فلش؛ هر آنچه از داستان فیلم ابرقهرمانی جدید DC می‌دانیم

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۶ دقیقه
فلش

ازرا میلر در فیلم آینده فلش در دنیای توسعه‌یافته دی‌سی در نقش بری آلن باز خواهد گشت. اطلاعات مناسبی از داستان این فیلم موجود است. ازرا میلر برای اولین بار در بتمن در برابر سوپرمن: طلوع عدالت و سپس به طور کامل در لیگ عدالت، به عنوان فلش نقش‌آفرینی کرد و این شخصیت بعدتر در لیگ عدالت زک اسنایدر، بهبود و گسترش یافت.

طرفداران زیادی منتظر اجرا و بازی میلر در این نقش و در اولین فیلم اختصاصی او که قرار است در سال ۲۰۲۲ اکران شود، هستند، چرا که مایکل کیتون هم به عنوان بتمن فیلم‌های کلاسیک تیم برتون در این فیلم حضور خواهد داشت اما به نظر می‌رسد باید انتظار چیزهای بیشتری را از فیلم فلش داشته باشیم.

نسخه سرخ‌پوش فلش بری آلن در سال ۱۹۵۶ شروع به کار کرد و از آن زمان، جدول زمانی متناوب و چندجهانی همیشه با شخصیت و داستان‌های وی پیوند تنگاتنگی داشته‌اند. اولین شخصیت فلش، قهرمانی به نام جی گاریک بود و ماجراهای دوران طلایی او در دهه ۴۰ میلادی در اولین حضور بری در سینما، مورد اشاره قرار گرفته است. این مسئله ممکن است در ابتدا گیج‌کننده باشد، زیرا جی و بری هر دو سوپرمن را می‌شناختند و با او کار کرده بودند. دلیل این موضوع در روایت فلش: دو کلمه در سال ۱۹۶۱ توضیح داده شد که یک داستان تاریخی است که مفهوم جهان‌های متناوب را در ژانر ابرقهرمانان رواج داد. بری و جی هر کدام در واقعیت خود، فلش بودند و هر کدام نسخه‌ای از سوپرمن را می‌شناختند. قدرتشان به آن‌ها اجازه می‌داد تا به جهان‌های دیگر بروند و در مواردی با هم همکاری کنند.

به همین ترتیب، فلش معکوس معروف به ایوبارد ثاون، بزرگ‌ترین دشمن فلش است که در قرن ۲۵ متولد شده است. نزاع و درگیری ثاون با بری از طریق سفر در زمان صورت می‌گیرد که یکی از توانایی‌های آن‌هاست که به لطف سرعت و قدرت فوق‌العاده خود به آن دسترسی‌ دارند. سفرهای سرگرم‌کننده فلش در زمان و چندجهانی نه تنها موضوع کمیک‌ها بلکه اقتباس‌های آن‌ها نیز بوده است. برجسته‌ترین مثال در این مورد، مجموعه تلویزیونی لایو‌اکشن فلش در دنیای کمانداران در سال ۲۰۱۴ است اما این مفاهیم در دنیای توسعه‌یافته دی‌سی نیز مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

بری در طلوع عدالت و نسخه لیگ عدالت زک اسنایدر در طول زمان سفر می‌کند تا از به وقوع پیوستن آینده‌های متناوب و آخرالزمانی جلوگیری کند. به نظر می‌رسد که این قابلیت در فیلم بعدی دنیای توسعه‌یافته دی‌سی، همان‌طور که توسط پیش نمایش این فیلم در مجمع طرفداران دی‌سی مورد توجه قرار گرفت، جزو عناصر اصلی داستان باشد.

بری آلن یک لباس فلش جدید می‌سازد

فلش

بری آلن نسخه جدیدی از لباس ابرقهرمانی کلاسیک خود را در فیلم لیگ عدالت و هم‌چنین در حضور کوتاه خود در فیلم جوخه انتحار به تن کرد. این لباس همان‌طور که بروس وین توضیح داد، قادر به مقاومت در برابر سرمای شدید و دارای سطح اصطکاکی قابل مقایسه با آن‌چه شاتل‌های فضایی در حین ورود به فضا تجربه می‌کنند، است. این لباس علاوه بر محافظت از بری، شیک و دارای رنگ قرمزی برجسته و یک لوگوی صاعقه زیبا است و مسلح‌تر از نسخه کمیک خود به نظر می‌رسد. همان‌طور که در پیش‌نمایش فیلم در مجمع طرفداران دی‌سی نشان داده شد، بری در فیلم فلش در سال ۲۰۲۲ از یک لباس جدید و حتی کمیک‌تر استفاده خواهد کرد و این اتفاق پس‌زمینه احتمالی جذابی دارد.

نسخه تلویزیونی بری آلن با بازی گرانت گوستین در جریان رویداد شورشی جهان‌های بی‌نهایت در دنیای کمانداران، مختصرا با نسخه ازرا میلر صحبت کرد. هر دو نسخه بری با ستایش لباس یک‌دیگر، به محافظ بودن این لباس و راحتی و ظرافت آن در دنیای توسعه‌یافته دی‌سی و دنیای کمانداران اشاره کردند. لباس جدید بری در فلش احتمالا از لباس همتای خود در دنیای کمانداران الهام گرفته شده است. علاوه بر این، هنوز از بری دنیای دی‌سی به عنوان فلش یاد نمی‌شود اما او این نام را از بری مجموعه‌های تلویزیونی وام می‌گیرد و به احتمال زیاد از این نام در دنیای توسعه‌یافته دی‌سی استفاده می‌کند.

بری آلن به گذشته باز‌می‌گردد تا فلش‌پوینت را بازآفرینی کند

فلش

تریلر فلش در مجمع طرفداران دی‌سی هم‌چنین نشان داد که بری احتمالا به گذشته سفر می‌کند تا از مرگ مادرش جلوگیری کند. این روایت شبیه به داستانی کمیک در سال ۲۰۱۱ به نام فلش‌پوینت است که در آن تلاش‌های بری برای نجات مادرش باعث ایجاد خرابی در جدول زمانی می‌شود و دنیایی آخرالزمانی را ایجاد می‌کند که او باید در آن، تبدیل‌ به فرد دیگری شود و با دشمنش، فلش معکوس مبارزه کند. نسخه کمیک فلش‌پوینت منجر به راه‌اندازی مجدد دنیای دی‌سی شد که داستان آن متاثر از داستان ۵۲ جدید بود. اگر فیلم فلش اقتباسی از داستان فلش‌پوینت در کمیک‌های دی‌سی باشد، ممکن است پیامدهای قابل توجهی برای دنیای توسعه‌یافته دی‌سی به همراه داشته باشد.

با فرض این که بری تلاش می‌کند مادرش را با سفر در زمان نجات دهد، ممکن است یک جدول زمانی جدید نیز ایجاد کند و مجبور به اصلاح آن شود. فیلم فلش می‌تواند منجر به تغییرات شدیدی در دنیای توسعه‌یافته دی‌سی شود. با توجه به اینکه هیچ برنامه‌ای برای حضور بیشتر سوپرمن هنری کویل یا ساخت فیلم‌های جدید لیگ عدالت زک اسنایدر وجود ندارد، بروز چنین تغییرات شدیدی غیرممکن نیست اما احتمال آن بسیار ضعیف است. فیلم‌های دیگر دنیای توسعه‌یافته دی‌سی مانند بلک آدام، آکوامن و پادشاهی گمشده و شزم! خشم خدایان، در حال تولید (و تداوم جدول زمانی تعیین‌شده قبل از فیلم فلش) هستند و چنین تغییر عمده‌ای بعید به نظر می‌رسد و راه‌اندازی مجدد این جهان تقریبا غیرممکن است. پس بری به احتمال زیاد تا پایان داستان، جدول زمانی را به شکل اولیه باز می‌گرداند.

ملاقات فلش با بتمن مایکل کیتون

فلش

مورد انتظارترین اتفاق داستانی فیلم فلش، بازگشت بتمن مایکل کیتون است. مایکل کیتون با حضور در فیلم ابرقهرمانی متحول‌کننده تیم برتون در سال ۱۹۸۹، نقش نسخه‌ای متفاوت، آزرده و طناز از بروس وین و بتمن را بازی کرد. نسخه برتون بتمن پس از دو فیلم کلاسیک و یک سری کمیک فوق‌العاده از سم هام و جو کوینونس، به لطف توانایی بری در سفر در سراسر چندجهانی، در فیلم فلش ظاهر می‌شود. هنگامی که اعلام شد مایکل کیتون نقش مشهور خود را دوباره بازی می‌کند، برخی معتقد بودند که او فقط یک حضور کوتاه در فیلم خواهد داشت اما تریلر فلش چیزی خلاف این را نشان می‌دهد. صدای بتمن کیتون روی این تریلر قرار دارد و بیشتر مدت زمان کلیپ، در مقر نسخه برتون وین سپری می‌شود.

خود بتمن فقط در انتهای تریلر و خیلی کوتاه ظاهر می‌شود اما صدای او نشان می‌دهد که او از ماجراجویی‌های چندجهانی بری آگاه است و بری با او صحبت می‌کند و از او می‌خواهد تا به او کمک کند. با توجه به اینکه فیلم فلش اقتباسی از فلش‌پوینت است، شاید بری در نتیجه اقدامات خود نتواند به جدول زمانی اولیه بازگردد و بتمن کیتون برای اصلاح و بهبود شرایط با او متحد شود. بری در فلش‌پوینت با نسخه دیگری از بتمن، توماس وین (که شاهد مرگ پسرش، بروس، در پیچش داستان اصلی و کلاسیک بتمن بود) همکاری کرد. بتمن فلش‌پوینت بسیار تلخ‌تر و بی‌رحم‌تر از نسخه اصلی بود. بنابراین بتمن کیتون انتخاب مناسبی برای ایفای این نقش در فیلم فلش است.

ملاقات فلش با نسخه متناوب فلش و سوپرگرل

فلش

یکی دیگر از لحظات قابل توجه تریلر فلش، تصویری از بری آلن بود که در کنار سوپرگرل و نسخه دیگری از خودش با بازی (دوباره) ازرا میلر قرار داشت. قاعدتا این سوپرگرل باید متعلق به یک جدول زمانی دیگر باشد اما لباس کریپتونی و نماد روی آن نشان می‌دهد که او هم مانند بری بخشی از دنیای توسعه‌یافته اصلی دی‌سی است. حضور سوپرگرل در دنیای توسعه‌یافته دی‌سی در فیلم کمیک پیش‌درآمد مرد پولادین تایید شده بود و برخی معتقدند از زمان منفجر کردن قلعه تنهایی توسط کلارک، حضور سوپرگرل در دنیای دی‌سی مشخص شده بود.

با توجه به آشفتگی جدول زمانی بری، حضور نسخه دیگری از بری آلن از بخش متفاوتی از دنیای توسعه‌یافته دی‌سی یا بخش دیگری از جدول زمانی، چندان هم شگفت‌آور نیست. با توجه به جزئیات تریلر این فیلم در مجمع طرفداران دی‌سی، فیلم فلش مطمئنا یکی از هیجان‌انگیزترین قسمت‌های دنیای توسعه‌یافته دی‌سی خواهد بود.

منبع: screenrant

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما