ایلان ماسک قصد دارد تعداد کاربران توییتر را تا سال ۲۰۲۸ چهار برابر کند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه

یکی از بزرگ‌ترین سوالاتی که کاربران پس از خرید توییتر توسط ایلان ماسک برایشان مطرح شد، این بود که توییتر تحت هدایت ایلان ماسک دستخوش چه تغییراتی خواهد شد. باید خاطر نشان کنیم که هنوز این قرارداد نهایی نشده و ثروتمندترین فرد کره‌ی زمین در این مورد جلسات متعددی را با مسئولان این شرکت برگزار کرده است. ظاهراً ماسک قصد دارد تا با ایجاد تغییراتی تعداد کاربران توییتر را با افزایش چشمگیری مواجه کند. در همین راستا، روزنامه‌ی نیویورک تایمز اطلاعاتی را در این زمینه منتشر کرده که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

برای شروع باید اشاره کنیم که ایلان ماسک در جلسات خود اعلام کرد که قصد دارد تعداد کاربران ماهانه توییتر را از ۲۱۷ میلیون در حال حاضر به ۶۰۰ میلیون تا سال ۲۰۲۵ و ۹۳۱ میلیون تا سال ۲۰۲۸ برساند. به بیانی دیگر باید گفت که او می‌خواهد تعداد کاربران این پلتفرم محبوب را طی شش سال آینده به ۴ برابر حال حاضر افزایش دهد. او همچنین تصمیم دارد تا تعداد کاربران پولی سرویس X توییتر را به ۱۰۴ میلیون نفر برساند. البته هنوز جزئیاتی در مورد سرویس X در دسترس نیست، اما وی همواره بر مقوله‌ی رایگان بودن توییتر برای همه‌ی کاربران تأکید زیادی کرده است.

حال که صحبت از سرویس‌های پولی توییتر شد، بد نیست اشاره کنیم که ماسک برای افزایش درآمد این شرکت اهداف جاه‌طلبانه‌ای دارد. گفته می‌شود که او قصد دارد درآمدهای توییتر را تا سال ۲۰۲۸ به ۲۶.۴ میلیارد دلار افزایش دهد که حدود ۵ برابر میزان درآمد فعلی این پلتفرم است. مدیرعامل شرکت تسلا می‌خواهد که راه‌های کسب درآمد متنوعی را در توییتر ایجاد کند و بر این اساس، از آن جایی که تبلیغات حدود ۹۰ درصد از درآمد توییتر را تشکیل می‌دهد وی قصد دارد تا سال ۲۰۲۸ این رقم را به ۴۵ درصد کاهش دهد. یکی از اهداف ماسک این است که توییتر ۱۰ میلیارد دلار از راه تبلیغات و ۱۲ میلیارد دلار از طریق سرویس‌های اشتراکی درآمد کسب کند.

بدیهی است که برای تحقق چنین اهداف جاه‌طلبانه‌ای، توییتر به کاربران اشتراکی بیشتری نیاز دارد و طبق محاسبات ماسک، تا سال ۲۰۲۵ تعداد کاربران توییتر آبی به ۶۹ میلیون نفر و تا سال ۲۰۲۸ این تعداد به عدد ۱۵۹ میلیون نفر خواهد رسید. این سرویس در حال حاضر مبلغ ۳ دلار به عنوان حق اشتراک در ماه از هر کاربر دریافت می‌کند و از این طریق ویژگی‌های بیشتری را نظیر سرویس‌های بدون تبلیغات و … در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. علاوه بر سرویس X و توییتر آبی، ایلان ماسک تأکید زیادی بر افزایش تعداد کاربران سرویس‌های پولی کرده است.

ثروتمندترین فرد جهان همچنین قصد دارد تغییراتی را در فضای پرداختی توییتر ایجاد کند. در همین راستا گفته می‌شود که او قصد دارد درآمدهای کسب‌وکار پرداختی توییتر را از ۱.۳ میلیارد دلار در حال حاضر به ۱۵ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۸ برساند. در حال حاضر، توییتر قابلیت‌های خرید و فروش بسیار محدودی را به کاربران خود ارائه می‌کند و باید دید با روی کار آمدن ماسک این بخش توییتر دستخوش چه تغییراتی خواهد شد.

برای یادآوری بد نیست اشاره کنیم که توییتر هفته گذشته، از قبول پیشنهاد ۴۴ میلیارد دلاری ماسک برای تصاحب این شرکت خبر داد. وی در صحبت‌های اولیه‌ی خود پس از خرید توییتر به این موضوع اشاره کرد که قصد دارد این پلتفرم را با ویژگی‌های جدیدی تقویت کند، الگوریتم‌های آن را منبع باز کند و بات‌های اسپم را سرکوب کند. وی پیش‌تر اعلام کرد که برای تصاحب توییتر، ۲۵.۵ میلیارد دلار از ارزش آن را به صورت وام و ۲۱ میلیارد دلار را از هزینه شخصی خود پرداخت خواهد کرد. ماسک اعلام کرد که خرید توییتر راهی برای کسب درآمد او نیست. وی بر این باور است که توییتر هیچ وقت یک شرکت سرمایه‌دار نبوده و تاکید کرده که قصد وی از خرید این شبکه اجتماعی تنها ایجاد تغییرات مفید برای کاربران است.

منبع: Engadgetبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. Yashar

    تا بتونه بهتر ذهن مردم رو تو دست بگیره.

    1. onegold

      که براشون تعیین کنه چی بپوشن و چی بخورن و کجا برن و کی بچه دار بشن و….عجب!

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما