هوش مصنوعی غولآخرهای الدن رینگ چگونه کار می‌کند؟

۹ شهریور ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
elden ring

بازی الدن رینگ (Elden Ring) را می‌توان بهترین بازی عنوان سال ۲۰۲۲ دانست. این بازی توانست امتیازات بسیار خوبی کسب کند و فروش زیادی داشته باشد. طراحی دنیای الدن رینگ بسیار زیبا بوده و داستان آن نیز شدیداً جذاب است. تنها نکته منفی این بازی را می‌توان سطح دشواری آن دانست. به حدی که الدن رینگ یکی از سخت‌ترین بازی‌های ساخته شده در چند سال اخیر است.

موارد زیادی در دشوار بودن الدن رینگ تأثیر دارند. از تنوع حرکات غولآخرها (Bosses) گرفته تا تعداد زیاد دشمنان همگی باعث می‌شوند تا الدن رینگ یک عنوان دشوار باشد. یکی از نکات مهم این است که غولآخرهای الدن رینگ به حرکات بازیکنان پاسخ می‌دهند. گویی می‌دانند که حرکت بعدی این بازیکنان چه خواهد بود. این موضوع باعث شد تا توجهات بیشتر به بازی الدن رینگ جلب بشود.

در برخی از بازی‌ها شرکت‌های سازنده کاری می‌کنند تا غولآخرها اطلاعات دریافتی از بازیکنان را بخوانند. به همین طریق با روند مبارزه آن‌ها آشنا شده و راه جدیدی برای مقابله پیدا می‌کنند. به این کار Input Reading می‌گویند. از زمان عرضه الدن رینگ بسیاری از کاربران اعتقاد داشتند که بازی از این سیستم استفاده می‌کند. این مورد در غولآخرهای دشوار بازی کاملاً مشهود بود. استفاده از سیستم Input Reading باعث می‌شود تا بازی تا حدی ناعادلانه بشود.

غولآخرهای الدن رینگ

استفاده از این سیستم توسط فرام سافتور چیز جدیدی نیست. در گذشته هم این شرکت در بازی سکیرو (Sekiro) از سیستم Input Reading) استفاده کرده بود. بحث اصلی اینجاست که الدن رینگ یک بازی بسیار بزرگ است. همین موضوع باعث می‌شود تا این سیستم در تمامی غولآخرها وجود نداشته باشد. با اینحال در مواردی هست که توجه شما را جلب کند. حال سؤال اصلی اینجاست؛ آیا الدن رینگ داده‌های کاربران را می‌خواند؟

غولآخرهای الدن رینگ داده‌های شما را نمی‌خوانند

پاسخ سؤال قبلی خیر است. یکی از سازندگان ماد قدرتمند اخیراً تصمیم گرفته تا رفتار هوش مصنوعی بازی را بررسی کند. بحث اصلی اینجاست که غولآخرها به دکمه‌ای که شما در کنترلر فشار می‌دهید توجهی نمی‌کنند. بلکه به انیمیشنی که در تصویر وجود دارد توجه می‌کنند. برای مثال اگر کرکتر بازیکنان تصمیم می‌گیرد از فلاسک استفاده کند، این دشمن از یک حرکت برای مقابله استفاده می‌کند.

هوش مصنوعی بازی به تمام روش‌های دریافت جان پاسخ نمی‌دهد. بلکه تنها استفاده از فلاسک مورد توجه آن است. زمانی که انیمیشن آغاز می‌شود یک نشانه به هوش مصنوعی غولآخر ارائه می‌دهد. دشمن شما متوجه آن شده و به سرعت به آن پاسخ می‌دهد. برای مثال غولآخر Godskin Apostle به محض اینکه شما از فلاسک استفاده کنید، به سمتتان یک گلوله سیاه پرتاب می‌کند.

غولآخر الدن رینگ

به طور کلی شکست دادن این دشمن چندان دشوار نیست اما یکی از غولآخرهای هوشمند بازی است.

حال زمانی که شما در میان مبارزه هستید، این انیمیشن‌ها با هم مخلوط شده و شناسایی آن‌ها دشوار می‌شود. این موضوع در زمینه حمله و استفاده از جادو و سلاح از راه دور هم صدق می‌کند. به این معنا که هوش مصنوعی دوباره نشانه را دریافت کرده و از ضربه شما فرار می‌کند. حتی اگر شما به سمت آن‌ها نشانه نگیرید!

بیشتر بخوانید: بهترین ترتیب رویارویی با غولآخرهای الدن رینگ (با نقشه‌ی کامل محل تمام باس‌ها)

استفاده از این سیستم جدید تا حدی برخی از مبارزات را ناعادلانه می‌کند. با اینحال دیگر ذهن بازیکنان درگیر نیست که چگونه در یک مبارزه همواره شکست می‌خورند. در اصل اینکه شما بدون آسیب دیدن الدن رینگ را به اتمام برسانید بسیار دشوار است. پس حداقل سطح خود را بالا ببرید تا بتوانید در برابر این آسیب‌ها زنده بمانید!

منبع: VG247.com

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

دیجی‌کلاب
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه