نقدها و نمرات Forza Motorsport منتشر شد؛ بازگشت یک شبیه‌ساز قدرتمند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۵ دقیقه
بازی Forza Motorsport

بازی فورتزا موتور اسپورت (Forza Motorsport) را می‌توان یکی از قدیمی‌ترین و با سابقه‌ترین مجموعه‌های ریسینگ (Racing) در تاریخ بازی‌های ویدئویی دانست. این مجموعه با دقت بسیار زیادی که روی تجربه رانندگی داشت، توانست شهرت بسیار زیادی کسب کند و طرفداران بی‌شماری را به سمت خود جذب کند.

شرکت سازنده این بازی یعنی ترن ۱۰ (Turn 10) در این مدت تلاش بسیاری کرده تا فورتزا موتوراسپورت به واقعیت نزدیک‌ شده باشد. در نتیجه می‌توان گفت که در میان بازی‌های مجموعه فورتزا، سری موتوراسپورت بیشتر حالت شبیه‌ساز داشته و سری هورایزن (Horizon) بیشتر حالت آرکید دارد.

آخرین بازی مجموعه فورتزا موتور اسپورت بدون شماره خاصی عرضه شده است. به این شکل که نام این بازی فورتزا موتوراسپورت بوده و هیچ پسوند یا پیشوندی ندارد ولی اگر بخواهیم به صورت دقیق بگوییم، این بازی هشتمین بازی اصلی این مجموعه به حساب می‌آید. شرکت ترن ۱۰ توانسته در شماره ۸ نیز از فرمول ثابت خود به بهترین نحو استفاده کند و این بازی کیفیت خوبی داشته باشد.

بازی فورتزا موتور اسپورت توانسته میانگین نمره ۸۵ را در سایت متاکریتیک (Metacritic) و میانگین نمره ۸۴ را در سایت اپن کریتیک (Open Critic) دریافت کند. این نمرات برای یک بازی شبیه‌سازی رانندگی بسیار خوب بوده و نشان می‌دهد که مایکروسافت همچنان سری فورتزا یکی از بهترین گزینه‌های بازار در میان شبیه‌سازهای رانندگی است.

شما باید به این موضوع توجه کنید که بازی فورتزا موتوراسپورت بیشتر حالت شبیه‌سازی دارد. به این شکل که شرکت سازنده ماه‌ها زمان گذاشته تا به دقیق‌ترین شکل ممکن دنیای بازی را طراحی کند و شما با یک تجربه آرکید و هیجان انگیز مواجه نیستید. بلکه فورتزا موتور اسپورت بیشتر حالت واقعی داشته و امکان دارد که در مواقعی خسته کننده باشد.

نقد و نمرات فورتزا موتور اسپورت

خلاصه نقدها و نمرات بازی فورتزا موتور اسپورت

Twinfinite – امتیاز ۱۰ از ۱۰

اکثر بازی‌ها به شما این حس را القا می‌کنند که چیزی در بازی کم است و باید اضافه شود. این در صورتی است که بازی فورتزا موتور اسپورت شما را برای آینده مشتاق خواهد کرد. قطعاً شرکت سازنده از بازی فورتزا موتور اسپورت بیشتر پشتیبانی خواهد کرد و به آن موارد مختلفی را اضافه خواهد کرد. این بازی زمانی جذاب می‌شود که شما آن را با بازی‌های قبلی مقایسه کنید. جایی که به راحتی شما پیشرفت این مجموعه و تکنولوژی را مشاهده خواهید کرد. مخصوصاً اینکه مجموعه موتور اسپورت همیشه سطح تکنولوژی را با خود بالا می‌برند.

Gamespot – امتیاز ۹ از ۱۰

بازی فورتزا موتور اسپورت نیاز به نقشه‌های بیشتری دارد. با این حال تنوع ماشین‌ها در این بازی بسیار زیاد بوده و از طرفی هیجان آن نیز به شدت بالا است. به حدی که شما هر دور مسابقه را که تمام می‌کنید، شوق بیشتری برای دور بعدی و رقابت خواهید داشت.

Game Informer – امتیاز ۸.۸ از ۱۰

بازی فورتزا موتور اسپورت در بخش Career مشکلات زیادی دارد. با این حال هر بخش دیگری از این بازی بسیار خوب طراحی شده و نقص خاصی ندارد. فورتزا موتور اسپورت جدید در برخی قسمت‌ها با واقعیت فاصله دارد. این برخلاف چیزی است که ما در عناوین قبلی این مجموعه شاهد آن بودیم. با این حال موتور اسپرت همچنان یکی از بهترین بازی‌های شبیه‌ساز رانندگی موجود در بازار است.

PlaySense – امتیاز ۸۵ از ۱۰۰

بازی فورتزا موتور اسپورت یک بازی ریسینگ بسیار با کیفیت است. بخش Career گسترش بسیار خوبی داشته و از طرفی بخش آنلاین نیز نسبت به قبل پیشرفت زیادی داشته است. در نتیجه این بازی یک بهشت برای دوست داران ماشین است. همچنین شرکت سازنده دقت خوبی در طراحی صدا و ماشین‌ها داشته که باعث شده رانندگی در این بازی بسیار جذاب باشد. البته این موارد باعث نمی‌شوند تا بازی موتور اسپورت بدون مشکل باشد. هوش مصنوعی بازی نیاز به کار بیشتری دارد و بخش Career نیز نیاز به تنوع دارد. با وجود همه این مشکلات بازی موتور اسپورت همچنان یکی از بهترین بازی‌های ریسینگ موجود در بازار است.

Digital Trends – امتیاز ۴ از ۵

فورتزا موتور اسپورت یکی از بهترین و در دسترس‌ترین بازی‌های ریسینگ موجود در بازار است. این بازی در برخی موارد بیش از حد تکنیکی می‌شود ولی به طور کلی رانندگی در آن به شدت لذت‌بخش است. از لحاظ ظاهری بازی فورتزا موتور اسپورت کیفیت بسیار بالایی داشته و به بهترین نحو از قدرت کنسول‌های نسل نهمی ایکس‌باکس استفاده می‌کند. بازی فورتزا موتور اسپورت پیشرفت مجموعه را در این سال‌ها به بهترین نحو نشان داده و ارزش صبر کردن را داشت.

نقد و نمرات فورتزا موتور اسپورت

Eurogamer – امتیاز ۴ از ۵

بازی فورتزا موتور اسپورت یک بازی بسیار حجیم است. در نتیجه این بازی قرار است برای مدت زیادی در دستگاه شما حضور داشته باشد و پاک نشود. نکته اینجاست که اگر شما به ریسینگ و ماشین علاقه داشته باشید، این بازی یکی از بهترین و واقعی‌ترین تجربه‌ها را به شما ارائه می‌دهد. با این حال شما باید به این دو مورد علاقه بسیار زیادی داشته باشید تا حاضر باشید این بازی حجیم را روی سیستم خود نصب کنید.

IGN – امتیاز ۸ از ۱۰

فورتزا موتور اسپورت با فاصله زیادی بهترین بازی از لحاظ حس رانندگی در مجموعه موتور اسپورت است. این بازی فرمول اصلی مجموعه فورتزا را از نو طراحی نکرده است بلکه آن را بهتر کرده است. با این حال مشکلات خاص این مجموعه همچنان در این بازی هم وجود دارد.

Screen Rant – امتیاز ۸۰ از ۱۰۰

شرکت ترن ۱۰ به بهترین نحو مجموعه فورتزا را وارد نسل جدید کنسول‌ها کرده است. این بازی قطعاً بدون نقص نیست و مشکلات زیادی دارد با این حال همه این مشکلات به راحتی قابل حل بوده و از طرفی بازی فورتزا موتور اسپورت یک بازی بسیار هیجان‌انگیز در سبک ریسینگ است. این بازی تجربه بسیار خوبی را به کاربر ارائه داده که با مقداری تغییر این تجربه بهتر هم خواهد شد.

The Gamer – امتیاز ۸ از ۱۰

بازی فورتزا موتور اسپورت یک تجربه زیبا و البته سریع است. نکته جالب اینجاست که این بازی زمانی که شما از آن بخواهید آرام می‌شود و شما می‌توانید از رانندگی با آرامش لذت ببرید. در بازی تنظیمات مختلفی وجود دارد. برای مثال شما می‌توانید برای نزدیک شدن به واقعیت تمامی موارد کمکی را خاموش کنید. در نتیجه هر کاربر با توجه به سلیقه خود می‌تواند از فورتزا موتور اسپورت لذت ببرد.

GamesRadar Plus – امتیاز ۷۵ از ۱۰۰

موتور بازی به طرز قابل توجهی از شماره ۷ بهتر شده است. با این حال این بازی از لحاظ گیم‌پلی، ارائه و به طور کلی حسی که به کاربر منتقل می‌کند، پیشرفت چندانی نداشته و حتی نسبت به فورتزا موتور اسپورت ۷ عقبگرد هم داشته است. بازی فورتزا موتور اسپورت در طول زمان محتوای بیشتری دریافت خواهد کرد و در نتیجه پیشرفت بیشتری هم خواهد داشت. با این حال در حال حاضر بازی محتوای چندانی نداشته و بخش Career نیز نیاز به بهبود زیادی دارد.

سایر نمرات بازی فورتزا موتور اسپورت

 • Player 2 – امتیاز ۱۰ از ۱۰
 • God is Geek – امتیاز ۹۵ از ۱۰۰
 • Gaming Trend – امتیاز ۹۵ از ۱۰۰
 • Game Spew – امتیاز ۹ از ۱۰
 • Pocket-lint – امتیاز ۹ از ۱۰
 • GamingBolt – امتیاز ۹ از ۱۰
 • The Games Machine – امتیاز ۹ از ۱۰
 • Gamer Sky – امتیاز ۸۵ از ۱۰۰
 • Vandal – امتیاز ۸۴ از ۱۰۰
 • VGC – امتیاز ۸ از ۱۰
 • Gaming Age – امتیاز ۷۵ از ۱۰۰

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازی


کنسول بازی مایکروسافت مدل XBOX SERIES S ظرفیت 512 گیگابایت

کنسول بازی مایکروسافت مدل XBOX SERIES X ظرفیت 1 ترابایتبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما