گوگل پیکسل ۶ پرو واقعا با سرعت ۳۰ وات شارژ نمی‌شود

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه

گوگل پیکسل ۶ پرو در نیم ساعت حدود ۵۰ درصد شارژ می‌شود و وب‌سایت GSM آرنا در بررسی خود تقریبا به همین عدد رسید (در عرض نیم ساعت ۴۸ درصد به دست آمد). با این حال، عجیب بود که باتری ۵۰۰۰ میلی‌آمپر ساعتی پیکسل ۶ پرو نزدیک به دو ساعت طول کشید تا به طور کامل با یک شارژر ۳۰ واتی شارژ شود.

بررسی‌ها و آزمایش‌های انجام شده توسط متخصصین وب‌سایت Android Authority علاوه‌ بر ثبت جریان واقعی شارژر، مشخص کرده که در چه نقاطی جریان شارژ دچار تغییراتی می‌شود. این عملکرد متناوب در هر گوشی هوشمندی که شارژ می‌شود عادی است، اما این آزمایش اطلاعات بیشتری را درباره‌ی سرعت شارژ واقعی گوگل پیکسل ۶ پرو به ما می‌دهد. شایان ذکر است که گوگل هرگز به صراحت اعلام نکرده که گوگل پیکسل ۶ پرو با سرعت واقعی ۳۰ وات شارژ می‌شود، بلکه ادعا می‌کند که این گوشی در مدت نیم ساعت با شارژر ۳۰ واتی به شارژ ۵۰ درصد می‌رسد.

گوگل پیکسل 6 پرو

Android Authority تایید می‌کند که حداکثر توانی که هر دو پیکسل ۶ و پیکسل ۶ پرو از شارژر می گیرند، در واقع ۲۲ وات با میانگین ۱۳ وات در طول یک چرخه است. آزمایش‌ها نه تنها با شارژر ۳۰ واتی گوگل، بلکه با چند آداپتور دیگر USB C Power Delivery PPS نیز انجام شد. همان‌طور در قسمت بالا هم به آن اشاره شد، در مدت نیم ساعت حدود ۵۰ درصد از ظرفیت باتری این گوشی شارژ می‌شود و برای پر شدن کامل شارژ آن به زمانی حدود یک ساعت و نیم احتیاج داریم. گوگل از گذشته تا حالا درباره‌ی عادات شارژ باتری پیکسل‌های خود بسیار محافظ‌کارانه عمل می‌کند و گوشی پیکسل ۶ پرو از همان شارژر ۲۵ واتی که مثلاً گلکسی S21 اولترا با باتری ۵۰۰۰ میلی‌آمپر شارژ می‌شود، بهره نمی‌برد.

گلکسی S21 اولترا با شارژر ۲۵ واتی، در عرض ۳۰ دقیقه به ۵۴ درصد شارژ رسید اما تنها ۱ ساعت و ۱۱ دقیقه وقت لازم داشت تا به شارژ کامل ۱۰۰ درصد برسد. رویکرد محافظه‌کارانه شارژ باتری، گوشی‌ها را در معرض گرمای کمتری (در حدود ۲۵ درجه سانتی‌گراد) قرار می‌دهد. اما Android Authority احتمال می‌دهد که گوگل در سری گوشی‌های پیکسل ۶ خود از باتری‌های ارزان قیمتی استفاده کرده است.

گفتنی است که پیکسل ۶ و پیکسل ۶ پرو را می‌توان یکی از بهترین پرچم‌دارهای سال ۲۰۲۱ دانست که شاید از لحاظ قدرت سخت‌افزاری در مقایسه با بهترین‌های بازار خیلی عملکرد خوبی ندارند اما با این حال با توجه به اینکه از لحاظ نرم‌افزاری خیلی بهینه هستند، عملکردی نزدیک به پرچم‌داران قدرتمند دارند و این خوب تلقی می‌شود. گوگل در طراحی این گوشی‌های جدید خود هر آنچه از فناوری می‌دانست پیاده کرده است. از جمله می‌توان به دوربین‌های قدرتمند، طراحی خوب و جذاب، تراشه‌ی نسبتا قدرتمند، تجربه‌ی نرم‌افزاری عالی و بسیاری قابلیت‌های دیگر اشاره کرد.

گوگل پیکسل 6 پرو

با ظرفیت ۵۰۰۰ میلی‌آمپر ساعت، پیکسل ۶ پرو حداقل روی کاغذ با بهترین‌های بازار نظیر آیفون ۱۳ پرو مکس و گلکسی S21 اولترا قابل مقایسه است که هر دو عملکرد فوق‌العاده خوبی در این زمینه دارند و جزء بهترین‌ها به حساب می‌آیند. با این حال حتی اگر در عمل هم پیکسل ۶ پرو نتواند با این دو گوشی رقابت کند، باز هم باتری با چنین ظرفیتی شروع خوبی محسوب می‌شود برای گوگل که می‌خواهد از امسال به صورت جدی فعالیت خود را در زمینه‌ی سخت‌افزار آغاز کند.

در دیگر آزمایش‌های انجام شده بر روی باتری گوگل پیکسل ۶ و پیکسل ۶ پرو، عملکرد خوبی از باتری این گوشی‌ها به ثبت رسیده است. طول عمر باتری پیکسل ۶ و پیکسل ۶ پرو نه آن‌قدری زیاد است که بخواهیم بگوییم این دو گوشی فراتر از انتظار ظاهر شده‌اند، نه آن‌قدر کم که از آن‌ها ناامید شویم. آنچه در این رابطه می‌توان گفت، دقیقا همان عبارت رضایت‌بخش است. اما آنچه بیشتر از همه ما را شگفت‌زده کرد، عملکرد پیکسل ۶ به‌عنوان پرچم‌دار ارزان‌قیمت‌تر گوگل بود. محصولی که از یک باتری ۴۶۰۰ میلی‌آمپر ساعتی بهره می‌برد اما در تمامی تست‌ها بهتر از پیکسل ۶ پرو ظاهر شد. باید دید در ادامه گوگل و در نسل بعدی گوشی‌های پیکسل از باتری‌های با ظرفیت بیشتری استفاده می‌کند یا خیر.

منبع: GSMArenaبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما