در Google Play گروه خانوادگی درست کنید تا هرچیز را فقط یک‌بار بخرید!

۲۴ تیر ۱۳۹۵ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه

Google Play امکان جدیدی را فراهم کرده که به‌واسطه‌ی آن می‌توانید اپلیکیشن‌ها، فیلم‌ها، کتاب‌ها و برنامه‌های تلویزیونی موردعلاقه‌تان را با پنج نفر از اعضای خانواده‌تان به اشتراک بگذارید.

این برنامه بعد از سرویس پخش موسیقی خانوادگی Google Play که چندی پیش برای اشتراک موسیقی با اعضای خانواده ارایه شد، دومین طرحی است که Google Play برای تعامل‌های خانوادگی معرفی می‌کند. اگر توجه کنید در لیست چیزهایی که مشمول برنامه‌ی جدید اشتراک‌گذاری می‌شود، اسمس از موزیک نیاوردیم و علتش دقیقا همین است که مخاطبان برنامه‌ی اشتراک موزیک حفظ شوند.

سرویس جدیدی که از آن حرف زدیم به‌صورت رایگان عمل می‌کند. حال آن‌که برای استفاده از سرویس موزیک نیاز به پرداخت حق اشتراک است. شرایط استفاده از سرویس جدید از این قرار است: این اشتراک‌گذاری‌ها تنها در سیستم‌عامل اندروید صورت می‌گیرد (که خب دلیلش معلوم است). ضمن این‌که اعضای خانواده‌ نباید بیش‌تر از پنج نفر باشند و همه‌ی این پنج نفر باید در یک کشور زندگی کنند. شما می‌توانید در آن واحد فقط در یک خانواده عضو باشید. البته امکانش هست که سالی یک‌بار به یک گروه خانوادگی دیگر منتقل شوید.

در خانواده‌ی (حداکثر) پنج‌نفری‌ شما دیگر نیازی نیست که برای یک فیلم یا سریال و… دو بار پول بپردازید.

به‌این‌ترتیب در خانواده‌ی (حداکثر) پنج‌نفری‌ شما دیگر نیازی نیست که برای یک فیلم یا سریال و… دو بار پول بپردازید. یا مثلا درمورد پدر و مادرها دیگر لازم نیست گوشی یا تبلت‌شان را به فرزند‌شان قرض دهند تا بازی کنند.

خریدهای این برنامه‌ی خانوادگی با یک کارت اعتباری صورت می‌گیرد که هماهنگی‌های مربوط به آن را یکی از اعضا به عنوان «مدیر» انجام می‌دهد. با این شیوه هرچیزی که توسط هر یک از اعضا خریداری می‌شود، در اختیار بقیه‌ی اعضای خانواده قرار می‌گیرد. البته متاسفانه خریدهای قبلی شامل اشتراک خانوادگی نمی‌شوند.

در حال حاضر مردم استرالیا، برزیل، کانادا، فرانسه، آلمان، ژاپن، بریتانیا و ایالات متحده آمریکا می‌توانند از این سرویس استفاده کنند. خبر خوب این‌که به‌زودی قرار است کشورهای دیگر هم به این فهرست اضافه شوند.

یک نکته‌ی دیگر: برای ساختن یک گروه خانوادگی تنها راه این است که از طریق برنامه‌ی اندرویدی Play Music اقدام کنید. معلوم نیست چرا نمی‌شود این کار را از طریق کامپیوتر یا دستگاهی با سیستم‌عامل iOS انجام داد. تنها بعد از این‌که گروه ساخته شود، می‌توانید آن را از طریق مرورگر مدیریت و کنترل کنید.

منبع: GSM Arena

کانال تلگرام دیجی کالا مگ

مسابقۀ حرفه‌ای ربات‌های پرندۀ حمل کالا

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. Avatar danial

    ios خودش این ویژگی رو از مدتها پیش داشته. با قابلیت Family Sharing هم میتونید برنامه موزیک هرچیزی که خرید میکنید بین سایر اعضای خانواده شیر کنید.

  2. Avatar Amir

    وای چه خبر خوبی دیگه واسه فیلم و برنامه ها دوباره پول نمیدیم

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه