ایلان ماسک شایعه‌ی اخراج ۷۵ درصد از کارکنان توییتر را رد کرد!

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا به کارمندان توییتر گفته در صورتی که مالک این شبکه‌ی اجتماعی محبوب شود، ۷۵ درصد از کارکنان این شرکت را اخراج نخواهد کرد.

پیش‌تر بسیاری از رسانه‌های خبری و خبرگزاری‌ها گزارش دادند در صورتی که ایلان ماسک مالک توییتر شود، احتمالا سه چهارم نیروی کار این شرکت (حدود ۵۶۰۰ کارمند) را اخراج خواهد کرد. به گزارش وب‌سایت TechCrunch، ماسک که اواخر روز چهارشنبه در اقدامی عجیب با یک سینک دستشویی از دفتر مرکزی توییتر در سانفرانسیسکو بازدید کرد، شایعه‌ی اخراج ۷۵ درصد از کارکنان توییتر را رد کرد.

ثروتمندترین فرد جهان چند روز پیش در توییت‌های خود به طور اتفاقی به اخراج کارکنان توییتر اشاره کرد؛ بدون آن که تعداد آن‌ها را بیان کند. کارمندان توییتر همچنان نگران اخراج خود پس از تصاحب شرکت توسط ماسک هستند. توییتر در ۲۴ کشور جهان ۷۵۰۰ کارمند دارد. اگرچه ماسک این موضوع را رد کرده، اما انتظار می‌رود پس از تصاحب این شبکه‌ی اجتماعی تغییراتی را در آن اعمال کند که یکی از آن‌ها کاهش تعداد کارکنان این شرکت است.

بر اساس گزارش‌‌ها، ایلان ماسک قصد دارد تا پایان سال ۲۰۲۳ حقوق و دستمزد این شرکت را حدود ۸۰۰ میلیون دلار کاهش دهد، رقمی که معادل کاهش حدود ۲۵ درصد نیروی کار این شرکت است. انتظار می‌رود معامله ۴۴ میلیارد دلاری این میلیاردر برای خرید شبکه اجتماعی توییتر، پس از گمانه‌زنی‌های چندین ماهه بالاخره فردا (۶ آبان) به امضای او برسد. باید دید فردا چه اتفاقی خواهد افتاد.

منبع: businessinsiderبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما