اپیک گیمز استودیوی سازنده‌ی سری بازی‌های گیتار هیرو و راک بند را تصاحب کرد

۸ آذر ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
rock band 4

توسعه‌دهنده‌ی بازی فورتنایت و موتور بازی‌سازی معروف آنریل انجین یعنی شرکت اپیک گیمز به‌صورت رسمی اعلام کرده است که استودیو هارمونیکس را تصاحب کرده است. این استودیو در کارنامه‌ی خود سابقه‌ی کار روی مجموعه بازی‌هایی نظیر Rock Band و Dance Central و بازی Fuser را می‌بیند.

این دو شرکت این خبر را در یک بیانیه‌ی همکاری اعلام کرده‌اند. هارمونیکس می‌گوید که با اپیک برای ایجاد ماجراجویی‌های موسیقایی و محتوای گیم‌پلی برای فورتنایت کار خواهد کرد اما می‌گوید که دیگر پروژه‌های خود را هم که همیشه به بازی‌های موسیقی محور ارتباط داشته است، رها نخواهد کرد.

Harmonix در صفحه‌ی پرسش‌های متداول درون سایت خود گفته است که به برنامه‌های محتوای قابل دانلود موجود خود برای Rock Band 4 ادامه می‌دهد و تا پایان سال ۲۰۲۱ و در جریان ورود به سال آینده میلادی قطعات جدید بسیار خوبی در راه این بازی است و همچنین به ادامه دادن فصل‌های بخش چندنفره‌ی Rivals ادامه خواهد داد. رویدادهای بازی Fuser هم قرار است در آینده‌ی پیش‌رو ادامه داشته باشد. انتظار نمی‌رود که تصاحب آن‌ها توسط اپیک گیمز روی در دسترس بودن بازی‌های هارمونیکس در استیم و کنسول‌ها تأثیر منفی بگذارد.

rock band 4

مدیر شرکت هارمونیکس در رابطه با این خبر در بخشی از بیانیه‌ی خود گفته: «استودیوی هارمونیکس همیشه در آرزوی ایجاد محبوب‌ترین تجربه‌های تعاملی مرتبط با موسیقی در جهان بوده است و اکنون با پیوستن به اپیک گیمز ما قادر خواهیم بود تا این کار را در مقیاس بزرگ‌تری انجام دهیم. ما با هم مرزهای خلاقانه‌ی ممکن را پیش خواهیم برد و راه‌های جدیدی را برای بازیکنانمان برای ساخت، اجرا و اشتراک‌گذاری موسیقی ابداع خواهیم کرد.»

استودیوی سازنده‌ی مجموعه بازی Rock Band بیان می‌کند: «با اپیک همکاری خواهیم کرد تا بتوانیم در حالی که تجربه‌های منحصر‌به‌فرد بازی‌های موسیقی محور خود را به متاورس می‌آوریم، برای بار دیگر انتظارات را به چالش بکشیم.» به نظر می‌رسد هارمونیکس برای جاه‌طلبی‌های اپیک بسیار مناسب باشد، زیرا فورتنایت قبلا هم میزبان رویدادهای موسیقی و کنسرت‌های مجازی با حضور آریانا گرانده، تراویس اسکات و مارشملو بوده است.

این تنها خرید شرکت اپیک گیمز در سال جاری نبوده است. آن‌ها از این منظر سال بسیار شلوغی را تجربه‌ کرده‌اند. قبل از این خریداری استودیو هارمونیکس، آن‌ها استودیوی سازنده‌ی بازی فال‌ گایز یعنی مدیاتونیک (Mediatonic) را تصاحب کردند. قبل از آن هم اپیک به خرید ArtStation، RAD Game Tools و Sketchfab پرداخته بود. آن‌ها حتی یک مرکز خرید را هم تصاحب کردند تا از آن به‌عنوان دفتر مرکزی جدید خود استفاده کنند.

منبع: Polygon

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه