همه آنچه قبل از بازی کردن Destiny 2 باید بدانید

۷ آبان ۱۳۹۶ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۱ دقیقه

بازی دستینی ۲ چند روز پیش راهی بازار شد. البته که از هفته پیش می‌توانستید آن را از بازار تهیه کنید. دستینی ۲ از آن بازی‌های اکشن و هیجان‌انگیزی به حساب می‌آید که نسخه اول آن کلی طرفدار داشت. البته قسمت اول چندان هم بدون مشکل نبود، اما خیلی سریع مورد توجه گیمرها قرار گرفت. به هر حال این بازی را خالقان مجموعه Halo ساخته‌اند. نام آن‌ها کافی است تا یک بازی حتی قبل از عرضه هم به موفقیت تضمین شده‌ای دست پیدا کند.

دستینی ۲ همانند قسمت اول بازی بزرگی است، به همین دلیل تصمیم گرفتیم هر چیزی که باید قبل از تجربه این بازی بدانید را به شما بگوییم.

 

بازی در چه تاریخی عرضه می‌شود؟

دستینی ۲ را می‌توانید از روز ۱۵ شهریور ماه روی پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان تجربه کنید. نسخه کامپیوتر آن هم در تاریخ ۲ آبان ماه عرضه می‌شود.

 

بهتر است بازی را روی چه پلتفرمی تجربه کنیم؟

این موضوع به خودتان بستگی دارد. بازی روی ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴ تقریبا با یک کیفیت و سرعت فریم‌ریت اجرا می‌شود؛ اما یکسری مضامین اضافی برای نسخه پلی‌استیشن ۴ بازی در نظر گرفته شده که حداقل تا یک سال آینده در انحصار این کنسول باقی می‌مانند. مثلا در نسخه پلی‌استیشن ۴ این بازی ۶ استرایک دارد که این قسمت روی ایکس‌باکس وان و کامپیوترهای شخصی ۵ عدد خواهد بود. ست کامل یکسری زره افسانه‌ای برای هر کدام از کلاس‌های بازی هم در نظر گرفته شده است. زره Terra Concord برای کلاس تایتان، زره Tesseract Trace IV‌ برای کلاس Warlock و زره Icarus Drifter هم برای کلاس Hunter. یک کشتی فضایی به اسم City Apex، یک سلاح دوربین‌دار به اسم Borealis و یک نقشه برای قسمت چندنفره که Retribution نام دارد. شاید همین مضامین بیشتر کافی باشد تا خیلی‌ها نسخه پلی‌استیشن ۴ بازی را تهیه کنند؛ اما باید به این موضوع اشاره کنیم که هیچ کدام از این آیتم‌ها روی تجربه‌ای که بازی به شما منتقل می‌کند تاثیری نخواهند داشت. البته اگر هر دو کنسول ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴ را دارید باید تصمیم بگیرید که می‌خواهید بازی را روی چه پلتفرمی تجربه کنید اینکه دوستا‌ن‌تان هم می‌خواهند دستینی ۲ را روی چه دستگاهی بازی کنند هم مهم است. به هر حال تجربه اصلی این بازی وقتی به شما منتقل می‌شود که بتوانید آن را چندنفره بازی کنید. همچنین نسخه PC هم از کیفیت تصویر  ۴K پشتیبانی می‌کند و برای سرعت فریم‌ریت آن محدودیتی در نظر گرفته نشده است. این بازی را می‌توانید روی مانیتورهایی با نسبت تصویر ۲۱:۹  اجرا کنید.

باندل مخصوص پلی‌استیشن ۴ پرو برای بازی دستینی ۲

آیا دستینی ۲ مضامین داستانی و چندنفره بیشتری هم دارد؟

تا لحظه شرکت اکتیویژن به این موضوع اشاره کرده که قصد دارد دو بسته الحاقی بسیار بزرگ برای دستینی ۲ عرضه کند. هنوز اطلاعاتی از نام و تاریخ عرضه آن‌ها منتشر نشده است. البته شایعات می‌گویند که یکی از آن‌ها The Curse of Osiris نام دارد که اواخر آذر ماه یا اوایل دی ماه عرضه می‌شود. هر دوی این نسخه‌های الحاقی با قیمت ۳۴ دلار راهی بازار می‌شوند و قیمت هر کدام آن‌ها به شکل جداگانه ۱۹ دلار خواهد بود.

 

اگر بازی را پیش خرید کرده باشید چه چیز بیشتری دریافت خواهید کرد؟

بازی دستینی ۲ با قیمت ۵۹.۹۹ دلار راهی بازار می‌شود و اگر آن را با Season Pass خریداری کنید باید ۸۹.۹۹ دلار بپردازید. البته نسخه دیگری هم برای بازی معرفی شده که قیمت آن‌ها بیشتر از بازی به همراه Season Pass خواهد بود. این بازی یک نسخه Digital Deluxe Edition دارد که برای آن باید ۱۰۰ دلار پرداخت کنید. در این نسخه یک شمشیر افسانه‌ای، یک ادا و اطفار منحصر به فرد و یک طرح و مدال به اسم Cabal Empire دیده می‌شود. این نسخه را به صورت فیزیکی هم می‌توانید خریداری کنید که از بسته‌بندی زیبایی برخوردار است. همچنین نسخه کلکسیونی ویژه‌ای برای این عنوان در نظر گرفته شده که ۲۴۹.۸۸ دلار قیمت دارد و یکسری آیتم فیزیکی را شامل می‌شود. اگر بازی را پیش خرید کرده باشید یک سلاح منحصر به فرد به اسم Coldheart در اختیار خواهید داشت. تنها کافی است بازی را روی پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و کامپیوترهای شخصی پیش خرید کرده باشید. البته که الان برای پیش خرید بازی دیر شده و دیگر نمی‌توانید از این آیتم استفاده کنید.

نسخه کلکسیونی بازی دستینی ۲

چند سیاره در بازی قرار دارد؟

برای Destiny 2 چهار منطقه مختلف در نظر گرفته شده است. دقیقا همان مقداری که در دستینی ۱ هم مشاهده کردیم. هر دو بازی یک سیاره مشترک دارند که زمین است. گیمرها می‌توانند به منطقه‌های مختلف سیاره زمین بروند و ماموریت‌های متفاوتی انجام دهند. یکی از منطقه‌های جدید بازی European Dead Zone نام ‌دارد. مکان‌های دیگری هم در بازی دیده می‌شوند که همه آن‌ها دنباله مکان‌های قبلی بازی هستند و تمام آن‌ها هم در منظومه شمسی قرار دارند. گفته شده یکی از ماه‌های سیاره زحل به نام Titan در این بازی وجود دارد. سیاره‌ای به اسم Nessus و Io ماه سیاره مشتری هم در بازی طراحی شده‌اند.

 

آیا قبل از رفتن به سیاره‌های مختلف حتما باید به Orbit بروید؟

خیر. سازندگان بازی به این موضوع اشاره کرده‌اند که در هر صحنه از بازی می‌توانید مقصد خودتان برای رفتن به سیاره‌های دیگر را انتخاب کنید. می‌توانید مستقیما از یک سیاره به سیاره‌ای دیگر بروید. می‌توانید سیاره‌های مختلف را انتخاب کنید و نقشه آن را ببینید.

 

نقشه داخل بازی!

بازی دستینی ۱ نقشه نداشت. در واقع بدون نقشه به سرزمین‌های مختلف می‌رفتید و مراحل را پشت‌سر می‌گذاشتید. حالا در دستینی ۲ برای هر سیاره و منطقه نقشه طراحی شده‌ است. امکان جابه‌جایی سریع هم به بازی اضافه شده تا در کمترین زمان ممکن از یک نقطه به نقطه‌ دیگر بروید.

نقشه یکی از سرزمین‌های بازی دستینی ۲

Sparrow؛ وسیله نقلیه شما برای گشت و گذار در بازی

در دستینی ۱ به وسیله Sparrow که وسیله‌ای شبیه به موتورسیکلت بود می‌توانستید به قسمت‌های مختلف بروید. از همان ابتدای بازی هم به این وسیله نقلیه دسترسی داشتید. حتی می‌توانید مدل‌های جدیدتر آن را خریداری کنید و آن را ارتقا دهید.

به نظر می‌رسد که در دستینی ۲ دیگر شاهد Sparrow نیستیم. حداقل پس از گذشت ۲۰ ساعت از بازی، هنوز این وسیله را ندیده‌ایم. حتی در ماموریت‌های اصلی و مهم بازی هم این وسیله را مشاهده نکردیم. البته سازندگان بازی به این موضوع اشاره کرده‌اند که برای حذف این موضوع دلیل داشته‌اند. آن‌ها می‌خواستند گیمرها تمام ویژگی‌های جدید بازی را امتحان کنند و به ویژگی‌های قبلی وابسته نباشند.

 

آیا کلاس‌های جدید در بازی وجود دارد؟

هیچ کلاس جدیدی در بازی دیده نمی‌شود. گیمرها در دستینی ۲ همچنان با کلاس‌های Hunter، Titan و Watlock مواجه می‌شوند. البته سه کلاس زیر مجموعه هم به این بازی اضافه شده است. کلاس‌هایی که The Sentinel Titan، Dawnblade Warlock و Arcstrider Hunter نام دارند.

سه زیر کلاس برای هر کدام از کلاس‌های اصلی دستینی ۲ در نظر گرفته شده است. یک زیر کلاس از همان ابتدا باز است و می‌توان آن را انتخاب کرد، اما دو زیر کلاس بعدی را باید با پیشرفت در بازی آزاد کنید.

تمام کلاس‌هایی که می‌توانید در دستینی ۲ انتخاب کنید

به چه صورت می‌شود زیر مجموعه کلاس‌های اصلی را آزاد کرد؟

این کار هنوز مشخص نشده است، اما به نظر می‌رسد که به صورت تصادفی رخ می‌دهد و با آنجام دادن کارهای مختلف یا کشتن دشمنان این زیرکلاس‌ها باز می‌شوند.

 

شکل ارتقا قدرت‌ها در زیر مجموعه کلاس‌های اصلی به چه صورت است؟

زیر مجموعه کلاس‌های اصلی در دستینی ۲ به سیستم ارتقا درختی مجهز شده است. هر کدام از آن‌ها به گیمرها این امکان را می‌دهند که قدرتی از بین دو کلاس مختلف انتخاب کنند.

 

تراز لایت برای هر شخصیت به چه صورت کار می‌کند؟

میزان قدرت شخصیت‌های بازی دستینی با توجه به تراز لایت آن‌ها سنجیده می‌شود. هر چقدر شخصیتی لایت بیشتری داشته باشد، قوی‌تر است.  با انجام دادن کارهای مختلف و از بین بردن دشمنان و به دست آوردن آیتم‌های متفاوت می‌توانید تراز لایت شخصیت بازی را ارتقا دهید.

 

تنوع سلاح‌ها به چه صورت است؟

سلاح‌ها در بازی دستینی به سه دسته تقسیم می‌شوند. سلاح اصلی، سلاح مخصوص و سلاح سنگین. هر کدام از این دسته‌ها شامل تعداد زیادی سلاح مختلف می‌شوند. حالا در بازی دستینی ۲ با این موضوع مواجه نخواهید شد. الان سلاح‌ها با توجه به قدرتی که دارند دسته‌بندی شده‌اند و گیمرها می‌توانند هر سلاحی که دوست‌ دارند را انتخاب کنند.

روند انتخاب سلاح مناسب در دستینی ۲

آیا می‌شود سلاح‌ها را شخصی‌سازی کرد؟

امکان شخصی‌سازی سلاح‌ هم به بازی اضافه شده است. البته که باید برای سلاح‌ها مودهای مختلفی پیدا کنید. این مودها می‌توانند نوع آسیب سلاح‌ها به دشمنان را تغییر دهند.

 

زره‌ها در دستینی ۲ به چند دسته تقسیم شده‌اند؟

در بازی دستینی ۲، سه نوع کلاس جدید برای زره  در نظر گرفته شده است.  سه کلاسی که Mobility، Recovery و resilience نام دارند. نوع زره‌ها با توجه به کلاس و زیر مجموعه کلاسی که انتخاب کردید بستگی دارد. همچنین این زره‌ها روی سرعت اجرای قدرت ویژه شخصیت بازی هم تاثیر دارند.

 

حداکثر میزان لول یک شخصیت چقدر است؟

حداکثر میزان لوم یک شخصیت در بازی دستینی ۲ به ۲۰ می‌رسد. البته این مقدار تنها در زمان عرضه بازی است و با عرضه DLCهای مختلف مقدارش بیشتر خواهد شد. حداکثر میزان قدرت یک شخصیت هم هنوز مشخص نشده است.

بعد از لول ۲۰ چه برسر میزان XP هایی که به دست آمده می‌آید؟

بعد از لول بیست هم همچنان XP به دست می‌آورید. هر زمان هم که لول شخصیت بازی ارتقا پیدا کرد یک Bright Engram به گیمرها داده می‌شود که یکسری از بهترین آیتم‌های بازی را در خودش جا داده‌اند.

 

Bright Engram چیست؟

Bright Engram یکی از بهترین لو‌ت‌هایی است که در بازی می‌توانید آن‌ها را به دست بیاورید. در بازی اول Engramهای مختلفی به دست می‌آوردید که در رنگ‌های سبز، آبی، بنقش و زرد دسته‌بندی می‌شدند. حالا هر چقدر که لول شخصیت بازی از ۲۰ بیشتر شود، یک لوت Bright Engram دریافت خواهید کرد.

 

Bright Dust چیست؟

Bright Dust نقش پول را ایفا می‌کند و از داخل Bright Engramها به دست می‌آید. به وسیله Bright Dust‌ها می‌شود هر چیزی را خرید. امکان خرید Bright Dust با پول واقعی در بازی وجود ندارد.

 

سایر پول‌های بازی چه نام دارند؟

Glimmer پول پایه بازی به حساب می‌آید. در دستینی ۲ حداکثر میزان داشتن Glimmer از ۲۵۰۰۰ بیشتر شده است. واحد پول بعدی Silver نام دارد به وسیله پول واقعی می‌توانید آن را خریداری کنید و در بازی خرج کنید. واحد پول بعدی هم از دور انداختن آیتم‌های Legendary به دست می‌آید. این واحد Legendary Shards نام دارد. با این پول می‌توانید از Xur که یکی از فروشنده‌های مرموز بازی است، آیتم‌های مختلف بخرید.

Xur فروشنده‌ای است که بهترین آیتم‌های بازی را می‌شود از او خرید

بی‌خیال قسمت داستانی؛ از Strikeهای بازی چه خبر؟

استرایک‌ها یکی از اصلی‌ترین قسمت‌های بازی در کنار سناریوی داستانی به حساب می‌آیند. این قسمت‌ها را می‌توان بار‌ها و بارها تکرار کرد و هر بار تجربه و آیتم‌های بیشتری به دست آورد. در دستینی ۲ نزدیک ۶ استرایک را مشاهده خواهید کرد. ۶ استرایک برای پلی‌استیشن ۴ و ۵ استرایک برای ایکس‌باکس وان و کامپیوترهای شخصی.

این استرایک‌ها را روی پلی‌استیشن ۴ مشاهده خواهید کرد:

The Arms Dealer

Exodus Crash

The Inverted Spire

Lake of Shadows

The Pyramidion

Savathun’s Song

 

استرایک Lake of Shadows در انحصار کنسول پلی‌استیشن ۴ قرار دارد.

بخش Crucible چه تغییری کرده است؟

استودیوی بازی‌سازی بانجی تصمیم گرفته میزان گیمرها در قسمت Crucible را کاهش دهد. این قسمت  به ۸ گیمر محدود شده است. هر سناریوهای مختلف بخش Crucible می‌توانید حداکثر ۴ به ۴ بازی کنید.

 

در قسمت Crucible چند نقشه وجود دارد؟

در دستینی ۲ نزدیک به ۹ نقشه در قسمت Crucible قرار گرفته است. البته ۹ نقشه برای پلی‌استیشن ۴ و ۸ نقشه برای ایکس‌باکس وان و کامپیوترهای شخصی. در ادامه می‌توانید لیست نقشه‌ها را مشاهده کنید:

  • Altar of Flame: Caloris Basin, Mercury
  • The Dead Cliffs: European Dead Zone, Earth
  • Endless Vale: Arcadian Valley, Nessus
  • The Fortress: European Dead Zone, Earth
  • Javelin-4: Warsat Launch Facility, Io
  • Legion’s Gulch: European Dead Zone, Earth
  • Midtown: The Last City, Earth
  • Retribution*: Upper Stratosphere, Mars
  • Vostok: Felwinter Peak, Earth

 

نقشه Retribution: Upper Stratosphere, Mars در انحصار کنسول پلی‌استینش ۴ قرار دارد.

 

در قسمت Crucible چه سناریوهایی وجود دارند؟

دو سناریوی جدید را در این قسمت مشاهده خواهید کرد. سناریوهایی که Countdown و Survival نام دارند. همچنین ۳ سناریو هم از دستینی ۱ به این بازی اضافه شده است. Clash، Control، Countdown، Supermacy، Survival همه سناریوهای این بخش از بازی دستینی ۲ به حساب می‌آیند.

البته استودیوی بانجی به این موضوع اشاره کرده که یکسری رویداد مخصوص برای تمام این سناریوها در نظر می‌گیرد که در طول‌ برگزاری آن‌ها گیمرها می‌توانند آیتم‌های مختلفی دریافت کنند.

بازی کردن با دوستان به چه صورت است؟

یکی از لذت‌ بخش‌ترین ویژگی‌هایی که بازی دستینی ۱، امکان بازی کردن با دوستان بود. می‌شد کل سناریوی داستانی و چند نفره را با افراد مختلف بازی کرد. حالا همین ویژگی در دستینی ۲ هم وجود دارد.  البته که امکان Co-Op بازی کردن در قسمت دوم از مرحله سوم به بعد آزاد می‌شود. در واقع بازی در مراحل اول قصد دارد داستان تعریف کند و به همین دلیل نمی‌گذارد که این بخش‌ها را چند نفره بازی کنید.

 

آمارگیری هفتگی در بازی وجود دارد؟

همانند قسمت اول در دستینی ۲ هم تمام پیشرفت‌ها و پاداش‌هایی که در دریافت می‌کنید  در هر هفته جمع‌آوری می‌شوند و در هفته بعد باید همه چیز را از اول شروع کنید. البته همه چالش‌های بازی را می‌توانید روزانه و به دفعات زیاد انجام دهید تا بتوانید جایزه مورد نظر را دریافت کنید. البته برخی از چالش‌های بازی هم تنها برای یک‌روز فعال هستند و یک روز فرصت دارید که آن‌ها را به پایان برسانید.

 

لابی فضایی در دستنی ۲ چه شکلی است؟

در دستینی ۲ دیگر تاور وجود ندارد. تاور همان‌جایی بود که در دستینی ۱ به آنجا می‌رفتید و گیمرهای دیگر را می‌دیدید و ماموریت می‌گرفتید. در دستینی ۲ گیمرها با مکان جدیدی به اسم the Farm مواجه می‌شوند. مرکز فرماندهی گاردین‌ها در منطقه European Dead Zone قرار دارد.

دیجی‌کلاب
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه