تست سرعت شارژ شدن گلکسی زد فلیپ ۴ و زد فولد ۴ را ببینید

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
سرعت شارژ گلکسی زد فولد 4

در این مطلب، ویدیوی تست سرعت شارژ شدن گلکسی زد فولد ۴ و زد فلیپ ۴ را مشاهده خواهیم کرد که نتیجه‌ی نسبتا عجیبی هم داشت.

گلکسی زد فولد ۴ و زد فلیپ ۴ در حال حاضر برای پیش‌خرید در دسترس قرار دارند. این گوشی‌ها ۱۰ روز قبل و در رویداد آنپکد ۱۰ آگوست سامسونگ رسما رونمایی شدند و از یک سری جهات هم در مقایسه با نسل قبل خود یعنی زد فولد ۳ و زد فلیپ ۳ پیشرفت داشتند. از جمله همین موارد می‌توان به سریع‌تر شدن سرعت شارژ شدن اشاره کرد.

گلکسی زد فلیپ ۴ و زد فولد ۴ در ویدیویی که در این مطلب مشاهده می‌کنید، در کنار هم شارژ می‌شوند تا مشخص شود عملکرد کدام یک از این حیث سریع‌تر است. به نوعی می‌توان گفت هدف، مقایسه‌ی گوشی‌های تاشوی جدید سامسونگ در شارژ شدن است که در نهایت، نتیجه‌ی عجیبی هم رقم خورد. اما قبل از اینکه ویدیو را ببینید، ابتدا نگاه سریعی خواهیم داشت به مشخصات فنی هر دو محصول از لحاظ باتری و شارژر تا ببینیم چه انتظاری باید از آن‌ها داشته باشیم.

گلکسی زد فولد ۴ یک باتری ۴۴۰۰ میلی‌آمپر ساعتی دارد در حالی که ظرفیت باتری گلکسی زد فلیپ ۴ به ۳۷۰۰ میلی‌آمپر ساعت می‌رسد. هر دو گوشی در نهایت از شارژری با ظرفیت ۲۵ وات پشتیبانی می‌کنند که در حال حاضر بعد از شارژر ۴۵ واتی سامسونگ که البته فرق معناداری هم با این مدل ندارد، سریع‌ترین شارژر شرکت کره‌ای در بازار به حساب می‌آید. البته در تستی که قرار است مشاهده کنید، هر دو گوشی با شارژر ۴۵ واتی سامسونگ شارژ شده‌اند در حالی که در نهایت هر دو گوشی باز هم با همان سرعت ۲۵ وات شارژ می‌شوند چرا که همین میزان برای باتری آن‌ها تعیین شده است و نه بیشتر.

سرعت شارژ گلکسی زد فولد ۴ در مقایسه با زد فلیپ ۴

با توجه به مشخصاتی که این دو گوشی دارند، انتظار داشتیم گلکسی زد فلیپ ۴ به مراتب زودتر به شارژ ۱۰۰٪ برسد چرا که با همان شارژر شارژ می‌شود اما ظرفیت باتری آن کمتر است. اما در نتیجه‌ی این بررسی اتفاق جالبی رقم خورد چرا که متوجه شدیم اصلا چنین چیزی واقعیت ندارد و پیش‌بینی‌مان غلط از آب درآمد.

در این تست دیدیم که گلکسی زد فولد ۴ با باتری نسبتا پرظرفیت خود، بعد از گذشت ۱ ساعت و ۲۳ دقیقه به صورت کامل شارژ شد. اما این میزان برای گلکسی زد فلیپ ۴ که باتری به مراتب کوچک‌تری دارد، ۵ دقیقه بیشتر به طول انجامید. یعنی ۱ ساعت و ۲۸ دقیقه. اگر این دو گوشی در مدت زمان مشابه شارژ می‌شدند هم جای تعجب وجود داشت چه برسد به حالا که می‌بینیم زد فلیپ حتی ۵ دقیقه دیرتر به میزان ۱۰۰٪ رسید.

جالب اینجاست که در یک ساعت ابتدایی، گلکسی زد فلیپ ۴ توانست تا ۷۷٪ شارژ شود در حالی که شارژ زد فولد ۴ در این مدت به ۷۵٪ رسید. اما بعد از آن، زد فولد ۴ توانست ۵ دقیقه پیش بیفتد و در نهایت هم تست را زودتر به اتمام برساند. سخت است باور کنیم چطور ممکن است چنین اتفاقی بیفتد اما به نظر می‌رسد خود سامسونگ در اینجا اقداماتی انجام داده که زد فولد ۴ بتواند عملکرد بهتری داشته باشد. حال چرا این شرکت چنین تصمیمی گرفته مشخص نیست.

لازم به ذکر است در تست باتری اخیر دیدیم که این گوشی‌ها عملکرد بهتری در نگه‌داری شارژ حتی در مقایسه با گلکسی S22 اولترا دارند که این هم در نوع خود بسیار عجیب و غیرقابل باور است. اگر این تست صحت داشته باشد، باید به عملکرد سامسونگ در بهینه‌سازی نرم‌افزاری گوشی‌هایش و ایجاد هماهنگی بین سخت‌افزار و نرم‌افزار آفرین گفت چرا که  این موضوع که یک گوشی با نمایشگر بزرگ‌تر از ۷ اینچ با باتری ۴۴۰۰ میلی‌آمپر ساعت و یک گوشی با نمایشگر ۶٫۷ اینچی با باتری ۳۷۰۰ میلی‌آمپر ساعت از یک گوشی با باتری ۵۰۰۰ میلی‌آمپر ساعتی دوام بیشتری داشته باشند واقعا چیزی نیست که بتوان آن را نادیده گرفت.

منبع: SamMobileبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما