چگونه در اینستاگرام تعداد لایک و بازدید‌ پست را مخفی کنیم؟

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
مخفی کردن لایک و بازدید در اینستاگرام

اینستاگرام گزینه‌ی جدیدی را به این شبکه‌ی اجتماعی اضافه کرده است که به کاربران اجازه می‌دهد تا تعداد لایک‌ها و تعداد بازدید‌های پست‌های خودشان و پست‌های دیگران را در این شبکه‌ی اجتماعی مخفی کنند.

شرکت اینستاگرام درباره‌ی این گزینه‌ی جدید اضافه شده به این شبکه‌ی اجتماعی می‌گوید که انجام این کار به دلیل کاهش فشار از روی کاربران و بهبود تجربه‌ی آن‌ها صورت گرفته است. البته باید بگوییم که از سال ۲۰۱۹ تاکنون، اینستاگرام در حال آزمایش این قابلیت در برخی کشور‌ها بوده است. اینستاگرام اکنون این قابلیت را به صورت کلی در سرتاسر جهان منتشر کرده است.

اینستاگرام می‌گوید که نتایج بررسی این شرکت نشان می‌دهند که حذف کردن تعداد لایک‌های یک پست تأثیر اندکی را بر روی رفتار و آسایش کاربران این شبکه‌ی اجتماعی داشته است. البته باید گفت که در گذشته تحقیق‌هایی هم انجام شده است که نشان می‌دهند استفاده از این شبکه‌ی اجتماعی با مشکلاتی مانند اضطراب و سلامت روانی ضعیف مرتبط است.

با توجه به این موضوع، در این مقاله با روش‌هایی آشنا می‌شوید که با استفاده از آن‌ها می‌توانید از این گزنیه‌ی جدید اضافه شده به شبکه‌ی اجتماعی اینستاگرام برای مخفی کردن تعداد لایک‌ها و تعداد بازدید‌های یک پست استفاده کنید.

چگونه تعداد لایک‌ها و بازدید‌ها را در یک پست جدید مخفی کنیم؟

پیش از هر چیز بهتر است بگوییم که بعد از فعال کردن این قابلیت به‌جای دیدن تعداد لایک‌ها در زیر یک پست جدید، اینستاگرام در کنار نمایش عبارت بقیه‌ی افراد، فقط نام کاربری بعضی از کسانی که پست شما را لایک کرده‌اند را به شما نشان خواهد داد.

برای فعال کردن این قابلیت مراحل زیر را انجام دهید؛

 1. بر روی گزینه‌ی شروع گذاشتن یک پست جدید بزنید و تمامی مراحل را همانند قبل انجام دهید تا به آخرین منو قبل از به اشتراک گذاشتن عکس برسید.
 2. در این قسمت بر روی عبارت Advanced Settings در قسمت پایینی منو بزنید.
 3. از منوی باز شده گزینه‌ی Hide Like and View Counts را روشن کنید.
 4. بعد از انجام این کار، به صفحه‌ی قبل بازگردید و برای به اشتراک گذاشتن پست دلخواه بر روی عبارت Share بزنید.

مخفی کردن لایک و بازدید در اینستاگرام

نکته‌ی قابل توجه در اینجا این است که اگر گزینه‌ی نمایش تعداد لایک‌ها برای کاربری فعال باشد، این شخص باز هم نمی‌تواند که تعداد لایک‌ها را در زیر پست‌هایی که تعداد لایک‌هایشان مخفی شده است را ببیند.

چگونه تعداد لایک‌ها را در پست‌های قبلی مخفی کنیم؟

برای مخفی کردن تعداد لایک‌ها در پست‌هایی که قبلا منتشر کرده‌اید، مراحل زیر را انجام دهید؛

 1. یک پست را انتخاب کنید.
 2. بعد از انتخاب پست، بر روی علامت سه نقطه در قسمت بالایی و سمت راست آن بزنید.
 3. از منوی باز شده، گزینه‌ی Hide Like Count را انتخاب کنید.

مخفی کردن لایک و بازدید در اینستاگرام

چگونه تعداد لایک‌ها و بازدیدهای پست‌های دیگران را مخفی کنیم؟

برای مخفی کردن تعداد لایک‌ها و بازدید‌های پست‌های دیگر کاربران، مراحل زیر را انجام دهید؛

 1. بر روی عکس پروفایل خود بزنید و سپس دکمه‌ی منو را که با سه نقطه در گوشه‌ی سمت راست و بالای صفحه مشخص شده است، انتخاب کنید.
 2. از منوی باز شده گزینه‌ی Settings را انتخاب کنید.
 3. به قسمت Posts بروید.
 4. دکمه‌ی قرار گرفته در جلوی عبارت Hide Like and View Counts را روشن کنید.

مخفی کردن لایک و بازدید در اینستاگرام

همچنین شما در این منوی‌ جدید Posts، با گزینه‌های متفاوتی برای تگ شدن در عکس‌های مختلف مواجه خواهید شد. به‌عنوان نمونه شما می‌توانید انتخاب کنید که به تمامی افراد یا تنها افرادی که فالو می‌کنید اجازه‌ی تگ کردنتان را بدهید یا که به کسی اجازه ندهید تا شما را در پستی تگ کند.

در ضمن شما در این قسمت می‌توانید تا گزینه‌ی Manually Approve Tags را برای بررسی تگ شدن‌ها توسط خودتان و سپس اجازه دادن یا ندادن به تگ شدن، فعال کنید.

منبع: MacRumorsبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما