راهنمای خرید کیف استخر؛ معرفی ۵ مدل کیف مناسب استخر

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۷ دقیقه
راهنمای خرید کیف استخر؛ هر آنچه قبل از خرید باید بدانید

کیف ورزشی از دسته‌ی لوازم مهم برای ورزشکاران محسوب می‌شود. اما وقتی صحبت از شناگران، واترپلوبازان و غواصان به میان می‌آید، کاربردها و اهمیت آن می‌تواند چیزی بیشتر از حد انتظار باشد. کیف مخصوص استخر تجهیزات را مرتب نگه می‌دارند و به ورزشکاران اجازه می‌دهند غذا و لباس را در طول مسابقات به خوبی نگهداری کنند. حتی در مواردی می‌تواند بخشی از لباس فرم یک تیم باشد. از آنجایی که این دسته از محصولات برای اهداف زیادی به کار می‌روند، برندهای لوازم شنا انواع مختلفی از سبک‌ها را با ویژگی‌های متنوعی ارائه می‌کنند که به طور خاص برای شناگران و افراد درگیر با ورزش‌های آبی طراحی و ساخته شده است. بنابراین این راهنمای خرید کیف استخر تفاوت بین سبک‌های مختلف کیف شنا و نحوه‌ی انتخاب کالایی که برای شما مناسب باشد را توضیح می‌دهد. پس تا پایان مقاله همراه ما باشید.

کوله پشتی شنا

کوله پشتی شنا در راهنمای خرید کیف استخر

کوله پشتی شنا در جامعه‌ی شناگران گزینه‌‌ای محبوب است و دلیل خوبی هم برای محبوبیت زیاد آن وجود دارد. به طور کلی قبل از هر چیزی باید بدانید که کوله‌پشتی‌هایی از برند «آرنا» یا «اسپیدو» کاربردی و بسیار باکیفیت هستند، در کنار آن به نوعی نماد بدل شده‌اند به این معنی که نشان می‌دهد شما شناگری حرفه‌ای و دقیقی هستید. این نوع از کوله‌های ورزشی در بین همه شناگران، از کوچک‌ترین گروه سنی تا مسن‌ترین افراد، محبوب هستند. جیب‌های جانبی و مشبک برای نگهداری لوازم مرطوب تعبیه شده‌‌اند که امکان خشک شدن و جلوگیری از رشد کپک را فراهم می‌کند. این نوع از کیف‌های استخری بزرگتر از کوله پشتی‌های مدرسه‌ی سنتی هستند و به اندازه‌ی کافی جادار هستند که تمام وسایل خود را در آن جای دهید. فین، شناورهای شنا، کفی‌ها، کیک بوردها و همچنین حوله، لباس‌های بعد از تمرین و لوازم جانبی مختلف برای دوش پس از شنا به راحتی در آن جا می‌شود. در کنار این موارد باید بدانید که کف لاستیکی کوله‌ی شنا و پارچه ضد آب داخل آن لوازم شما را در رختکن و لب استخر خشک نگه می‌دارد. کوله پشتی‌های شنا اغلب در دو اندازه مختلف در بازار وجود دارند که شامل یک اندازه بزرگتر برای بزرگسالان و یک مدل کوچکتر  یا کیف استخر کودک برای شناگران جوان می‌شود. به دلیل استفاده کارآمد از فضا و حمل آسان، کوله‌پشتی‌های شنا مورد علاقه شناگران مبتدی، شناگران حرفه‌ای و شناگران رقابتی هستند.

کوله پشتی شنا اسپیدو مدل ISPS G778

کیف دافل یا ساک دستی شنا

شناگرانی که کوله‌پشتی را انتخاب نمی‌کنند، چه به دلیل مشکلات شانه یا کمر، یا به این دلیل که چیزی با فضای کمی بیشتر می‌خواهند، معمولاً یک کیف دوشی یا دستی برای شنا می‌خرند. اگرچه این نوع از کیف‌های استخر در نگاه اول مشابه با سایر کیف‌های ورزشی به نظر می‌رسند، اما لازم است بدانید که کیف‌های دستی شنا هنوز دارای بسیاری از ویژگی‌های مخصوص ورزش‌های آبی هستند که شناگران باید به دنبال آن باشند.

کیف‌های دستی بزرگ برای شنا

راهنمای خرید کیف استخر؛ هر آنچه قبل از خرید باید بدانید

کف لاستیکی و مواد مقاوم در برابر آب محتویات کیف استخری شما را از خیسی در کنار استخر و قرار گرفتن در معرض کلر محافظت می‌کند. همچنین ظاهر آن به مرور زمان رنگ و رو رفته نمی‌شود. در این نوع از محصولات یک محفظه‌ی میانی بزرگ وجود دارد که اغلب حتی ظرفیت ذخیره‌سازی بیشتری نسبت به کوله‌پشتی‌های شنا فراهم می‌کند. با این حال شناگرانی که از تجهیزات زیادی استفاده می‌کنند باید مطمئن شوند که کیف آن‌ها به اندازه کافی برای فین سرعتی، کیک بردها و وسایل کششی بلند است. وجود بند شانه، دو بند حمل و نقل و جیب‌های جانبی برای مرتب نگه داشتن لوازم جانبی کوچکتر مانند کلاه، عینک و وسایل حمام جزو المان‌های استاندارد بودن کیف است. جیب‌های مشبک یا دارای تهویه به خشک شدن بهتر لوازم مرطوب کمک می‌کنند.

کیف دستی‌های کوچک

کیف دافل یا ساک دستی شنا

شناگرانی که از وسایل کمی استفاده می‌کنند و می‌خواهند یک کیف جمع‌وجورتر داشته باشند، می‌توانند به گزینه‌های دستی کوچک و سنتی روی بیاورند. از آن دسته مدل‌هایی که دارای یک محفظه‌ی زیپ‌دار اصلی و دو بند حمل هستند. ساک‌های ورزشی سنتی می‌توانند برای ورزشکاران و مربیان عالی باشند. اگرچه این کیف‌ها تا حدودی دوام کمتری دارند، اما جذابیت آن‌ها ممکن است در این واقعیت باشد که این نوع کالاهای ورزشی قیمت پایین‌تری نسبت به کیف‌هایی دارند که برای استفاده در محیط‌ استخر طراحی شده‌اند. کیف‌های استخری ساده توسط شناگران در هر سن و سطح توانایی‌‌ای استفاده می‌شوند، درواقع این نوع ساک شنا به دلیل تطبیق‌پذیری بالا در بین شناگران تفریحی، علاقه‌مندان به ایروبیک در آب و همچنین مربیان محبوب است.

کیسه‌ یا کیف مشبک شنا

بسیاری از شناگران و تیم‌های شنا از کیسه‌های توری یا مشبک برای نگهداری و حمل و نقل آسان تجهیزات استفاده می‌کنند. کیسه‌های توری اغلب فقط برای وسایلی که شناگران با خود به کنار استخر می‌برد مورد استفاده قرار می‌گیرد. کفی، وسایل کششی، لوازم غواصی، همه و همه در کیسه‌های مشبک شنا جدا نگهداری می‌شوند، چرا که پس از تمرین خشک کردن لوازم را آسان می‌کند. کیف های مشبک در طرح‌های سنتی با بند کشی و همچنین سبک‌های کوله پشتی به بازار عرضه می‌شوند. کیف‌ مشبک گزینه‌ای عالی برای مینیمالیست‌ها است چرا که ساده‌تر از یک کیسه مشبک در بازار نیست. اگر تمام چیزی که با خود دارید یک دست مایو، عینک و حوله است، یک کیسه مشبک شنا ممکن است راه حل مناسب و بسیار ارزانی برای شما باشد.

کوله پشتی ورزشی مدل 01

معرفی بهترین مدل‌های کیف

راهنمای خرید کیف استخر

شناگران به خوبی می‌دانند کیف شنا تنها برای قرار دادن کلاه، عینک و مایو نیست.  چرا که به طور معمول، شما به یک حوله، لباس های خشک خود برای پوشیدن، تغذیه و هر وسیله‌ای که برای آموزش شنا استفاده می‌شود، مانند فین شنا، نیاز دارید. در همین راستا برخی از ورزشکاران ترجیح می‌دهند گزینه‌ای را انتخاب کنند که به اندازه‌ی کافی جادار باشد و بتواند تمام لوازم شما را حمل کند. همچنین به اندازه کافی راحت باشد تا در رفت و آمد آن را روی پشت خود حمل کنید. برخی از افراد گزینه‌های دستی که جادارتر هستند را می‌پسندند و برخی دیگر برای استفاده روزمره کیسه‌های مشبک ارزان‌تر و کاربردی‌تر را می‌خرند. با این حال جزو هر دسته که باشید، بهترین مدل‌های کیف استخر جهان در راهنمای خرید کیف استخر می‌تواند دید بهتر و دقیق‌تری برای انتخاب، به شما دهد.

در حالت ایدئال، یک کیف شنا باید فضای کافی برای تا کردن لباس‌های روزانه‌تان را داشته باشد. همچنین دارای قسمت‌های مختلف برای لوازم مرطوب و خشک باشد تا لوازم خیس‌تان را بعد از شنا از دیگر چیزها جدا نگه دارید. جیب‌های کوچک‌تر برای اشیاء قیمتی و وسایلی که باید در دسترس باشد، داشته باشد.

کوله‌پشتی شنا ۴۵ لیتری Tyr Alliance

کیف استخر پسرانه

اگر صبح زود به استخر بروید، تمام تیم‌های شنا را در حال تمرین خواهید دید. این در حالی است که اکثر آن‌ها یک کیف شنا کلاسیک TYR را با خود حمل می‌کنند. به دلایل متعددی این کیف‌ها برای شناگران گزینه‌ای فوق العاده محسوب می‌شوند. کوله‌پشتی شنا ۴۵ لیتری Tyr Alliance کالایی مقاوم در برابر آب و با ظرفیت ۴۵ لیتری و قسمت‌های جداگانه برای کیت مرطوب و خشک است. همچنین این نوع کیف استخری دارای جیب‌های اضافی برای اقلام کوچک، تغذیه، محصولات حمام و یک بطری آب در کناره و دو گیره کارابین برای اتصال اشیای مختلف در جلوی آن است. این نوع کوله در طیف وسیعی از رنگ‌ها عرضه می‌شود، که برای افرادی که به دنبال کیف استخر مردانه یا کیف استخر زنانه هستند، مناسب می‌کند.

کوله مشبک شنا از نوع بزرگ TYR Unisex

کوله مشبک شنا از نوع بزرگ TYR Unisex

از دیگر محصولات کاربردی برند TYR که بیشتر برای نگهداری لباس شنای شما طراحی شده است می‌توان به کوله مشبک شنا از نوع بزرگ TYR Unisex اشاره کرد. جالب است بدانید که بر خلاف ظاهر آن، این کیف ظرفیت بسیار زیادی برای همه‌ی تجهیزات استخر و شنا از جمله تخته و کفی‌ها دارد. مشبک بودن آن سبب این می‌شود که سبک وزن باشد و همچنین قیمت چندان بالایی هم نداشته باشد.

کوله پشتی اسپیدو مدل تیمستر ۳۵ لیتری

استخر خاکی

Teamster از برند اسپیدو یکی دیگر از کوله‌پشتی‌های شنا با طراحی محکم و ضدآب است. در این نوع محصول شما شاهد ظرفیت بالای ۳۵ لیتر، جیب‌های بزرگ زیپ‌دار در بالا و کناره‌ها، به‌علاوه یک جیب برای قرار دادن بطری آب هستید. کیت مرطوب در قسمت جلوی کیف قرار دارد و یک جیب آستردار برای لپ‌تاپ هم دارد. شاید گوشه‌ی رخت‌کن بخواهید ایمیل‌های خود را چک کنید!

جمع‌بندی

ممکن است در نگاه اول خرید کیف مخصوص استخر، کیف استخر زنانه یا مردانه، کیف استخر کودک یا کیف استخر پسرانه کار بزرگی به نظر نرسد، اما باید در نظر داشته باشید که کیفی که به طور خاص برای ورزشکاران آبی طراحی شده است، یک سرمایه‌گذاری عالی و بلندمدت است. از آنجایی که ای نوع کالاهای ورزشی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که وسایل را مرتب، خشک و به دور از کپک نگه می‌دارند، یک کیف خوب می‌تواند شما را از چالش‌های زیادی در مسیر ورزش شنا نجات دهد. به عادات شنای خود فکر کنید و کیف یا کوله‌ای را بخرید که بیشترین کاربرد را برای نیازهای شنای شما در بر دارد. در کنار آن حواستان به مراقبت از پوست بعد شنا هم باشد.

منابع: SWIMOUTLET, ۲۲۰TRIATHLONبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما