۸ شخصیت میراث هاگوارتز که با شخصیت‌های هری پاتر ارتباط دارند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۷ دقیقه
Black

بازی «میراث هاگوارتز» (Hogwarts Legacy) که پیش درآمدی بر کتاب‌ها و فیلم‌های هری پاتر محسوب می‌شود، بر مجموعه‌ای کاملاً جدید از شخصیت‌ها نسبت به آنچه از کتاب‌ها و فیلم‌های هری پاتر به یاد داریم، تمرکز کرده است. با این حال، در جریان بازی شخصیت‌هایی را خواهید دید که ارتباط‌هایی با برخی از شخصیت‌های مجموعه کتاب‌ها و فیلم‌های هری پاتر دارند یا حداقل شما را به یاد آن‌ها می‌اندازند.

در این بازی، بازیکنان به‌عنوان دانش آموز سال پنجم در سال ۱۸۹۰ به هاگوارتز فرستاده می‌شوند در حالی که در آنجا متوجه می‌شوند که قادر به استفاده‌ی جادوی باستانی هستند و در طول بازی با آن بیشتر آشنا می‌شوند، وظیفه دارند که در مدرسه‌ی جادوگری هاگوارتز درس بخوانند.

بیشتر بخوانید: ۷ بازی رومیزی برتر برای طرفداران میراث هاگوارتز
بیشتر بخوانید: رتبه‌بندی اساتید هاگوارتز در بازی میراث هاگوارتز؛ از بدترین تا بهترین

در حالی که پایان میراث هاگوارتز پرسش‌های زیادی را بی‌پاسخ می‌گذارد، برخی از دانشجویان و استادان تازه معرفی‌شده ارتباط‌هایی با نوادگان خود در کتاب‌ها پیدا می‌کنند. طرفداران مشتاق فیلم‌ها و کتاب‌ها بلافاصله این ارتباطات را به رسمیت خواهند شناخت چراکه فقط تعداد کمی از شخصیت‌های میراث هاگوارتز با شخصیت‌های موجود در هری پاتر ارتباط دارند و فقط برخی از این ارتباط‌ها عیان‌تر از بقیه هستند. در ادامه به ۸ مورد از این ارتباط‌ها خواهیم پرداخت.

۸. پروفسور فینیاس نایجِلِس بلک (Professor Phineas Nigelus Black)

Phineas Black

به گفته یکی از نوادگانش یعنی سیریوس بلک (Sirius Black) که ما به‌خوبی با او آشنایی داریم، پروفسور فینیاس نایجلس بلک کمترین محبوبیت را به‌عنوان مدیر مدرسه هاگوارتز داشت. این موضوع به‌وضوح در میراث هاگوارتز صدق می‌کند زیرا او یکی از آن جادوگرانی است که به خون خالص خود به‌طرز پوچی افتخار می‌کند و تا آنجا که می‌تواند از دانش‌آموزان مدرسه دوری می‌کند.

سیریوس بلک از نوادگان مستقیم پروفسور بلک است. خاندان بلک یکی از مرفه‌ترین خانواده‌های دنیای جادوگران است. از طریق فینیاس، خاندان بلک پیوندهای ژنتیکی با مالفوی‌ها و ویزلی‌ها دارند. نارسیسا بلک با لوسیوس مالفوی ازدواج کرد و مالی ویزلی (پریوت) هم از طریق خانواده پریوت به آن‌ها متصل شد. در واقع، مادر آرتور ویزلی، سدرلا بلک، نوه فینیاس است.

۷. پروفسور ماتیلدا ویزلی (Professor Matilda Weasley)

Matilda Weasley

به واسطه‌ی ناتوانی پروفسور بلک در شغل مدیریت هاگوارتز، به نظر می‌رسد که بیشتر مسئولیت‌های او به پروفسور ماتیلدا ویزلی، معاون مدیر هاگوارتز واگذار شده است. با این حال، او همیشه در چنین جایگاهی قرار نداشته است. وقتی ماتیلدا مدرسه را ترک کرد، به یک نفرین‌شکن برای وزارت جادو تبدیل شد – همان شغلی که نوادگان او، بیل ویزلی، در گرینگوتز برعهده داشت. سپس ماتیلدا برای تدریس مبحث تغییر شکل به هاگوارتز بازگشت و در نهایت به اداره‌ی مدرسه‌ی کمک کرد.

نسبت فامیلی ماتیلدا به رون ویزلی (Ron Weasley) و خانواده‌اش آشکار است اما اثبات دودمان دقیق او چالش‌برانگیزتر است. با وجود چهار نسل بین آن‌ها، او احتمالاً می‌تواند با سه نسل اختلاف خاله بزرگ رون یا حتی یک نسبت فامیلی دورتر باشد زیرا به نظر نمی‌رسد که او ازدواج کرده یا فرزندی داشته باشد. بنابراین فرض بر این است که نسب یکی از خواهران و برادرانش به سپتیموس ویزلی منتهی شده است که با سِدرلا بلک (نوه نایجلوس بلک) ازدواج کرد و سپس صاحب فرزندی به نام آرتور ویزلی (پدر رون ویزلی) شدند.

۶. گرث ویزلی (Garreth Weasley)

Garreth Weasley

انگار هاگوارتز بدون حضور ویزلی‌ها به‌عنوان دانش‌آموز چیز مهمی کم دارد. گرث ویزلی همچون عمه‌اش یعنی پروفسور ویزلی، یکی از دانش‌آموزان گروه گریفیندور است. طبق قصه‌های درون بازی، ظاهراً ماتیلدا برادرزاده‌های زیادی دارد اما تمایل شدید گرث به شیطنت نشان می‌دهد که او به احتمال زیاد جد مستقیم ویزلی‌ها در قصه‌‌ی هری پاتر است. این باعث می‌شود که با تفاوت حداقل سه نسل گرث به جد پدری آن‌ها تبدیل شود اما این احتمال وجود دارد که خط ژنتیکی منتهی به آرتور ویزلی از یک خواهر و برادر دیگر باشد.

گرث هم مثل شخصیت اصلی بازی یکی از دانش‌آموزان سال پنجمی هاگوارتز است که شما او را در خلال بعضی از کلاس‌ها می‌بینید و همواره او را به‌واسطه ی شیطنت‌ها و شیرین‌کاری‌هایش به خاطر خواهید داشت. شیطنت‌هایی که بلافاصله شما را به یاد فرد و جورج ویزلی در کتاب‌ها و فیلم‌های هری پاتر می‌اندازد.

۵. اومینیس گانت (Ominis Gaunt)

Ominis Gaunt

چه گروه اسلیترین و چه دیگر گروه‌ها را در بازی میراث هاگوارتز انتخاب کنید، به هر حال در جریان ماجراجویی خود در بازی میراث هاگوارتز با شخصیت اومینیس گانت مواجه خواهید شد، به‌خصوص در جریان مأموریت In The Shadow of the Bloodline. اومینیس که از خاندان مشهور گانت است، از نوادگان مستقیم سالازار اسلیترین به حساب می‌آید. اومینیس مانند جد خود می‌تواند به زبان مارها یا همان پارسل‌تانگ صحبت کند و جادوی تاریک انجام دهد. با این حال، بر خلاف بقیه اعضای خانواده‌اش، او دوست ندارد از جادوی تاریک استفاده کند – به ویژه از آنجایی که طلسم ممنوعه‌ی «کروشیو» (Cruciatus) را تجربه کرده است.

اومینیس، مانند سایر اعضای خانواده‌اش، از اجداد تام ریدل هستند. برخی از کاربران ردیت این نظریه را مطرح کرده‌اند که مارولو گانت خواهر و برادری بود که کروشیو را روی اومینیس امتحان کرد و از طریق او، اومینیس عموی بزرگ تام از طریق دختر مارولو یعنی مروپ گانت است. تام از پدربزرگش از طریق نام میانی خود نامگذاری شده است، و او از این نام همراه با اولین و آخرین نام خود برای ساخت عبارت «من لرد ولدمورت هستم» استفاده کرد.

۴. گربالد اولیوَندر (Gerbold Ollivander)

Gerbold Ollivander

خاندان اولیوندر یکی از قدیمی‌ترین خانواده‌های جادوگری است که در ساخت چوب‌دستی جادویی تخصص دارد. از اواخر دهه ۱۸۰۰، گربالد از شعبه کوچه دیاگون در اولیواندرز بازنشسته شد و به فروشگاه ساکت‌تر آنها در هاگزمید نقل‌مکان کرد تا به جادوگران و ساحره‌ها در طول مدت اقامتشان در هاگوارتز، از جمله دانش‌آموز جدید سال پنجم، کمک کند. در جریان بازی، اگر شخصیت شما از گروه ریونکلاو باشند، او حتی یک وظیفه خاص در رابطه با مأموریت مربوط به ریچارد جکداو دارد.

گاریک اولیوندر (Garrick Ollivander)، نوه گربالد اولیوندر، یک شخصیت برجسته در مجموعه کتاب‌ها و فیلم‌های هری پاتر است. او درجریان یادگاران مرگ توسط لرد ولدمورت اسیر شد اما خوشبختانه، هری، رون و هرماینی برای نجات او آماده بودند و سریع اقدام کردند.

۳. ویکتور روک‌وود (Victor Rookwood)

Victor Rookwood

ویکتور روک‌وود به عنوان یکی از آنتاگونیست‌های اصلی بازی میراث هاگوارتز، در نقشه رَنراک برای رسیدن به قدرت نهایی از طریق جادوی باستانی نقش دارد. او و سرسپردگانش تهدیدی برای هاگزمید محسوب می‌شوند. اگرچه روک‌وود از نوادگان چارلز روک‌وود – یکی از نگهبانان جادوی باستانی – است، او مسیر متفاوتی را برگزید و این مسیر در ادامه و توسط نوادگان ویکتور روک‌وود در کتاب‌ها و فیلم‌های هری پاتر هم ادامه خواهد داشت.

در واقع، ویکتور جد آگوستوس روک‌وود، یک جادوگر تاریکی و یکی از مرگ‌خواران وفادار به لرد ولدمورت است. آگوستوس ابتدا به عنوان یک کارمند در وزارت سحر و جادو کار می‌کرد اما سپس در طول اولین جنگ جادوگران به یک مرگ‌خوار و جاسوس ولدمورت تبدیل شد.

۲. لیاندر پریوت (Leander Prewett)

Leander Prewett

لیاندر پریوت یکی از شخصیت‌هایی است که در همان روز اول خود در هاگوارتز با او دیدار خواهید کرد. او پس از اینکه در یک دوئل از سباستین شکست می‌خورد و پروفسور دینا هکت او را از افتادن جمجمه‌ی اژدها روی سرش نجات می‌دهد، لیاندر با شما گفتگوی کوتاهی انجام می‌دهد و شما را برای مبارزه با سباستین و شکست او تحسین می‌کند و می‌گوید که نزدیک بود خودش سباستین را شکست دهد.

لیاندر که یکی از دانش‌آموزان گروه گریفیندور است، در جریان داستان بازی چندان نقش مهمی پیدا نمی‌کند اما او و خاندانش به یکی از شخصیت‌های هری پاتر ارتباط پیدا می‌کند. نام خانوادگی او مهم است زیرا او از اقوام دور مالی ویزلی به حساب می‌آید. مالی ویزلی در واقع مالی پریوت بوده است که بعد از ازدواج با آرتور ویزلی نام ویزلی را به‌عنوان نام خانوادگی دریافت می‌کند. پریوت یک جادوگر با خون خالص است که به خاطر موهای قرمزشان شناخته می‌شوند. بنابراین نه تنها لیاندر با مالی، بلکه با فرزندانش نیز مرتبط است.

۱. هلن تیستلوود (Helen Thistlewood)

Helen Thistlewood

هلن تیستلوود یک Auror بازنشسته است که پس از ترک هاگوارتز در وزارت سحر و جادو کار می‌کرد. اگر بازیکن در ابتدای بازی در گروه هافل‌پاف قرار بگیرد، در جریان مأموریت Prisoner of Love می‌تواند با او دیدار کند و به همراه او به زندان آزکابان برود و از آنجا دیدن کند.

هلن از طریق عموی بزرگش، الدریچ دیگوری (Eldritch Diggory)، عضوی از خانواده بزرگ دیگوری است و همچنین یکی از بستگان دور سدریک دیگوری (Cedric Diggory) است. الدریچ از سال ۱۷۳۳ تا ۱۷۴۷ وزیر اداره‌ی سحر و جادو بود اما در اثر ابتلا به آبله اژدها درگذشت. الدریچ همچنین از طریق پرتره خود در میراث هاگوارتز ظاهر می‌شود و به بازیکن در حل راز مرگ ریچارد جکداو (Eldritch Diggory)، آن تیسب (Anne Thisbe) و آپولونیا بلک (Apollonia Black) کمک می‌کند.

بازی هاگوارتز در حال حاضر برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۵، کامپیوترهای شخصی، ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری ایکس/ اس و نینتندو سوییچ در دسترس است.

منبع: GameRant


کنسول بازی سونی مدل PlayStation 5 ظرفیت 825 گیگابایت ریجن 1200 آسیا

کنسول بازی مایکروسافت مدل XBOX SERIES S ظرفیت 512 گیگابایتبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما