انولا هولمز ۲؛ هر آنچه از دنباله‌ی فیلم معمایی نتفلیکس می‌دانیم

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۵ دقیقه
انولا هولمز

با اکران فیلم اصلی انولا هولمز در ۲۳ سپتامبر ۲۰۲۰، جهانیان با یک شخصیت اصلی کاملا جدید در دنیای شرلوک هولمز آشنا شدند. در این فیلم که بر اساس مجموعه‌ای از کتاب‌های بزرگسالان (با همین نام و به قلم نانسی اسپرینگر) ساخته شده است، میلی بابی براون به شخصیت انولا، با طنز و جذابیت خود جان می‌بخشد و او را به عنوان یک کارآگاه جوان و با استعداد به تصویر می‌کشد.

البته شرلوک نیز ظاهر می‌شود و هنری کویل نقش او را بازی می‌کند و هم‌چنین دو نفر دیگر از اعضای خانواده هولمز، مایکرافت هولمز (سم کلافلین) و اودوریا هولمز (هلنا بونهام کارتر) نیز در این فیلم حضور دارند. انولا هولمز خیلی سریع به موفقیت رسید. بنابراین نتفلیکس اعلام کرد که فیلم دوم در دست ساخت است.

در ابتدا نتفلیکس اطلاعات کمی درباره دنباله این فیلم با عنوان انولا هولمز ۲ منتشر کرد اما با گذشت زمان، جزئیات کوچکی درباره بازیگران، طرح و موارد دیگر بیان شد. پس بد نیست آن دسته از طرفداران انولا هولمز که مشتاق پیوستن به این قهرمان نوجوان در یک ماجراجویی دیگر هستند، با این اطلاعات آشنا شوند.

انولا هولمز ۲ چه زمانی منتشر می‌شود؟

انولا هولمز

در حال حاضر، هیچ خبر رسمی از نتفلیکس درباره تاریخ انتشار احتمالی انولا هولمز ۲ منتشر نشده است اما با توجه به گزارش آغاز تولید این پروژه در چند وقت اخیر، منطقی به نظر می‌رسد که دنباله بعدی تا پایان سال ۲۰۲۲ در این پلتفرم پخش شود. امید است که با نزدیک شدن به پایان تولید، نتفلیکس زمان انتشار دقیق دنباله فیلم را برای طرفداران اعلام کند.

بازیگران انولا هولمز ۲ چه کسانی هستند

همان‌طور که انتظار می‌رفت، براون در این دنباله به عنوان کارآگاه جوان و شوخ‌ طبع، انولا باز خواهد گشت و کویل و بونهام کارتر نیز به ترتیب نقش‌های شرلوک و اودوریا را بازی خواهند کرد. هنوز هیچ خبری درباره این که آیا کلافلین در ادامه، نقش مایکرافت را دوباره بازی خواهد کرد یا نه، وجود ندارد. سایر اعضای اصلی تیم بازیگران عبارتند از لوئیس پارتریج بازیگر نقش توکسبری، شریک جنایی انولا در فیلم اول، عادل اختر در نقش بازرس لسترید و سوزان ووکوما در نقش ادیت.

انولا هولمز ۲ همچنین دارای چهره‌های جدید فراوانی در بین بازیگران خود از جمله دیوید تولیس که بسیاری او را به خاطر نقش‌های برجسته‌اش در مجموعه فیلم‌های هری پاتر، زن شگفت انگیز و پسری با پیژامه راه راه می‌شناسند، شارون دانکن بروستر بازیگر سریال آموزش جنسی و حماسه علمی تخیلی تل‌ ماسه و هانا داد بازیگر فیلم مرا در پاریس پیدا کن، خواهد بود. همچنین ابی هرن، گابریل تیرنی و سرانا سولینگ بلیس دیگر بازیگران جدید این فرانچایز هستند.

شخصیت‌های تایید‌شده انولا هولمز ۲ چه کسانی هستند؟

انولا هولمز

انولا هولمز یک مجموعه فیلم درباره انولا است و با توجه به این موضوع، این دختر جوان مستعد در زمینه حل اسرار، یک‌بار دیگر در قسمت دوم نقش اصلی را بازی می‌کند. برادر بزرگترش شرلوک که به نظر می‌رسد در پایان‌بندی فیلم اول کمی بیشتر نقش داشت، در قسمت بعدی نیز ظاهر می‌شود. اگرچه مشخص نیست نقش او چقدر پررنگ خواهد بود. مادرشان، اودوریا نیز چنین شرایطی دارد.

همچنین دوست نزدیک شرلوک، لسترید نیز دوباره در فیلم دوم حضور خواهد داشت. او در فیلم اول باید با انولا هماهنگ می‌شد، زیرا هر دو درباره یک پرونده تحقیق می‌کردند. ادیت الهام‌ بخش هم که یک آکادمی جوجیتسو را برای زنان مدیریت می‌کرد و با اودوریا یک مغازه چای فروشی داشت در انولا هولمز ۲ نیز ظاهر خواهد شد. او در فیلم اول در تلاش بود تا لایحه اصلاحات را به تصویب برساند. در آخر یکی از مهم‌ترین شخصیت‌ها، مرد جوان ثروتمند و درعین حال همیشه در حال پیشرفت، توکسبری خواهد بود که اکنون یکی از اعضای مهم مجلس اعیان است.

هنوز هیچ جزئیاتی درباره نحوه تعامل همه این شخصیت‌ها در فیلم دوم در دسترس نیست و نتفلیکس هیچ اطلاعاتی درباره نقش بازیگران جدید ارائه نکرده است. این احتمال وجود دارد که چند بازیگر دیگر فیلم اول نیز برای فیلم دوم بازگردند و طرفداران مجموعه کتاب و داستان‌های کلاسیک آرتور کانن دویل شاید هیجان‌زده شوند، زیرا امکان دارد شخصیت دیگری از داستان‌های اصلی در انولا هولمز ۲ ظاهر شود.

طرح داستان انولا هولمز ۲ چیست؟

انولا هولمز

اولین نکته‌ای که باید به آن توجه کرد این است که انولا هولمز ۲ همان تیم سازنده قسمت اول را پشت دوربین خواهد داشت و هری بردبیر کارگردان و جک تورن نویسنده فیلمنامه است. هنوز جزئیات زیادی درباره داستان بردبیر و ثورن در این دنباله بسیار مورد انتظار وجود ندارد اما می‌توان انتظار داشت که انولا دوباره در حال بررسی یک پرونده جدید، مشکلات زیادی بیافریند. یکی از نکات اصلی طرح فیلم اول، لایحه اصلاحات مربوط به جنبش حق رای زنان است که اودوریا و ادیت به شدت درگیر آن هستند. با توجه به این که موضوع اصلی این مجموعه فیلم، آزادی و توانمندسازی زنان از طریق شخصیت‌ها و داستان است، به احتمال زیاد این خط داستانی به نوعی در فیلم دوم نیز گنجانده شود.

لایحه اصلاحات در پایان فیلم انولا هولمز به لطف رای کلیدی توکسبری در مجلس اعیان به تصویب می‌رسد که برای اودوریا و دیگر طرفدارانش خبر خوبی است اما انگلستان در قرن ۱۹ راه زیادی برای رسیدن به برابری جنسیتی دارد. جالب است که ایده‌های مترقی فیلم در جنبه‌های دیگر زندگی قرن ۱۹ نیز بررسی شود. علاوه بر این‌ها، موقعیت و دخالت توکسبری به عنوان عضو مجلس اعیان می‌تواند نقش مهمی در داستان دنباله داشته باشد. هرچند مشخص نیست که هدف این مجموعه فیلم، چقدر سیاسی است. انولا هولمز برای مخاطبان تمام رده‌های سنی ایجاد شده است و باید انتظار داشت که این دنباله، داستانی سر راست و سرگرم کننده و مشابه فیلم اول و با رمز و راز محوری برای انولا را به تصویر بکشد. همچنین احتمالا شاهد رابطه عاشقانه بین انولا و توکسبری در انولا هولمز ۲ باشیم و در کنار آن نیز روابط خواهر و برادری انولا و شرلوک را بررسی کنیم.

آیا تریلر انولا هولمز ۲ منتشر شده است؟

هنوز هیچ تیزر یا تریلر رسمی برای انولا هولمز ۲ منتشر نشده است. تنها ویدیوی مربوط به این فیلم، یک کلیپ کوچک است که نتفلیکس به عنوان بخشی از رویداد تودوم برای طرفداران منتشر کرد که از مشارکت پارتریج در ادامه داستان خبر می‌دهد.

انولا هولمز ۲ چه زمانی و کجا فیلمبرداری می‌شود؟ 

انولا هولمز

در ابتدا گزارش شده بود که فیلمبرداری انولا هولمز ۲ در سپتامبر ۲۰۲۱ آغاز می‌شود اما روند تولید آن تا اوایل اکتبر ۲۰۲۱ آغاز نشد. این فیلم در حال فیلمبرداری در هال انگلستان و به ویژه در مکانی به نام هالز اولد است. این شهرک، منطقه‌ای کوچک از هال است که به دلیل حفظ خیابان‌های سنگفرشی و ساختمان‌های چند صد‌ساله، مورد توجه گردشگران قرار می‌گیرد. این ویژگی باعث می‌شود که آثار تاریخی مانند انولا هولمز بتوانند به راحتی تصاویر خود را در این منطقه تهیه کنند.

این فیلم بسته به طرح دنباله، احتمالا برای فیلمبرداری بیشتر به مکان‌های دیگر سراسر انگلستان نیز برود. تولید اولین فیلم در تابستان ۲۰۱۹ شروع شد و در سپتامبر ۲۰۱۹ به پایان رسید. بنابراین می‌توان انتظار داشت که فیلمبرداری انولا هولمز ۲ نیز در مجموع حدود سه ماه به طول انجامد. تیم سازنده فیلم احتمالا قصد دارد تولید خود را قبل از تعطیلات در اواخر دسامبر ۲۰۲۱ به پایان برساند.

منبع: colliderبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما