اپل اولین آیپد OLED را ممکن است سال ۲۰۲۳ عرضه کند

۲۰ تیر ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
آیپد پرو 2021

به نظر می‌رسد که اپل می‌خواهد از اولین آیپد با نمایشگر OLED در سال ۲۰۲۳ رونمایی کند. این اطلاعات جدید در گزارش منتشر شده توسط Display Supply Chain Consultants (DSCC) درباره‌ی عرضه‌ی نمایشگر‌های OLED در یک بازه‌ی زمانی سه ماه، مطرح شده است.

با توجه به این موضوع، می‌توانیم بگوییم که اپل یک آیپد ۱۰٫۹ اینچی با نمایشگر AMOLED را به بازار عرضه خواهد کرد که گزارش‌های قبلی نشان می‌دهند این آیپد در واقع نسل جدید آیپد ایر است. نگاهی به خبر‌های منتشر شده درباره‌ی این موضوع نشان می‌دهد که خبر‌ها و شایعه‌های مختلفی وجود دارند که عنوان می‌کنند اپل در حال توسعه‌ی یک آیپد با نمایشگر OLED است.

همچنین این شایعه‌های منتشر شده تأیید می‌کنند که اپل در حال توسعه‌ی این فناوری است. هم اکنون اپل از نمایشگر‌های OLED تنها در آیفون‌ها، اپل واچ و تاچ‌بار به کار رفته در مک‌بوک پرو استفاده می‌کند. با این وجود گویا این شرکت می‌خواهد تا نمایشگر OLED را به آیپد‌ها و مک‌ها هم بیاورد.

بیشتر شایعه‌های منتشر شده درباه‌ی آیپد با نمایشگر OLED عنوان می‌کنند که اپل ممکن است از یک آیپد با نمایشگر OLED در سال ۲۰۲۲ رونمایی کند. مقایسه‌ی این شایعه‌ها با گزارش جدید منتشر شده توسط DSCC نشان می‌دهد که زمان پیش‌بینی شده برای رونمایی و عرضه‌ی آیپد با نمایشگر OLED در این شایعه‌ها، یک سال زودتر از زمان مطرح شده در گزارش DSCC است.

گزارش تازه منتشر شده توسط نشریه‌ی The Elec می‌گوید که اپل از یک آیپد ۱۰٫۸ اینچی با نمایشگر OLED در سال ۲۰۲۲ رونمایی خواهد کرد. همچنین در ماه مارچ (اسفند) تحلیلگر معروف محصولات اپل مینگ چی کو گفته بود که انتظار می‌رود اپل در سال آینده شروع به استفاده از نمایشگر‌های OLED بکند.

آیپد ایر

در ضمن گزارش منتشر شده توسط نشریه‌ی DigiTimes هم پیش‌بینی کرده بود که در سال ۲۰۲۲ از یک آیپد OLED رونمایی خواهد شد. در نهایت گزارش منتشر شده توسط ETNews هم که اطلاعات خود را از زنجیره‌ی تأمین‌کنندگان چینی قطعات به‌دست می‌آورد، هم نظری مشابه با دیگر شایعه‌های منتشر شده درباره‌ی رونمایی از آیپد OLED دارد.

کو که یکی از معروف‌ترین تحلیلگران محصولات اپل است، می‌گوید اولین آیپد با نمایشگر OLED به احتمال زیاد آیپد ایر خواهد بود. او عقیده دارد که اپل به استفاده از نمایشگر Mini-LED در آیپد پرو ادامه خواهد داد.

با وجود اینکه دیگر گزارش‌های منتشر شده درباره‌ی آیپد با نمایشگر OLED مشخص نکرده‌اند که اپل در کدام آیپد از نمایشگر OLED استفاده می‌‌کند، اما انتظار کلی با توجه به گفته‌های کو این است که اولین آیپد OLED در واقع آیپد ایر است. برای اطلاع باید بگوییم که کو تاکنون توانسته است که اطلاعات درستی را درباره‌ی برنامه‌های اپل افشا کند.

همان‌گونه که می‌دانید نمایشگر‌های OLED گران‌قیمت هستند و به همین دلیل است که تاکنون استفاده از آن‌ها تنها به محصولاتی مانند آیفون‌ها و اپل‌واچ‌ها محدود شده است. زمانی که اپل از این نمایشگر‌‌ها در آیپد استفاده کند بدون شک میزان روشنایی نمایشگر بهبود پیدا خواهد کرد و آیپد OLED می‌تواند محتوا را با کنتراست بالاتر، رنگ مشکی عمیق‌تر و زاویه‌ی‌ دید بالاتر نمایش دهد.

گزارش منتشر شده توسط DSCC همچنین عنوان می‌کند که اپل در آینده استفاده از تاچ‌بار در مک‌بوک پرو را متوقف می‌کند که هماهنگ با شایعه‌هایی است که پیش‌تر درباره‌ی نسل جدید مک‌بوک پرو منتشر شده‌اند. گزارش‌های منتشر شده نشان می‌دهند که امسال از نسل جدید مک‌بوک پرو با جایگزین کردن تاچ‌بار با دکمه‌های فانکشن، رونمایی خواهد شد.

منبع: MacRumors  

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه