جاه‌طلبی‌های بی‌پایان ایلان ماسک؛ رستوران تسلا در هالیوود شروع به کار می‌کند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه

چهار سال پیش، ایلان ماسک با انتشار توییتی از هدف خود برای افتتاح رستورانی در هالیوود خبر داد که به عنوان ایستگاه شارژ وسایل نقلیه الکتریکی شروع به فعالیت خواهد کرد. اکنون تسلا و مدیرعامل آن خود را نزدیک‌تر از همیشه برای تحقق این هدف می‌بینند. این شرکت فعال در حوزه‌ی خودروهای برقی چند روز پیش اسناد رستوران ۲۴ ساعته تسلا واقع در سنتا مونیکا را به شهرداری لس‌آنجلس ارسال کرد.

طبق گزارش منتشر شده Electrek، این رستوران دارای فضایی به مساحت مساحت ۸۶۳ متر مربع است که به سینمایی با قابلیت نمایش از داخل خودرو و ۲۸ ایستگاه شارژ خودرو تجهیز خواهد شد. نقشه‌‌ی این رستوران یک سالن غداخوری با گنجایش بیش از ۲۰۰ نفر را نشان می‌دهند. کاربران می‌توانند در هنگام شارژ شدن خودروهایشان، ضمن دیدن فیلم‌های ۳۰ دقیقه‌ای از امکانات این رستوران بهره ببرند. به گفته‌ی مسئولان این شرکت، سالن رستوران تسلا تزئینی با بامبو خواهد داشت و از ساعت ۷ صبح تا ۱۱ شب فعالیت دارد.

تقریباً یک سال پیش، تسلا درخواست‌هایی را به اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده آمریکا جهت ثبت کردن علامت تجاری «T» برای مجموعه‌ای از سرویس‌های خود از رستوران گرفته تا ایستگاه‌های شارژ خودرو‌ها ارسال کرد. بدیهی است که عملی شدن این پروژه در هالیوود ابتدا باید به تصویب شهردار این منطقه برسد. در حال حاضر مکان در نظر گرفته شده‌ی تسلا برای تأسیس رستورانش، در اختیار یکی از شعب پیتزافروشی Shakey’s Pizza قرار دارد که ظاهراً باید این شرکت رضایت این پیتزافروشی را برای تخلیه و بازسازی جلب کند.

باید خاطر نشان کنیم که سهام تسلا در ماه گذشته به دلایلی از جمله صادرات به چین، تلاش ماسک برای خرید توییتر و همچنین اتهامات جنسی علیه ثروتمندترین مرد جهان، ۲۲ درصد کاهش یافته است. وی همچنین اعلام کرد که پروسه‌ی خرید توییتر تا زمان مشخص نشدن میزان دقیق کاربران فیک متوقف خواهد ماند. یکی از سایت‌ها گزارش داده که ممکن است تعداد کاربران جعلی این شبکه اجتماعی حدود ۲۰ درصد باشد. از سوی دیگر ایلان ماسک هم در واکنش به این عدد نوشته اگرچه همین ۲۰ درصد هم رقم بسیار بالایی محسوب می‌شود، اما ممکن است رقم واقعی بسیار بالاتر باشد.

مدیرعامل شرکت تسلا همچنین از اهداف و برنامه‌های خود برای ایجاد تغییرات در توییتر خبر داد. او ظاهرا قصد دارد تا سال ۲۰۲۸ با فروش اشتراک، درآمد این شرکت را به ۱۰ میلیارد دلار برساند. باید خاطرنشان کنیم توییتر سال گذشته در کل حدود ۵ میلیارد دلار درآمد داشته است. ایلان ماسک بر این باور است که در دوران رهبری احتمالی او، شمار کاربران این شبکه اجتماعی به طور قابل توجهی افزایش پیدا خواهد کرد. سال گذشته توییتر تعداد کاربران خود را ۲۱۷ میلیون نفر اعلام کرد و ماسک قصد دارد شمار کاربران را تا سال ۲۰۲۵ به ۶۰۰ میلیون نفر و تا سال ۲۰۲۸ به ۹۳۱ میلیون نفر برساند.

منبع: Fortuneبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما