ایلان ماسک رسما مدیرعامل توییتر شد

۱۰ آبان ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
ایلان ماسک توییتر

با وجود اینکه ایلان ماسک دو روز قبل توییت کرده بود که هنوز مشخص نیست چه کسی مدیرعامل توییتر می‌شود، حالا با توجه به اسناد SEC مشخص شده که خود او این وظیفه را بر عهده گرفته است. این یعنی در کنار تسلا و اسپیس‌ایکس، حالا توییتر سومین شرکت بزرگی است که آقای ماسک به عنوان مدیرعامل آن انجام وظیفه خواهد کرد.

بعد از تصاحب توییتر، ایلان ماسک چندین نفر از مهندسان تسلا که روی پروژه اتومبیل‌های خودران این شرکت کار می‌کنند را به توییتر برده تا بر روی کار مهندسان این شرکت نظارت کنند. همچنین از کارمندان توییتر خواسته شده که در شیفت‌های ۱۲ ساعته و هفت روز هفته کار کنند تا اهداف تعیین شده از طرف آقای ماسک عملی شود و اگر به این اهداف دست پیدا نکنند، اخراج خواهند شد.

همچنین بر اساس اسناد منتشر شده، جک دورسی که یکی از بنیان‌گذاران توییتر محسوب می‌شود و تا سال‌ها مدیرعامل این شرکت بوده، تصمیم گرفته همچنان بخشی از مالکیت این شرکت را حفظ کند و سهام خود را واگذار نکرده است. همچنین در بین نام‌هایی که در این شرکت سرمایه‌گذاری کرده‌اند، نام شاهزاده عربستانی ولید بن طلال هم دیده می‌شود که ظاهرا ثروتمندترین فرد جهان عرب به حساب می‌آید. سرمایه‌گذاری این فرد نگرانی‌هایی را در بین آمریکایی‌ها ایجاد کرده و حالا یکی از سناتورها از سازمان‌های امنیتی خواسته که این موضوع را مورد بررسی قرار دهند.

منبع: The Verge

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه