جوانسازی و لاغری صورت با تمرینات یوگای صورت

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۱ دقیقه
یوگای صورت

آیا داشتن گونه‌های چاق آزارتان می‌دهد؟ آیا می‌خواهید بدانید که چگونه می‌توانید به طور طبیعی از شر چربی صورت خلاص شوید؟ اگر واقعاً می‌خواهید بدانید چگونه چربی صورت را از دست دهید، انواع تمرینات یوگای لاغری صورت در این مطلب برای کمک به شما  وجود دارد. شما ‌می‌توانید لاغری و لیفت صورت را بدون اینکه هرگز زیر چاقوی جراحان زیبایی بروید، بدست آورید. در یوگای صورت برای جوانسازی تکرار بعضی حرکات خاص ‌می‌تواند گردش خون را در صورت تقویت کرده و با گذشت زمان به سفت‌شدن و لیفت پوست و عضلات صورت کمک کند. درست مثل رژیم تناسب اندام، با انجام حرکات ورزشی عضلات صورت ‌می‌تواند باعث لاغری صورت شود. یک برنامه‌ی تناسب اندام صورت می‌تواند آنقدر موثر باشد که جای جراحی‌پلاستیک یا حتی یک کرم ضدپیری را برای افزایش زیبایی شما پر کند.

متاسفانه به دلیل زندگی پراسترس و آلودگی هوا، وقتی که به سن سی سالگی می‌رسید، در چهره‌های زیبای شما خطوط ریز و چین‌و‌چرک‌ها ظاهر می‌شوند که حتما برای شما خوشایند نخواهد بود. یوگای صورت برای جوانسازی می‌تواند یکی از بهترین راه‌های از بین بردن خطوط ریز و چربی صورت شما بدون هیچ ماده‌ی شیمیایی باشد.

مگان مارکیل و بسیاری از افراد مشهور (از جمله جنیفر آنیستون، مدونا و گوینت پالترو) برای حفظ جوانسازی صورت خود یوگای صورت را انتخاب کرده‌اند. یوگای صورت با تقویت قسمت‌های عضلانی صورت باعث می‌شود که پوست ظرافت خود را حفظ کند و در عین حال جوان باقی بماند. یوگای صورت برای افرادی که می‌خواهند صورت چاق‌تری داشته باشند، نه تنها جایگزین بسیار خوبی برای بوتاکس و سایر مواد پرکننده‌ی صورت است، بلکه ارزان‌تر و حتی رایگان است. علاوه ‌بر این، ماندگاری بیشتری نیز دارد و مانند بوتاکس نیاز به ترمیم و مراقبت‌های بعدی ندارد.

با ادامه‌ی این مطلب در دیجی‌کالا‌ مگ همراه باشید تا شما را با تمرینات یوگای صورت به منظور جوانسازی و لاغری صورت بیش‌تر آشنا کنیم. تمرینات ساده‌ی یوگای صورت که در زیر گفته شده است به شما کمک می‌کند تا علائم پیری صورت‌تان را کاهش دهید و عضلات ضعیف شده‌ی صورت را قوی و شاداب کنید.

آیا یوگای صورت برای جوانسازی مفید است؟

فواید یوگای صورت

در پاسخ به این سوال به طور خلاصه می‌توان گفت بله، اما شما باید به تمریناتی که انجام می‌دهید متعهد باشید. از آنجا که پیری صورت تا حدودی به‌دلیل ضعف عضلات است، ورزش ‌می‌تواند باعث تقویت عضلات صورت شود و در کل به لیفت پوست و جوان‌تر شدن شما منجر شود. در واقع یوگای صورت یک راه‌حل طبیعی بسیار عالی برای بازیابی جوانی پوست و یک جایگزین خوب به جای بوتاکس و جراحی‌پلاستیک است.

برای جوانسازی چه مدت یوگای صورت نیاز است؟

در حالت اید‌ئال اگر ‌می‌خواهید نتایج خوبی کسب کنید لازم است که هر روز این تمرینات را انجام دهید. استمرار در انجام این تمرین‌ها تنها رمز موفقیت است. اگر حداقل به مدت پنج ماه به یک برنامه‌ی روزانه‌ی ۳۰ دقیقه‌ای پایبند باشید، احتمالا می‌توانید به ظاهری چند سال جوان‌تر دست یابید. توجه داشته باشید که این تمرینات نباید جایگزین برنامه‌های دیگر مراقبت از پوست، استفاده از کرم‌های ضدپیری و ضدآفتاب شوند و در کنار انجام این تمرینات از اهمیت روتین پوستی خود غافل نشوید.

تمرینات یوگای صورت برای لاغری و جوانسازی

مراحل یوگای صورت

تمرینات یوگای صورت خود را روزی یک‌بار و به طور منظم ادامه دهید. هر ورزش را با حداکثر دقت و به درستی انجام دهید؛ در غیر این صورت باعث تشدید چین‌ و‌ چروک‌های پوست می‌شوید. اگر با مشکلات زمینه‌ای پوستی روبرو هستید، قبل از انجام این تمرینات توصیه می‌شود که حتما با پزشک خود مشورت کنید.

گرم‌کردن صورت

عضلات لب به‌عنوان یکی از عضلات اصلی صورت محسوب می‌شوند. اگر توجه کنید با شل‌کردن عضلات لب، سایر عضلات صورت نیز شل ‌خواهند شد. توصیه می‌شود که شما هر چند وقت یک‌بار این کار را انجام دهید: حداقل یک‌ بار (و حداکثر سه ‌بار) در روز مناسب است. هر زمان که احساس استرس کردید، انجام این حرکت برای کاهش استرس شما توصیه می‌شود.

صاف کردن خطوط لبخند

روش انجام تمرین: در ابتدا تاکید می‌شود که لبخند‌زدن و خندیدن را هیچ‌گاه فراموش نکنید و لبخندزدن را برای خود منع نکنید! اگر لبخند نزنید، عضلات گونه‌ی شما تقویت نمی‌شوند. در عوض، شما می‌توانید با استفاده از زبان خود، خطوط لبخندتان را باز کنید.برای این کار، از داخل لپ‌ها با زبان به لپ‌های خود کمی فشار وارد کنید تا برجستگی زیر خطوط لپ ایجاد کنید. این کار را از داخل لپ و کنار بینی شروع کنید. زبان خود را از داخل دهان به لپ‌های خود بچسبانید و یک برجستگی کوچک روی خط خنده به‌ وجود آورید. در هر طرف پنج دایره در جهت عقربه‌های ساعت و خلاف جهت عقربه‌های ساعت ایجاد کنید تا خطوط لبخند صاف شوند، روزی یک بار این حرکت را در هر دو طرف دهان خود انجام دهید.

گونه‌ها را سفت کنید

روش انجام تمرین: برای از بین بردن حالت شل و آویزان ‌شدن گونه‌ها، شما باید سعی کنید اجزاء پایینی صورت خود را به طرف مقابل دیگر آن بکشید. برای انجام تمرین روی گونه‌ی راست، فک خود را به سمت چپ بکشید و برعکس. هر کدام از این حرکات را ۱۰ ثانیه نگه دارید تا یک ورزش موثر و مفید را انجام داده باشید. این تمرین یک روش عالی برای بهبود قابلیت ارتجاعی پوست است. برای نتیجه‌ی بهتر ۳ الی ۵ بار در روز این تمرین را انجام دهید.

گردنی ظریف و باریک بسازید

لیفت گردن با یوگا

روش انجام تمرین: شانه‌ها را پایین و در حالت آرام نگه دارید، چانه‌ی خود را تا جای ممکن بالا ببرید، تا جایی که کشش را در ناحیه بالای گردن و چانه‌ی خود حس کنید. سپس، به طور متناوب لب‌ها و زبان خود را بیرون بیاورید، این حرکت را هر بار به‌مدت ۵ ثانیه نگه دارید و این تمیرن را سه‌بار در روز تکرار کنید.

از بین‌بردن چروک‌های اطراف چشم

روش انجام تمرین: شما باید شانه‌ها را به سمت پشت و صاف و آرام نگه دارید، چانه‌ی خود را به سمت پایین قفسه سینه خود تا انتها و به شکل بیضی باز کنید در همان زمان، با چشم‌هایتان به سمت بالا نگاه کنید، سر یا شانه‌ها را حرکت ندهید، شما باید در زیر چشم خود احساس کشیدگی کنید.

به مدت سه ثانیه در این حالت بمانید و سپس لب بالایی را درون دهان فرو ببرید. در این حالت به‌دلیل کشیدگی پوست اطراف چشم، چین‌و‌‌چروک‌های اطراف چشم باز می‌شوند. این تمرین را فقط یک‌بار در روز انجام دهید. در غیر این صورت، کشش بیش از حد به پوست و عضلات صورت شما وارد شده و چروک‌های بیشتری ایجاد خواهد شد.

ژست شیر

این ورزش یکی از بهترین تمرینات صورت است که می‌توانید انجام دهید. این حالت باعث تحریک پلاتسما می‌شود. پلاتسما که عضله‌ای نازک و مستطیل شکل در جلوی گلو است، با این ورزش عضلات صورت را تقویت می‌کند و روند پیری پوست را کند می‌کند.

روش انجام تمرین: برای انجام این ورزش روی زمین زانو بزنید و دستان خود را روی ران خود قرار دهید. فک خود را به سمت پایین آورده و دهانتان را کاملاً باز کنید. زبان خود را بیرون بیاورید و سعی کنید به سمت پایین چانه بچسبانید. در حالی که از طریق دهان نفس می‌کشید، از پایین گلو صدایی شبیه غرش شیر ایجاد کنید.

ژست زبان قفل شده

این روش برای افزایش جریان خون در ناحیه‌ی گلو، صورت و مغز است. این تمرین یکی از بهترین روشی‌هایی است که به بهبود رنگ پوست و کاهش چربی صورت کمک می‌کند.

روش انجام تمرین: برای انجام این تمرین در وضعیت چهار زانو بنشینید. دستان خود را به‌راحتی روی زانوها بگذارید. نوک زبان خود را در مقابل دیواره‌ی بالایی دهان قرار دهید. سپس دهان‌تان را به آرامی کاملاً باز کنید تا جایی که کشیدگی را در گلو و گردن خود حس کنید. این تمرین را چند بار تکرار کنید. در حین انجام این تمرین از طریق بینی نفس بکشید.

کشیدن لب

اگر شما این تمرین را به طور منظم انجام دهید، باعث لیفت عضلات و برجستگی گونه‌ها و ایجاد ظاهر جوان‌تر برای شما می‌شود.

روش انجام تمرین: در حالت ایستاده یا نشسته در حالی که سر شما در وضعیت عادی قرار دارد این تمرین را شروع کنید. حال، با فشار دادن استخوان فک پایین، لب پایین خود را تا آنجا که ممکن است بالا ببرید. کشش و تنش را در عضلات چانه و خط فک احساس خواهید کرد. این حرکت را به مدت ده الی پانزده ثانیه و به ‌آرامی انجام دهید.

آزادسازی فک

تمرین آزاد شدن فک به رفع غبغب کمک می‌کند و باعث کشش عضلات اطراف لب، فک و گونه می‌شود. اگر می‌خواهید استخوان گونه‌ی برجسته و جذاب و یا یک خط فک برجسته داشته باشید، این تمرین مناسب شماست! انجام این تمرین غبغب شما را کاهش می‌دهد و باعث کشش عضلات لب، فک و گونه‌ی شما می‌شود.

روش انجام تمرین: شما باید در حالت مستقیم بایستید یا بنشینید و فک خود را به گونه‌ای که انگار در حال جویدن غذا هستید، حرکت دهید. در حالی که لب‌های خود را بسته نگه داشته‌اید، شروع کنید و عمیق نفس بکشید. در مرحله‌ی بعدی، دهان خود را کاملاً باز کنید و زبان را به دندان‌های پایین فشار دهید. به مدت پنج ثانیه در این وضعیت بمانید و سپس دوباره نفس عمیقی بکشید. این تمرین را به طور کامل ده تا پانزده بار در روز تکرار کنید.

حرکت دهان‌شویه را امتحان کنید

حرکت دهان شویه

حرکت دهان‌شویه، نه تنها چربی صورت را کاهش می‌دهد، بلکه باعث تقویت عضلات صورت نیز می‌شود. حتما این روش را امتحان کنید.

روش انجام تمرین: شما باید با نشستن در یک مکان آرام و راحت این تمرین را شروع کنید. اکنون یکی از لپ‌های خود را پر از هوا کنید و هوا را از گونه‌ای به گونه‌ی دیگر منتقل کنید دقیقا همانطور که دهان‌شویه را در دهان خود حرکت می‌دهید. این حرکت را به مدت ۱ دقیقه ادامه دهید و سپس متوقف کنید. این تمرین را پنج الی ده بار در روز تکرار کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

لیفت گونه با انجام یوگای صورت

ورزش لیفت گونه، با جلوگیری از کشیدگی و شل‌شدن گونه‌ها، به صافی و جوان‌شدن چهره‌ی شما کمک می‌کند.

روش انجام تمرین: شما باید درحالتی آرام و راحت بنشینید و تا جایی که می‌توانید لبخند بزنید و سعی کنید گونه‌های خود را به سمت چشمان خود هدایت کنید. در این حال فشار را در عضلات گونه‌ی خود احساس خواهید کرد. این کار را با چشمان بسته انجام دهید تا باعث لیف بیشتر در عضلات گونه شود. این حالت را به مدت پانزده ثانیه نگه دارید و سپس صورت خود را شل کنید. بهتر است این ورزش را پانزده بار تکرار کنید .

تمرین قفل چانه

این ورزش به صورت شما فرم داده و عضلات صورت و فک شما را زیباتر می‌کند. این تمرین برای افرادی که غبغب دارند بسیار مناسب است زیرا با انجام آن از شر غبغب خلاص خواهند شد.

روش انجام تمرین: در حالی که شما نفس عمیق می‌کشید باید در وضعیت لوتوس یا پادماسانا بنشینید. وضعیت لوتوس یا پادماسانا به این صورت است که در حالت چهار زانو نشسته و دست‌ها را روی زانوها قرار داده و شانه‌ها را صاف کنید و بالا ببرید. سپس چانه خود را محکم به سینه و بین استخوان‌های دو یقه‌ی خود فشار دهید. نفس‌تان را تا زمانی که می‌توانید نگه دارید و سپس رها کنید. چند بار این تمرین را پشت سر هم تکرار کنید.

تمرین صورت ماهی

صورت ماهی به کشش ماهیچه‌های گونه کمک می‌کند و حالت سستی و آویزان ‌شدن عضله و پوست گونه‌ها را کاهش می‌دهد.

روش انجام تمرین: گونه‌ها و لب‌های خود را بمکید (به این فکر کنید که قبلاً در کودکی چطور لب‌های خود را به حالت غنچه و شبیه لب‌های ماهی می‌کردید.) در همین حالت سعی کنید ۵ ثانیه لبخند بزنید. سپس سوزش را در گونه‌ها و فک‌های خود احساس خواهید کرد. این حرکت را چند ثانیه متوقف کرده و مجدد برای ۱۰ الی ۱۵ ثانیه آن را تکرار کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

گردش گردن

نرمش گردش گردن برای خلاص‌شدن از شر غبغب مناسب است. این نرمش برای عضلات چانه، خط فک و گردن شما عالی است و باعث فرم‌دهی به آنها خواهد شد و همچنین افتادگی و چین‌ و ‌چروک پوست گردن را کاهش می‌دهد.

روش انجام تمرین: سر خود را در حالت مستقیم و راحتی نگه دارید. حالا سرتان را به آرامی ‌به یک طرف خم کرده سپس سر را به آرامی‌ بچرخانید تا یک چرخش کامل دایره‌ای ایجاد کنید. در حین این ورزش ستون فقرات را در حالت مستقیم و شانه‌ها را در حالت آرام و پایین نگه ‌دارید. این کار را مجدداً به مدت ۳ الی ۴ دقیقه در جهت عقربه‌های ساعت و خلاف جهت عقربه‌های ساعت انجام دهید.

تمرین ژست سورپرایزم کن!

در تمرینات یوگای صورت ژستی به نام ژست سورپرایزم کن وجود دارد که به لیفت سریع صورت شما کمک می‌کند!

روش انجام تمرین: برای انجام این تمرین چشمان خود را گشاد کنید، سعی کنید تا جایی که می‌توانید سفیدی چشم خود را نشان دهید. در همین حالت بمانید و زمانی که چشمان شما شروع به سوزش یا ریزش‌اشک کرد، به آرامی چشمان خود را ببندید.

ورزش دمیدن هوا

این نرمش عضلات صورت و گردن را درگیر کرده و به کاهش غبغب و لیفت طبیعی و لاغری صورت کمک می‌کند.

روش انجام تمرین: ستون فقرات را به حالت ایستاده نگه دارید و سر خود را به سمت عقب متمایل کنید. به سقف نگاه کنید و لب‌های خود را بیرون بیاورید و هوا را دم و بازدم کنید. این تمرین را به مدت ده ‌ثانیه و ده‌ بار پشت سرهم تکرار کنید.

نکات طلایی از دست دادن چربی صورت

اگر می‌خواهید به تاثیر بیشتر این تمرینات کمک کنید، توصیه می‌شود که از انجام این تمرینات نیز غافل نشوید.

  • بدن خود را هیدراته نگه دارید. مصرف آب به هیدراته ماندن بدن کمک می‌کند. اگر صورت پف‌ کرده دارید، ممکن است نتیجه‌ی کمبود آب در بدن باشد.
  • رژیم غذایی مناسبی استفاده کنید که دارای قند و چربی کم و میوه و سبزیجات زیاد باشد.
  • هرگز وعده‌ی صبحانه را حذف نکنید تا متابولیسم بدن افزایش پیدا کرده و به سوخت چربی‌های اضافه‌ی بدن شما کمک کند.
  • مصرف الکل و سیگار را کاهش دهید.
  • بدن خود را فعال نگه دارید و هر روز حداقل ۲۰ دقیقه فعالیت‌بدنی انجام دهید.
  • به اندازه کافی بخوابید.

منبع: goodhousekeeping , sharpaspirant

روتین پوستی


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما