۶ ورزش زمستانی مناسب برای تمرین در خانه (مخصوص پاییز و زمستان)

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
6 ورزش زمستانی، مناسب برای تمرین خانگی در روزهای سرد سال

با رسیدن به نیمه‌ی دوم سال بادهای سرد پاییزی لذت ماندن در خانه و خزیدن زیر پتو را از بیرون رفتن و ورزش کردن در فضای باز یا باشگاه بیشتر می‌کنند. به همین دلیل است که معمولا پاییز و زمستان کمتر به باشگاه می‌رویم. اما این عقب افتادن از برنامه‌ی ورزشی روزانه می‌تواند باعث تنبلی بدن و ایجاد اضافه وزن در پایان سال شود. دقیقا همان چیزی که رسیدن به عید نوروز را با استرس همراه می‌کند. البته چاره‌ی کار بسیار آسان است، انجام یک ورزش زمستانی در خانه می‌تواند مشکل را حل کند.

در این مطلب از دیجی‌کالا مگ قرار است ۶ ورزش زمستانی را به شما معرفی کنیم که می‌توانید به راحتی در خانه انجام دهید. پس بهتر است تا قبل از اینکه سوز و سرما شروع شود برای انجام آن‌ها برنامه‌ریزی کنید تا از کش و قوس آمدن زیر آفتاب پاییزی در کنار بخاری یا شوفاژ لذت ببرید.

۱. یوگا

یوگا

یوگا یک فعالیت بدنی آرامش‌بخش است که در تمام طول سال می‌توانید به آن مشغول باشید. اما ما آن را یک ورزش زمستانی به حساب آوردیم چون قرار است درباره‌ی انجام آن در نیمه‌ی دوم سال صحبت کنیم. برای انجام یوگا فقط به یک مت یوگا یا زیرانداز نرم نرم احتیاج دارید و هر گوشه‌ای از خانه که دوست دارید می‌توانید ورزش کنید.

حتی صبح‌ها وقتی از خواب بیدار می‌شوید می‌توانید یوگای صبح‌گاهی انجام دهید تا به آرامی بدن را برای فعالیت‌های روزانه آماده و گرم کنید. اگر تازه‌کار هستید و امسال می‌خواهید این ورزش را شروع کنید بهتر است با تمرین‌های ساده‌ی سطح مبتدی شروع کنید و حتما مدیتیشن را هم در برنامه‌ی خود جای دهید.

۲. جایگزین‌های دویدن

ورزش‌های پرشی مناسب خانه

اگر از ورزش‌های پر جنب‌وچوش لذت می‌برید و دویدن کار هر روزه‌ی شماست، می‌توانید در روزهایی که هوا خیلی سرد یا یخبندان است در خانه یکی از این تمرینات را با دویدن جایگزین کنید:

  • بالا رفتن از پله
  • پروانه زدن
  • شکم کوهنوردی (Mountain climbers)
  • بورپی (Burpees)
  • طناب زدن
  • حرکت زانو بلند

۳. بازی کردن

بازی کردن در خانه

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که حیوان خانگی دارید شانس با شما یار است چون یک ورزش زمستانی عالی، بازی کردن با حیوانات خانگی است. چند ساعت بازی پرهیجان و جنب‌وجوش با حیوان خانگی می‌تواند بهترین تمرین قلبی عروقی باشد.

البته باید بدانید که بازی کردن با بچه‌ها هم به همین شکل است. یک بازی حرکتی پرهیجان یا حرکات ریتمیک همراه با بچه‌ها می‌تواند تمام اندام‌ها و عضلات شما را به خوبی درگیر کند. فقط مراقب وسایل شکستنی و دکوری داخل خانه باشید.

۴. کالیستنیک

کالیستنیک

تمرین کالیستینک یک تمرین بدنی کامل است که ارتش سال‌های سال برای حفظ آمادگی بدنی سربازهای خود از آن استفاده می‌کند. این ورزش نیازی به تجهیزات خاصی ندارد و به راحتی در خانه قابل انجام است. اگر فقط ۳ یا ۴ بار در هفته این تمرین را انجام دهید می‌توانید در طول زمستان بدنی بسیار قوی برای خود بسازید.

۵. تمرین‌های فیتنس ترکیبی

تمرین‌های فیتنس ترکیبی

اگر مطمئن نیستید که کدام تمرین برای بدن شما مناسب است می‌توانید از تمرینات ترکیبی بدنسازی استفاده کنید. این تمرین‌ها معمولا ترکیبی از ورزش‌های هوازی، یوگا و چند حرکت ساده با وزنه است که می‌تواند به راحتی بدن شما را گرم کرده، روی عضلات شما کار کند.

۶. جایگزین مناسب خودتان را پیدا کنید

ورزش در خانه

گزینه‌ی آخر مخصوص افرادی است که نمی‌توانند بدون حضور مربی به ورزش کردن پایبند باشند. بهترین کار برای شما استفاده از دوچرخه یا تردمیل است. روزانه یک یا دو ساعت تمرین با دوچرخه‌ی ثابت یا تردمیل می‌تواند ورزش خوبی برای شما باشد.

منبع: thehealthjournalsبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما