صدای دختر ایلان ماسک هم درآمد؛ نمی‌خواهم هیچ پیوندی با پدرم داشته باشم

۱ تیر ۱۴۰۱ | ۱۲:۲۳ ۱ تیر ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
دختر ایلان ماسک

به نظر می‌رسد حتی دختر ایلان ماسک هم از رفتارهای او به ستوه آمده و به دادگاه گفته که نمی‌خواهد هیچ پیوندی با او داشته باشد.

به نقل از وب‌سایت CNN، ظاهرا یکی از فرزندان ایلان ماسک که تراجنسیتی نیز هست، درخواستی را به دادگاه ارسال می‌کند مبنی بر اینکه با نام خانوادگی و جنسیت جدید او موافقت کند. او در درخواست خود به این موضوع نیز صراحتا اشاره کرده که نمی‌خواهد به هیچ شکل و صورتی، پیوندی با پدر مشهور و ثروتمند خود، ایلان ماسک، داشته باشد. درخواست تغییر نام و گواهی تولد جدید این فرد که نشان‌دهنده‌ی هویت جنسی جدید او نیز هست، در ماه آوریل به دادگاه عالی لس‌آنجلس در سانتا مونیکا ارسال شد و ظاهرا جمعه‌ی پیش رو هم به آن پاسخ داده می‌شود.

اوایل امسال، «خاویر الکساندر ماسک» یکی از هفت فرزند ایلان ماسک، رسما ۱۸ ساله شد و توانست رسما درخواستی را مبنی بر تغییر نام خانوادگی خود به دادگاه ارسال کند. او می‌خواهد نامش به «ویویان جنا ویلسون» تغییر پیدا کند. ویلسون، نام خانوادگی مادر او، «جاستین ویلسون» است که در واقع همسر سابق و مادر پنج فرزند از هفت فرزند ماسک به حساب می‌آید که در سال ۲۰۰۸ از او جدا شد. اما فکر می‌کنید دلیل این خشم و عصبانیت او از پدرش که ثروتمندترین فرد جهان و مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس هم هست چه بوده؟

ظاهرا دختر ایلان ماسک از دادگاه می‌خواهد که با تغییر جنسیت او از مرد به زن موافقت کند و این موضوع را با صدور گواهی تولد جدید به رسمیت بشناسد. حال این موضوع چه ارتباطی با خشمگین شدن از ماسک دارد، بر می‌گردد به توییت‌هایی که ماسک علیه تراجنسیتی‌ها منتشر می‌کرد. اینطور که به نظر می‌رسد، ماسک با این موضوع مشکل دارد و حتی گفته می‌شود که از حزب جمهوری‌خواه و تلاش آن برای محدود کردن حقوق تراجنسیتی‌ها دفاع کرده است. این موضوع ظاهرا به مذاق فرزندش خوش نیامد تا تصمیم بگیرد ارتباطش را با ماسک قطع کند.

البته ماسک بارها اعلام کرده که تمام فرزندانش را به یک اندازه دوست دارد و هیچ مشکلی هم با تراجنسیتی‌ها ندارد و اتفاقا شرکت‌هایش بهترین محیط کار برای افراد این‌چنینی به حساب می‌آیند. اما با این حال در عمل می‌بینیم که اتفاقی کاملا عکس این موضوع رخ داده است. قرار است جمعه‌ی همین هفته به درخواست فرزند ماسک پاسخ داده شود. ویویان و مادرش هم هنوز هیچ پاسخی به پرسش‌های متعددی که راجع به این موضوع مطرح می‌شود نداده‌اند.

منبع: CNN

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲۰ دیدگاه
 1. Avatar havij

  ببین، بعضی پسرها هستن، که روحیه کاملا دخترونه دارن، گرچه خیلی چیزا جنسیت نداره، ولی ترجیح میده دختر باشه و اینجوری شادتره و به نظرم اون بیشتر از تو میفهمه:)
  اکثر این تغییر جنسیت دادن‌ها به خاطر دیدگاه های غلط و نادرست جامعه هست که بعضی چیزها رو فقط برای مردها یا فقط برای زن‌ها میدونن… خودکرده را تدبیر نیست… نمی‌بینیم کسایی که میگن کار بیرون مال زن نیست؟ این یه دلیله برای یه زن که تغییر جنسیت بده. نمیگن مرد که گریه نمیکنه؟ اینم یه دلیل برای تغییر جنسیت مرده! همه‌ی اینها روی روحیه فرد تاثیر منفی میزاره و باعث این میشه که فرد بخواد تغییر جنسیت بده. و در این مورد که میگین پول زده زیر دلش و… پول همه چیز نیست… فرض کن تو یه آدم پولدار با کلی سرمایه‌ای، وقتی که اعضای خانوادت شعور نداشته باشم خوشبختی؟ مگه جانی دپ پولدار نیست؟ مگه محبوب نیست؟ ولی خوشبخت نبود، به چه دلیل؟ چونکه یه زن بیشعور داشت که باعث خرابی زندگیش شد:) تو هر چقدرم که پول داشته باشی مطمئن باش نمیتونی با یه پدر بیشعور که درکت نمیکنه و حتی بر ضد تو حرف میزنم زندگی کنی… فکر میکنین ایلان ماسک با این همه مشغله چقدر وقت برای پدر بودن داره؟ ببینین من قضاوت نمیکنم، ولی ما هیچی از زندگی اونها و مشکلاتشان نمیدونیم:) پس بیاین بیخیال این قضیه شیم، چون اینجور اتفاقات ته نداره…

 2. Avatar عالیسا

  اگر یکی پول داره و قدرت و هوش

  دلیل نمیشه هر کاری می کنه درست باشه

 3. Avatar سارا

  خیلی عجیبه کامنت ها

  آدم مگه از پدرش فقط پول می خواد؟؟؟؟؟

  درسته پول مهمه
  ولی هیچ وقت جای احترام و محبت رو نمیگیره
  پدر یا مادر یا خانواده ت هر سمت و هر قدر پول داشته باشن
  اگر توی رابطه با اونها صمیمیت و احترام نسبی نباشه اونوقت چه فرقی داره که چیکاره باشن؟؟

  من نمیدونم خانواده ی ایلان ماسک چجوری آن و در موردشون قضاوت نمی کنم، ولی از بعضی کامنت ها تعجب کردم

 4. Avatar عاقل

  اون قدر دختره پول دیده که برایش مهم نیس

 5. Avatar Fayaz Hakimi

  فرزندان آقای ماسک هم جاهل اند و هم بی تربیت

 6. Avatar Lno

  خاک تو سرش پول زیادی پر روش کرده بابای به این خوبی داره بازم اینوری میکنه من از خدامه همچین بابایی داشته باشم والا جوراباش هم میشورم🥲🥲

 7. Avatar خرداد

  ایلان ماسک اصلا نترس منم جنسیت خودمو تغییر میدم میشم دخترت. تو رو خدا منو به فرزند خوندگی قبول کون تو رو خدا به من ماهی ۱۰۰هزار دلار بده تو رو خدا

 8. Avatar Ali

  احتمالا به خاطر قضیه امبر هرد بیرون مسخرشون کردن اینام از باباشون شاکین/:

 9. Avatar تیدیومی

  به درک

 10. Avatar ...

  ایلان جان اصن نگران نباش من خودم میشم خاویر الکساندر ماسک

 11. Avatar جیم

  خاک تو سرت حیف نون بدبخت

 12. Avatar رضا

  فک کنم از خوشی زیاده.

 13. Avatar پاشا

  این که میگن ثروت خوشبختی نمیاره اینه

  1. Avatar ۱۵۳۵

   یه عالمه ثروتمند داریم که خوشبختن

  2. Avatar Hexinoss

   اره گلم،از فقرت لذت ببر

 14. Avatar Benyamin td

  بهد رابطه با امبرهود انگار ایلان ماسک هر روز داره بی ابروتر میشه😂

 15. Avatar علی

  سم ترین دلیل جدایی از پدر 🤣🤣

  1. Avatar Hamid

   باباش راست میگه به نظرم .بچه ۱۸ ساله آخه چه میدونه جنسیت چیه فردا پشیمون میشه خب….

   1. Avatar صحرا(مسخره نکن.)

    سلام
    همه از سنین قبل از بلوغ از جنسیت خودشون مطمئن میشن.به طوری که اگه بچه تراجنسی باشه از هفت یا هشت سالگی پدر و مادر ممکنه به وضوح ببینن.(اینم بگم که تراجنسی بودن واقعا بیماری یا ناهنجاری نیست.ممکنه علتش ایرادات هورمونی مادر در دوران بارداری باشه،یا منشا ژنتیکی داشته باشه.دلیلش معلوم نیست ولی محتمل ترین حالت مشکلات هورمونی مادره.)
    مطمئنم خودتون هم در طی بلوغ یا قبل از اون واقعا حس نمی کردین که مال جنسیت دیگه ای باشین.چون همه مون عادت کردیم ازش مطمئن باشیم فکر نمی کنیم حالت دیگه ای وجود داشته باشه.

 16. Avatar علیرضا موسی زاده

  اوه اوه مثل اینکه داستان داره جدی میشه