آموزش کشیدن خط چشم برای پلک افتاده به همراه نکات کلیدی

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۷ دقیقه
آموزش خط چشم برای پلک افتاده

آرایش چشم برای همه‌ی خانم‌ها از یک روش یکسان پیروی نمی‌کند. بلکه با توجه به شکل‌ و ویژگی‌های متفاوت آن، تکنیک‌های متنوعی هم برای زیباسازی بیشتر آن وجود دارد. در میان انواع فرم‌های چشم، گزینه‌هایی همچون چشم‌هایی با پلک‌های افتاده به نکات و ترفندهای خاصی برای آرایش بهتر نیاز دارد تا جلوه‌ای ویژه پیدا کنند. درواقع برای این دسته از افراد روش‌های خاصی برای کشیدن خط چشم برای پلک افتاده وجود دارد که ما در این نوشتار به برخی از تکنیک‌های رایج آن اشاره می‌کنیم تا به شما برای شروع کار کمک کنیم. با ما همراه باشید.

پلک افتاده و پلک پف‌دار؛ آیا هر دوی این‌ها یکسان هستند؟

آموزش کشیدن خط چشم برای پلک افتاده

پلک‌های پف‌دار اغلب با پلک‌های افتاده اشتباه گرفته می‌شوند چرا که هر دو ویژگی‌های خاص و در مواردی مشابه هم دارند. با این حال، باید بدانید که این دو نوع پلک کاملا متفاوت هستند! اگرچه هم چشم‌هایی با پلک پف‌دار و هم افتاده می‌توانند یک حالت خواب‌آلوده یا گاهی عصبانی به چهره‌ فرد دهند ولی باید بدانید که این دو یکسان نیستند. چشم‌هایی با پک پف‌دار یک ویژگی ارثی رایج است که هیچ مشکل جدی‌ای در بینایی ایجاد نمی‌کند. در حالی که افتادگی پلک چشم ممکن است به دلیل افزایش سن، ضربه یا هر گونه بیماری زمینه‌ای رخ دهد. با این اوصاف، اگر پلک چشمان شما به شدت افتاده است، باید در اسرع وقت به دنبال درمان‌های پزشکی باشید!

آموزش کشیدن خط چشم برای پلک افتاده

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که در کشیدن خط چشم برای پلک افتاده مشکل دارید و نمی‌دانید با استفاده از چه تکنیک و روش‌هایی می‌توانید حالتی جذاب به چشم‌های‌ خود بدهید. قبل از هر چیزی پیشنهاد می‌کنیم ابروهای خود را با مداد پر کنید و قوس آن را بالا نگه دارید تا بتوانید به نتیجه‌ای بهتر دست پیدا کنید. همچنین سعی کنید با بررسی و خرید انواع خط چشم گزینه‌ی مناسب خود را پیدا کنید.

استفاده از پرایمر و کانسیلر

چه با پلک‌های افتاده درگیر باشید چه به دنبال کشیدن خط چشم برای چشم‌های پف‌دار باشید، بعد از تمیز کردن پوست و استفاده از مرطوب‌کننده‌ی مناسب، قبل از کشیدن خط چشم برای پلک افتاده باید سراغ زیرسازی بروید. چرا که نه تنها جلوه‌ی آرایش چشم‌های شما را بیشتر می‌کند بلکه موجب ماندگاری بیشتر آن هم می‌شود. یک نقطه از پرایمر را روی هر پلک بزنید و آن را به آرامی با نوک انگشت یا پد آن را در اطراف چشم پخش کنید. این کار منافذ پوست را یکدست می‌کند و موجب پوشش چروک‌های سطحی می‌شود. پس از پرایمر نوبت کانسیلر است که با کمک آن می‌توانید تیرگی‌های پوست‌تان را بپوشانید.

از سایه چشم برای کشیدن خط چشم برای پلک افتاده استفاده کنید!

خط چشم دائم برای پلک افتاده

توصیه می‌کنیم برای ایجاد ظاهری متعادل روی پلک بالایی خود از سایه‌های روشن و تیره (به عنوان نمونه‌ای مناسب پالت سایه چشم استودیو میکاپ) استفاده کنید. ابتدا یک سایه‌ی روشن را روی پلک خود پخش کنید که باعث می‌شود چشمان شما کمی بزرگ‌تر به نظر برسند. سپس، یک سایه‌ی درخشان با تن ملایم را در امتداد مرکز پلک خود پخش کنید. به عنوان یک‌دست کننده‌ی نهایی، یک سایه تیره‌تر را در گوشه‌های بیرونی چشم استفاده کنید. در مورد جهت سایه باید بدانید که استفاده از رنگ‌های تیره‌تر با حرکات به سمت بالا و بیرون می‌تواند مفید باشد. در چنین حالتی یک افکت بلند کننده ایجاد می‌شود. همچنین در نظر داشته باشید که آرایش چشم اسموکی برای پلک‌های افتاده بسیار مناسب است. در همین راستا توصیه می‌کنیم برای خرید انواع سایه به سایت دیجی‌کالا بخش خرید لوازم آرایشی بهداشتی مراجعه کنید.

استفاده صحیح از خط چشم و مداد چشم

استفاده از خط چشم مدادی روی پلک پایین به زیبایی چشم‌هایی با پلک افتاده کمک می‌کند و باعث می‌شود چشم‌ها حالتی باز پیدا کنند. همچنین از یک مداد چشم قهوه‌ای استفاده کنید تا یک چین جدید بالای چین طبیعی ایجاد کنید و آن را به سمت بیرون ترکیب کنید. در کنار آن انتخاب خط چشم مناسب هم کلیدی است. بنابراین توصیه می‌شود از بهترین خط چشم ماژیکی ضد آب یا مدادی نازک و ظریف استفاده کنید تا هنگام کشیدن خط چشم برای پلک افتاده به مشکل بر نخورید. خط چشم‌هایی که روی پلک خطوط شلخته و نامنظم ایجاد می‌کنند را انتخاب نکنید. این مسئله را هم به خاطر داشته باشید که برای پلک افتاده بهتر است خط چشم‌های ضد آب را انتخاب کنید چون احتمال پخش شدن خط چشم را کاهش می‌دهد.

با چشم‌های نیمه‌باز کار کشیدن خط چشم را از گوشه داخلی چشم شروع کنید و به سمت بیرون امتداد دهید. اگر احساس می‌کنید خط چشم شما کامل و متقارن نیست، همیشه می‌توانید با یک سایه چشم هم‌رنگ آن را کمی دودی کنید. این کار یک ظاهر اسموکی و جذاب ایجاد می‌کند که همان چیزی باشد که به آن نیاز دارید. همیشه یک تکه پنبه یا گوش پاک‌کن دم دست داشته باشید و پس از کشیدن خط چشم، امتداد آن را با دقت تمیز کنید تا خطوط یک‌دست شوند. به یاد داشته باشید، تمرین باعث می‌شود که کار شما هر روز بهتر از قبل شود و ممکن است چند تلاش طول بکشد تا به ظاهری که می‌خواهید برسید، اما با صبر و تمرین به آن خواهید رسید!

خط چشم گربه‌ای برای پلک افتاده

آموزش کشیدن خط چشم برای پلک افتاده

خط چشم آرت دکو مدل Fineliner

نکات کلیدی در کشیدن خط چشم برای پلک افتاده

تاتو خط چشم برای پلک افتاده

پس از آموزش خط چشم برای پلک افتاده نوبت به ارائه فوت‌های کوزه‌گری کار می‌رسد. پیشنهاد می‌کنیم این بخش را چندین بار بخوانید تا به خوبی ملکه‌ی ذهنتان شود. با این حال در نظر داشته باشید که به کار گرفتن از ابزارها و محصولات مناسب، فرآیند کشیدن خط چشم برای پلک افتاده را بسیار آسان‌تر می‌کند. در همین راستا توصیه می‌کنیم از یک خط چشم مشکی، یک مدل کرمی و یک برس خط چشم نازک استفاده کنید تا بتوانید میزان محصول و شکل خط چشم خود را به درستی کنترل کنید. در کنار این مورد نکات زیر هم می‌تواند به بهتر شدن کار کمک کند.

هنگام کشیدن خط چشم به جلو نگاه کنید!

مهم‌ترین نکته در کشیدن خط چشم‌ چه برای پلک‌های معمولی و چه خط چشم برای پلک افتاده و پف‌دار این است که مطمئن شوید با چشمان باز خط می‌کشید و مستقیماً به آینه روبه‌روی نگاه می‌کنید. انجام این کار به شما کمک می‌کند تا ببینید که چین و چروک‌ها کجا هستند و از گم شدن یا لک شدن خط چشم خود جلوگیری می‌کنید. وقتی دنباله‌ها را ترسیم کردید، می‌توانید چشم خود را ببندید و خط چشم را تمام کنید.

خط چشم پلک افتاده و پف‌دار را کشیده و نازک بکشید

به طور کلی پیشنهاد می‌کنیم که در زمان آرایش چشم از مقدار کمی خط چشم در گوشه‌ی بیرونی چشم استفاده کنید. به جای مصرف حجم زیادی از مواد در کشیدن خط چشم برای پلک افتاده، یک مقدار کوچک از محصول را اعمال کنید و سپس با استفاده از یک برس، خط دنباله را زاویه‌دار و دقیق شکل دهید. همچنین توصیه می‌شود که کشیدن خط چشم برای چشم‌های ریز و پلک افتاده را نازک و بلند انجام دهید. با دادن مقداری طول به آن اجازه می‌دهد تا مدل خط چشم برای پلک افتاده بهتر دیده شود و در کنار آن طبیعی و درشت‌تر به نظر برسد.

پنهان کردن پلک‌های افتاده برای بلندتر نشان دادن آن‌ها به زاویه خط چشم شما بستگی دارد. اگر می‌خواهید ظاهری برجسته داشته باشید، خط چشم دنباله‌دار خود را به سمت دم ابروی خود بر خلاف خط چشم مستقیم ادامه دهید. در همین راستا توصیه می‌شود زاویه ۴۵ درجه را هدف بگیرید. با این حال همیشه مدل خط چشم دنباله‌دار برای پلک‌های افتاده جواب‌گو نیست. در چنین حالتی می‌توانید خط چشم گرافیکی برای پلک افتاده را امتحان کنید. به این ترتیب که خط چشم دنباله‌دار را امتداد دهید و شکل یک مثلث در ادامه آن ایجاد کنید. از این مدل خط چشم برای پلک افتاده گاهی با نام بال خفاش هم یاد می‌شود و برای کسانی که چشم‌های افتاده دارند، گزینه‌ای عالی است.

ابروها را حسابی پر و واضح کنید

خط چشم روباهی برای پلک افتاده

از آنجایی که فضای بالای چشم‌های شما کمتر است، باید با استفاده از مداد ابرو، ابروهای خود را به شکلی متفاوت پر و واضح کنید. قوس ابروها را بالا نگه دارید تا زاویه‌ای دقیق داشته باشید. با این حال حواستان باشد دم ابروهای خود را پر نکنید و در پر رنگ کردن ابروها زیاده روی نکنید. به سراغ رنگ طبیعی ابرو یا سایه‌ای تیره‌تر بروید و در آخر، از ژل ابرو اسفاده کنید تا آرایش خود را ثابت نگه دارید. استفاده از ریمل چشم‌ها را بزرگ‌تر و درخشان‌تر نشان می‌دهد. همچنین استخوان ابرو و گوشه چشم داخلی خود را برجسته کنید تا کار آرایش بهتر پیش رود.

مداد ابرو کالیستا بیوتی شماره 01

برای پاک کردن اشتباهات آماده باشید!

آخرین نکته در کشیدن خط چشم برای پلک‌های افتاده این است که کمی پنبه یا گوش پاک کن همیشه در دسترس خود برای پاک کردن آرایش چشم داشته باشید. به این ترتیب، می‌توانید هر اشتباهی را سریعا برطرف و خطوط چشم خود را یکدست و تیز کنید.

منبع: Stylecraze

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما