سریع و خشمگین ۱۰؛ تاریخ انتشار، بازیگران و هر آنچه باید بدانید

۱۴ بهمن ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۷ دقیقه
سریع و خشمگین

یک ضرب‌المثل قدیمی می‌گوید برای فردی که بخواهد کاری را انجام دهد هیچ محدودیتی وجود ندارد و این دقیقا همان چیزی است که مجموعه فیلم‌های «سریع و خشمگین» توانسته‌اند به آن دست پیدا کنند.

این فیلم‌ها که زمانی داستان‌هایی را درباره‌ی اتومبیل‌های مسابقه‌ای و ماشین‌های سریع‌السیر روایت می‌نمودند، هم‌اکنون توانسته‌اند به یک فرنچایز اکشن جهانی تبدیل شوند. البته این فرنچایز به‌‌تدریج، از داستان اصلی خود که همان مسابقات خیابانی بودند دور شده، اما توانسته به جایگاه منحصربه‌فردی در بین مخاطبین دست یابد؛ لذا قطعا پیروز اصلی میدان بوده است.

دنباله‌ی دهم از این فرنچایز تحت عنوان «سریع و خشمگین ۱۰» که قرار است آخرین دنباله از این مجموعه باشد می‌خواهد به ماجراجویی‌های دومینیک تورتو با نقش‌آفرینی وین دیزل سروسامانی ببخشد. کارگردانی این فیلم را جاستین لین بر عهده دارد که فیلم‌های «سریع و خشمگین: توکیو دریفت» و «سریع و خشمگین ۶» را هم کارگردانی کرده است.

البته هنوز اطلاعات زیادی درباره‌ی این فیلم در دست نیست، اما ما می‌خواهیم هر آن‌چه را درباره‌ی این دنباله می‌دانیم با شما به اشتراک بگذاریم. بنابراین در قسمت پایین می‌خواهیم به تمام اطلاعاتی که داریم ازجمله بازیگران فیلم، تاریخ انتشار و سایر موارد بپرداز‌یم.

آیا دنباله دیگری تحت عنوان سریع و خشمگین ۱۱ هم تولید خواهد شد؟

سریع و خشمگین

ممکن است «سریع و خشمگین ۱۰» آخرین داستان این فرنچایز باشد، اما قرار نیست فقط یک فیلم ساخته شود. در حقیقت، این فیلم قرار است به دو قسمت تقسیم شود.

وین دیزل دریکی از مصاحبه‌هایش در این خصوص گفت: «یکی از دلایلی که سبب شده سریع و خشمگین ۱۰ به دو فیلم متفاوت تقسیم‌بندی شود این است که داستان فیلم به حدی گسترده است که باید در دو دنباله به آن پرداخته شود».

بنابراین این فیلم‌ها قرار است با نام‌های «سریع خشمگین ۱۰ و ۱۱» و یا سریع و خشمگین ۱۰٫۱ و ۱۰٫۲ نام‌گذاری شوند. البته هنوز هیچ‌چیز قطعی نیست و ممکن است اصلا چنین اتفاقی نیفتد.

سریع و خشمگین ۱۰ قرار است در چه تاریخی اکران شود؟

قرار است بخش اول سریع و خشمگین ۱۰ در ۱۹ می ۲۰۲۳ اکران شود. البته این تاریخ هنوز به‌طور رسمی ت‌یید نشده، اما به نظر می‌رسد که در این تاریخ، این فیلم به‌ طور انحصاری فقط در سینماها به نمایش درخواهد آمد. فیلم قبلی، یعنی سریع و خشمگین ۹، توانست در دوران همه‌گیری کرونا در سینماها به‌‌شدت موفق عمل کند، بنابراین قطعا فیلم دهم هم دنباله‌روی راه فیلم پیشین خواهد بود.

البته در ابتدا قرار بود سریع و خشمگین ۱۰ در آوریل ۲۰۲۱ عرضه شود، اما پس‌ ازا ینکه دنباله نهم با تأخیر قابل‌توجهی اکران شد، انتشار این دنباله هم به تعویق افتاد. پس‌ از آن قرار شد که این فیلم در ۷ آوریل ۲۰۲۳ اکران شود، اما باز هم انتشار آن به تعویق افتاد. ما هنوز چیزی درباره‌ی تاریخ اکران قسمت دوم سریع و خشمگین ۱۰ نمی‌دانیم زیرا هنوز مطلبی در این خصوص گفته نشده است.

آیا سریع و خشمگین ۱۰ تریلری هم دارد؟

سریع و خشمگین

هنوز هیچ‌گونه تریلر یا تیزری از دنباله دهم پخش نشده و با توجه به اینکه مدت‌ زمان زیادی تا اکران فیلم مانده حالا حالاها شاهد هیچ‌گونه تریلری نخواهیم بود. البته زمانی که فیلم‌برداری شروع شود، قطعا چند تریلر از این فیلم منتشر خواهد شد.

کدام بازیگران در سریع و خشمگین ۱۰ حضور خواهند داشت؟

در حالی‌ که لیست نهایی بازیگران این فیلم هنوز تأیید نشده، طرفداران می‌توانند انتظار داشته باشند که بیشتر بازیگران اصلی دنباله‌های قبلی نظیر وین دیزل، میشل رودریگز، جوردانا بروستر، تایرس گیبسون، کریس بریجز، سانگ کانگ، ناتالی امانوئل، شارلیز ترون، هلن میرن، جیسون استاتهام، لوکاس بلک، شاد ماس، جیسون توبین و جان سینا و آنا ساوای در فیلم حضورداشته باشند. دون عمر و تگو کالدرون هم قطعا در نقشه‌ای ریکو سانتوس و تگو لئون به ایفای نقش خواهند پرداخت. علاوه‌ بر این در فیلم آتی جیسون موموآ، ستاره آکوامن هم به جمع بازیگران خواهد پیوست و قرار است نقش به‌ یاد ماندنی را از خود به یادگار بگذارد.

علاوه‌ بر این، کرت راسل هم می‌تواند در این فیلم حضورداشته باشد، زیرا سرنوشت کاراکتر او پس از آخرین فیلم مشخص نشد. به‌ علاوه شایعه‌هایی مبنی بر بازگرداندن شخصیت گل گدوت به گوش می‌رسد. حضور کاردی بی هم در این دنباله نهایی، تایید شده و وین دیزل هم در تلاش است تا دواین جانسون را متقاعد کند تا در این دنباله حضور داشته باشد. اگر چنین شود قطعا شاهد فیلمی حماسی و جذاب خواهیم بود.

شخصیت‌های کلیدی سریع و خشمگین ۱۰ چه کسانی هستند؟

سریع و خشمگین

انتظار می‌رود تقریبا همه اعضای خانواده دام در سریع و خشمگین ۱۰ هم حضور داشته باشند. در ادامه به‌ طور خلاصه نگاهی به مهم‌ترین بازیگران این فیلم خواهیم انداخت.

وین دیزل در نقش دومینیک تورتو، زمانی یک مسابقه‌ دهنده خیابانی بود اما هم‌اکنون به یک رییس جهانی تبدیل‌ شده که مغزهای متفکر شیطانی را به‌ واسطه گروه قدرتمند خود نابود می‌کند.

میشل رودریگز در نقش لتی اورتیز، همسر دام که یک راننده بااستعداد و در عین‌ حال قدرتمند است به ایفای نقش پرداخته است.

جوردانا بروستر در نقش میا تورتو، خواهر دام که با بهترین دوستش برایان اوکانر (مرحوم پل واکر) ازدواج‌کرده و دو فرزند دارند نقش‌آفرینی کرده است.

جان سینا در نقش جاکوب تورتو، برادر دام و میا که چندان رابطه نزدیکی با آن‌ها ندارد در این سری فیلم‌ها حضورداشته است. او یکی از مأموران اسبق کهنه‌کار دولت است که می‌توان او را شخصیت منفی اصلی سریع و خشمگین ۹ دانست، اگر چه در پایان فیلم با خانواده‌اش آشتی کرد.

تایرس گیبسون در نقش رومن پیرس، شریک قدیمی برایان که در رانندگی هم مهارت بالایی دارد، به ایفای نقش پرداخته است.

کریس بریجز در نقش تج پارکر، یکی دیگر از دوستان قدیمی برایان در این فیلم داشت. تج یک کارشناس فنی و یک مکانیک زبردست است.

سونگ کانگ در نقش هان سول اوه، دوست قدیمی دام به ایفای نقش پرداخت و در دنباله قبلی گمان می‌رفت مرده باشد.

در این سری فیلم‌ها، ناتالی امانوئل در نقش رمزی، یک هکر متخصص به ایفای نقش پرداخت.

شارلیز ترون در نقش سایفر، یکی از نقشه‌ای منفی «سرنوشت خشمگین» و یک تروریست سایبری خطرناک به ایفای نقش پرداخته بود و گویا در این دنباله هم حضور خواهد داشت.

هلن میرن در این دنباله‌ها، در نقش مگدالن شاو، مادر دکارد، اوون و هتی شاو نقش‌آفرینی نمود. او مادر خانواده شاو است که گاهی با دام متحد می‌شود و همانند دام همواره به فکر خانواده است.

جیسون استاتهام در نقش دکارد شاو، پسر کوئینی و همان مردی که طرفداران فکر می‌کردند هان را کشته است در این فرنچایز حضور دارد. او یکی از مأموران کهنه‌کار است که در اصل دشمن دام محسوب می‌شود.

کرت راسل هم در نقش مسدر نوبادی به ایفای نقش پرداخته، یک مامور مخفی اطلاعات که به هان کمک کرد به‌ دروغ شایعه مرگ خود را پخش کند.

لوکاس بلک در نقش شان بوسول، شاگرد قدیمی هان و پادشاه سابق توکیو دریفت در این دنباله‌ها حضور داشت. البته از «سریع و خشمگین ۹» به بعد، گویا شان به همراه دوستانش توینکی (شاد ماس) و ارل (جیسون توبین) در آلمان زندگی می‌کند و برای ارتش موشک می‌سازد.

آنا ساوای در نقش الی، یکی از کاراکترهای جدیدی است که در سریع و خشمگین ۹ معرفی شد و به اعضای گروه دام پیوست.

فیلم‌برداری سریع و خشمگین ۱۰ چه زمانی آغاز می‌شود؟

انتظار می‌رود داستان فیلم سریع و خشمگین ۱۰ به ادامه داستان دنباله قبلی بپردازد. داستان فیلم کم‌وبیش در زمان حال اتفاق می‌افتد، اگرچه ممکن است شاهد فلش بک‌هایی به سریع و خشمگین ۹ هم باشیم. انتظار می‌رود که این دنباله از داستان مهیجی بهره ببرد و شاید حتی شاهد وسایل و تجهیزات عجیب‌وغریبی در فیلم باشیم.

داستان فیلم سریع و خشمگین ۱۰ در رابطه با چه موضوعی است؟‌

سریع و خشمگین

هنوز هیچ‌گونه جزئیاتی در رابطه با داستان فیلم منتشر نشده و بعد از دنباله قبلی، معلوم نیست که داستان فیلم به کدام سمت‌وسو پیش رود. با این‌ حال، حدس‌هایی می‌شود زد. با توجه به اینکه این آخرین داستان این فرنچایز خواهد بود، سریع و خشمگین ۱۰ می‌تواند به نقل داستان نسل بعدی، به‌ ویژه بچه‌های دام و برایان بپردازد. شاید فیلم جدید بخواهد نشان دهد که چگونه این بچه‌ها مانند والدینشان به ماموران و رانندگان مسابقه بزرگی تبدیل خواهند شد. جوردانا بروستر هم بیان نموده این همان چیزی است که دوست دارد در فیلم پایانی مشاهده کند.

اگر داستان این فیلم قرار باشد به این سمت‌وسو پیش برود، قطعا به دنباله‌ای مهیج تبدیل خواهد شد. اگر چنین باشد، احتمالا داستان فیلم به داستانی احساسی تبدیل خواهد شد که در آن، این والدین استثنایی می‌خواهند از کودکانشان در دنیایی به این پلیدی محافظت کنند. البته هنوز هیچ‌ چیزی مشخص نیست.

صحنه آخر فیلم سریع و خشمگین ۹ نشان داد که دکارد شاو دوباره با هان ملاقات می‌کند و از اینکه او زنده است شگفت‌زده می‌شود. این احتمال وجود دارد که در فیلم آینده شاو و خانواده‌اش دوباره به دشمنان دام تبدیل شوند. از سوی دیگر، چیپر هم هنوز زنده است و در سکانس پایانی دنباله قبلی دیدیم که در حال فرار است. بنابراین این احتمال هم وجود دارد که او هم به فیلم بازگردد.

در واقع هیچ‌گونه محدودیتی در رابطه با سمت و سویی که قرار است داستان فیلم در پیش بگیرد وجود ندارد و باید دید که داستان دنباله جدید سریع و خشمگین به کجا خواهد رسید.

منبع: collider

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. Avatar حسین

    وقتی دام گفت صبر کنید یکی دیگ هم میاد ماشین برایان(پل واکر) بود فک کنم با رایانه و با کمک بردار اصلی پل واکر این شخصیت برگردوننخ ایشالله که بشه

  2. Avatar مملی

    عالی بود. بی صبرانه منتظریم!!!

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه