فیلم جاودانگان چه تأثیراتی بر خط داستانی مارول می‌گذارد؟

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
جاودانگان

فیلم سینمایی جاودانگان تأثیر موجی را بر سراسر فاز چهارم دنیای سینمایی مارول خواهد داشت. نیت مور تهیه‌کننده فیلم، به کنایه گفته است که این فیلم به لطف داستان و شخصیت‌های قدرتمند آن، یک تأثیر موجی و زنجیروار در طول فاز چهارم دنیای سینمایی مارول خواهد داشت.

مارول هم به‌ طعنه بیان کرده که چگونه فیلم جاودانگان تأثیر موجی در فاز چهارم دنیای سینمایی مارول خواهد داشت. با وجود نداشتن اطلاعات دقیق از فیلم جاودانگان در سطح جزئیات، هنگامی‌ که استودیو مارول این فیلم را در سال ۲۰۱۹ معرفی نمود، از آن تاریخ هیجان و شور برای این فیلم افزایش قابل‌توجهی یافت. این امر تا حدی به لطف پیوستن کارگردان برنده‌ی جایزه اسکار یعنی کلوئی ژائو برای هدایت پروژه، گروه بازیگرانی متشکل از تمام ستارگان و نوع نگاه و حالت اساطیری است که فیلم جاودانگان را از سایر فیلم‌های دنیای سینمایی مارول متمایز می‌کند.

حتی اکثر طرفداران سینمای ابرقهرمانی در دنیا هنوز هم با فیلم جاودانگان آشنا نیستند (گروهی از افراد مافوق بشری که توسط فرازمینی‌ها ایجاد شدند). انتظار می‌رود تا مارول به آن‌ها اجازه دهد تا محور داستان‌های خودشان باشند. این فیلم سومین فیلم در فاز چهارم بعد از فیلم پایان بازی از سری انتقام‌جویان است، اما هیچ برنامه تأییده‌ شده‌ای برای استفاده از هم‌پوشانی داستانی شخصیت‌های بزرگ وجود ندارد.

همان‌طوری که در فیلم شانگ چی و افسانه ده حلقه هم مشاهده می‌شود، چنین چیزهایی همیشه می‌توانند غافلگیر‌کننده باشند. این در حالی است که فیلم جاودانگان می‌تواند از یک مدل مشابه پیروی کند که می‌تواند تأثیر بسزایی در مسیر بعدی دنیای سینمایی مارول داشته باشد.

جاودانگان

در جریان بازدید از مجموعه جاودانگان در استودیو پاین وود در ماه ژانویه سال ۲۰۲۰ (دی‌ماه سال ۱۳۹۹)، نیت مور، تهیه‌کننده فیلم اظهار داشته که این فیلم تأثیر شگرفی بر روی سراسر فاز چهارم خواهد داشت. مور درباره‌ی تأثیر فیلم و درباره‌ی اینکه چه چیزی قرار است در دنیای سینمایی مارول بیاید، به‌‌عنوان بخشی از مصاحبه‌اش که وب‌سایت خبری اسکرین رنت در آن حضور داشت، صحبت کرد. او اظهار داشت که اثر موج‌دار در شرایطی که در فیلم رخ می‌دهد، نه‌ تنها درباره‌ی خود قهرمانان فیلم جاودانگان بلکه درباره‌ی فرازمینی‌ها و نیروهای شیطانی هم احساس می‌شود.

او گفت: «به‌ طور قطع این فیلم تأثیر و مسیرهایی خواهد داشت که امیدوارم حیرت‌انگیز باشد، اما وقتی با شخصیت‌هایی مانند قهرمانان فیلم، فرازمینی‌ها و حتی نیروهای شیطانی سروکار دارید، اینکه اثر موجی فراتر از این فیلم است چیز واضحی به شمار می‌آید. بنابراین ایده‌هایی برای چگونگی انجام این کارها داریم که می‌تواند ستون و اساس فاز چهارم باشد، اما ما همیشه نوآوری‌هایی در فیلم خواهیم داشت و همانند فیلم‌های دیگر درباره‌ی آن اطلاع خواهیم داد. ماهیت روزافزون دنیای سینمایی مارول به این معناست که هر فیلم و یا سریال تلویزیونی جدیدی به‌ نوعی بر خطوط داستانی تأثیر خواهد داشت، بنابراین این ایده که فیلم جاودانگان شامل طرح یا شخصیت‌هایی باشد که بر پروژه‌های آینده تأثیر می‌گذارد، شگفتی تازه‌ای نیست.»

با این‌ حال این یادآوری می‌تواند به‌جا باشد که جاودانگان حتی اگر یک همپوشانی روایتی بزرگ نداشته باشد، هنوز هم بخش مهمی از دنیای سینمایی مارول به شمار می‌روند. توجه به اینکه کجا و چگونه این اثر موجی احساس خواهد شد جالب است، زیرا هیچ‌یک از شخصیت‌های فیلم تاکنون در پروژه دیگری ظاهر نشده‌اند. این نکته می‌تواند به رویداد آخرالزمانی فیلم‌ها گره بخورد.

همچنین نظریه‌های زیادی درباره‌ی آنچه فیلم جاودانگان می‌تواند در گسترده‌تر کردن فاز چهارم دنیای سینمایی مارول انجام دهد، وجود دارد. یکی از این نظریه‌های برجسته به این نکته اشاره می‌کند که مارول در پلنگ سیاه: واکاندا برای همیشه (Black Panther: Wakanda Forever) سقوط آتلانتیس را برای بار اولین به نمایش می‌گذارد.

مدت‌هاست که هواداران این گمان را دارند که فیلم جاودانگان شامل مجموعه‌ای از مردان ایکس خواهد بود، زیرا جاودانگان و جهش‌یافتگان هر دو ساخته‌ی فرازمینی‌ها در داستان‌های کمیک هستند. اگر حتی یکی از این نظریه‌های مطرح شده درست باشد، اثرات جاودانگان بسیار فراتر از فاز چهارم خواهد بود.

منبع: screenrant

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما