یکی از محققان امنیتی گوگل تیم Project Zero را به مقصد اپل ترک می‌کند

۱۵ مهر ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
گوگل Project Zero

یکی از محققانی که در گوگل Project Zero با این تیم تحقیقاتی در رابطه با امنیت سیستم عامل‌ها و دستگاه‌های مختلف همکاری می‌کرد، این تیم را به مقصد اپل ترک می‌کند. به احتمال زیاد اپل قصد دارد از دانش و تجربه‌ی این محقق جهت بالا بردن امنیت سیستم عامل iOS یا دیگر سیستم عامل‌ها خودش استفاده کند.

با توجه به توییتی که روز شنبه از این شخص، Brandon Azad، منتشر شد، او تأیید کرد که در هفته‌ی آینده گوگل Project Zero را به مقصد اپل ترک خواهد کرد. او در ادامه گفت که در اپل به کار خود در جهت بالا بردن امنیت دستگا‌ه‌های ساخت این شرکت ادامه خواهد داد.

Project Zero یکی از تیم‌های تحقیقاتی گوگل است که به طور ویژه بر روی مشکل‌های امنیتی و آسیب پذیر‌ی نرم‌افزار‌ها کار می‌کند. گوگل از این تیم تحقیقاتی جهت رفع مشکل‌های امنیتی محصولات تولیدی خود و دیگر شرکت‌های بزرگ استفاده می‌کند.

یکی از وظایف اصلی این تیم تحقیقاتی این است که با پیدا کردن مشکل‌ها و آسیب‌پذیری‌های نرم‌افزاری و دستگاه‌ها، بتواند امنیت دستگاه‌ها و نرم‌افزار‌هایی که توسط عده‌ی زیادی از مردم استفاده می‌شوند را بهبود ببخشند. این تیم در صورت پیدا کردن یک حفره امنیتی در ابتدا آن را به شرکت سازنده اطلاع می‌دهد و سپس با رعایت اصول اخلاقی آن را منتشر می‌کند.

پیدا کردن باگ توسط گوگل

به‌عنوان نمونه پیدا کردن باگ zero-click که امنیت تمامی پلتفرم‌های اصلی اپل را به خطر می‌انداخت و کشف کد‌های مخربی که برای به خطر انداختن امنیت آیفون در سایت‌های هک شده قرار داشتند، از جمله کار‌های این تیم تحقیقاتی هستند.

این محقق در توییتی که منتشر کرد، گفت: «همکاران من در Project Zero جزء مهربان‌ترین و باهوش‌ترین افرادی هستند که تاکنون دیده‌ام. من چیزهای زیادی را از آن‌ها یاد گرفته‌ام و دلم برای کار کردن در کنار تک‌تک آن‌ها تنگ خواهد شد.حضور در این تیم تحققیاتی از افتخارات من است.  از تمامی شما به خاطر این تجربه‌ی شگفت‌انگیز ممنونم، به هک کردن ادامه بدید!»

Azad یکی از اشخاصی بود که به واسته‌ی کار کردن بر روی مشکل‌های سیستم عامل iOS در این تیم تحقیقاتی شناخته می‌شد. اپل تاکنون چندین بار در زمان منتشر کردن اطلاعیه‌ها در رابطه با ارائه‌ی پچ‌های نرم‌افزاری برای حل مشکل‌های مختلف امنیتی iOS و macOS، از او نام برده بود.

به طور حتم رفتن او به اپل باعث خواهد شد که برخی از حفره‌های امنیتی که هم اکنون در سیستم عامل‌های ساخته شده توسط اپل وجود دارند رفع شوند؛ قبل از اینکه این آسیب‌پذیری‌ها توسط تیم تحقیقاتی Project Zero گزارش شوند.

او در پایان با تشکر کردن از این تیم تحقیقاتی جمله‌ی خود را با به‌کار بردن عبارت به هک کردن ادامه دهید! تمام کرد.

منبع: Appleinsider

راهنمای خرید آیفون
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه