۵ تایتان که می‌توانند در سریال گودزیلا حضور داشته باشند

۱۸ بهمن ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۶ دقیقه
گودزیلا

چندین تایتان از دنیای سینمایی هیولاها این شانس را دارند که در سریال «گودزیلا» محصول اپل تی وی پلاس حضور داشته باشند. سریال گودزیلا که هنوز نامی برایش انتخاب‌ نشده به‌‌عنوان یک سریال انحصاری برای سرویس استریم اپل در حال ساخت است.

برخلاف انیمیشن «جزیره جمجمه» نتفلیکس، سریال گودزیلای اپل تی وی پلاس، یک سریال لایو اکشن در رابطه با دنیای سینمایی هیولاها خواهد بود. بعد از «گودزیلا در برابر کنگ»، پیش‌بینی این موضوع که دنیای سینمایی هیولاها چه آینده‌ای خواهد داشت بسیار دشوار است. در مجموع می‌توان گفت که عملکرد این دنیای مملو از هیولا در گیشه خوب بوده، اما چند ماهی است که هیچ فیلمی توسط لجندری معرفی نشده و همین نگران‌ کننده است. در حالی‌ که هنوز هیچ خبری از «گودزیلا ۳» یا «کنگ ۲» در دست نیست، سریال گودزیلا اپل تی وی پلاس نشان می‌دهد که هنوز کار لجندری با پروژه‌های لایو اکشن دنیای سینمایی هیولاها به پایان نرسیده است.

خبرهای به گوش رسیده نشان می‌دهند که تایتان‌های دنیای سینمایی هیولاها پتانسیل حضور در سریال گودزیلا رادارند. با ارجاع به خلاصه‌ رسمی ارائه‌ شده درباره‌ی نبرد گودزیلا در سانفرانسیسکو می‌توان دریافت که این سریال در دوره‌ای بین وقایع گودزیلا محصول سال ۲۰۱۴ و «گودزیلا: سلطان هیولاها» اتفاق می‌افتد. با این تفاصیل، سه تایتان از معادله حذف می‌شوند. چرا که در این دوره زمانی، هنوز سومین موتو توسط مونارک کشف نشده بود، گیدورا روی یخ‌های قطب جنوب بود و موترا هم برای هزاران سال به خواب‌ رفته بود. اما با همه این تفاصیل، هنوز هم هیولاهای زیادی وجود دارند که می‌توانند در این سریال حضور داشته باشند. بنابراین ما در ادامه مطلب به ذکر نام هیولاهایی خواهیم پرداخت که می‌توانند در سریال گودزیلا حضور داشته باشند.

۱. گودزیلا

گودزیلا

اگرچه هنوز هیچ‌چیزی تأیید نشده، اما تصور می‌شود که گودزیلا برای حضور در سریال جدید آماده خواهد بود. ممکن است تمرکز سریال بیشتر بر روی انسان‌ها و شاید دیگر تایتان‌ها باشد، اما گودزیلا شانس بسیار خوبی دارد که برخی اوقات خودش را نشان دهد. به‌ هر حال، این عملکرد و نقش‌آفرینی گودزیلا بود که داستان فیلم را هدایت کرد. در فیلم گودزیلا، این او بود که موتوها را شکست داد و از وقوع ویرانی‌های بیشتر در دنیای ساختگی هیولاها جلوگیری کرد. بر طبق خلاصه داستان سریال، این سریال قرار است به پیامدهای قتل‌عام‌های رخ‌داده در سانفرانسیسکو و آنچه هیولاها بر سر این شهرآوردند بپردازد. در حالی‌ که موتوها سبب شدند تا خوف عجیبی نسبت به تایتان‌ها در دل انسان‌ها ریشه کند، اما گودزیلا ثابت کرد که حداقل برخی از هیولاها می‌توانند محافظ طبیعت باشند. بنابراین عملکرد او زمینه را برای به راه افتادن بحث عظیمی درباره‌ی نحوه رفتار با هیولاها در آینده فراهم نمود.

۲. رودان

گودزیلا

این احتمال وجود دارد که تشکیلات مونارک چند سال قبل از درگیر شدن با گیدورا و موترا در پادشاهی هیولاها با رودان درگیر شده باشد. رودان می‌تواند قرن‌ها به خواب برود، اما حضور او در سریال گودزیلا غیرممکن نیست. تشکیلات مونارک چندین سال قبل از فیلم «سلطان هیولاها» در ایسلا دا مارا یک پایگاه دورافتاده داشت و مردم محلی آنجا مدام از موجود افسانه‌ای به نام رودان سخن می‌گفتند. این هیولا در آنجا به «دیو آتش» شهرت داشت. بنابراین ممکن است او برای مدت کوتاهی از آتش‌فشان خود بیرون آمده باشد تا قبل از اینکه به خواب زمستانی‌اش برود با یک تایتان دیگر به مبارزه بپردازد.

۳. کنگ

گودزیلا

سریال گودزیلا می‌تواند به سؤالات مهمی درباره‌ی اینکه کنگ در بازه زمانی بین فیلم‌های «کنگ: جزیره جمجمه» و گودزیلا در برابر کنگ کجا بوده و چه می‌کرده پاسخ دهد. اپیزودی که به روایت داستانی از زادگاه کنگ می‌پرداخت، دوره‌ای از زندگی او را نشان داد که کاملا با آنچه در فیلم گودزیلا در برابر کنگ روایت‌ شده متفاوت است. در این فیلم ما شاهد آن بودیم که کنگ در چند سال گذشته زندگی سختی را تحمل کرده است. گویا طوفان گیدورا جزیره جمجمه را ویران کرده و اکوسیستم آن را از بین برده است. از آنجایی‌ که او به‌ واسطه اتفاقاتی که پس از سلطان هیولاها رخ داد، توانست در فیلم گودزیلا در برابر کنگ حضور داشته باشد لذا قطعا در سریال گودزیلا هم جایگاه منحصربه‌فردی خواهد داشت و از آنجایی‌ که تشکیلات مونارک چندین دهه است که در محل زندگی او پایگاه ساخته‌اند، سفر به جزیره کنگ برای ملاقات این کاراکتر و ساخت یک اپیزود کوتاه درباره‌ی او چندان دور از ذهن نخواهد بود.

۴. تایتان‌های اصلی سلطان هیولاها

گودزیلا

سریال گودزیلا فرصتی عالی را برای دنیای خیالی هیولاها فراهم می‌کند تا تایتان‌های اصلی معرفی‌ شده در سلطان هیولاها را به‌ طور دقیق‌تری به مخاطبان معرفی کند. همان‌طور که در بالا ذکر شد، سومین موتو به‌ احتمال‌ زیاد در این سریال حضور نخواهد داشت زیرا تشکیلات مونارک در این بازه زمانی از وجود او آگاه نبود تا زمانی که گیدورا او را از خواب بیدار کرد. اما سه تایتان دیگر قابلیت حضور در سریال را دارند. این سریال می‌تواند متوشالح، هیولای باستانی و صخره مانند آلمانی را نشان دهد که بسیاری او را در تریلرها با انگوراس اشتباه گرفتند. علاوه‌ بر این اسکیلا، حشره شش پای غول‌پیکری که در زیر یک میدان نفتی در آریزونا زندگی می‌کند هم می‌تواند در این سریال حضور داشته باشد.

به‌ علاوه، بهموث هم می‌تواند در این سریال حضورداشته باشد، تیتان ماموت مانندی که جنگل‌های بارانی آمازون را احیا کرد و قبل از فیلم گودزیلا در برابر کنگ با آمهولوک مبارزه کرد. او یکی از چهار تایتان دل‌رحمی است که در دنیای خیالی هیولاها زندگی می‌کنند. پیش از سلطان هیولاها او در غاری در برزیل ساکن بود و لذا مونارک در همین بخش، پایگاهی را برای رصد او تاسیس کرد.

۵. تایتان‌های گمشده فیلم سلطان هیولاها

گودزیلا

طبق اظهارات دکتر سرازاوا، تشکیلات مونارک از حضور ۱۷ تایتان در سلطان هیولاها مطلع بودند. با این‌ حال، تنها تعداد انگشت‌شماری از آن‌ها بر روی صفحه تلویزیون نشان داده شدند. ۱۱ تایتان دنیای هیولاها هرگز در این لایو اکشن ظاهر نشدند و درباره‌ی هشت نمونه از آن‌ها اصلا صحبتی به میان نیامد. تایتان‌های دیده نشده در سلطان هیولاها عبارت‌اند از آبادون، یاماتا نو اوروچی، بونیپ، تایفون، آمهولوک، تیامات، سخمت، لویاتان و بافومت. هر کدام از این موجودات، نام خود را از یک خدای اسطوره‌ای یا جانور محلی اقتباس نموده‌اند که سبب می‌شود بتوانیم ظاهر و ذات شرور یا خوبشان را حدس بزنیم.

بنابراین ارتباط این هیولاها با موجودات تاریخی و اساطیری می‌تواند به ما کمک کند تا درباره‌ی هویتشان حدس‌هایی بزنیم. به لطف رمان «گودزیلا: سلطان هیولاها» و رمان گرافیکی «گودزیلا: سلطه»، ظاهر آموهولوک، تیامات و موکله-مبه‌مبه دیگر در هاله‌ای از رمز و راز پنهان نیست، اما ما هنوز چیزی درباره‌ی ۸ تایتان دیگر نمی‌دانیم. بنابراین مادامی‌که آن‌ها بر روی صفحه تلویزیون ظاهر نشوند نمی‌توان در خصوص ظاهرشان چیزی گفت.

با این‌ حال، زمانی که لجندری، سریال گودزیلا را از اپل تی وی پلاس پخش کند، ممکن است همه‌چیز تغییر نماید. در واقع، این هیولاها بهترین کاندیدهای دنیای خیالی هیولاها هستند و حتی می‌توانند سبب شوند تا سریال گودزیلا تایتان‌های جدیدی را به مخاطبین معرفی کند. اما از آنجایی‌ که در سلطان هیولاها تعداد تایتان‌هایی که تشکیلات مونارک قبل از مبارزه با گیدورا از وجودشان اطلاع داشته ذکر شده، ممکن است معرفی تایتان‌های جدید، کار دشواری باشد. همان‌ طور که گفته شد، با این‌ حال، سریال گودزیلا می‌تواند با معرفی موجوداتی مانند یاماتا نو اوروچی یا آبادون، بینندگان را با هیولاهای جدید دنیای سینمایی هیولاها آشنا کند. هر یک از این ۱۱ موجود می‌توانند موجودات شروری باشند که در سریال گودزیلا به بشریت یا متحدان احتمالی آن‌ها حمله‌ور شوند.

منبع: screenrant

راهنمای تماشای سریال
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه