گوشی تاشوی گوگل شاید پیکسل نوت‌پد نامیده شود

۲۶ دی ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه

به‌تازگی از بررسی اطلاعاتی که از دومین نسخه‌ی بتای اندروید ۱۲L بدست آمده، مشخص شده است که گوشی هوشمند تاشوی آینده‌ی گوگل می‌تواند به جای گلکسی فولد سامسونگ، از طراحی اوپو Find N استفاده کند. طبق گزارش وب‌سایت ۹to5Google، این گوشی تاشو احتمالا «پیکسل نوت‌پد» نام خواهد داشت و با قیمتی کمتر از حد انتظار روانه‌ی بازار جهانی گوشی‌های هوشمند تاشو خواهد شد.

منبعی که در گذشته از برنامه‌های پیکسل گوگل آگاه بوده به ما می‌گوید که نوت‌پد نام تجاری این گوشی هوشمند تاشو خواهد بود. در دیگر گزارش‌ها از نام «لُگ‌بوک» هم برای گوشی تاشوی گوگل آینده گوگل نام برده شده که گویا قبلا برای آن انتخاب شده است. باید به این نکته اشاره کنیم که معمولا برنامه‌های از پیش تعیین شده‌ی شرکت‌های سازنده با تغییراتی همراه می‌شوند و قطعا این مقوله شامل شرکت گوگل هم خواهد شد. بنابراین ممکن است که این‌ نام‌های احتمالی دستخوش تغییراتی شوند.

در رویه‌ی نام‌گذاری گوشی‌های هوشمند شرکت گوگل، این شرکت از اعداد برای نشان دادن نسل گوشی‌ها استفاده می‌کند و برای گوشی‌های اقتصادی خود از حرف «a» بهره برده است. در سال ۲۰۲۰ با افزودن عبارت ۵G به نام گوشی‌ها تغییرات واضحی اتفاق افتاد. گوشی تاشوی پیکسل احتمالا طراحی جدیدی دارد و در همین راستا تنها پیشینه‌ی مدرنی که ما داریم تبلت پیکسل اسلیت است که با سیستم عامل کروم روانه‌ی بازار شده است. از نمونه‌های دیگر هم می‌توان به تبلت پیکسل سی هم اشاره کرد.

علاوه بر نام، همان منبع به ما می‌گوید که نوت‌پد پیکسل در کمال تعجب قیمتی کمتر از گلکسی زد فولد ۳ ۱۷۹۹ دلاری خواهد داشت. برای یک گوشی پیشرفته‌ی رده‌بالا، این قیمت کاملا غیرمنتظره است. جالب است بدانید که گوشی تاشوی آینده‌ی سامسونگ هم زیر ۲۰۰۰ دلار خواهد بود. طبق آخرین شایعه‌ها، نوت‌پد پیکسل با طراحی مشابه اوپو Find N عرضه خواهد شد که از نمایشگر اصلی و بیرونی بهره می‌برد و در سمت راست بدنه‌ی این گوشی دکمه‌های تنظیم صدا تعبیه شده است.

از لحاظ ابعادی، طراحی این گوشی بیشتر یادآور اولین گوشی تاشوی اوپو خواهد بود زیرا نسبت به گلکسی زد فولد ۳ قد کوتاه‌تری دارد. در حالت باز شده، نسبت ابعاد نمایشگر این گوشی حدود ۷:۸ و نسبت ابعاد گوشی تاشوی اوپو ۸.۴:۹ است. گوگل احتمالا از تراشه‌ی اختصاصی تنسور در این گوشی تاشو استفاده می‌کند که ما این تراشه را در سری پیکسل ۶ دیدیم. گوگل با بهره‌گیری از این تراشه می‌تواند کنترل بیشتری بر روی گوشی‌های خود داشته باشد و به‌خصوص در زمینه‌ی الگوریتم‌های پردازش تصویر امکانات جذاب‌تری را ارائه کند. این تراشه از دو هسته‌ی قدرتمند cortex-X1 بهره می‌برد و به همین خاطر توان بالایی را برای گوشی‌های خود به ارمغان می‌آورد.

گفته می‌شود که گوگل این گوشی تاشو را همانند پیکسل ۴a ابتدا در بازار ایالات متحده آمریکا وارد و سپس در کشورهای دیگری عرضه می‌کند. اگرچه پیکسل ۴a در بازه زمانی یک ماهه وارد بازارهای دیگری شد، اما انتظار می‌رود تا پیکسل نوت‌پد مدت زمان بیشتری را در انحصار بازار ایالات متحده آمریکا باشد.

دوباره تأکید می‌کنیم که امکان دارد برنامه‌ی شرکت گوگل در روند نام‌گذاری این گوشی هوشمند تاشو تغییر کند، اما نوت‌پد جدیدترین نامی است که در فضای مجازی در مورد این گوشی هوشمند تاشو دست به دست می‌شود. اگرچه احتمالا این گوشی از تراشه گوگل تنسور بهره می‌برد اما از نظر دوربین با گوشی‌های سری پیکسل ۶ تفاوت‌های دارد و از سیستم دوربین ضعیف‌تری بهره خواهد برد.

منبع: ۹to5google

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه