۴ راهکار برای اینکه در مدرسه دوست‌های خوب پیدا کنید

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۴ دقیقه
پیدا کردن دوست در مدرسه‌ی جدید

رفتن به یک مدرسه‌ی جدید، فرصت خوبی برای شروع دوباره و ملاقات با آدم‌های جدید است. با این وجود وقتی به تازگی به مدرسه‌ی دیگری رفته‌اید و هیچکس را نمی‌شناسید، ممکن است شرایط برایتان کمی ترسناک باشد. در این مقاله درباره‌ی پیدا کردن دوست در مدرسه‌‌ی جدید صحبت می‌کنیم.

به سراغ آدم‌های جدید بروید

برای بعضی از افراد، چت کردن با کسی که هرگز او را ندیده‌اند، به اندازه‌ی نفس کشیدن طبیعی و آسان است؛ اما برای برخی دیگر می‌تواند پیچیده‌تر باشد. ارتباط با آدم‌های جدید و شروع گفت‌وگو، اولین قدم برای دوست‌یابی است، و پس از این مرحله، همه چیز آسان‌تر می‌شود. در اینجا چند پیشنهاد برای شکستن یخ آدم‌ها در اولین گفت‌وگو نوشته‌ایم:

  • خودتان را «با لبخند!» به کسی که در کلاس کنارش می‌نشینید، معرفی کنید.
  • بپرسید که آیا می‌توانید زنگ تفریح‌های خود را با او یا گروه دوستانش بگذرانید یا خیر.
  • وقتی برای اولین بار با کسی صحبت می‌کنید، از او تعریف کنید «همه شنیدن جملات خوشایند و مورد تحسین قرار گرفتن را دوست دارند». این تعریف می‌تواند از ظاهر آن‌ها باشد، یا نظری که در یکی از کلاس‌ها داده‌اند.
  • از هم‌کلاس‌های خود درباره‌ی معلم و شیوه‌ی تدریس او بپرسید.
  • دربار‌ه‌ی کارهایی که انجام می‌دهند، با آن‌ها صحبت کنید،‌ مانند کتابی که می‌خوانند یا موسیقی‌ای که به آن گوش می‌دهند.

برقراری ارتباط با دیگران ممکن است به زمان و تمرین نیاز داشته باشد. البته که همه با روی خوش از شما استقبال نمی‌کنند و پذیرای دوستی نیستند. چیزی که اهمیت دارد، این است که از این موضوع، برداشت شخصی نکنید. قرار نیست همه‌ی افرادی که با آن‌ها ارتباط برقرار می‌کنید، به دوستان شما تبدیل شوند. ممکن است آن‌ها خجالتی باشند، تمایلی به پیدا کردن دوست جدید نداشته باشند و یا به‌سادگی نتوانید با همدیگر ارتباط برقرار کنید.

اما هر چقدر که شما بیشتر از لاک خود بیرون بیایید و به سمت آدم‌های جدیدی بروید، این کار برایتان آسان‌تر می‌شود و شانس بیشتری برای آشنا شدن با کسانی که در آینده دوستان صمیمی شما خواهند شد، پیدا می‌کنید.

سوالات باز بپرسید و فعالانه گوش دهید

یکی از بهترین راه‌ها برای پیدا کردن دوست جدید و شناخت افراد این است که مکالمه را به سمتی ببریم که درباره‌ی خودشان صحبت کنند. سوالات باز راه بسیار خوبی برای ترغیب دیگران به صحبت کردن هستند. این کار نه تنها فشار به‌تنهایی صحبت کردن و سوال پرسیدن را کم می‌کند، که منجر به مکالمه‌ی بسیار جذاب‌تری از سوالات بسته «یا همان بله و خیر» می‌شود. همانطور که برای دور زدن سؤالات اقوام استفاده می‌کنیم. برای مثال، به جای این‌که بگویید «پس حتما به ادبیات علاقه داری؟»، بپرسید «چه چیزی باعث شد که امسال ادبیات را انتخاب کنی؟».

فراموش نکنید که گوش دادن به جواب‌های آن‌ها، به اندازه‌ی پرسیدن سوال‌ها مهم است. آدم‌ها زمانی که احساس می‌کنند حرف‌هایشان شنیده می‌شود، از مکالمه بیشتر لذت می‌برند. اگر واقعا به حرف‌هایشان گوش دهید، می‌توانید سوال‌ها و نظرات بیشتری را مطرح کنید و این‌جاست یک گفتگوی واقعی شروع می‌شود.

به تیم ورزشی یا گروه‌هایی که به آن علاقه دارید، بپیوندید

پیدا کردن دوست در گروه‌های مدرسه

یکی از بهترین راه‌ها برای آشنا شدن با افرادی که علاقه‌های مشترکی با شما دارند، این است که مکان ملاقات با آن‌ها را پیدا کنید. برای این کار می‌توانید سراغ تیم‌های ورزشی یا فرهنگی در مدرسه بروید. اگر در مدرسه‌ی قدیمی‌تان عضو گروهی بوده‌اید، پیدا کردن تیم‌های مشابه برایتان آسان‌تر است. با این حال، اگر در هیچ گروهی عضو نبوده‌اید، باید فعالانه به دنبال گروه مورد علاقه‌ی خود بگردید. اگر تیم مورد نظرتان را پیدا نکردید، سمت چیزی بروید که بیشترین شباهت را به آن دارد. همچنین می‌توانید در این باره با معلم‌ها و کادر اجرایی مدرسه نیز صحبت کنید، تا شما را راهنمایی کنند.

زمان بیشتری را با دوستان جدیدتان بگذرانید

تلاش برای پیدا کردن دوست جدید در همان جلسه‌ی اول به پایان نمی‌رسد. این که برای حفظ ارتباط خود با آن‌ها تلاش کنید نیز، به اندازه‌ی دوست‌یابی مهم است. شاید برایتان سوال پیش بیاید که پیدا کردن دوست همیشه یک فعالیتی دشوار باقی می‌ماند؟

شاید این کار در ابتدا سخت به نظر برسد و نیاز به تلاش زیادی داشته باشد، به‌خصوص اگر در مدرسه‌ی جدیدی باشید که همه‌ی دانش‌آموزان از قبل همدیگر را می‌شناسند. خبر خوب این است که اگر به تلاش کردن ادامه دهید، به زودی دوستان خوبی پیدا می‌کنید، به طوری که این سعی و تلاش اولیه را فراموش خواهید کرد.

وقتی که با کسانی آشنا شدید که واقعا از معاشرت با آن‌ها لذت می‌برید،‌ مطمئن شوید که برای ادامه‌ی این دوستی قدم برمی‌دارید. برای مثال، می‌توانید مسیر رفت‌وآمدتان به مدرسه را با هم هماهنگ کنید، زنگ‌های تفریح را کنار یکدیگر بگذرانید یا به سادگی، به گفت‌وگو با افرادی که در کنار شما نشسته‌اند، ادامه دهید.

وقتی که احساس کردید با آن‌ها وارد رابطه‌ی دوستی واقعی شده‌اید، می‌توانید در بیرون از مدرسه نیز دوستانتان را ملاقات کنید. برای شروع می‌توانید چیزهای کوچکی را مانند خوردن میان‌وعده بعد از مدرسه، امتحان کنید. حالا باید ببینید که در بیرون از محیط تحصیلی نیز، از معاشرت با آن‌ها لذت می‌برید یا نه. اگر جواب شما مثبت است، می‌توانید کارهای بیشتری را با هم انجام دهید، مانند دیدن فیلم یا ورزش کردن.

امیدوارم از وقت گذراندن با دوستان جدیدتان لذت ببرید.

منبع: unifrogبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما