۸ تایتان‌ که از گودزیلا شکست خورده‌اند

۱۰ فروردین ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۶ دقیقه
godzilla-beat-titans-monsterverse-movies-when-timeline

چندین تایتان مانسترورس چه در آثار سینمایی و چه در خارج از آن‌ها، قبلا به دست گودزیلا شکست خورده‌اند. کمپانی لجندری به واسطه مانسترورس خود در طول سال‌های گذشته، بیش از ۲۰ تایتان را بر روی زمین معرفی کرده است. تعداد کمی از آن‌ها با موفقیت از درگیری مستقیم با پادشاه هیولاها اجتناب کرده‌اند اما برخی دیگر از مبارزه با او استقبال نموده‌اند.

تعداد زیادی از تایتان‌ها که در مکان‌های مختلف سیاره زمین زندگی می‌کنند، در طی سه فیلم مانسترورس با گودزیلا درگیر بوده‌اند. او از سال ۲۰۱۴ چندین بار مجبور شده که از اعماق اقیانوس برخیزد تا از نظم طبیعی سیاره زمین در برابر تهدیدات جدید دفاع کند.

البته همه نبردهای گودزیلا در چند سال اخیر رخ نداده‌اند. این نسخه از این کایجوی نمادین در فیلم‌های لجندری، برخلاف بسیاری از نسخه‌های گودزیلا که در فیلم‌های توهو ظاهر می‌شوند، یک موجود باستانی است که از هزاران (اگر نگوییم میلیون‌ها) سال قبل بر روی زمین پرسه می‌زند. گودزیلا در طول زندگی خود بر اعماق و سطوح زمین، چندین پیروزی چشم‌گیر در تاریخ مانسترورس به دست آورده است.

او بارها و بارها مجبور شده از تاج و تخت خود به عنوان پادشاه هیولاها دفاع کند و از این سیاره در برابر تایتان‌هایی که تعادل طبیعت را به هم می‌زنند محافظت نماید. توانایی گودزیلا در انجام این کارها را می‌توان به قدرت و مهارت بی‌نظیر او نسبت داد. تاکنون، تنها یکی از حریفان سینمایی گودزیلا (مکاگودزیلا) توانسته است او را در یک نبرد به بهترین شکل ممکن شکست دهد. اگرچه این شکست احتمالا نتیجه خستگی مفرط گودزیلا بوده است. از سوی دیگر، همه تایتان‌ها به این خوبی عمل نکرده‌اند. پس با هم نگاهی به تمام تایتان‌هایی که گودزیلا آن‌ها را در مانسترورس شکست داده است، می‌اندازیم.

۸. اجداد کنگ

گودزیلا

گودزیلا هزاران سال قبل از رویارویی حماسی خود با پادشاه جزیره جمجمه در فیلم «گودزیلا در برابر کنگ»، در برابر اجداد کنگ قرار گرفت. اعضای هر دو گونه در رویدادی که اکنون به عنوان جنگ تایتان شناخته می‌شود، در دنیای پنهان زمین توخالی مانسترورس با یک‌دیگر مبارزه کردند. در واقع دلیل این که همنوعان کنگ خانه اصلی خود را رها کردند و به جزیره جمجمه گریختند، این است که گودزیلا آن‌ها را از منطقه خودشان بیرون رانده بود. بر طبق یک افسانه قدیمی در رمان «گودزیلا در برابر کنگ»، گودزیلا واقعا در جنگ تایتان پیروز شده است. ظاهرا کنگ‌ها ابتدا به او حمله کردند و فکر می‌کردند که او یک هیولای شیطانی است. گودزیلا به نوبه خود آن‌ها را مجبور به عقب‌نشینی به سطح زمین کرد.

۷. میوتوها

گودزیلا

گودزیلا پس از چندین دهه عدم فعالیت، در فیلم سال ۲۰۱۴ از خود رونمایی کرد تا میوتوهای نر و ماده را شکار و از تولید مثل این جفت جلوگیری کند. میوتوها به عنوان گونه‌ای که قرن‌ها پیش یکی از اجداد گودزیلا را کشتند، دشمن باستانی این تایتان و همنوعان او محسوب می‌شوند. میوتوها دشمنان سرسختی برای گودزیلا بودند اما کمک انسان‌ها مزید بر علت شد تا گودزیلا بر آن‌ها غلبه کند. میوتوها با جدا شدن از یک‌دیگر آسیب‌پذیر شدند. این موجودات پرنده در نبرد تن به تن، چیزی بیش از مزاحمانی خرد برای گودزیلا نبودند و او به راحتی آن‌ها را از پای درآورد. گودزیلا در یکی از به یاد ماندنی‌ترین لحظات مانسترورس، با حرکت معروف خود، بوسه مرگ، میوتوی ماده را کشت.

۶. میوتو پرایم

گودزیلا

گودزیلا مدت کوتاهی پس از غلبه بر میوتوها، با یکی از اعضای قدرتمندتر گونه آن‌ها مبارزه کرد. «گودزیلا: پس‌لرزه»، رمان گرافیکی پیش‌درآمد «گودزیلا: پادشاه هیولاها»، نبرد بین گودزیلا و میوتو پرایم را به تصویر کشید. او موجودی بود که بدون کمک دیگران توانست قدرت گودزیلا را به چالش بکشد. آن‌ها برای مدتی جنگیدند اما گودزیلا در نهایت به برتری رسید. گودزیلا او را به پشت فشار داد و وی را با انرژی حاصل از تیغه‌هایش آزار داد و سپس با ضربه سر، عمر او را به پایان رساند.

۵. گیدورا

گودزیلا

گودزیلا در مانسترورس حداقل سه بار (اگر نه بیشتر) در برابر پادشاه گیدورا پیروز شده است. یکی از اولین دعواهای آن‌ها چند هزار سال قبل رخ داد. گودزیلا در نزدیکی ورودی زمین توخالی در قطب جنوب، گیدورا را شکست داد و او را در میان یخ‌ها رها کرد. آن‌ها در آغاز «پادشاه هیولاها» دوباره در همان مکان جنگیدند. اگرچه این نبرد بی‌نتیجه بود اما رویارویی آن‌ها در مکزیک متفاوت شد. گودزیلا به واسطه جنگیدن در آب، توانست یکی از سرهای گیدورا را گاز بگیرد. اگر دخالت آمریکایی‌ها در کار نبود، گودزیلا برای همیشه گیدورا را شکست می‌داد. در عوض او تا پایان فیلم صبر کرد تا مبارزه را تمام کند.

مسابقه برگشت آن‌ها در بوستون یکی از چالش‌برانگیزترین نبردهای گودزیلا محسوب می‌شود. گیدورا به دلیل قدرت قابل توجهی که از یک شبکه برق دریافت کرد، به نوعی بر گودزیلا غلبه نمود و تقریبا او را کشت. اما در ادامه، گودزیلا با فداکاری و انرژی موترا به گودزیلای سوزان تبدیل شد و در نهایت با کمک پالس‌های هسته‌ای خود پیروز شد.

۴. اسکیلا

گودزیلا

با شکست خوردن گیدورا، پنج تایتان نزدیک به او به گودزیلا تعظیم کردند و پادشاه هیولاها را به عنوان آلفای جدید خود پذیرفتند. تصمیم آن‌ها برگرفته از احترام و ترس بود، زیرا به نظر می‌رسید همه متوجه شده بودند که گودزیلا از آن‌ها برتر است. با این حال، یکی از این تایتان‌ها، دو سال بعد در رمان گرافیکی «گودزیلا: سلطه»، پیش‌درآمد «گودزیلا در برابر کنگ»، اعتماد به نفس کافی به دست آورد تا گودزیلا را به چالش بکشد. اسکیلا، حشره شش‌پای تایتان، زمانی که گودزیلا با انسان‌ها به دلیل بمب‌های هسته‌ای به مشکل خورده بود، با او درگیر شد. عطش اسکیلا برای تشعشعات هسته‌ای، به او انگیزه داد تا در برابر آلفا بایستد اما وی چندان نتوانست از نظر فیزیکی با گودزیلا مقابله کند و مجبور به فرار شد.

۳. امهولوک

گودزیلا

اسکیلا یکی از سه تایتانی بود که پس از پایان پادشاه هیولاها از جمع دشمنان خارج شد. دومین تایتان، امهولوک یک هیولای درخت‌مانند بود که در باتلاق زندگی می‌کرد و نامش بر روی یک صفحه نمایشگر در «پادشاه هیولاها» قابل مشاهده بود. امهولوک پس از تلاش برای بیرون راندن بهموث از جنگل‌های بارانی آمازون در «سلطه»، به طور ناگهانی توسط گودزیلا مورد حمله قرار گرفت، چرا که گودزیلا طرف بهموث را گرفته بود. امهولوک به سرعت متوجه قدرت‌ گودزیلا شد و بلافاصله تسلیم گردید.

۲. تیامات

گودزیلا

تیامات نیز مانند امهولوک یکی از ۱۱ تایتان گمشده پادشاه هیولاها است. این مار دریایی غول‌پیکر در «سلطه» ساکن یک لانه مخفی زیرزمینی است که قبلا توسط اجداد کنگ اشغال شده بود. وجود یک جمجمه از نسل کنگ‌ها در این خانه نشان می‌دهد که تیامات او را کشته و آن‌جا را تسخیر کرده است. مبارزه آن‌ها پس از ورود گودزیلا شروع شد. تیامات در کمال تعجب، واقعا دشمنی قدرتمند برای گودزیلا بود و گودزیلا برای شکست دادن او با دردسر مواجه بود و کار سختی در پیش داشت. گودزیلا پس از انتقال نبرد به بیرون از آب و روی خشکی، تیامات را از پای درآورد.

۱. کنگ

گودزیلا

دو پیروزی آخر گودزیلا در مانسترورس در برابر این دشمن به وقوع پیوست. گودزیلا در «گودزیلا در برابر کنگ»، نه یک بار، بلکه دو بار سلطه خود را نشان داد. گودزیلا پس از ضرب و شتم کنگ در یک ناو هواپیمابر، درگیر یک رویارویی شریرانه با این رقیب در هنگ کنگ شد. کنگ با کمک تبر ساخته‌شده از باله‌های پشتی گودزیلا، کمی کار را برای پادشاه هیولاها سخت کرد اما نتوانست پیروز شود. وی با تمام هوش و چابکی‌اش، نمی‌توانست در برابر گودزیلا که به وضوح قوی‌تر از او بود، مقاومت کند. کنگ پس از چند دقیقه مقاومت، بالاخره از مبارزه دست کشید. او وقتی گودزیلا بالای سرش ایستاده بود و پیروزمندانه غرش می‌کرد، کاملا متوجه شده بود که این هیولا آلفای واقعی تایتان‌ها است.

منبع: screenrant

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۴ دیدگاه
 1. Avatar اَمیر علی

  سلام من همه ی این جور فیلم های گودزیلا رو که تو شرکت لجندری هستن رو دیدم ولی اونی که گودزیلا با موتو میجنگه ندیدم اونجایی که گودزیلا با موتو و هوک موتو میجنگن ندیدم فقد نصفش رو دیدم. بعضی بعضی اَز آدما فکر می کنن توی چند تا این فیلم هایی که اومده کاییجو هایی به نام موتو پِریام و شینو مورا . آخه من فیلم گودزیلا شاه هیولاها دیدم اما توش اصلا موتو پریام نبود و گودزیلا فقط با گیدورا جنگید ولی یه موتو توش بود به نام کوین موتو یا موتوی ملکه. ولی میدونم فیلم بعدی چیه فکر کنم سال ۲۰۲۳ میلادی باشه الفای فیلمه دستوریاهه. که اصلا در موعرد فیلمه نمیدونم چیزاهی که یه زره میدونم اسم فیلمه هه اسم فیلمه Destory all monster هست که یعنی هیولاهارو نابود کن و این فیلم های لجندری اسم فیلم های قبلی رو رو فیلمش میزاره. ۱ (گودزیلا) دو تا فیلمی که اسمش گودزیلاهه ولی باهیچ کاییجویی نمی جنگه ولی اسم کنگ ج ج فعلا تکه ۲ (گودزیلا شاه هیولاها ها) که اسم سومین فیلمیه که گودزیلا توش بوده ۳
  (گ ع ک) که چهارمین فیلم گودزیلاهه وآخری که کامل نمی دونم هیولاهارو نابودکن که سال میلادی ۱۹۶۸هست. اینم از حرفی که داشتم

 2. Avatar مجتبی

  عاشق گودزیلام. کاش بقیه آلفاها هم تو فیلم هاش بخوبی نقش پردازی میشدند

  1. Avatar اَمیر علی

   فیلمه بعدی رو کامل نمیدونم اَما چیزایی که میدونم سال میلادی ۲۰۲۳ هست و اسمه فیلمه هیولاهارو نابود کن هست که هیولای آلفا داره و آلفاهه دستوریاه هست

 3. Avatar ریمورو

  عالی بود👌🏼

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه