امکان حذف تاریخچه‌ی جست‌وجوی ۱۵ دقیقه‌ی قبل به اپلیکیشن گوگل اضافه شد

۲ فروردین ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
تاریخچه‌ی جست‌وجوی

اپلیکیشن گوگل در گوشی‌های اندروید در آپدیت جدیدی که دریافت کرد این اجازه را به کاربر می‌دهد که حتی تاریخچه‌ی جست‌وجوی ۱۵ دقیقه‌ی قبل را هم پاک کند.

گوگل سال گذشته و در جریان رویداد I/O خود از یک قابلیت جدید رونمایی کرد که اجازه می‌داد کاربران به سرعت، تاریخچه‌ی جست‌وجوی ۱۵ دقیقه‌ی قبل را در اپلیکیشن گوگل پاک کنند. نکته‌ی جالب اما اینجاست که این قابلیت در ابتدا برای کاربران iOS عرضه شد اما اکنون بالاخره شاهد اضافه شدن آن به گوشی‌های مبتنی بر اندروید هستیم.

به گزارش وب‌سایت The Verge که مدعی شده تأییده‌ی این خبر را از خود گوگل دریافت کرده، این قابلیت در حال حاضر برای تمام گوشی‌های اندرویدی در حال انتشار است و باید تا هفته‌های آینده برای تمام گوشی‌ها عرضه شود. اینطور که به نظر می‌رسد، تاکنون فقط تعداد کمی از کاربران موفق به دریافت آن آپدیت شده‌اند اما انتظار می‌رود تا پایان این ماه، شمار این افراد بسیار افزایش پیدا کند.

در حال حاضر هر دو پلتفرم بزرگ موبایل رسما این قابلیت را دریافت کرده‌اند. اما گوگل یک نسخه‌ی تخت وب هم دارند که باید ببینیم این آپدیت چه زمانی برای آن عرضه می‌شود. برای اینکه چک کنید ببینید آیا این آپدیت برای گوشی شما عرضه شده یا خیر می‌توانید وارد اپلیکیشن Google در گوشی اندرویدی خود بشوید و روی تصویر پروفایل خود ضربه بزنید. در این قسمت اگر چیزی تحت عنوان Delete last 15 minutes وجود داشت، یعنی این آپدیت جدید را دریافت کرده‌اید، در غیر این صورت باید منتظر بمانید تا برای‌تان عرضه شود.

جالب اینجاست که در ابتدا گوگل تصمیم گرفت این قابلیت را تا اواخر سال ۲۰۲۱ و فقط برای بهترین گوشی‌های اندرویدی عرضه کند. اما نمی‌دانیم چرا ولی بنا به دلایلی نه تنها این اتفاق به تعویق افتاد بلکه دیگر خبری از «فقط پرچم‌دار» نیست. این یعنی تمام کاربرانی که گوشی اندرویدی دارند و از گوگل استفاده می‌کنند می‌توانند این قابلیت را دریافت کنند.

در سیستم‌های رومیزی، گوگل به کاربران اجازه می‌دهد تاریخچه‌ی جست‌و‌جو خود را هر ۳/۱۸ یا ۳۶ ماه پاک کنند. به صورت پیش‌فرض، تمام حساب‌های کاربری جدید گوگل هم به‌گونه‌ای تنظیم شده‌اند که جست‌و‌جوی خود را به صورت خودکار، هر ۱۸ ماه پاک کنند.

در حال حاضر برای اینکه از قابلیت‌های مختلف حذف تاریخچه‌ی جست‌و‌جو در اپ گوگل بهره ببرید کافی است از طریق بخش My Activity وارد Search history شده و یک روز یا بازه‌ی زمانی مشخصی را برای حذف تاریخچه‌ی جست‌و‌جو در اپلیکیشن گوگل انتخاب کنید. در گوشی‌های اندرویدی هم کاربر می‌تواند با کلیک روی Search history در زیر تصویر پروفایل خود در اپلیکیشن گوگل یک بازه‌ی مشخصی را برای پاک کردن تاریخچه‌ی جست‌و‌جو تعریف کند.

این آپدیت کاربردهای خاص خود را دارد. از جلوگیری از شلوغی گرفته تا حذف مواردی که نمی‌خواهیم آثاری از آن‌ها در گوشی‌مان وجود داشته باشد. چون در حال حاضر کمترین میزانی که می‌توانید برای این‌کار در نظر بگیرید فقط ۳ ماه است و اصلا زمان مناسبی به نظر نمی‌رسد. هرچند باید تا قبل از اینکه ۱۵ دقیقه به اتمام برسد، تاریخچه‌ی جست‌و‌جو را پاک کنید چون در غیر این صورت باید سه ماه منتظر بمانید تا بار دیگر فرصت حذف آن‌ها به شما داده شود. آیا شما هم این آپدیت را دریافت کرده‌اید؟

منبع: Android Central

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه