آیا اگر جاودانگان در جنگ ابدیت حضور داشتند تانوس شکست می‌خورد؟

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۵ دقیقه
جاودانگان

استودیو مارول قرار است ابرقهرمانان جاودان خود را در فیلم جاودانگان معرفی کند اما سوالی که پیش می‌آید این است که اگر آن‌ها در فیلم «انتقام‌جویان: جنگ ابدیت» شرکت می‌کردند، آیا باز هم تانوس (جاش برولین) پیروز می‌شد؟

فاز ۴ دنیای سینمایی مارول، تاکنون با سریال‌های دیزنی‌پلاس و فیلم‌هایی مانند وانداویژن، شاهین و سرباز زمستان، لوکی و بیوه سیاه، بیشتر بر روی شخصیت‌های آشنای گذشته، تمرکز داشته است اما با پیشروی جهان مارول، آن‌ها ناگزیر باید از بازیگران کلیدی جدیدی، از جمله تیم جاودانگان (که پیش از این در کمیک‌بوک‌ها بودند)، در آینده فرنچایز استفاده کنند.

در این فیلم احتمالا پرفروش آینده به کارگردانی کلوئی ژائو (کارگردان برنده جایزه اسکار)، شاهد حضور یک تیم کاملا جدید از ابرقهرمانان مارول خواهیم بود. آن‌ها از دیرباز وجود داشته‌اند و توسط سلستیال ‌ها ایجاد شدند تا از زمین در برابر دویانت‌ها محافظت کنند. تیم اصلی جاودانگان متشکل از ۱۰ نفر است: آنجلینا جولی در نقش تینا، ریچارد مدن در نقش ایکاریس، لورن ریدلوف در نقش ماکاری، برایان تایری هنری در نقش فاستوس، سلما هایک در نقش آیاک، لیا مک‌هیو در نقش اسپرایت، دون لی در نقش گیلگمش، کمیل نانجیانی در نقش کینگو، جما چان در نقش سرسی و بری کیوگان در نقش درویگ. داستان‌های جمعی و شخصی آن‌ها، قدمتی چند هزار ساله دارد. در این فیلم، برخی از موارد مربوط به گذشته بررسی خواهد شد اما طبق تریلر‌ها، روایت اصلی در دنیای بعد از حماسه بی‌نهایت (۳ فاز اول مارول) اتفاق می‌افتد.

یکی از بزرگ‌ترین سوالات درباره جاودانگان بعد از انتقام جویان: بازی پایانی، محل اختفای آنان هنگام حملات تانوس در فیلم‌های جنگ ابدیت و بازی پایانی است. آن‌ها قرن‌ها بر روی زمین بوده‌اند و به عنوان محافظان انسان معرفی شده‌اند. پس چگونه اصلا در اقدامات این تایتان دیوانه برای از بین بردن نیمی از جهان، دخالت نکردند؟ آخرین تریلر فیلم، پاسخ این پرسش را به صورت خلاصه ارائه می‌دهد. در واقع به آن‌ها دستور داده شده است که تحت هیچ شرایطی دخالت نکنند، مگر این‌که پای دویانت‌ها در میان باشد. بنابراین آن‌ها کاری نکردند. این ابهام تا حدودی رفع می‌شود اما سوال بعدی این‌جاست که اگر آن‌ها در نبرد با تانوس مشارکت می‌کردند، چه نتیجه‌ای رقم می‌خورد؟

جاودانگان (عمدتا) از انتقام‌جویان قدرتمندتر هستند

جاودانگان

این موجودات توسط نویسنده و هنرمند افسانه‌ای کمیک‌بوک‌ها، جک کربی، در اواخر دهه ۷۰ میلادی ایجاد شدند و مانند تانوس، گونه‌ای جاودانه هستند که توانایی‌هایی مثل تله‌پورت، تله‌پاتی، تله‌کینز، پرواز و چندین مهارت دیگر دارند. به عنوان یک تیم، همه آن‌ها دارای تعدادی قابلیت مشترک (حداقل روی کاغذ) هستند اما هر کدام در کاری تخصص دارند که آن‌ها را نسبت به سایر اعضا، منحصر به فرد می‌کند. برای مثال، در آخرین تریلر دیده می‌شود که ایکاریس در حال پرواز است. او هم‌چنین پرتوهایی قدرتمند از چشمان خود به سمت یک دویانت پرتاب می‌کند. از طرف دیگر، سرسی می‌تواند ماده را با دستکاری تغییر دهد و در تریلر، اتوبوسی را به گل‌برگ‌های رز تبدیل می‌کند. ماکاری نیز بسیار سریع است.

هنوز مشخص نیست که تیم جاودانگان تا چه حد قدرتمند است اما آن‌ها قطعا در مقایسه با انتقام‌جویان، تیم برتر هستند. قدرتمندترین قهرمانان زمین (انتقام‌جویان)، یک خدا به نام ثور (کریس همسورث) در بین خود دارند و  بقیه آن‌ها فقط انسان‌هایی پیشرفته یا ماهر هستند. هالک (مارک روفالو) و کاپیتان آمریکا (کریس ایوانز) به لطف سرم ابرسرباز، از افراد معمولی قوی‌ترند اما هیچ توانایی استثنایی دیگری مانند تله‌پورت یا تغییر مواد ندارند. لباس خاص مرد آهنی (رابرت داونی جونیور) کاملا مقاوم نیست و محدودیت‌های خاص خود را دارد. بیوه سیاه (اسکارلت جوهانسون) و هاوک‌آی (کلینت بارتون)، فقط قاتلانی انسانی و آموزش‌دیده هستند. شخصیت‌های قدرتمند دیگری مانند واندا (الیزابت اولسن)، کاپیتان مارول (بری لارسون) و دکتر استرنج (بندیکت کامبربچ) نیز همگی نسبتا قدرتمندند اما به احتمال زیاد توانایی‌هایی مانند جاودانگان ندارند. در یک مقایسه تئوری، بدون شک، جاودانگان نسبت به انتقام‌جویان، برتر هستند.

آیا جاودانگان می‌توانستند در جنگ ابدیت، جلوی تانوس را بگیرند؟

جاودانگان

فهمیدیم که جاودانگان به طور قابل توجهی قوی‌تر از انتقام‌جویان هستند اما آیا مشارکت آن‌ها در جنگ ابدیت می‌توانست تاثیرگذار باشد؟ لزوما نه. همان‌طور که در فیلم انتقام‌جویان: بازی پایانی دیدیم، قدرتمندترین قهرمانان زمین و متحدان آن‌ها، به خوبی قادر به شکست تایتان دیوانه و یارانش بودند. البته که بیوه سیاه و مرد آهنی، خود را فدا کردند اما به هر حال، در پایان کار، انتقام‌جویان توانستند به هدف خود برسند. یکی از بزرگ‌ترین عواملی که باعث شکست آن‌ها در جنگ ابدیت شد، عدم همکاری اعضای تیم بود. در زمانی که تانوس شدیدا به دنبال سنگ‌های ابدیت بود، انتقام‌جویان اصلا هماهنگ نبودند و متلاشی شدند. ثور و هالک، خارج از جهان بودند و درگیری تونی استارک و استیو راجرز، تیم را به دو بخش تقسیم کرد. زمین در وضعیت آسیب‌پذیری قرار داشت و تانوس فرصت کافی به دست آورد تا برنامه تخریبی خود را اجرا کند.

با این حال، حضور جاودانگان اوضاع را بهتر می‌کرد، به ویژه به خاطر این‌که آن‌ها موجودات قدرتمندی هستند که کشتن‌شان تقریبا غیرممکن است. آن‌ها می‌توانستند به نبرد واکاندا بپیوندند و به اسکارلت ویچ کمک کنند تا از ویژن (پل بتانی) و سنگ ذهن محافظت کند. قدرت زیاد آن‌ها باعث می‌شد تا انتقام‌جویان برای شکست تانوس، وابسته به ثور و طوفان‌شکن او نباشند. با این حال، آن‌چه اهمیت دارد این است که جاودانگان در طول این جنگ‌ها، اتحاد خود را حفظ کردند. آن‌ها علی‌رغم جاودانه بودن، دارای تفاوت‌های خاص خود هستند که می‌توانست منجر به درگیری شود و تهیه‌کننده جاودانگان، نیت مور نیز به این موضوع اشاره کرده بود. این بدان معناست که آن‌ها می توانستند مانند انتقام‌جویان در جنگ ابدیت، دچار درگیری‌های درون‌تیمی شوند.

چرا جاودانگان در جنگ ابدیت دخالت نکردند

جاودانگان

همان‌طور که سرسی در آخرین تریلر جاودانگان به دین ویتمن (کیت هرینگتون) توضیح داد، به آن‌ها گفته شده است که هرگز در درگیری‌های انسانی دخالت نکنند، مگر این‌که دویانت‌ها مشکل اصلی باشند. در این تریلر تبلیغاتی، اصلا نامی از کسانی که این دستور را داده‌اند، برده نمی‌شود اما با اطمینان می‌توان گفت که دستور از طرف خالقان جاودانگان، سلستیال‌ها بوده است. مخاطبان، آن‌ها را کمتر در دنیای سینمایی مارول دیده‌اند اما قبلا در آثار قبلی این فرانچایز، مورد اشاره قرار گرفته‌اند و هم‌چنین در فیلم نگهبانان کهکشان ۲، ایگو (کرت راسل)، پدر استار لرد (کریس پرت)، یکی از سلستیال‌ها بود. فیلم آینده کلوئی ژائو، آن‌ها را به خوبی معرفی می‌کند، زیرا نقشی اساسی در ایجاد جدیدترین گروه ابرقهرمانی دنیای سینمایی مارول دارند.

اکنون سوال این است که چرا آن‌ها از مداخله منع شده‌اند. سرسی به این موضوع نپرداخت و احتمال می‌رود که پاسخ این سوال، در خود فیلم و راز اصلی جاودانگان باشد. معمار دنیای سینمایی مارول، کوین فایگی گفت که رویدادهای این فیلم، تاثیر بزرگی بر داستان‌های آینده این فرانچایز خواهند داشت، داستان‌هایی که همه آن‌ها با سیاست عدم دخالت تیم، ارتباط دارد. در هر صورت، استودیو مارول باید بتواند دلیل نبودن جاودانگان در نبرد با تانوس را بیان کند. این تصمیم نه تنها بر زمین، بلکه بر کل جهان تاثیر گذاشت. مشارکت این نژاد فناناپذیر، شکست زودهنگام تایتان دیوانه را تضمین نمی‌کرد اما قطعا شانس پیروزی انتقام‌جویان را به میزان قابل توجهی، افزایش می‌داد.

منبع: Screenrantبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

۳ دیدگاه
 1. حسین

  به هیچ قیمتی این موضوع جور در نمیاد نویسنده های فیلم جاودانگان گفتن که اعضای جاودانگان از اعضای انتقام جویان قوی ترند پس با این حساب اونا به راحتی می تونن تانوس رو شکست بدهند بعد از اون نویسنده های جاودانگان گفتن که تانوس در قسمت های بعدی سری فیلم جاودانگان حضور خواهد داشت خب اگه از انتقام جویان قوی ترن یعنی از تانوس هم قوی ترن و می تونن سریع شکست بدهندش پس چه لزومی داره بیاد توی فیلم های بعدی؟؟؟

 2. متین

  ساقی نویسنده رو خریدارم
  الان دکتر استرنج ، واندا و کاپیتان مارول از اعضای جاودانگان ضعیف تر هستن؟!
  فازتون چیه؟؟! اصلا بر چه اساس اینو نوشتی؟! تو عمرت تابحال کمیک خوندی؟

  1. عرفان

   آره چون تعدادشون بیشتره
   ولی منم دوس ندارم باور کنم

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما