باس قلعه‌ی مورنه (Castle Morne) است. او را می‌توانید در ساحل زیر قلعه پیدا کنید. لئوناین یک باس قدرتمند و سریع است که دوست دارد میزان استامینا یا استقامت شما را با حملات ترکیبی مکرر از بین ببرد. بنابراین بهتر است از تجیهزاتی استفاده کند که حرکات سریع او را دفع و متوقف کند.

۴. Glintstone Dragon Smarag

اسماراگ باس فایت های الدن رینگ

اسماراگ یکی از دشمنان ساکن در دریاچه‌ی اطراف آکادمی رایا لوکاریا (Raya Lucaria) است. می‌توان او را در قسمتی از زمینی که در غرب آکادمی وجود دارد پیدا کرد زیرا او از کلید گلینت‌استون (Glintstone) محافظت می‌کند که برای ورود به آکادمی مذکور به آن نیاز دارید. مانند دیگر اژدهاهای درون بازی، برای کشتن اسماراگ باید از اسب خود کمک گرفته و با ضربه زدن به پاهای او و بعضا سرش، او را از بین ببرید.

۵. Red Wolf Of Radagon

رد ولف تمام باس های الدن رینگ

The Red Wolf Of Radagon یکی از دو باس اصلی منطقه‌ی لیورنیا (Liurnia) است و در آکادمی می‌توانید او را بیابید. از نظر عملکردی مشابه گرگ قرمزی که در منطقه‌ی Caria Manor است، رفتار خواهد کرد، اما به دلیل موانع و محدودیت‌های اتاقی که در آن با او مبارزه می‌کنید، اجتناب از حملات جادویی مختلفش دشوارتر است. با این حال میزان سلامتی او چندان زیاد نیست و با مقداری صبر می‌توانید به راحتی او را از پای در بیاورید.

۶. Rennala, Queen Of The Full Moon

رنالا

رنالا، ملکه‌ی ماه کامل، دارنده‌ی یکی از رون‌های قدرتمند بازی و باس اصلی کل منطقه‌ی لیورنیا است. فاز اول این باس فوق‌العاده آسان است، با این حال، فاز دوم آن به لطف حملات و طلسم‌های جادویی او، می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد. او را در قلب آکادمی، در کتابخانه‌ی بزرگ رایا لوکاریا خواهید یافت.

۷. Royal Knight Loretta

لورتا

در ترتیب باس‌های الدن رینگ به Royal Knight Loretta می‌رسیم. لورتا نگهبان منطقه‌ی خطرناک Caria Manor در شمال لورنیا است. او اساسا جادوگری است که مشابه شوالیه‌ی ابتدای بازی در منطقه‌ی لیم‌گریو عمل می‌کند. لورتا در کنار حملات فیزیکی سهمگینش، جادوهای بی‌پایان گلینت‌استون را به سمت شما روانه می‌کند.

۸. Magma Wyrm Makar

ماگما

اگر می‌خواهید از آسانسور عظیم دکتوس (Dectus) دور شوید و به فلات آلتوس (Altus Plateau) برسید، باید از ماگما در خرابه‌ای با نام Ruin-Strewn Precipice عبور کنید. ماگما موجودی بین اژدها و مارمولک است و روی زمین مواد مذاب می‌ریزد که در باس فایت‌های الدن رینگ این نکته نزدیک شدن به او را دشوار می‌سازد. در میان باس‌های الدن رینگ شکست ماگما به حوصله زیادی نیاز دارد؛ در مواجهه با این باس تنها صبر سلاح شما خواهد بود.

۹. Elemer Of The Briar

المر

المر باس اصلی The Shaded Castle است که این قلعه را می‌توانید در کنار یک سیاه‌چال قدیمی در فلات آلتوس (Altus Plateau) پیدا کنید. او یکی از باس‌های قدرتمند بازی محسوب می‌شود که با زمان‌بندی‌های غیرمعمول حرکاتش، شما را اذیت خواهد کرد. از آن جایی که محل مبارزه نیز محدود است، می‌توانید با احضار چند روح قدرتمند روح تمرکز او را بهم بزنید.

۱۰. Starscourge Radahn

رادان

ژنرال رادان باس اصلی منطقه‌ی Caelid و قلعه‌ی ردمین (Redmane) است. او حامل یکی از رون‌های قدرتمند بازی و با ضربات گسترده‌ی قدرتمندش، حسابی شما را اذیت خواهد کرد. گفتنی است که اگر قبل از برآورده شدن یک سری شرایط خاص به قلعه بیایید، با دو باس دیگر روبرو خواهید شد. در نهایت با وجود تمام قدرت همه‌ی افراد حاضر در قلعه که به شما می‌پیوندند، کشتن او می‌تواند کار بسیار دشواری باشد.

۱۱. Astel, Naturalborn Of The Void

استل

استل یک باس مخفی بسیار قدرتمند با مکانی مختص خود است که با سوار شدن بر تابوت در انتهای دریاچه‌ی پوسیدگی (Lake Of Rot) می‌توان او را پیدا کرد. او با داشتن چندین حمله‌ی جادویی و توانایی ناپدید شدن و ظاهر شدن مجدد در جاهای دیگر شما را آزار خواهد داد. بنابراین بهتر است که به صورت مدام به او ضربه بزنید چرا که گذشت زمان به ضرر شما خواهد بود.

۱۲. Rykard, Lord Of Blasphemy

رایکارد یکی از سخت ترین باس های الدن رینگ

در میان باس‌های الدن رینگ رایکارد باس اصلی منطقه‌ی گلمیر (Mt. Gelmir) و او را می‌توانید در زیر Volcano Manor پیدا کنید. در فاز اول مبارزه باید در برابر مار خداخوار قرار گیرید که اگرچه دشوار است اما به سختی خود رایکارد نیست. نباید انتظار داشته باشید که در این مبارزه‌ی فرسایشی در مقابل حملات او جاخالی بدهید. خوشبختانه برای کشتن این باس، به شما سلاح The Blasphemous Blade در میانه‌ی راه داده خواهد شد. مطمئن شوید که از قابلیت این سلاح به خوبی استفاده خواهید کرد.

۱۳. Draconic Tree Sentinel

دراکونیک مکان تمام باس های الدن رینگ

برای نفوذ به دیوارهای شهر لیندل (Leyndell) باید به سمت شمال دیوار آن بروید و با نگهبان درخت (Tree Sentinel) با نام دراکونیک که از ورودی محافظت می‌کند، روبرو شوید. اگر در منطقه‌ی لیم‌گریو با یکی از این شوالیه‌های اسب‌سوار مبارزه کرده باشید، مشکل زیادی برای شکست دراکونیک نخواهید داشت. با این حال دقت داشته باشید که او قوی‌تر از بقیه است و با اسب خود، شراره‌هایی از آتش را به سوی شما روانه می‌کند.

۱۴. Godfrey, First Elden Lord

گادفری باس های اصلی الدن رینگ

روح گادفری، اولین الدن لرد، از مسیر رسیدن به مارگوت شهر لیندل محافظت می‌کند. این دشمن قدرتمند تا حدودی مانند یک شوالیه‌ی کروسیبل عظیم عمل می‌کند و با تبر قدرتمندش حسابی شما را اذیت خواهد کرد. برای مبارزه با این باس باید تا جایی که می‌تواند صبور باشید و هر بار به یک یا دو ضربه اکتفا کنید. در میان باس فایت‌های الدن رینگ این نبرد هم به صبر و حوصله زیادی نیاز دارد.

۱۵. Morgott, The Omen King

مورگات نقشه کامل الدن رینگ

مورگات نسخه‌ی قوی‌تر مارگیت است و الگوهای حمله‌ی او را با حرکاتی جدید ترکیب می‌کند تا سعی کند شما را غافلگیر کند. هنگامی که نوار سلامتی او را تقریبا به نصف رسانده و او را گیج کردید، به سرعت عقب‌نشینی کنید تا از شعله‌ی خشمگین او در امان باشید. گفتنی است که برای مبارزه با این باس استفاده از Ash of War: Glintblade Phalanx پیشنهاد می‌شود. او در شهر لیندل حضور دارد.

۱۶. Lichdragon Fortissax

لیچ دراگون باس های فرعی الدن رینگ

پس از مبارزه با Fia’s Champions در منطقه‌ی Deeproot Depths، در صورتی که فیا را هنگامی که در خواب فرو رفته به آغوش بگیرید، با او ارتباط برقرار کرده و وارد رویای تخت مرگ (Deathbed Dream) خواهید شد. جایی که با لیچ‌دراگون فورتیساکس مبارزه خواهید کرد. متاسفانه هنگام مبارزه او نمی‌توانید از اسب خود یعنی تورنت استفاده کنید. اجتناب از حملات برق‌آسای فورتیساکس در محدوده‌ی مبارزه می‌تواند بسیار سخت باشد، اما خوشبختانه این اژدها در مقابل حملات از راه دور ضعیف است.

۱۷. Fire Giant

فایر جاینت

فایر جاینت یا غول آتش، بزرگترین باس الدن رینگ است و بیشتر حملات او مربوط به سپرش می‌شود. شما باید با او مانند یک اژدها بجنگید و در زیر پاهایش به صورت مداوم به او ضربه بزنید. هنگامی که به فاز دوم مبارزه می‌رسید، گوی‌های آتشین به سمت شما روانه خواهند شد که باید تا حد امکان از آن‌ها دور شوید. مهم نیست که میزان سلامتی‌تان چقدر است، غول آتش در بیشتر مواقع با دو ضربه می‌تواند شما را نابود کند. بنابراین مانند بسیاری از باس‌های بازی، صبر مهم‌ترین فاکتور است. او را می‌توانید در منطقه‌ی شرقی کوه‌های غول‌ها (Mountaintops of the Giants) پیدا کنید.

۱۸. Mohg, Lord Of Blood

باس Mohg, Lord Of Blood

ارباب خون یکی از خطرناک‌ترین دشمنانی است که در الدن رینگ با آن روبرو خواهید شد. این باس مخفی در کاخ موگوین (Mohgwyn Palace) زندگی می‌کند و نسخه قوی‌تری از Mohg The Omen است که می‌توانید در زیر شهر لیندل او را بیابید. گفتنی است که خطرناک‌ترین حمله‌ی او نفرین خون است که شما را حسابی آزار خواهد داد. توصیه می‌شود که برای مبارزه با او از آیتم Mohg’s Shackle استفاده کنید.

۱۹. Dragonlord Placidusax

دراگون‌لرد

این اژهای دو سر، قدرتمندترین اژدها در الدن رینگ است و با پایین آمدن آسانسور متصل به پل بزرگ می‌توان به این باس مخفی دسترسی پیدا کرد. از آنجایی که مسیر دقیق رسیدن به این باس، مقداری پیچیده است، می‌توانید با مراجعه به این نشانی، از آن اطلاع پیدا کنید. این اژدها با یکی از سرهای خود که به طور منظم آتش را روانه‌ی شما می‌کند، نمی‌گذارد که به زیر پاهایش بروید و با دیگر اژدهاهای بازی متفاوت است. بنابراین برای مبارزه با این باس بهتر است که مقاومت خود را در برابر آتش تا حد امکان افزایش دهید.

۲۰. Beast Clergyman / Maliketh, The Black Blade

باس های الدن رینگ مالکیث

پس از مبارزه با دراکونیک در شمال دیوارهای لیندل، باید با Beast Clergyman مبارزه کنید. او یک باس قدرتمند در میان باس‌های الدن رینگ است و به دشواری می‌توان نزدیکش شد. با این حال هنگامی که نوار سلامتی او را به نصف برسانید، او هویت واقعی خود یعنی مالکیث را فاش می‌کند. او قوی‌تر از نسخه‌ی قبلی خود است و در مقابل حملات جادویی‌اش حتی دفاع فایده‌ای نخواهد داشت. خوشبختانه میزان سلامتی آن‌ها چندان زیاد نیست.

۲۱. Malenia, Blade Of Miquella

مالنیا

به طور خلاصه، برای رسیدن به مالنیا، به دو مدال نضف شده‌ی Haligtree نیاز دارید. یکی از آن‌ها از طریق دهکده Albinaurics و دیگری از طریق قلعه‌ی سول قابل دسترسی است. سپس به منطقه‌ی Grand Life of Rold و سیاهچال Haligtree بروید تا با مالنیا روبرو شوید. به عقیده‌ی بسیاری از بازیکنان، مالنیا سخت‌ترین باس بازی‌های فرام‌سافتور است. بنابراین در مبارزه با او بیشتر از همیشه صبر و دقت داشته باشید.

۲۲. Sir Gideon Ofnir, The All-Knowing

گیدئون آفنیر

پس از شکست مالکیث، به لیندل منتقل خواهید شد. پس از رسیدن به پناهگاه Erdtree یعنی جایی که قبلا با روح گادفری مبارزه کرده‌اید، با گیدئون آفنیر مواجه خواهید شد که قصد دارد تا از تبدیل شدن شما به الدن لرد جلوگیری کند. خوشبختانه گیدئون در مقایسه با دیگر باس‌های آخر بازی، چندان سرسخت نیست. با این حال چیزی که او را از دیگر دشمنان آواتار متمایز می‌کند، طیف وسیعی از جادوها است که برای اجتناب از آن‌ها باید به خوبی جاخالی دهید.

۲۳. Godfrey, First Elden Lord / Hoarah Loux, Warrior

باس های الدن رینگ گادفری

گادفری مانند گودریک تکامل‌یافته در قلعه استورمویل است که با تبر بزرگ و حرکات مختلفش شما را غافلگیر خواهد کرد. هنگامی که میزان سلامتی او به ۴۰ درصد می‌رسد، گادفری هویت واقعی خود را یعنی هوآرا لوکس نشان می‌دهد. او با رها کردن تبر خود، نبرد تن به تن را انتخاب می‌کند و حملات کاملا ویرانگری را انجام می‌دهد که نزدیک شدن به او را برای بازیکنی که روی حملات از راه نزدیک متمرکز است، بسیار ترسناک می‌کند. برای غلبه بر این دشمن فوق‌العاده قدرتمند در میان باس‌های الدن رینگ باید در جاخالی دادن استاد شوید. گادفری را در لیندل، پایتخت خاکستر، پیدا خواهید کرد. این باس پس از وقایع Crumbling Farum Azula پدیدار می‌شود.

۲۴. Radagon Of The Golden Order / Elden Beast

الدن بیست

در نهایت هنگامی که از تیغه‌های غیرقابل نفوذ Erdtree بگذرید، با باس نهایی بازی روبرو خواهید شد. راداگون به واسطه‌ی حملات خود باعث می‌شود تا شما روی جاخالی دادن تمرکز کنید و نتوانید که چندان به او نزدیک شوید. پیشنهاد می‌شود برای مبارزه با او از آیتم Haligdrake Talisman استفاده کنید که در یکی از قبرستان‌های خارج از کاخ موگوین قابل دسترسی است. در نهایت پس از شکست او هیولای الدن ظاهر خواهد شد. خوشبختانه مکانیزم مبارزه با این هیولا آسان است و پس از مدتی با آن آشنا خواهید شد. در واقع بخش سخت مبارزه، درگیری با راداگون است.

منبع: Rock Paper Shotgun

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

دیجی‌کلاب
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۴ دیدگاه
 1. Avatar محمد طاها

  ملینا خیلی قدرتمنده . من همون بار اول که بازی کردم با دو بار تلاش زدم سه تا از باس اصلی ها را کشتم و ملینا اصلا دمیج حالیش نیست . برای نبرد باهاش باید خیلی صبور باشید تا کمبوش را بزنه و فقط دونه به دونه بهش حمله کنید . طول میکشه ولی حداقلش اینه که میمیره

 2. Avatar سبحان

  بازی رو ۱۰۰ درصد کردم و حتی بیش از ۱۲ بار نیوگیم پلاس زدم بازی برام راحته اولاش سخت بود ولی بعد از مبارزه با مالنیا که سخت ترین باس بازی هاست دیگه تبدیل به کسی میشید که بازی براش راحته من هر وفعه که بازی رو تموم میکنم اولین هدفم کشتن مالنیا هست که حریف قدری هست اعتراف میکنم ولی راحت شکستش میدم

 3. Avatar محسن

  من بعد ۴۷ ساعت بازی کردن رسیدم به باس رنالا خیلی خیلی سخته باس ها ، هرجور هم حرکاتشونو یاد بگیری ی لحظه از دستت در میره و با ی ضربه میمیری ، الدن رینگ از همون اولش ک استارت میکنی باید به ۲ نکته خیلی مهم توجه کنی ؛ اولی ؛ صبر دومی ؛ تمرکز

  1. Avatar سید ماشین ۱

   سومیش ترین زدن و جون بینهایت همرو لتو پارمیکنی در عرض سه سوت

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه