مرورگر کروم را سریعاً برای در امان ماندن از حفره‌ی امنیتی آپدیت کنید!

۱۵ تیر ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
حفره‌ی امنیتی گوگل کروم

گوگل در جدیدترین اقدام خود، یک به‌روزرسانی امنیتی برای مرورگر کروم منتشر کرده که یک حفره‌ی امنیتی را به طور کامل برطرف می‌کند. بنابراین اگر از مرورگر کروم در هر سیستم‌عاملی استفاده می‌کنید، بهتر است که هر چه سریع‌تر نسبت به به‌روزرسانی آن اقدام نمایید تا مشکلی از این بابت برای شما پیش نیاید.

طبق گزارش BleepingComputer، حفره‌ی امنیتی جدید گوگل کروم با نام CVE-2022-2294 در جدیدترین نسخه‌ی مرورگر گوگل کروم (۱۰۳.۰.۵۰۶۰.۱۱۴) شناسایی شده است. البته باید خاطر نشان کنیم که گوگل کروم به محض باز شدن توسط کاربر به‌طور خودکار به‌روزرسانی می‌شود، بنابراین احتمال زیادی وجود دارد که این آپدیت امنیتی برای بسیاری از کاربران از قبل به طور خودکار نصب شده باشد.

همچنین گوگل اعلام کرده که ممکن است این به‌روزرسانی در برخی مناطق با تأخیر در اختیار همه‌ی کاربران قرار بگیرد. غول موتور جست‌وجو معمولاً جزئیات مربوط به آسیب‌پذیری‌ها و سوء استفاده از آن‌ها را منتشر نمی‌کند تا از این طریق به مجرمان سایبری ایده‌ی خاصی برای اقدامات احتمالی بعدی ندهد. گوگل در این رابطه گفت: «دسترسی به جزئیات و لینک‌ اطلاعات باگ‌ها ممکن است تا زمانی که اکثر کاربران با انجام به‌روزرسانی، آپدیت‌ امنیتی را نصب نکنند، به صورت عمومی منتشر نشود.»

حفره‌ی امنیتی گوگل کروم

علاوه بر این، ممکن است که اقدامات مشابه دیگری نیز برای سوء استفاده از این حفره‌ی امنیتی در حال انجام باشد، بنابراین برای انتشار جزئیات این آسیب‌پذیری باید مدتی منتظر بمانیم. گفته می‌شود که این حفره‌ی امنیتی مربوط به Web RTC می‌شود. برای آن دسته از کاربرانی نمی‌دانند باید گفت که Web RTC، پلتفرمی است که از اشتراک‌گذاری ویدیو، صدا و اطلاعات عمومی پشتیبانی می‌کند. این پلتفرم در واقع این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند تا با استفاده از مرورگر وب خود بدون نیاز به پلاگین‌های پیچیده یا سخت‌افزار اضافی به برقراری ارتباط بپردازند.

این حفره‌ی امنیتی در واقع چهارمین آسیب‌پذیری بود که گوگل از ابتدای سال ۲۰۲۲ تاکنون موفق به رفع آن شده است. باید اشاره کنیم که سه حفره‌ی امنیتی قبلی در ماه‌های فوریه، مارس و آوریل رفع شده بودند. کاربران برای به‌روزرسانی دستی مرورگر کروم باید روی آیکون سه نقطه در گوشه سمت بالای کروم کلیک کنند و در منوی Help، به بخش About Chrome رفته و مرورگر خود را آپدیت نمایند.

منبع: Techradar

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه