نمونه آزمایشی پیکسل ۷ با قیمت ۵۱۰ دلار در فروشگاه‌های آنلاین دیده شد

۱۱ خرداد ۱۴۰۱ | ۰۹:۱۹ ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
پیکسل 7 نمونه آزمایشی

شب گذشته تصاویری از نمونه آزمایشی گوشی مورد انتظار پیکسل ۷ در فروشگاه‌های آنلاین نظیر eBay و فیسبوک دیده شد،‌ در حالی که ۵۱۰ دلار قیمت‌گذاری شده بودند.

گوگل قصد دارد پاییز امسال از گوشی‌های سری پیکسل ۷ رونمایی کند. این گوشی‌ها به احتمال بسیار زیاد در دو مدل استاندارد و پرو راهی بازار خواهند شد و ظاهری تقریبا مشابه نسل گذشته خواهند داشت. البته به لطف تیزری که گوگل در جریان رویداد I/O خود با کاربران به اشتراک گذاشت، متوجه شدیم طراحی ماژول و نوع نمایش دوربین‌ها روی این ماژول اندکی فرق دارد، اما به صورت کلی زبان طراحی نسل آینده از پرچم‌داران گوگل با نسل کنونی یکسان خواهد بود.

عادت داشتیم شایعات مربوط به محصولات گوگل را یک سال قبل از عرضه هم بشنویم، اما اینکه شخصی بیاید و نمونه‌ی آزمایشی یک محصول را با قیمت ۵۱۰ دلار در فروشگاه‌های آنلاین برای فروش بگذارد کمی عجیب و جدید بود. جالب اینجاست که حتی نام و موقعیت مکانی شخص فروشنده هم در این ویدیو آمده بود. حال نمی‌دانیم این شخص چگونه توانست به نمونه آزمایشی پیکسل ۷ دسترسی پیدا کند.

پیکسل 7 نمونه آزمایشی
پیکسل 7 نمونه آزمایشی
پیکسل 7 نمونه آزمایشی
پیکسل 7 نمونه آزمایشی
پیکسل 7 نمونه آزمایشی
پیکسل 7 نمونه آزمایشی

یکی از اعضای توسعه‌دهندگان XDA با نام میشل رحمان، این تصاویر را با دقت مورد بررسی قرار داد و به نتیجه‌ی بسیار عجیبی هم برخورد. او دریافت که تصاویر ثبت شده از پیکسل ۷ که در وب‌سایت فروشگاه قرار گرفتند، با یک پیکسل ۷ پرو ثبت شده‌اند. اینطور که به نظر می‌رسد، شخص فروشنده چندین نمونه آزمایشی از سری پیکسل ۷ را در اختیار دارد و به نظر می‌رسد در آینده تعداد بیشتری از آن‌ها را به فروش خواهد رساند.

البته بعد از اینکه خبر قرارگیری نمونه آزمایشی پیکسل ۷ در فروشگاه eBay وایرال شد و منابع خبری آن را پوشش دادند، فروشنده این محصول را از لیست فروشگاه پاک کرد. اما نکته اینجاست که هم تصاویر مربوط به پیکسل ۷ و هم پیکسل ۷ پرو که در واقع رفلکسی از آن را توانستیم از قاب پشتی پیکسل ۷ مشاهده کنیم، دقیقا با آنچه که خود گوگل در رویداد اخیر خود به اشتراک گذاشت مطابقت دارند. یعنی بعید است که او دروغ بگوید.

سری پیکسل ۷ قرار است در ماه اکتبر امسال رسما رونمایی و راهی بازار شود. اینطور که به نظر می‌رسد، باز هم سامسونگ تولید قلب تپنده‌ی این سری را برعهده خواهد گرفت. تراشه‌ای که احتمالا با نام تنسور ۲ شناخته و با لیتوگرافی ۴ نانومتری تولید خواهد شد. نخستین تراشه‌ی سری تنسور که مبتنی بر لیتوگرافی ۵ نانومتری است و در نتیجه‌ی همکاری گوگل و سامسونگ تولید شده از هشت هسته‌ی سخت‌افزاری بهره می‌برد که شامل دو هسته‌ی قدرتمند از نوع Cortex-X1 با فرکانس ۲٫۸ گیگاهرتز، دو هسته از نوع Cortex-A76 با فرکانس ۲٫۲۵ گیگاهرتز و چهار هسته از نوع Cortex-A55 با فرکانس ۱٫۸ گیگاهرتز می‌شود. حال مدل جدید چه مشخصاتی خواهد داشت مشخص نیست.

منبع: GSMArena ,۹to5Google

برچسب‌ها :
دیدگاه شما