پشتیبانی از اندروید آب‌نبات ژله‌ای به‌زودی متوقف می‌شود

۲۰ تیر ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
اندروید آب‌نبات ژله‌ای

گوگل ساعاتی قبل اعلام کرد که انتشار آپدیت برای سرویس‌های گوگل پلی در اندروید آب‌نبات ژله‌ای را متوقف می‌کند. این یعنی نسخه‌های ۴.۱، ۴.۲ و ۴.۳ اندروید دیگر قرار نیست آپدیت‌های مربوط به سرویس‌های نرم‌افزاری را دریافت کنند. طبق اعلام گوگل، ۳۱ آگوست (۹ شهریور) پشتیبانی از این نسخه‌ی اندروید رسما به پایان می‌رسد.

گوگل در سال ۲۰۱۲ از اندروید آب‌نبات ژله‌ای رونمایی کرد. این نسخه‌ی اندروید رابط کاربری را روان‌تر اجرا می‌کرد و از دیگر ویژگی‌های جدید آن می‌توانیم به Google Now، Android Beam، امکان میوت کردن اپلیکیشن‌های مختلف و بهبودهای مربوط به صدا اشاره کنیم.

در همان سال گوگل اندروید ۴.۲ را منتشر کرد و در سال ۲۰۱۳ هم اندروید ۴.۳ از راه رسید که همگی نام آب‌نبات ژله‌ای را حفظ کردند. گوگل اعلام کرده که مجموع گجت‌های مبتنی بر هر سه نسخه کمتر از ۱ درصد از کل گجت‌های اندرویدی فعال در جهان را تشکیل می‌دهند و به همین خاطر پشتیبانی از آن را متوقف می‌کند.

اندروید آب‌نبات ژله‌ای

همچنین گوگل به توسعه‌دهندگان توصیه کرده که پشتیبانی از این نسخه‌های اندروید را کنار بگذارند. اگر این توسعه‌دهندگان قصد پشتیبانی از حداقل سیستم‌عامل اندروید ۴.۴ کیت‌کت را داشته باشند، گوشی‌های مبتنی بر آب‌نبات ژله‌ای فقط قادر به نصب نسخه‌های قدیمی اپلیکیشن‌ها خواهند بود و دیگر نمی‌توانند نسخه‌های جدید را نصب کنند.

با این حال، توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌هایی که تعداد زیادی از کاربران آن‌ها از اندروید آب‌نبات‌ ژله‌ای‌ استفاده می‌کنند می‌توانند همچنان به پشتیبانی از این نسخه‌ی اندروید ادامه دهند تا کاربران قادر به نصب نسخه‌های جدید اپلیکیشن باشند.

منبع: DroidLife

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۴ دیدگاه
 1. Avatar U

  چقدر بد

  من s2 سامسونگ دارم اندروید ۴.۱ جلی بین

 2. Avatar mahan

  ای وای!

  1. Avatar Mohammad

   یه جوری میگی ای وای انگار که سال ۲۰۱۲ گوشی خریدی هنوز بعد ۱۰ سال عوض نکردی.

   1. Avatar Aylin

    معلومه که هنوز دارن الان پدر من s3 و الان واتساپش بالانمیاد

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه