توییتر قابلیت Circle را آزمایش می‌کند؛ امکان اشتراک توییت با یک گروه خاص

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
توییتر قابلیت circle

اینطور که به نظر می‌رسد، توییتر در حال کار روی قابلیتی با نام Circle است که به کاربران این اپلیکیشن اجازه می‌دهد توییت خود را با گروه کوچکی از افراد به اشتراک بگذارند.

«برخی از توییت‌ها برای همه هستند، اما برخی دیگر برای بخش خاصی از کاربران. ما اکنون در حال آزمایش قابلیت توییتر Circle هستیم که به شما اجازه می‌دهد تا ۱۵۰ نفر از فالوئرهای خود را به عنوان گروه کوچکی از افرادی که تمایل دارید یک توییت خاص از شما را ببینند، انتخاب کنید». این بخشی از توضیحات توییتر در رابطه با قابلیت جدیدی است که قرار است با نام Circle به اپلیکیشن یادشده اضافه شود.

این قابلیت که در همان لحظه‌ی نخست، ما را به یاد قابلیت Close Friends اینستاگرام می‌اندازد، در حقیقت کاملا الهام گرفته از آن است. با این تفاوت که در اینجا شما محدودیتی ۱۵۰ نفره دارید و خبری هم از استوری نیست؛ بلکه این پست اصلی شماست که برای عده‌ای خاص به نمایش در می‌آید. حال این افراد می‌توانند بخشی از فالوئرهای شما باشند، یا افرادی که آن‌ها را دنبال نمی‌کنید. کاربران می‌توانند در نهایت ۱۵۰ نفر را به Circle یا همان دایره‌ی خود اضافه کرده و هر زمان که بخواهند، این لیست را ویرایش کنند.

زمانی که کاربران می‌خواهند شخص یا اشخاص خاصی توییت آن‌ها را ببیند، کافی است Twitter Circle را به جای Everyone کلیک کنند. حال باید روی گزینه‌ی Choose Audience کلیک کرده و از لیست، مخاطبان مورد نظر خود را انتخاب کنند. در این صورت، فقط کاربرانی که در Circle شما قرار بگیرند می‌توانند توییت شما را مشاهده کنند اما نمی‌توانند از گزینه‌ی Retweet برای اشتراک‌گذاری پست شما استفاده کنند. یعنی در واقع توییتر می‌خواهد چیزی که شما قصد دارید به عنوان یک راز باقی بماند، برای کسی خارج از دایره، فاش نشود. هرچند امکان گرفتن اسکرین‌شات از این توییت‌ها وجود دارد که باعث می‌شود این قابلیت از لحاظ حریم خصوصی، خیلی هم بی‌نقص نباشد.

البته توییتر اعلام کرده کاربرانی که از این قابلیت یا به صورت کلی از قابلیت‌های توییتر سوء استفاده کنند که باعث شکسته شدن قوانین توییتر شود، مسدود خواهند شد. کوچک‌ترین اقدامی برای سو استفاده از قابلیت جدید، حتی در صورتی که افراد دیگر، توییت درون Circle را نخوانند، باعث بسته شدن حساب کاربری شخص خاطی خواهد شد.

کاربرانی که وارد یک Circle می‌شوند نمی‌توانند خود را از درون آن پاک کنند چرا که این انتخاب آن‌ها نیست که در لیست باشند یا خیر، اما می‌توانند در صورت تمایل، از گزینه‌ی Mute استفاده کنند تا پیام‌های آن شخص برایشان به نمایش گذاشته نشود. همچنین هیچ کسی جز خود آن شخص هم نمی‌تواند به نام افراد دایره دسترسی داشته باشد. به گزارش وب‌سایت The Verge، یک سال است که توییتر روی این قابلیت کار می‌کند اما به نظر می‌رسد بالاخره این فرایند به پایان رسیده و از امروز حتی برخی از کاربران می‌توانند از آن بهره ببرند.

جولای سال گذشته بود که توییتر، تیزری از این قابلیت را با نام «دوستان مورد اعتماد» (Trusted Friends) منتشر کرد. اوایل امسال هم نام آن را به «گروه» (Flock) و در نهایت هم به «دایره» (Circle) تغییر داد. توجه داشته باشید این قابلیت فعلا برای عده‌ی کمی فعال شده اما به زودی برای عموم کاربران در دسترس قرار می‌گیرد.

این قابلیت جدید تنها یک روز بعد از اینکه ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، توییتر را با قیمت ۴۴ میلیارد دلار خریداری کرد، رونمایی شد. در زمانی هم که ایلان ماسک ۹٪ از سهام توییتر را خریداری کرده بود، در رابطه با قابلیت ویرایش توییت هم صحبت‌هایی شد اما فعلا به نظر می‌رسد خبر خاصی پیرامون آن وجود ندارد. حال باید منتظر ماند و دید چه زمانی شاهد عرضه‌ی این قابلیت بسیار کاربردی برای توییتر خواهیم بود.

نظر شما در رابطه با قابلیت Twitter Circle چیست؟ به عنوان یک کاربر توییتر، آیا وجود چنین قابلیتی را کاربردی می‌دانید؟

منبع: The Vergeبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما