اپیک گیمز استودیوی سازنده‌ی راکت لیگ را خرید

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
Epic Games Psyonix

تصور می‌کردیم معاملات شرکت بازی‌سازی اپیک گیمز، فراتر از خرید امتیاز انحصاری فروش بازی‌ها پیش نرود، ولی ظاهرا برنامه‌های اپیگ گیمز بزرگ‌تر از تصورات ماست. این شرکت خبر از خرید استودیوی بازی‌سازی «سایونیکس» (Psyonix) داده است. استودیوی سایونیکس را بیشتر به خاطر ساخت بازی راکت لیگ (Rocket League) می‌شناسیم.

بر اساس بیانیه‌ای که سایونیکس منتشر کرده است، آن‌ها برنامه دارند تا به کمک اپیک گیمز، بازی راکت لیگ را از قبل هم بزرگتر کنند. سایونیکس گفته است که منابع اپیک گیمز به آن‌ها اجازه می‌دهد تا به خوبی از لیگ حرفه‌ای راکت لیگ پشتیبانی کنند.

بازی Rocket League

احتمالا می‌توانید حدس بزنید که در پی این قرارداد، بازی راک لیگ قرار است به فروشگاه اپیک گیمز استور بیاید. طبق گفته‌ی سایونیکس، تا پایان ۲۰۱۹ بازی راکت لیگ را روی اپیک گیمز استور قرار خواهند داد. با اینکه مستقیما حرفی از حذف راکت لیگ از روی استیم زده نشده، ولی می‌توانیم مطمئن باشیم که این اتفاق هم رخ خواهد داد. سایونیکس مستقیما نگفته که فروش راکت لیگ در استیم متوقف خواهد شد، ولی در بیانیه‌ی خود به این موضوع اشاره کرده که با عرضه‌ی راکت لیگ روی اپیک گیمز استور، پشتیبانی و آپدیت نسخه‌ی استیم متوقف نخواهد شد. در نتیجه با اطمینان می‌توان پیش‌بینی کرد که فروش بازی در استیم متوقف خواهد شد.

بازی راکت لیگ

اعضای استودیوی سایونیکس، سابقه‌ای بلند و بالا در همکاری با اپیک گیمز دارند. آن‌ها از همان ابتدای ساخت بازی «آنریل تورنمنت» با اپیک گیمز در ساخت نقشه‌های مختلف برای بازی‌های این مجموعه همکاری کرده‌اند. سایونیکس در ساخت ابزارهای مختلف برای موتور پایه‌ی آنریل انجین به اپیک گیمز کمک کرده و هم‌چنین به صورت قراردادی در ساخت بازی‌هایی مثل شماره‌های مختلف آنریل تورنمنت و Gears of War هم نقش داشته است.

بازی راکت لیگ بزرگترین ساخته‌ی سایونیکس است و نزدیک به ۶۰ میلیون کاربر دارد. سایونیکس هم‌چنین نقش مهمی در راه اندازی قابلیت کراس-پلی و امکان بازی کردن و اتصال بازی‌کننده در پلتفرم‌های مختلف داشته است؛ موضوعی که اپیک گیمز هم مدت‌ها به دنبال راه اندازی آن برای برای بازی فورت‌نایت خود بود.

منبع: The Verge

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

دیجی‌کلاب
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. Avatar ..........

    حالا باید ببینیم بازی خوب ریمن چی میشه آیا سری جدیدش میاد؟

  2. Avatar shahabmp

    ظاهرا اپیک میخواد ترافیک صنعت گیم در اختیار بگیره و به انحصار خودش در بیاره!!! من از دیدن اینجور انحصارا تو هیچ صنعتی خوشحال نمیشم چون وقتی به مشکل مدیریتی برخورد کنن به اون صنعت آسیب میرسه!! نمونه های زیادی برای مثال آوردن وجود داره!

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه