ایلان ماسک جک دورسی را به دادگاه احضار کرد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
ایلان ماسک توییتر دورسی

در حالی که ایلان ماسک و توییتر خود را برای حضور در دادگاه ۱۷ اکتبر (۲۵ مهر) آماده می‌کنند تیم حقوقی ماسک از جک دورسی، مدیرعامل سابق توییتر، رسما خواسته تا در دادگاه حاضر شود.

فقط کافی است یکی از خبرهای اخیر را در رابطه با ایلان ماسک و تلاش نافرجامش برای خرید توییتر خوانده باشید؛ کاملا متوجه خواهید شد که چه اتفاقی در این بین افتاده و قرار است برای حل اختلافات چه اتفاقی بیفتد. به طور خیلی خلاصه اگر بخواهیم بگوییم، ایلان ماسک ابتدا تلاش کرد مدیران توییتر را برای خرید این شبکه‌ی اجتماعی متقاعد کند. بعدا متوجه شد که بخش بزرگی از کاربران توییتر، بات‌ها و حساب‌های جعلی هستند و نه افراد واقعی. ماسک بارها از توییتر درخواست کرده که این قضیه را شفاف‌سازی کند و توییتر هم بارها اعلام کرده چنین چیزی حقیقت ندارد. این مسأله آنقدر جدی شده که ایلان ماسک چند روز بعد از اعلام رسمی خبر خرید توییتر، از تصمیم خود عقب‌نشینی کرده و اکنون هم باید به خاطر همین عقب‌نشینی در دادگاه پاسخگو باشد.

طرفین در تاریخ ۲۵ مهر ماه قرار است در دادگاه حضور پیدا کرده و به خاطر اتفاقات پیش آمده از خود دفاع کنند. اما ظاهرا ایلان ماسک برای اینکه بتواند ثابت کند در این بین، توییتر است که اشتباه می‌کند، برای جک دورسی یک احضاریه‌ی رسمی جهت حضور در دادگاه ارسال کرده تا به نفع او شهادت بدهد.

نمی‌دانیم جک دورسی چه اطلاعاتی دارد که ایلان ماسک نمی‌تواند طی تماس با او آن‌ها را دریافت کند اما از آن‌جایی که دعوای دو طرف کاملا جدی است، تیم حقوقی ماسک تصمیم گرفته دورسی را به عنوان شاهد رسما به دادگاه احضار کند. آن‌ها می‌خواهند ثابت کنند توییتر از اعلام شمار دقیق بات‌ها و حساب‌های جعلی سرباز می‌زند. در متن این احضاریه هم آمده که قرار است از جک دورسی یک سری سوال در رابطه با همین موضوع پرسیده شود که عبارت‌اند از: تأثیر بات‌ها و حساب‌های جعلی روی کسب و کار و عملکرد توییتر، استفاده از mDAU به عنوان معیاری برای سنجش اعتبار حساب‌ها و هرگونه فرایند دیگری که توییتر استفاده کرد یا تاکنون استفاده کرده یا در نظر داشته استفاده کند تا حساب‌های جعلی را از نمونه‌های حقیقی جدا کند.

تیم حقوقی ماسک همچنین احضاریه‌ای برای دو تن از مقامات دیگر توییتر یعنی بروس فالک و کیوان بیک‌پور ارسال کرده تا آن‌ها هم در دادگاه حضور پیدا کنند. کیوان بیک‌پور یک کارآفرین آمریکایی-ایرانی‌تبار است که پیش‌تر به عنوان مدیر ارشد محصولات مصرفی توییتر فعالیت می‌کرد. پاراگ آگراوال که اکنون به عنوان مدیرعامل کنونی توییتر فعالیت می‌کند، در ماه مه و به خاطر یک سری تغییرات در سیاست این شبکه‌ی اجتماعی، کیوان بیک‌پور را اخراج کرد. لازم به ذکر است بروس فالک هم در همان روز اخراج بیک‌پور، از توییتر اخراج شد. حال باید دید این دو به عنوان شاهد ایلان ماسک، چه حرف‌هایی برای گفتن خواهند داشت.

منبع: The Vergeبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما