۹ وسیله‌ای که قبل از رفتن به ماهیگیری باید داشته باشید

۱۳ تیر ۱۴۰۱ | ۱۲:۰۰ ۱۱ تیر ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۸ دقیقه
راهنمای کامل خرید لوازم ماهیگیری (هرآنچه برای لذت از ماهیگیری باید همراه داشته باشید)

ماهیگیری سرگرمی‌ای عالی برای گذراندن وقت در کنار خانواده و دوستان آن هم در سکوت است. ماهیگری فرصتی آرامش‌بخش برای دور شدن از شهر، استراحت و شاید (اگر شانس یارتان باشد!) خوردن ماهی برای شام است. اگر تا به حال هرگز این سرگرمی خاص را امتحان نکرده‌اید، به شدت توصیه می‌کنیم این کار را انجام دهید. اما قبل از شروع سفر به عنوان یک تازه‌کار، باید یک‌سری لوازم ماهیگیری را همراه خود داشته باشید. درواقع اگر مبتدی هستید، به لوازم زیادی از جمله چوب ماهیگیری، چرخ‌ها، طعمه‌ها و لوازم جانبی متعددی نیاز دارید که هر کدام ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد خود را برای بهتر شدن تجربه‌ی کاربری به همراه دارند.

آشنایی با لوازمِ لازم برای ماهیگیری

راهنمای کامل خرید لوازم ماهیگیری

ماهیگیرانی که با قلاب ماهی شکار می‌کنند، همواره عادت دارند که با جعبه‌ای پر از طعمه‌های فیشینگ پا به طبیعت بگذارند، در عین حال باید بدانید که تقریبا همه‌ی جعبه‌های تجهیزات ماهیگیری به غیر از چوب‌ها و چرخ‌های ماهیگیری، اقلام اولیه‌ی یکسانی دارند و چندان تفاوت فاحشی با هم ندارند. به منظور درک بهتر این موضوع در این بخش به سراغ معرفی لوازم ماهیگیری می‌رویم.

بازگشت به فهرست

۱. چوب و چرخ ماهیگیری (Fishing Rod and Reel)

چوب‌های ماهیگیری ابزارهایی باریک‌اند که از مواد منعطف اما بسیار بادوام (معمولاً فایبرگلاس یا گرافیت) ساخته شده‌اند و به شما این امکان را می‌دهند که نخ ماهیگیری خود را بیشتر و عمیق‌تر در آب بیندازید. به طور کلی چوب‌های ماهیگیری بر اساس قدرت، پاسخ‌دهی سریع، عملکرد (قابلیت خم شدن مناسب) و میزان باریکی آن‌ها از نظر قیمت طبقه‌بندی کرد.

در همین راستا باید بدانید که انتخاب نوع چوب وابسته به نوع ماهیگیری شماست. اگر به تازگی قصد دنبال کردن ماهیگیری را دارید، می‌توانید از چوب‌هایی با استحکام متوسط ​​استفاده کنید تا بتوانید در زمان کار در هر جهتی آن را بچرخانید. همچنین مدل‌هایی با استحکام متوسط به شما این امکان را می‌دهد که در زمانِ گیر افتادن طعمه، خیلی سریع متوجه‌ی آن شوید و به سرعت آن را از آب خارج کنید. طول ایدئال چوب ماهیگیری باید حدود ۱۱.۸ اینچ (۳۰ سانتی‌متر) بیشتر از اندازه‌ی قد شما باشد. ضمنا، حداقل ظرفیت قرقره‌ی چرخ برای نخ باید ۱۰۰ تا ۱۵۰ متر باشد.

چرخ ماهیگیری وسیله‌ای است که به چوب وصل می‌شود تا به کمک آن نخِ صید را بکشید. چرخ‌های ماهیگیری اغلب سبک وزن، مقرون به صرفه و با کارکردی آسان هستند. در همین راستا لازم است بدانید که چرخ‌های اسپینینگ از جمله موارد محبوب در بازار لوازم ماهیگیری هستند، چراکه برای ماهیگیری در ساحل، اسکله یا هنگام سواری بر روی قایق مناسب هستند.

چرخ‌های اسپینینگ مدل‌هایی سبک وزن‌اند که از خستگی ماهیگیر در هنگام کار جلوگیری می‌کنند. علاوه بر این یک چرخ مناسب در کنار سبکی باید دارای کلاچ‌هایی از جنس الیاف کربن باشد، تا بتواند از شلی لحظه‌ای نخ جلوگیری کند!

لازم به ذکر است که هرچه چرخ سبک‌تر باشد، از خستگی ماهیگیر در هنگام کار جلوگیری می‌کند. بنابراین اگر قصد خرید حضوری دارید، آن را با دست وزن کنید و در صورتی که آنلاین خرید می‌کنید حتما به وزن چرخ توجه ویژه کنید. همچنین توجه به کلاچ چرخ ماهیگیری هم حائز اهمیت است. چراکه اگر کیفیت این بخش به اندازه‌ی کافی بالا نباشد، نخ ماهیگیری با فشار یکنواختی پرتاب و جمع می‌شود. کلاچ‌هایی از جنس الیاف کربن، بهترین مدل‌ها برای خرید هستند، زیرا بسیار روان‌اند و از شلی لحظه‌ای نخ جلوگیری می‌کنند!

بازگشت به فهرست

۲. نخ ماهیگیری (Fishing Line)

آشنایی با لوازمِ لازم برای ماهیگیری

زمانی که چرخ جدید ماهیگیری خود را می‌خرید احتمالا باید با یک یا دو رول نخ همراه باشد، اما به یاد داشته باشید که در زمان سفر برای ماهیگیری، همیشه نخِ اضافی به همراه داشته باشید. چراکه گره خوردن یا پاره شدن نخ ماهیگیری در زمان کار کاملا طبیعی است. شرایط محیطی بکر همراه با ماهی‌های بزرگ و خشن نیاز به نخِ سنگین‌تر و قوی‌تر دارد، در حالی که ماهیگیری در آ‌ب‌های آرام و شفاف معمولاً به نخی نازک و شفاف نیاز دارد تا ماهی‌های از آن فرار نکنند.

به یاد داشته باشید که هرگز نباید کمتر از ۱۰۰ یارد (حدودا ۹۱ متر) نخ بر روی چرخ ماهیگیری داشته باشید.

بنابراین توصیه می‌شود که در زمان خرید، نخ‌های مونوفیلامنت (Monofilament lines)‌ را انتخاب کنید؛ زیرا این نوع از محصولات بسیار کاربرپسند هستند و در کنار آن قابلیت کشش بالا و گره زدنِ راحت دارند. این نخ‌ها از نایلون تک الیاف هستند و به نوعی نخ استاندارد ماهیگیری به شمار می‌روند. البته نخ‌های مونوفیلامنت در آب‌ها روشن قابل مشاهده‌اند و ممکن است ماهی‌های را فراری دهند. همچنین ممکن است پس از مدتی حالت فر خورده (به علت قرار گیری دور چرخ) پیدا کند! بنابراین اگر با این معایب مشکل دارید، می‌توانید گزینه‌ای همچون نخ‌های فلروکربن پلیمری را خریداری کنید، که البته قیمت بالاتری نسبت به مدل قبل دارد.

ضخامت نخ ماهیگیری به نوع ماهی شما وابسته است، اما برای شروع بهتر است با نخ مونوفیلامنت با قدرت ۳ تا ۶ کیلوگرم کار را پیش ببرید!

بسیاری از ماهیگیران مبتدی به اشتباه باور دارند که هر چه ضخامت نخ بیشتر باشد، بهتر است. اما لازم است بدانید که ضخامت نخ به نوع ماهی شما وابسته است. درواقع نخی که برای ماهی کپور یا اردک ماهی به کار می‌رود ضخیم‌تر از نخ مورد استفاده برای ماهی‌های کوچکتر است. جالب است بدانید که فشار وارده توسط ماهی به نخ در آب، کمتر از وزن ماهی خواهد بود. به همین خاطر اگر به اندازه کافی ماهر باشید، می‌توانید ماهی بزرگتری، بالاتر از حد تحمل نخ ماهیگیری خود، شکار کنید.

بازگشت به فهرست

۳. قلاب ماهیگیری (Hooks)

یکی دیگر از لوازم ماهیگیری که از درجه‌ی اهمیت بالایی برخودار است، خرید مجموعه‌ای از قلاب‌ها برای صید ماهی‌هایی در اندازه‌های مختلف است. درواقع کارکرد این محصولات به این شکل است که پس از نزدیک شدن صید برای گرفتن طعمه، قلاب به داخل دهان ماهی فرو می‌روند، البته در برخی موارد پس از بلعیدن طعمه، در نهایت در بدن ماهی گیر می‌کند.

سعی کنید در زمان خرید لوازم ماهیگیری تعداد زیادی قلاب تهیه کنید، چراکه چندان ماندگار نیستند!

به طور کلی انواع مختلفی از قلاب‌ها در بازار وجود دارند که شامل مدل‌های تک، دوتایی، سه‌تایی و دایره‌ای می‌شود. اگر جزو افراد تازه‌کار هستید توصیه می‌شود که کار را با قلاب‌های تکی شروع کنید. لازم به ذکر است که اندازه‌ی قلاب‌های تکی از شماره‌ی ۳۲ (کوچکترین) تا ۱۹/۰ (بزرگترین) متغیر است.

بازگشت به فهرست

۴. طعمه (Bait)

طعمه همان چیزی است که به انتهای نخ خود می‌بندید تا ماهی را جذب کنید. بهترین گزینه برای این کار معمولا طعمه زنده است. البته باید بدانید که انواع مختلف ماهی‌ها جذب انواع مختلفی از غذاها می‌شوند. به طور کلی به همراه داشتن دو نوع طعمه‌ی موثر که شامل کرم‌ها و بچه ماهی «Minnows» (ماهی‌های کوچک آب شیرین) می‌شود، گزینه‌هایی مناسب است. سایر گزینه‌های ارزان‌قیمت برای استفاده به عنوان طعمه، دانه‌‌ی ذرت، نان خرد شده، مارشمالو یا تکه‌های هات‌داگ است.

بازگشت به فهرست

۵. طعمه‌های مصنوعی یا لوری‌ها (Lures)

طعمه‌های مصنوعی یا لوری‌ها (Lures)

لوری‌ها را می‌توان اساسا طعمه‌های مصنوعی در نظر گرفت که برای تقلید از ماهی‌های واقعی طراحی و ساخته شده‌اند تا توجه صید را به خود جلب کنند. معمولا ماهیگیران در زمانی که طعمه‌های زنده‌شان تمام شود یا طعمه‌های غیر متحرک را ترجیح دهند از این وسیله‌ها استفاده و آن‌ها را در جعبه‌ی خود ذخیره می‌کنند.

به طور کلی تنوع طعمه‌ها، شکار انواع مختلفی از ماهی‌ها را آسان می‌کند و به آن‌ها اجازه می‌دهد در شرایط متنوع آب و آب و هوا موفق عمل کنند. به عنوان مثال، طعمه‌های رنگ روشن برای ماهیگیری در روزهای روشن و آب‌های زلال ایدئال هستند، در حالی که طعمه‌های مصنوعی و به رنگ تیره در روزهای ابری و در آب‌های تیره استفاده می‌شوند. لازم به ذکر است که کرم‌های پلاستیکی بلند و دو رنگ (با سر تیره‌تر و رنگ دم روشن‌تر) برای آب‌های کدر گزینه‌هایی عالی هستند.

بازگشت به فهرست

۶. شناور ماهیگیری (Bobbers)

خرید شناور به شما کمک می‌کند تا طعمه را به سطح آب نزدیک‌تر نگه دارید و زمانی که ماهی به طعمه شما علاقه نشان داد خیلی زود متوجه‌ی این موضوع شوید. در واقع هنگامی که ماهی طعمه را گاز می‌گیرد، ماهیگیر شناور را در حال فرو رفتن به آب می‌بیند، بنابراین وجود شناور سیگنالی برای استفاده از چرخ و کشیدن ماهی به بیرون است.

در بین انواع شناورهای مختلف در بازار، مدل‌های سنتی و قدیمی‌تر از چوب پنبه با چوب ساخته شده‌اند. در همین راستا، محبوب‌ترین و رایج‌ترین مدل‌ها، گزینه‌های پلاستیکی به رنگ‌های قرمز و سفید است که به راحتی به نخ متصل می‌شوند. توصیه می‌شود که شناورهایی خیلی بزرگ را خریداری نکنید، زیرا زمانی که ماهی طعمه شما را می‌گیرد، شناور غرق می‌شود؛ بنابراین بهتر است نمونه های کوچکتر و پاسخگوتر را انتخاب و خریداری کنید. به طور کلی شناورهای ثابت برای آب‌های راکد مثل دریاچه‌ها ۲ الی ۱۰ گرم وزن دارند. شناورهای مناسب برای ماهی‌های مهاجم بین ۱۰ تا ۲۰ گرم وزن دارند. همچنین شناورهای متحرک برای اعماق بیشتر با وزن‌های گوناگونی با توجه به نوع ماهی مورد نظر در بازار وجود دارد.

بازگشت به فهرست

۷. هرزگرد ماهیگیری

اگر تجربه‌ی ماهیگیری داشته باشید، حتما با حرکت‌های ناگهانی و غیر‌منظم ماهی‌ها در هنگام به دام افتادن آشناییت دارید. در چنین حالتی خرید هرزگرد ماهیگیری می‌تواند این مشکل را برطرف کند و فرآیند ماهیگیری را به کنترل شما درآورد. درواقع این دسته از محصولات می‌توانند این حرکت‌ها را مهار کنند و علاوه بر راحت‌تر کردن کار شما در جمع‌کردن نخ، از آسیب به نخ، پیچ‌خوردگی و در نهایت گره خوردن آن جلوگیری کنند.

بازگشت به فهرست

۸. وزنه‌‌های سُربی (Sinkers)

یکی دیگر از تجهیزات مهمی که به آن نیاز دارید وزنه‌‌های سُربی است. به طور کلی با استفاده از این وزنه‌ها می‌توانید نخِ چوب خود را ثابت نگه داشته و در مواقع مورد نیاز، قلاب را پایین ببرید. بسته به اینکه می‌خواهید قلاب شما تا چه عمقی پایین رود، می‌توانید از وزنه‌هایی در اشکال و وزن‌های مختلف استفاده کنید. وزنه‌ها به طور سنتی از سرب ساخته می‌شوند، اما امروزه در بازار شاهد نمونه‌های جدیدتری از جنس برنج، تنگستن، فولاد و بیسموتِ دوست‌دار محیط‌زیست‌تر هم هستیم.

بازگشت به فهرست

۹. جعبه‌ی وسایل ماهیگیری

راهنمای کامل خرید لوازم ماهیگیری

جعبه‌ی وسایل ماهیگیری یکی از مهم‌ترین لوازم در زمان خرید است؛ چراکه علاوه بر اینکه نظم‌دهنده‌ای عالی به لوازم ریز و درشت شماست، جایی است که قلاب‌ها، وزنه‌ها، گیره‌ها، انبردست‌ها، قیچی برش نخ و سایر ابزارهای کوچک خود را نگهداری می‌کنید. از طرفی با وجود چنین جعبه‌ای حمل‌ونقل لوازم هم راحت‌تر پیش می‌رود.

جعبه‌های لوازم ماهیگیری، دارای اشکال و اندازه های مختلفی هستند که بسته به نوع ماهیگیری (ورزشی یا تفریحی)، ترجیحات شخصی، اندازه‌ی صید و بسیاری عوامل دیگر می‌توانید آن را خریداری کنید. لازم به ذکر است که اگر قصد دارید در کنار ساحل ماهیگیری کنید، جعبه‌های کوچک که در کیف شما جا می‌شوند، ممکن است گزینه‌ای مناسب‌تر باشند.

بازگشت به فهرست

ضرورت خرید عینک آفتابی و ضد آفتاب در زمان ماهیگیری

ضرورت خرید عینک آفتابی و ضد آفتاب در زمان ماهیگیری

هنگامی که در نور روز ماهیگیری می‌کنید، گاهی دیدن محلِ ماهیگیری و اطراف آن دشوار است، زیرا نور خورشید از سطح آب منعکس می‌شود. بنابراین در زمان ماهیگیری حتماً یک جفت عینک آفتابی خوب به همراه داشته باشید! عینک آفتابی‌هایی با عدسی‌های پلاریزه به شما این امکان را می‌دهند که زیر سطح آب را بهتر ببینید و شناسایی ماهی‌ها برای شما مشکل نباشد. در کنار استفاده از عینک آفتابی، محافظت از پوست هم اهمیت به‌سزایی دارد. درواقع حتی اگر به خوبی با لباس خود را پوشانده باشید، وجود یک کرم ضدآفتاب با SPF 70 شدیدا توصیه می‌شود؛ به خصوص اگر قرار باشد که تمام روز را زیر نور خورشید ماهیگیری کنید!

بازگشت به فهرست

معرفی پرفروش‌ترین لوازم ماهیگیری

لیست مطرح شده در طول این نوشتار، در کنار نکاتی که داشت، به شما کمک می‌کند تا انتخاب‌های خود را آگاهانه‌تر پیش ببرید و در مواردی مجبور به صرف هزینه‌ی مجدد برای خرید کالای مدنظر نشوید. در کنار این نکات طلایی، نگاهی به پرفروش‌ترین‌ها و محبوب‌ترین لوازم ماهیگیری می‌تواند خرید را باکیفیت‌تر کند. بنابراین در این بخش با استناد به سایت دیجی‌کالا و پیشنهاد کاربران ۱۲ مورد از پرفروش‌ترین لوازم ماهیگیری را معرفی می‌کنیم.

چوب ماهیگیری سامورایی مدل ۲۷۰

چوب ماهیگیری سامورایی مدل 270

چوب ماهیگیری سامورایی مدل ۲۷۰، یکی از بهترین مدل‌های این محصولات، در بین انواع مدل‌های توپر در بازار است. این مدل چوب دارای ۶ حلقه‌ی فلزی برای عبور نخ از آن است و در کنار آن از ویژگی‌های دیگری همچون وزن ۱۰۰ تا ۲۵۰ گرمی، انعطاف‌پذیری بالا، جنسِ کامپوزیت فایبر، دسته‌‌ای از جنس ابر فشرده، ساختار دو تکه‌ای، نشکن و با طول ۱۳۵ سانتی‌متر برخوردار است. البته در کنار بیان این مشخصه‌ها باید اذعان داشت که چوب ماهیگیری سامورایی با وجود استحکامی که دارد برای کاربرانی مناسب است که از پایه‌ی نگه‌دارنده استفاده می‌کنند؛ چراکه به دلیل وزن نسبتا سنگینی که دارد قابل استفاده با دست به مدت طولانی نیست!

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

لوازم ماهیگیری کد korea-2025 مجموعه ۳۵ عددی

لوازم ماهیگیری کد korea-2025 مجموعه 35 عددی

لوازم ماهیگیری کد korea-2025 یک مجموعه‌ی کامل و شامل ۳۵ قطعه برای ماهیگیری است. به طور کلی این سِت خوش‌قیمت دارای قطعاتی از جمله چرخ ۱۲ بولبرینگی Darcy-6000، چوب ماهیگیری ساپا والریا کره‌ای به طول ۳.۶۰ متر و از جنس کامپوزیت فایبر، حلقه‌ی نخ ۱۰۰ متری سایز ۰.۴۵ میلی‌متر، ۲ سایز شناور و سر شناور فسفر‌خور، ۳ عدد هرزگرد، دو عدد زنگوله، ۳ عدد وزنه‌ی سربی از نوع اشکی، سه وزنه‌ی سربی از نوع زیتونی، ۱۰ قلاب یوولا کره‌ای، ۳ فنر، جعبه‌ی قلاب ۱۵×۱۰ سانتی‌متری، سه فنر فیدر، یک فیدر درب‌دار، قیچی مخصوص ماهیگیری و کیف حمل برزنتی از نوع سه زیپ و مقاوم در برابر نفوذ آب و رطوبت است. در حالت کلی این مجموعه‌ی کامل و اقتصادی از کیفیت بالایی برخوردار است و می‌تواند به عنوان گزینه‌ای قابل توجه و با ارزش خرید بالا در نظر گرفته شود.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

طعمه‌ی ماهیگیری مدل لور بسته ۱۰ عددی

طعمه ماهیگیری مدل لور بسته 10 عددی

طعمه‌ی ماهیگیری مدل لور، شامل ۱۰ عدد لور با شکل‌های متنوع است و به ماهیگیران کمک می‌کند تا به خوبی صید خود را با کمک این طعمه‌های مصنوعی اغوا کنند. به طور کلی این مجموعه شامل ۲ عدد لور استخوانی، ۲ لور ژله‌ای، ۵ بچه ماهی ژله‌ای و به همراه لور میگو شب‌رنگ است که هر یک حدودا ۳۵ گرم وزن دارند. این طعمه‌های پلاستیکی برای هر نوع محیطی از جمله آب‌های شور، شیرین، سرد و گرم مناسب است و جزو محصولات کاربردی در زمینه‌ی ماهیگیری به حساب می‌آیند.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

چوب ماهیگیری یانگ سونگ مدل Rapid Surf 4.5

چوب ماهیگیری یانگ سونگ مدل Rapid Surf 4.5

چوب ماهیگیری یانگ سونگ مدل Rapid Surf 4.5، محصولی با ابعاد ۴۵۰×۲.۵×۲.۵ سانتی‌متر و وزن ۲۰۰ گرم است که می‌تواند تجربه‌ی ماهیگیری فوق‌العاده‌ای را با توجه به کربنی بودن بدنه و وزن بسیار سبک خود، برای شما رقم بزند. این نوع چوب ماهیگیری از نوع هشت تکه است و گزینه‌ای مناسب برای کست سورفینگ یا ماهیگیری در ساحل به شمار می‌رود. همچنین با در دست گرفتن Rapid Surf 4.5، به هیچ‌وقت احساس خستگی نخواهید داشت و می‌توانید تا ساعت‌ها در سکوت و آرامش به ماهیگیری بپردازید. در کنار این مشخصه‌ها در نظر داشته باشید که با توجه به طول بلند چوب، این کالا برای پرتاب‌های بلند و با وزن زیاد سرب طراحی شده است.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

لوازم ماهیگیری مدل OS-302 مجموعه ۹۰ عددی

لوازم ماهیگیری مدل OS-302 مجموعه 90 عددی

اگر به دنبال خریدی کلی به عنوان یک تازه‌کار هستید، شاید لوازم ماهیگیری مدل OS-302 بتواند توجه شما را جلب کند. این محصولات یک مجموعه‌ی فوق کامل با ۹۰ وسیله‌ برای ماهیگیری است که لیست محصولات آن شامل چرخ اسپول فلزی یوموشی سایز ۶۰۰۰، چوب ماهیگیری ۳۶۰ سانتی‌متری ( ۷ تکه، تلسکوپی، از جنس کربن همراه با دسته‌ی چوب پنبه‌ای)، حلقه‌ی نخ ۱۰۰ متری، ۳ شناور معمولی، ۲ عدد فسفری، شناور میله‌ای با محفظه‌ی فسفر، طعمه‌ی آماده مدل بویله، طعمه قاشقک، ۱۰ عدد هرزگرد، لانسه ماهیگیری، سه سیم بکسل هرزگرد و کلیپس‌دار ، دو عدد زنگوله‌ی پیچی و گیره‌ای، ۶ سرب ماهیگیری از نوع اشکی، ۴ سرب ماهیگیری مدل زیتونی، ۵۰ قلاب و یک قیچی مخصوص، یک فیدر ماهیگیری، یک عدد پایه برای قرار دادن لنسر، جعبه کوچک لوازم ماهیگیری و کیف حمل ۹۰ سانتی‌متری از نوع سه قلو است.

در کنار ارائه‌ی لیست محصولات این سِت، لازم به تاکید است که چرخ این مجموعه دارای اسپول فلزی با قطر بالا است که ضریب چرخشی در حدود ۵.۱:۱ و بدنه‌ای از جنس گرافیت محکم دارد. همچنین دسته‌ی آن قابل تنظیم برای راست دستان و چپ دستان است. در حالت کلی این مجموعه می‌تواند نیاز اولیه‌ی افرادی که به تازگی وارد این حوزه شدند، را به خوبی برطرف کند.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

نخ ماهیگیری پاور پرو مدل P7 سایز ۰.۴۵ میلی‌متر

نخ ماهیگیری پاور پرو مدل P7 سایز 0.45 میلی متر

نخ ماهیگیری پاور پرو مدل P7 کالایی با اندازه‌ی ۰.۴۵ میلی‌متر، وزنی در حدود ۱۰۰ گرم و از نوع ابریشمی است. درواقع این نوع نخ ماهیگیری جز محصولات کاملا محکم و باکیفیت است که تحمل وزن بالایی هم دارد. البته باید دقت داشته باشید که در زمان گره خوردن به راحتی بازشدنی نیست! بنابراین شاید برای تازه‌کارها کمی مشکل‌ساز باشد.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

هرزگرد ماهیگیری یانگ سانگ مدل BRAS-1 سایز ۵ بسته ۵ عددی

هرزگرد ماهیگیری یانگ سانگ مدل BRAS-1 سایز 5 بسته 5 عددی

هرزگرد ماهیگیری یانگ سانگ مدل BRAS-1 محصولی از جنس استیل ضدزنگ با ترکیب برنج است که دارای ویژگی‌های بهبود یافته‌ای به منظور کنترل بهتر چوب ماهیگیری است. این کالا دارای بدنه‌ای با گیره‌های داخلی و درهم‌تنیده است که به شما امکان کوئیک چنج (بازکردن گیره و خارج کردن گره‌ی نخ ماهیگیری بدون نیاز به بریدن نخ) را می‌دهد. همچنین گیره و تبدیل قفل آن بدون دردسر باز و بسته می‌شود. این مدل هرزگر در قالب یک بسته‌ی ۵ عددی به بازار عرضه شده است و قابلیت چرخش ۳۶۰ درجه از هر جهتی دارد. لازم به ذکر است که هرزگرد ماهیگیری یانگ سانگ مدل BRAS-1، محصولی باکیفیت و ساخت کشور کره جنوبی است، که همین مسئله هم تضمینی برای طول عمر و جلوگیری از آسیب دیدن آن به مرور زمان است.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

طعمه‌ی ماهیگیری مدل لور میگو و بچه ماهی قزل‌آلایی مجموعه ۴ عددی

طعمه ماهیگیری مدل لور میگو و بچه ماهی قزل آلایی مجموعه 4 عددی

اگر به دنبال یک مجموعه‌ی باکیفیت از طعمه‌های مصنوعی برای ماهیگیری هستید، طعمه‌ی ماهیگیری مدل لور میگو و بچه ماهی قزل آلایی مجموعه ۴ عددی، می‌تواند انتخابی معقول باشد. جالب است بدانید که این طعمه با نداشتن قلاب اضافه به ماهیگیر کمک می‌کند تا بسته به مدل ماهی خودش قلاب متناسب را استفاده کند. همچنین میگوی موجود در این مجموعه همراه با سیم بکسل، هرز گرد، مهره‌ی سیار و یک قلاب متصل است که می‌تواند پیشنهادی عالی برای حرفه‌ای‌های ماهیگیری باشد.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

چوب ماهیگیری یانگ سونگ مدل Beach 5.30 به همراه پک طعمه هونگ ژیانگ

چوب ماهیگیری یانگ سونگ مدل Beach 5.30 به همراه پک طعمه هونگ ژیانگ

همان‌طور که تا بدین جای مقاله متوجه شدید، برند یانگ سونگ یکی از معتبرترین تولیدکنندگان ابزارهای ماهیگیری است که با توجه به حسن سابقه‌ای که دارد بخش زیادی از این بازار را به خود اختصاص داده است. در این میان، چوب ماهیگیری یانگ سونگ مدل Beach 5.30، هم از این قاعده مستثنی نبوده و با کیفیتی حرفه‌ای به بازار ایران ارائه شده است.

به طور کلی مواد سازنده‌ی این چوب تلسکوپی، کربن و سرامیک است و در عین حال از وزن سبکی برخوردار است. این کالا مقاومت قابل توجهی در کشش و فشار از خود نشان می‌دهد و به راحتی در پک‌های مختلف قابل جاگیری و حمل است. از طرفی لازم به توضیح است که جنس حلقه‌های هدایتگر نخ آن هم از جنس کربن و سرامیک با اتصالات استیل است که همین ویژگی‌ها هم قدرت مانور خوبی به نخ می‌دهد. لازم به ذکر است که دسته‌ی این چوب دارای حالت ارگونومیک و ضد تعریق و تمامی قسمت‌ها آن ضدزنگ است. اندازه‌ی این کالا در حدود ۵.۳۰ متر است و به همراه آن یک بسته طعمه‌ی مخصوص ماهیگیری هونگ ژیانگ ارائه می‌شود.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

چرخ ماهیگیری میشل مدل NAVONA-FD6000

چرخ ماهیگیری میشل مدل NAVONA-FD6000

چرخ ماهیگیری میشل مدل NAVONA-FD6000، محصولی باکیفیت و سیستم ضدلرزش است که همراه با ۵+۱ بلبرینگ است. نخ‌گیری این کالا ۲۰۰ متر برای نخ سایز ۰.۴۰ و ۱۳۵ متر برای نخ سایز ۰.۴۵ میلی‌متر است و ضریب چرخش دسته‌ی آن ۵.۲:۱ است. منظور از ضریب چرخش در چرخ‌ها این است که با ۵.۲ مرتبه چرخش دسته، ۱ متر از نخ جمع می‌شود. در کنار این موارد لازم به اذعان است که بدنه‌ی این چرخ، بسیار ظریف و سبک طراحی شده است و جنس اسپول آن، آلومینیوم فوق‌سبک است. به طور کلی ابعاد و وزن این محصول به ترتیب ۱۷x13x16 سانتی‌متر و ۴۴۰ گرم است و همراه با قفل درجا (برای جلوگیری از حرکت‌های بی‌مورد) از سایت دیجی‌کالا قابل خرید است.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

چرخ ماهیگیری یاموشی مدل CTR3000

چرخ ماهیگیری یاموشی مدل CTR3000

یکی از مدل‌های به صرفه به منظور خرید چرخ ماهیگیری، محصولی به نام چرخ یاموشی مدل CTR3000 است. این کالا قابلیت جایگیری بر روی انواع چوب‌های ماهیگیری را دارد و سرعت چرخش اسپول و متراژ جمع کردن نخ در آن (نسبت به چرخش اهرم)، معادل ۱:۵.۵ است؛ همچنین ابعاد آن ۱۲x11x9 سانتی‌متر و وزن چرخ ۱۴۰ گرم است. دسته‌ی چرخشی اسپول در این چرخ از نوع سه جهته است و قابلیت تنظیم برای افراد راست دست و چپ دست را دارد. در کنار این موارد شایان توجه است که بدانید چرخ ماهیگیری یاموشی مدل CTR3000، همراه با ۱۲ بلبیرینگ و چرخش بسیار نرم و سریع به بازار عرضه شده است.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

چوب ماهیگیری مدل ww-360

چوب ماهیگیری مدل ww-360

چوب ماهیگیری مدل ww-360، محصولی شش تکه، از جنسِ های تک کامپوزیت فایبر، ۳۶۰ سانتی‌متری با قدرت کشش بسیار بالا، اکشن ۳۶۰-۳۰ گرم و مقاومت چشم‌گیر است که با استفاده از آن می‌توانید بدون نگرانی از وزن طعمه، پرتاب‌هایی بسیار بلند داشته باشید. در کنار این مشخصه‌ها لازم به ذکر است که ww-360 در زنج قیمت مناسبی قرار دارد و با توجه به همین مسئله هم ارزش خرید بالایی دارد. ابعاد این نوع چرخ ماهیگیری ۷۸x5x5 سانتی‌متر و وزن آن ۲۰۰ گرم است.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

بازگشت به فهرست

سخن پایانی

ماهیگیری تفریحی لذت‌بخش و آرامش‌بخش است که اگر به صورت قانون‌مند (عدم ماهیگیری در فصل تخم‌گذاری) پیش رود، می‌تواند گزینه‌ای جذاب به عنوان تفریح آخر هفته‌ها باشد. در کنار نکات ذکر شده در این مقاله لازم به یاد داشته باشید که حتما قبلا از اقدام برای ماهیگیری از وب‌سایت «https://www.g4b.ir»، مجوز صید ماهی بگیرید. لازم به تاکید است که برای صدور مجوز، جای هیچ‌گونه نگرانی‌ای نیست، چراکه این کار بسیار راحت و به دور از چالش‌های معمول در دیگر حوزه‌ها است. تنها کافیست که به وب‌سایتی که لینک آن را داده‌ایم مراجعه نمایید و به صورت محلی پروانه‌ی صید دریافت کنید.

منبع: DEEP DIVE

برچسب‌ها :
دیدگاه شما