تغییر رنگ در فتوشاپ؛ چگونه با فتوشاپ رنگ اجسام را تغییر دهیم؟

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۵ دقیقه
تغییر رنگ در فتوشاپ

آیا شما هم ترجیح می‌دهید تا رنگ‌های متفاوتی را برای اجسام در عکس خود استفاده کنید؟ اگر چنین است، از ابزار Replace Color نرم‌افزار ادوبی فتوشاپ برای تغییر رنگ در فتوشاپ استفاده کنید. ابزار Color Replacement حرفه‌ای ترین روش برای تغییر رنگ‌ها در تصویر نیست و همیشه شما را به نتیجه ای که می خواهید نمی رساند، اما معمولا به خوبی از پس کارهای ساده بر می‌آید و ارزش آن را دارد که قبل از استفاده از روش‌های وقت‌گیر این روش را امتحان کنید. این ابزار مشابه استفاده از ترکیب ابزارهای Background Eraser و Clone Stamp یا Healing Brush است که اطلاعات رنگ‌ها را از یک محیط یا تصویر نمونه‌برداری کرده و آن را به محیط دیگری اعمال می‌کند. بنابراین اگر شما هم قصد دارید نحوه‌ی تغییر رنگ اجسام موجود در عکس از تغییر رنگ لباس در فتوشاپ گرفته تا تغییر رنگ مو را با استفاده از ابزار Replace Color نرم‌افزار ادوبی فتوشاپ به آسانی یاد بگیرید، پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را تا آخر مطالعه کنید.

همانطور که می‌دانید، فتوشاپ معروف‌ترین و حرفه‌ای‌ترین نرم‌افزار گرافیکی دنیا برای ویرایش عکس و طراحی گرافیک است که کاربران زیادی را به سمت خودش جذب کرده است. فتوشاپ (به انگلیسی photoshop، به معنی نما‌پرداز یا کارگاه عکس) یک پردازشگر گرافیکی است که توسط شرکت ادوبی گسترش یافته و برای ایجاد، ترکیب، ویرایش، بازسازی، روتوش، ماسک یا دگرگونی تصاویر به‌کار می‌رود. کار اصلی این نرم‌افزار، تدوین و ادیت عکس است که می‌توان با امکانات موجود در این نرم‌افزار در عکس‌ها تغییرات بسیار زیاد و متنوعی به‌وجود آورد.

آموزش تغییر رنگ در فتوشاپ

در مورد تاریخچه‌ی جالب این نرم‌افزار گفتنی است که، در سال ۱۹۸۷ فردی به نام توماس نول که دانشجوی دکترای رشته‌ی computer vision بود روی برنامه‌ای کار می‌کرد که تصاویر طیف خاکستری کامپیوتر را روی مانیتور‌های سیاه وسفید نمایش دهد. این برنامه تنها یک سر گرمی برای او بود ولی در حین کار توجه جان، برادر توماس به این برنامه جلب شد. او در آن زمان در شرکت (Industrial Light and Magic) کار می‌کرد که‌ بزرگ‌ترین و معتبر‌ترین شرکت فیلم‌سازی درشهر مارین کانتری کالیفرنیا و مرکز جلوه‌های ویژه‌ی تصاویر بود. زمانی که جان مطلع شد که برادرش روی این برنامه کار می‌کند به او پیشنهاد داد که با برنامه‌اش (Display) تصاویر دیجیتالی تولید کند. جان روش استفاده از Display را بلد نبود‌، روزی تعدادی عکس از کامپیوتر محل کارش آورد و در کامپیوتر خودش آن‌ها باز کرد اما تصاویر خیلی تیره دیده می‌شدند، از برادرش توماس پرسید که آیا می‌تواند میزان شفافیت این عکس‌ها را تغییر دهد. همین سوال ساده جرقه‌ای شد برای تولید نرم‌افزار قدرتمندی به نام فتوشاپ.

فتوشاپ برای تمام کسانی که با هنر سروکار دارند لازم است. این نرم افزار ابزاری است برای تمام کسانی با گرافیک ثابت و حتی متحرک سروکار دارند مثل گرافیست‌ها، ناشرین کتاب و مجلات، چاپخانه‌ها و شرکت‌های تبلیغاتی، طراحان سایت، عکاس‌ها، نقاشان هنری طراحان نرم‌افزارها، انیمیشن‌سازها و …بنابراین در عصر تکنولوژی حال حاضر، فتوشاپ یک نرم‌افزار محسوب نمی‌شود بلکه یک صنعت به شمار می‌آید.

هرچند نرم‌افزار فتوشاپ برای ویرایش عکس‌ها جهت چاپ روی کاغذ طراحی شده بود اما به دلیل تنوع ابزارهایی که دارد به طور فزاینده‌ای در تولید و ویرایش عکس‌ها در فرمت‌های دیجیتال مخصوصا برای استفاده از وب استفاده می‌شود. فتوشاپ همچنین در اقتصاد و معرفی کارهای موسسات و شرکت‌ نیزها نقش به‌سزایی دارد. تمامی شرکت‌ها، موسسات، ادارات و…. برای تبلیغات خود، حداقل یک تصویر تبلیغاتی با فتوشاپ درست کرده و به‌صورت‌های گوناگون مثل نصب بر روی بیلبورد در معابر عمومی، تراکت، کارت ویزیت و…. در معرض نمایش مردم می‌گذارند.

آموزش تغییر رنگ در فتوشاپ

اکنون بپردازیم به موضوع اصلی این مقاله یعنی کار با ابزار Replace Color نرم‌افزار ادوبی فتوشاپ برای تغییر رنگ اجسام. برای نشان دادن نحوه‌ی جایگزینی رنگ یک شی در فتوشاپ و به شکل کلی ادیت رنگ عکس در فتوشاپ، از تصویر زیر استفاده می‌کنیم. ما قرار است که با استفاده از ابزار Replace Color نرم‌افزار ادوبی فتوشاپ سیب قرمز را در این تصویر به یک سیب سبز تبدیل کنیم. پس برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید.

ادیت رنگ عکس در فتوشاپ

ابتدا عکس را با نرم‌افزار ادوبی فتوشاپ باز کنید. اگر چندین عکس دارید که می‌خواهید همزمان ویرایش کنید، می‌توانید چندین تصویر را در یک سند باز کنید. در فتوشاپ، از نوار منو در بالا قسمت select Image > Adjustments > Replace Color را انتخاب کنید.

نحوه تغییر رنگ در فتوشاپ

پنجره‌ی کوچک «Replace Color» ظاهر می‌شود. این پنجره را باز نگه دارید و روی رنگی که می‌خواهید در عکس خود تغییر دهید کلیک کنید. در این مثال، ما روی رنگ قرمز روی سیب کلیک می‌کنیم زیرا این همان چیزی است که ما قصد داریم رنگ آن را تغییر دهیم.

تغییر رنگ اجسام در فتوشاپ

در پنجره‌‌ی Replace Color، روی آیکون قطره‌چکان با علامت مثبت (+) کلیک کنید. سپس در پایین، روی قسمت رنگ «Result» کلیک کنید تا رنگ مورد نظر را برای شی خود انتخاب کنید.

تغییر رنگ لباس در فتوشاپ

از بخش «Color Picker» که باز می‌شود، رنگ مورد نظر را برای شی خود انتخاب کنید. اگر از ویندوز استفاده می‌کنید، می‌توانید از ابزار Color Picker برای گرفتن رنگ از یک تصویر دیگر استفاده کنید و اگر از Mac استفاده می‌کنید، شما قادر خواهید بود تا از ابزار انتخاب رنگ خود این سیستم‌عامل بهره ببرید. سپس روی «OK» کلیک کنید.

تغییر رنگ اجسام در فتوشاپ

از ماوس خود استفاده کنید و شی مورد نظر را از روی عکس انتخاب کنید. پیش‌نمایشی از تغییر رنگ جسم مد نظر خود را می‌توانید مشاهده کنید.

تغییر رنگ در فتوشاپ

به پنجره‌ی «Replace Color» برگردید، «Hue» را بکشید تا رنگ مورد نظر روی شی خود را تنظیم کنید. وقتی همه چیز خوب به نظر می‌رسد، در پنجره‌ی «Replace Color»، روی «OK» کلیک کنید. و تمام. بنابراین ما توانستیم با ابزار Replace Color نرم‌افزار ادوبی فتوشاپ به‌راحتی رنگ سیب را تغییر دهیم.

نرم‌افزار فتوشاپ یکی از کاربردی‌ترین برنامه‌ها در کارهای هنری و معماری است و امروزه در بسیاری از کسب‌و‌کارها استفاده می‌شود. فتوشاپ برای تمام کسانی که با هنر سروکار دارند لازم است. این نرم‌افزار یک پردازشگر گرافیکی است که به‌دست شرکت ادوبی طراحی شده و برای ایجاد، ترکیب، ویرایش، بازسازی، روتوش، ماسک یا دگرگونی تصاویر به‌کار می‌رود. در این مقاله‌ی کاربردی ما به بررسی و آموزش کار با ابزار Replace Color نرم‌افزار ادوبی فتوشاپ پرداختیم و سعی کردیم که به‌طور واضح و آسان مراحل کامل کار با این ابزار را به شما کاربران عزیز آموزش دهیم. امیدواریم که این مطلب دز زمینه آموزش تغییر رنگ در فتوشاپ مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

منبع: Howtogeekبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. زهرا

    مرسی عالی بود و به من خیلی کمک کرد

  2. من

    عالی پرتغالی

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما