جاودانگان ۲؛ کلویی ژائو می‌خواهد دنباله‌ی فیلم جدید مارول را بسازد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
جاودانگان

کلویی ژائو امیدوار است که بتواند جاودانگان ۲ را بسازد. جاودانگان هنوز در سینماها اکران نشده اما در حال حاضر، شور و شوق زیادی در بین تماشاگران ایجاد کرده است و انتظار می‌رود اثری پرفروش‌تر از بیوه سیاه و شانگ‌چی و افسانه ده حلقه باشد. این فیلم اولین نمایش جهانی خود را در ۱۸ اکتبر ۲۰۲۱ در سالن ال‌کاپیتان هالیوود تجربه کرد و همچنین در ۲۴ اکتبر ۲۰۲۱ هم در ونیز به نمایش درآمد.

جاودانگان جدیدترین فیلم در دنیای سینمایی مارول و همچنین پروژه‌ای پرشور برای کارگردان برنده جایزه اسکار، کلویی ژائو است. رییس استودیو مارول، کوین فایگی، کارگردانی ژائو در فیلم و سبک منحصر به فردی را که او به دنیای سینمایی مارول آورده، تحسین کرده است.

ستارگان مختلف فیلم‌ها از ژائو به‌عنوان یک فیلم‌ساز که در صحنه حضور دارد و با عوامل به نحو احسن همکاری می‌کند تمجید کرده‌اند. استودیوی مارول، کنترل و آزادی عمل زیادی به ژائو داده است و روی دیدگاه خلاقانه‌اش برای راه‌اندازی یک فرنچایز جدید در جهان در حال رشد مارول حساب می‌کند، اتفاقی که خود کارگردان اعتراف می‌کند که ریسکی بزرگ برای مارول است.

در حالی که جاودانگان هنوز به طور رسمی منتشر نشده، ژائو از حالا امیدوار است که بتواند جاودانگان ۲ را بسازد. ژائو در مصاحبه با پلی‌لیست درباره دستاوردهایش در فیلم اول و امیدواری خود برای بازگشت دوباره به مارول برای ساخت فیلم دوم صحبت کرد. در حال حاضر، ساخت هیچ دنباله‌ای برای جاودانگان به‌عنوان بخشی از پروژه‌های آینده، اعلام نشده اما استودیو اشاراتی به تولید دنباله‌ داشته است. ژائو گفت:

«چیزی که من در روند ساخت این فیلم دوست داشتم این بود که این فیلم بسیار نزدیک به ریشه دنیای سینمایی مارول است و می‌تواند پیامد بزرگی در حرکت رو به جلوی دنیای سینمایی مارول داشته باشد. ما با در نظر گرفتن گذشته و آینده این جهان، می‌توانیم با داستان بازی کنیم و هر کاری که می‌خواهیم انجام دهیم و یک فیلم مستقل قوی بسازیم و همه چیز را نمایش دهیم. مطمئنا به محض این که از من بخواهند برای دنباله برگردم، در یک چشم بر هم زدن حاضر خواهم شد. فعلا باید ببینیم چه می‌شود.»

جاودانگان

احتمال بازگشت ژائو برای فیلم جاودانگان ۲ زیاد است، زیرا به نظر می‌رسد استودیو مانند رایان کوگلر، کارگردان پلنگ سیاه، رابطه کاری قوی و خوبی با این فیلمساز تحسین‌شده دارد. اگر دنباله‌ای ساخته شود، شانس این کارگردان دنیای سینمایی مارول، از همه افراد بیشتر است. جان فاورو و جاس ویدون به ترتیب دو فیلم اول مرد آهنی و انتقام جویان را کارگردانی کردند اما هر دو از ساخت فیلم سوم کناره‌گیری نمودند. سه فیلم اول ثور، کارگردانان مختلفی داشتند و با بازگشت تایکا وایتیتی در فیلم ثور: عشق و تندر، اولین باری بود که شاهد یک کارگردان ثابت برای دو فیلم ثور بودیم.

اسکات دریکسون کارگردان دکتر استرنج و آنا بودن و رایان فلک کارگردانان کاپیتان مارول، پس از یک فیلم، استودیو را ترک کردند و سم ریمی و نیا داکوستا به ترتیب کارگردانی دکتر استرنج در چندجهانی دیوانگی و مارول‌ها را بر عهده گرفتند. در حال حاضر، جیمز گان (نگهبانان کهکشان)، پیتون رید (مرد مورچه ای) و جان واتس (مرد عنکبوتی) تنها فیلم‌سازانی در دنیای سینمایی مارول هستند که هر سه قسمت سه‌گانه مربوطه خود را هدایت کرده‌اند.

عوامل مختلفی درباره زمان انتشار جاودانگان ۲ وجود دارند که باید در نظر گرفته شوند. ژائو در حال حاضر قرار است نسخه جدیدی از دراکولا را برای یونیورسال پیکچرز کارگردانی کند اما هنوز هیچ اطلاعیه‌ای از نام بازیگران یا تاریخ شروع تولید آن پروژه، اعلام نشده است. بیشتر دنباله‌های مارول با فاصله سه سال منتشر می‌شوند. بنابراین احتمالا جاودانگان ۲ در یکی از تاریخ‌های اکران ۲۰۲۴ که برای یک فیلم بدون عنوان مارول ذخیره شده است، عرضه شود. اگرچه با توجه به تعداد زیادی از فیلم‌های مارول مانند تیغه، چهار شگفت‌انگیز و کاپیتان آمریکا ۴ که تاریخ اکران ندارند و همچنین با اضافه شدن دنباله‌‌ی شانگ‌چی و افسانه ده حلقه، ممکن است فاصله بین فیلم اول و دوم جاودانگان، مانند دنباله‌های پلنگ سیاه و کاپیتان مارول به چهار سال افزایش یابد و فیلم دوم در سال ۲۰۲۵ اکران شود.

منبع: Screenrantبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما