۱۰ ابرقهرمان جدید فیلم جاودانگان (و قدرت هر کدام)

۲۹ مهر ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۱ دقیقه
جاودانگان

فیلم جاودانگان مارول، ده ابرقهرمان جدید را به دنیای سینمایی مارول معرفی می‌کند. نیت مور، تهیه‌کننده استودیوی مارول، در گذشته توضیحاتی درباره قهرمانان و نقش آن‌ها در فیلم ارائه داده است. مخلوقان جاودانه جک کربی، شاخه‌ای تکامل‌یافته از انسان‌ها هستند که بسیاری از افسانه‌ها و اساطیر زمین را شکل داده‌اند. آن‌ها به‌عنوان بیگانگان باستانی به دنیای سینمایی مارول بازمی‌گردند تا از بشریت در برابر تهدید دویانت‌ها محافظت کنند.

فیلم جاودانگان دارای ستارگان زیادی است و می‌تواند تاریخ کل دنیای سینمایی مارول را بازنویسی کند. جاودانگان ۷۰۰۰ سال است که روی زمین زندگی می‌کنند. آن‌ها در قدیم به‌عنوان خدایان پرستش می‌شدند اما امروزه به‌سادگی به روند زندگی خود ادامه می‌دهند و سعی در مراقبت از افشای قدرت خود دارند. آن‌ها حتی وقتی هم که تانوس، دستکش ابدیت را در دست گرفت و نیمی از زندگی جهان را پاک کرد، در امور زمین دخالت نکردند.

اگرچه مارول کاملا در حال تلاش است تا توضیحاتی درباره اینکه آیا آن‌ها مستقیما تحت تأثیر آن رویداد کیهانی قرار گرفته‌اند یا نه، ارائه دهد. بازگشت دویانت‌ها، نیروهایی که جاودانگان معتقد بودند مدت‌ها پیش، آن‌ها را شکست داده‌اند، این قهرمانان سنتی زمین را مجبور می‌کند که به میدان بازگردند.

اسکرین‌رنت در ژانویه ۲۰۲۰ و در آخرین روزهای فیلم‌برداری، بازدید مشخصی از استودیو پاین‌وود داشت. در آنجا با تهیه‌کننده استودیو مارول، نیت مور، مصاحبه کردند و او هم درباره هر یک از شخصیت‌ها به تفصیل صحبت کرد، قدرت آن‌ها را شرح داد و نکاتی را درباره خطوط داستانی فیلم بیان کرد.

۱. ایکاریس

جاودانگان

اول از همه به سراغ ایکاریس (ریچارد مدن)، رهبر واقعی جاودانگان برویم که به دلیل قدرت پرواز و توانایی شلیک انرژی کیهانی از چشمان خود مشهور است. او و سرسی شخصیت‌های اصلی فیلم هستند و با داستان عاشقانه‌اشان، نقش اصلی را بر عهده دارند.

مور: «ما تا به حال ۲۵ فیلم در مارول ساخته‌ایم اما این اولین فیلمی است که واقعا بر اساس یک رابطه عاشقانه به‌عنوان مرکز روابط ساخته شده است. شما قطعا تونی و پپر و استیون و پگی را می‌شناسید. آن‌ها به نوعی داستان‌های جانبی فیلم‌های خود محسوب می‌شوند. اگر بتوانیم چیزی را که در سر داریم درست انجام دهیم، یک عاشقانه حماسی به وجود می‌آید. بنابراین جاودانگان هرگز فیلمی مشابه دفترچه خاطرات نخواهد بود اما هدف این است که این رابطه عاشقانه، ستون فقرات فیلم باشد. ما نمی‌دانستیم که ریچارد و جما دوستان خوبی هستند و مدت‌هاست که یک‌دیگر را می‌شناسند. بنابراین هماهنگی آن‌ها بسیار خوب بود و وقتی می‌خواهید عاشقانه‌ای این‌چنینی بسازید، این هماهنگی بسیار مفید است.»

قدرت‌های ایکاریس بسیار شبیه به سوپرمن است و مارول تلاش زیادی کرد تا اطمینان حاصل کند انرژی کیهانی او در فیلم، متفاوت از انرژی مرد پولادین باشد. مور، مدن را به‌عنوان گزینه مناسب برای این نقش ستایش کرد و خاطرنشان نمود که او جذابیت خاصی دارد که باعث می‌شود شخصیت‌ ایکاریس، خاص به نظر برسد. مور گفت: «اگر ایکاریس داستانی خسته‌کننده در کتاب‌ها داشته باشد، شما آن قصه عاشقانه را نخواهید خواند و احتمالا روی فیلم هم سرمایه‌گذاری نخواهید کرد.»

۲. سرسی

جاودانگان

سرسی احتمالا شناخته‌شده‌ترین فرد در میان جاودانگان است. او تبدیل به یکی از اعضای تیم انتقام‌جویان در کمیک‌ها شد. رابطه‌ بین سرسی که نقش او توسط جما چان بازی می‌شود و ایکاریس، ستون فقرات فیلم است. اگرچه طبیعتا پیچیدگی‌ها و چالش‌هایی از سوی دین ویتمن با بازی کیت هرینگتون، معشوقه سنتی سرسی در انتقام جویان، در طی داستان ایجاد می‌شود. مور گفت: «سرسی و دین رابطه‌ای دارند که هم شیرین و هم به طرز جالبی، پیچیده است. ما به دنبال ساختن یک مثلث عشقی زیبا و نه فقط عاشقانه بودیم، زیرا این امر باعث می‌شود که این رابطه، عجیب و غریب به نظر برسد و ایکاریس، وجود یک رقیب را برای رسیدن به عشقش، احساس کند.»

در حال حاضر، سرسی و اسپرایت در لندن زندگی می‌کنند تا اینکه یک دویانت جدید پدیدار می‌شود. ۵۰۰۰ سال از آخرین برخورد آن‌ها با یک دویانت می‌گذرد و سؤالات زیادی درباره اینکه این موجودات در این مدت کجا بوده‌اند و چگونه تکامل یافته‌اند به وجود می‌آید. سرسی قدرت تبدیل ماده به شکل‌های مختلف را دارد و مور به صحنه‌ای که بعدها در تریلرها نشان داده شد، اشاره کرد و گفت: «در حال حاضر، فقط چند استوری‌بورد کوتاه وجود دارد. برای مثال در صحنه‌ای از فیلم، یک دویانت، اتوبوسی را به سمت او پرتاب می‌کند و سرسی به جای مقابله کردن، آن اتوبوس را تبدیل به گلبرگ می‌کند. بنابراین بازی با قدرت از جمله ویژگی‌های هیجان‌انگیز این شخصیت‌ها است.»

زمان زیادی طول کشید تا مارول، شخص مناسب این نقش پیدا کند. آن‌ها سرانجام به این نتیجه رسیدند که جما چان برای سرسی عالی است، گرچه او قبلا در فیلم کاپیتان مارول ظاهر شده بود. البته در آنجا او ظاهری کاملا آبی‌رنگ داشت و متفاوت به نظر می‌رسید.

۳. تینا

جاودانگان

به گفته مور، مارول، تینا را بهترین جنگجوی کهکشان می‌داند. او از انرژی کیهانی خود برای ایجاد هر سلاحی که لازم داشته باشد استفاده می‌کند. او می‌تواند سلاح‌های خود را تغییر دهد و خنجری ایجاد کند که به شمشیر تبدیل می‌شود و پس از آن، به عصا تبدیل می‌شود و دوباره به یک شمشیر دولبه تغییر شکل می‌دهد. مور خاطرنشان کرد: «تینا همیشه به سلاح مجهز است، حتی اگر او هیچ ویژگی قابل ملاحظه دیگری نداشته باشد، همین توانایی به خودی خود بسیار سرگرم‌کننده است.» تینا هر چقدر هم که قدرتمند باشد، از یک عارضه روانی رنج می‌برد که واقعا وی را بسیار آسیب‌پذیر می‌کند.

مور توضیح داد: «او مشکلی به نام مهد وایری دارد. اگر طرفدار کمیک باشید می‌دانید که مهد وایری مشکلی است که می‌تواند در وجود یک جاودانه قرار داشته باشد. این بیماری، نسخه‌ای خاص از زوال عقل است. او به دلیل مقدار زیاد خاطرات موجود در ذهنش، آن‌ها را فراموش می‌کند و گاهی اوقات نمی‌داند که دقیقا در چه زمانی حضور دارد. بنابراین در طول فیلم، گیلگمش از او محافظت می‌کند. آن‌ها در روزگار مدرن در شبکه‌ای در کابین و در استرالیا زندگی می‌کنند، زیرا او برای بودن در کنار انسان‌ها، بیش از حد خطرناک است. بنابراین او شخصیتی جالب برای آنجلینا جولی است.» تینا کاملا از بشریت فاصله گرفته است اما برای درک دنیای مدرن تلاش می‌کند.

آنجلینا جولی در نقش تینا بازی می‌کند و با فیلم‌های اکشن، بیگانه نیست. او به دنبال ایجاد سبکی از حرکات و شیوه مبارزه‌ خاصی برای تینا بود که کاملا منحصر به فرد باشد. مور گفت: «بخشی از این منحصر به فرد بودن، توسعه یک سیستم تسلیحاتی بود که آنجلینا با آن آموزش ببیند و به آن مسلط شود، زیرا او از قبل خیلی با شمشیر کار نکرده و تقریبا با آن درگیر نشده بود. ما باید سبکی جدید با آنجلینا بسازیم و امیدواریم سبکی ایجاد کنیم که به وضوح حرکات و احساسات تینا را به نمایش بگذارد. شاید این‌طور به نظر نرسد اما آنجلینا بسیار در این مسیر به ما کمک می‌کند که واقعا از نظر من جالب است.»

۴. گیلگمش

جاودانگان

متأسفانه مور درباره‌ی شخصیت گیلگمش با بازی ما دونگ سئوک صحبت چندانی نکرد و فقط تأیید کرد که او محافظ تینا خواهد بود. با توجه به تصاویر منتشر شده که در آن‌ها ظاهرا تینا و گیلگمش در حال مبارزه هستند، به نظر می‌رسد که مراقبت از موجودی قدرتمند مانند تینا، بسیار دشوار است. مور توضیح داد: «گیلگمش می‌تواند از انرژی کیهانی خود برای ایجاد یک اسکلت بیرونی استفاده کند که در واقع، قدرت او را تقویت می‌کند.»

۵. آیاک

جاودانگان

آیاک با بازی سلما هایک با تغییر جنسیت نسبت به کمیک‌های جاودانگان، به‌عنوان مادرسالار جاودانگان توصیف شده است. مور گفت: «او یک شفا‌دهنده و مشاوری معنوی است که ارتباطی مستقیم با سلستیال‌ها دارد. او معلم است. او کسی است که دیگر قهرمانان برای مشاوره و راهنمایی به سراغش می‌روند.» وی یک رهبر در دنیایی است که در آن، بسیاری از زنان چنین مسؤولیت‌هایی ندارند و این موضوع باعث می‌شود که آیاک یک شخصیت متمایز در دنیای سینمایی مارول باشد. مور از عملکرد هایک خوشحال به نظر می‌رسد و اشاره می‌کند که او آیاک را بهتر از آنچه در کمیک‌ها بود به تصویر می‌کشد.

۶. فاستوس

جاودانگان

فاستوس با بازی برایان تایری هنری، عضو تکنولوژیک جاودانگان است. همان‌طور که مور توضیح داد: « او یک تکنوپات است و می‌تواند با ماشین‌ها صحبت کند، می‌تواند فناوری‌های مختلف را برای ایجاد فناوری‌های جدید غیر‌منتظره ترکیب کند و باهوش‌ترین جاودانه است. فاستوس از جهاتی، عامل و مأمور کمک به بشریت محسوب می‌شود، زیرا برخی از این فناوری‌ها به پیشرفت بشریت کمک کرده‌اند. بنابراین او تأثیر خوبی روی بشر داشته است.» او در کل، با آیاک همراه خواهد بود. جالب است که ببینیم آیا حمایت او از بشریت و کمک به آن‌ها به این معنی است که جاودانگان در واقع خود را درگیر یک چالش کرده‌اند یا خیر.

۷. مکاری

جاودانگان

لورن ریدلوف نقش مکاری را بازی می‌کند. مور گفت: «او سریع‌ترین زن جهان و در واقع آن‌قدر سریع است که هر بار که از قدرت خود استفاده می‌کند، خط صوت را می‌شکند که البته تأثیری بر او ندارد، زیرا مکاری ناشنوا است.» این ویژگی به‌عنوان بخشی طبیعی از شخصیت مکاری ارائه می‌شود و بقیه جاودانگان هم با آن مشکلی ندارند. مور افزود: «او مرتبا در حال ارتعاش و دائما در حال حرکت است و می‌تواند ارتعاشات را احساس کند. بنابراین در واقع می‌تواند به همان نحوی که جامعه ناشنوایان با احساس ارتعاشات، موسیقی را می‌شنوند، صدای اطراف خود را بشنود.»

البته سرعت فوق‌العاده، قدرتی است که قبلا در سینما و به ویژه در دنیای سینمایی مارول دیده شده است. بنابراین مارول با تمرکز بر انرژی کیهانی مرتبط با سرعت مکاری، این امر را از نظر بصری تغییر داده است. مور بیان کرد: «شما ذرات انرژی کیهانی را در اطراف او مشاهده می‌کنید که با استفاده از آن‌ها می‌تواند انفجارهایی صوتی بیافریند و در نبرد از آن‌ها استفاده کند که همین خصوصیت او را کمی متفاوت از آن‌چه قبلا در سینما دیده‌اید، جلوه می‌دهد.»

تصویر مارول از مکاری در واقع الهام‌گرفته از برخی از نسخه‌های کوییک‌سیلور در کمیک‌ها است که در آن، او از سرعت دنیای اطراف خود ناراضی و ناامید است. مور گفت: «او هزاران بار دور کره زمین را گشته و دنیای اطرافش، حوصله‌اش را سر می‌برد و احساس می‌کند که در واقع ۷۰۰۰ سال در زمین گیر کرده و تا حدی زندانی شده است. در برخی مواقع حس می‌کند که همه چیز را بارها دیده است. در حال حاضر، او از طریق کتاب و مطالعه، خود را سرگرم می‌کند و کتابدار بخش تاریخ و تمدن بشری است.»

۸. درویگ

جاودانگان

مکاری در بسیاری از مواقع، فیلم با درویگ با بازی بری کیوگان که می‌تواند ذهن دیگران را کنترل کند، همراه است. مور توضیح داد:

«درویگ، هنگامی که آن‌ها به زمین می‌رسند، از چالش کمک به بشر، بسیار هیجان‌زده است اما او با پیشرفت بشریت و با ایجاد جوامع، متوجه می‌شود که انسان‌ها همیشه رفتار خوبی با یک‌دیگر ندارند. او حوادثی مانند جنگ، نسل‌کشی و مراقبت نکردن از محیط زیست را می‌بیند و ناامید می‌شود. اگر تصمیم‌گیری بر عهده‌‌ی وی بود، از قدرت خود برای کنترل بشریت استفاده و آن‌ها را فقط وادار به انجام کارهای خوب می‌کرد اما این رسالت آن‌ها نیست. بنابراین او از انسان‌ها بسیار سرخورده می‌شود.»

درویگ در سال ۱۵۰۰ میلادی در منطقه آمازون ساکن شد و هرگز آنجا را ترک نکرد. در عوض، به گفته‌ی مور، او یک منطقه ایجاد کرد که می‌تواند با استفاده از قدرت کنترل ذهن خود به شیوه‌ای بسیار محلی، آن را از گزند جهان خارجی محافظت کند.»

۹. اسپرایت

جاودانگان

جاودانه دیگری که با جامعه بشری درگیر شده است، لیا مک هیو در نقش اسپرایت است که در لندن زندگی می‌کند و با ظهور اولین دویانت، از حضور آن‌ها در این سیاره شوکه می‌شود. مور خاطرنشان کرد: «او مطمئنا یک شخصیت جالب است، زیرا وی یک زن ۷۰۰۰ ساله است که در بدن یک نوجوان ۱۲ ساله گیر کرده است.» مور از نحوه‌ی بازی مک هیو تمجید کرد و بیان نمود که او در مقابل کینگو بسیار خوب بازی می‌کند و این دو دارای خصومتی هستند که دلیل آن تا حد زیادی به این برمی‌گردد که اسپرایت با تکامل تمدن بشری، خود را به فردی گوشه‌گیر تبدیل شده است.

مور: «اسپرایت می‌تواند توهم ایجاد کند. بنابراین در گذشته که بشریت چیزهایی مانند تلویزیون، رادیو و اینترنت نداشت، او یکی از بزرگ‌ترین قصه‌گویان روی زمین بود و به‌عنوان یک خدا ستایش می‌شد اما در حال حاضر، او فقط یک دختر ۱۲ ساله است و رفتار اجتماعی خوبی ندارد. او و کینگو با هم درگیری دارند و ریشه این مجادله به زمانی باز‌می‌گردد که کینگو حدود ۱۰۰ سال پیش، او را به حال خود رها کرد تا به دنبال سرنوشت خودش برود. بنابراین آن‌ها یک رابطه بسیار بحث برانگیز دارند که البته جالب و سرگرم‌کننده است.»

۱۰. کینگو

جاودانگان

مسیر کینگو در اصل برعکس مسیر اسپرایت است. نقش او توسط کمیل نانجیانی بازی می‌شود و در گذشته قهرمانی بسیار متواضع و آرام بود اما در حال حاضر به یک ستاره بزرگ بالیوود تبدیل شده است که خود را تام کروز بالیوود می‌داند. او می‌تواند گلوله‌های انرژی کیهانی را از نوک انگشتان خود ساطع کند. انرژی در اطراف ساعد او جمع شده و سپس به بیرون پرتاب می‌شود. مور گفت: «کینگو همه کارها را با سبک خاص خود انجام می‌دهد و دوست دارد تا کمی سرگرم شود.» شخصیت مکمل او هریس پاتل است که نقش کاروت، خدمتکارش را بازی می‌کند. مور توضیح داد: «برخی از جاودانگان با همتایان انسانی خود ارتباط بسیار خوبی برقرار کرده‌اند و کاروت در اصل، خدمتکار و بهترین دوست کینگو است. پس او می‌تواند بخشی از ماجراجویی کینگو باشد.» کینگو اولین حضور خود در فیلم را در جایی تجربه می‌کند که در اجرای آن، بهترین است: یک فیلم محصول بالیوود. مور به طرز جالبی از اظهارنظر درباره این که آیا کینگو نقش نسخه بالیوودی ایکاریس در یک نمایش را بازی می‌کند یا خیر، خودداری کرد.

منبع: screenrant

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. Avatar هومن

    عجب گیری افتادیم ها، من تازه تونستم عروسک‌های پسرمو کامل کنم، ده تا دیگه! بابا بیخیال

  2. Avatar ن.خ

    میخوام ببینم اینا در همون دنیای انتقام جویان هستند یا نه و اینکه شاهد همکاری آنها با دیگر گروه های مارول مثل محافظین کهکشان یا انتقام جویان خواهیم بود؟

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه