۳۱ رنگ اتاق خواب که باعث می‌شوند صبح‌ها شادتر بیدار شوید

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۸ دقیقه
31 رنگ که باعث می‌شود صبح‌ها شادتر از خواب بیدار شوید

زود بیدار شدن و جدا شدن از رختخواب، مخصوص در فصل پاییز و زمستان، اصلا جذاب نیست و معمولا افراد با ناراحتی این کار را انجام می‌دهند. یکی از راه‌های کاهش این احساس بد در صبح‌ها، دکوراسیون اتاق خواب با رنگ‌ها و نورهایی است که تأثیر مثبتی بر خلق‌وخو دارند. رنگ اتاق خواب می‌تواند اولین احساس را در لحظه‌ی بیدار شدن در ما فعال کند، پس باید از رنگ‌هایی که ما را خوشحال‌تر و پرانرژی‌تر می‌کند استفاده کنیم.

امروز در دیجی‌کالا مگ می‌خواهیم ۳۱ رنگی که باعث می‌شود صبح‌ها شادتر و پرانرژی‌تر بیدار شوید را معرفی کنیم.

۱. قرمز لاکی

اتاق خواب با ترکیب رنگ قرمز

این رنگ اتاق خواب را پرانرژی، آرامش بخش و دوست داشتنی می‌کند. اگر در کنار رنگ‌های روشن و براق، مثل سقف یا کف‌پوش سفید، استفاده شود جلوه‌ی بیشتری خواهد داشت. این رنگ بسیار شیک است و اتاق خواب شما را به فضایی جدید تبدیل می‌کند.

۲. کمی قرمز روشن

دیوارها و ملافه‌ها را سفید کنید و از کف‌پوش، پتو و چند بالش را قرمز استفاده کنید. یا می‌توانید همین ترکیب را برعکس کنید. یعنی دیوارها و ملافه‌ها را قرمز روشن کنید و بقیه‌ی وسایل را با رنگ سفید انتخاب کنید.

۳. صورتی آدامسی روشن

اتاق خواب با ترکیب رنگ صورتی

صورتی روشن شبیه به صورتی آدامسی یک انتخاب جسورانه و پرانرژی است. این رنگ روحیه‌ی جوانی و شور و شوق را به شما منتقل می‌کند. در کنار این رنگ اگر از کمد و وسایل با طرح گلدار استفاده کنید دکوراسیونی بسیار زیبا خواهید داشت.

۴. صورتی رژگونه‌ای

با این رنگ اتاق خواب شما نه قرمز است نه صورتی، رنگی بین این دو رنگ با گرما و شادابی مناسب است. این رنگ بسیار زنانه و شیک است و احساس لطافت را به شما منتقل می‌کند.

۵. مرجانی

هیچ رنگی به اندازه‌ی رنگ مرجانی احساس شادی ایجاد نمی‌کند. این رنگ از دسته رنگ‌های گرم و روشن است که در کنار رنگ‌های سرد و خنثی، مثل خاکستری تیره، بسیار زیبا و انرژی‌بخش است. همچنین وقتی نور به آن می‌تابد جلوه‌ی خاصی به خود می‌گیرد.

۶. هلویی

استفاده از رنگ هلویی در کنار دیوارهای سیاه یا سفید تضاد چشم‌نوازی را ایجاد می‌کند. اگر فرش و ملافه‌ها را به این رنگ انتخاب کنید زیبایی اتاق خوابتان را چند برابر کرده‌اید. صورتی رژگونه‌ای، آبی استیل و حتی قرمز روشن هم می‌تواند ترکیب بسیار زیبایی با هلویی ایجاد کند. کرم مثل بژ رنگی قابل اعتماد، همه کاره، گرم و ملایم است و از دسته رنگ‌های خنثی است که می‌تواند فضای اتاق خواب را روشن و گرم کند. این رنگ می‌تواند احساس پیاده‌روی در ساحل شنی را در ذهن ایجاد کند. همچنین با ترکیب این رنگ با رنگ‌های شاد می‌توانید فضایی کلاسیک و پرانرژی ایجاد کنید.

۷. بژ تیره

اتاق خواب با ترکیب رنگ بژ و قهوه‌ای

برای اینکه فضای اتاق خوابتان گرم به نظر برسد نیازی به تغییر دکوراسیون یا رنگ کردن همه‌ی دیوارها، کافی است یک دیوار را بژ تیره کنید. این رنگ گرم و خنثی می‌تواند آبی، سفید و خاکستری را گرم‌تر و قهوه‌ای و کرم را سردتر کند.

۸. قهوه‌ای سفالی

اگر دیوارهای اتاق خواب را با قهوه‌ای سفالی رنگ کنید احساس می‌کنید که از آن‌ها گرما تراوش می‌کند. این رنگ می‌تواند احساسات قوی را در شما بیدار کند. اگر از آن دسته افرادی هستید که به رنگ‌های پاستیلی یا نئونی علاقه ندارند این رنگ مخصوص شما است.

۹. اُکر و سبز

اگر دیوارهای اتاق خواب را رنگ خردلی یا اکر بزنید و از ملافه و پرده‌ی سبز یا کله غازی استفاده کنید اتاقی با فضای گرم و پرانرژی خواهید داشت. دکوراسیونی که با این ترکیب رنگی تهیه می‌شود احساس سرزندگی و غنا را به شما منتقل می‌کند.

۱۰. زرد لیمویی

اتاق خواب با ترکیب رنگ زرد

لیمویی همیشه انتخاب خوبی برای ایجاد فضایی پرانرژی است و ترکیب آن با رنگ‌های مکمل یا متضاد می‌تواند زیبایی بیشتری ایجاد کند. مثلا ترکیب زرد لیمویی و خاکستری می‌تواند فضایی شاد ایجاد کند که گرما و انرژی در آن جریان دارد.

۱۱. سبز و طلایی

اگر لوازم داخل اتاق را به رنگ سبز انتخاب کنید و کاغذ دیواری روشن و طلایی انتخاب کنید می‌توانید یک دکوراسیون خیره‌کننده و رنگارنگ برای اتاق خواب ایجاد کنید. برای تکمیل این ترکیب با شکوه می‌توانید چند تابلوی نقاشی هم به دیوار نصب کنید تا فضایی کلاسیک و مثبت داشته باشید.

۱۲. سبز دریایی تیره

اتاق خواب با ترکیب رنگ سبز

به جای اینکه دیوارها را رنگ کنید، این بار سقف را به رنگ سبز مریم گلی در آورید تا سایه‌ی این سبز زیبا در اتاقتان وجود داشته باشد. این رنگ می‌تواند احساس آرامش، امید و سرزندگی را در شما ایجاد کند.

۱۳. خاکستری سبز

رنگ خاکستری سبز رنگی است که به اتاق شما حال و هوای کلاسیک سبک می‌دهد. اگر سرویس خواب شما طراحی منحنی دارد می‌توانید از این رنگ برای دیوارها استفاده کنید و با چند قاب عکس ساده و پارچه‌هایی با رنگ‌های مکمل فضایی گرم و دنج ایجاد کنید. رنگ خاکستری سبز با تغییر میزان تابش نور به رنگ‌های مختلف دیده می‌شود. شما در ساعات مختلف روز می‌توانید رنگ‌های آبی، سبز و خاکستری روشن رو روی دیوارهای خود ببینید.

۱۴. سبز خاکی

این رنگ با سایه‌ای از سبز و الهام از طبیعت، می‌تواند احساس آرامش را به شما منتقل کند. اگر از این رنگ برای دیوارها استفاده می‌کنید حتما برای ملافه‌ها، پرده و تمام وسایل اتاق به سراغ رنگ‌های مکمل بروید تا بتوانید احساس سبکی و آرامش را به خوبی دریافت کنید.

۱۵. سبز نعنایی

دیوارهایی به رنگ سبز نعنایی در کنار سرویس خواب به رنگ چوب روشن و روتختی قلاب‌بافی سبک می‌تواند منظره‌ای شبیه به یک نقاشی کلاسیک ایجاد کند. اگر از این رنگ برای اتاق خوابتان استفاده می‌کنید با جزئیاتی مثل صندلی چوبی و گلدان‌های نقاشی شده، اتاقی خنک و شاداب ایجاد کنید.

۱۶. آبی نفتی درخشان

اتاق خواب با ترکیب رنگ آبی

رنگ آبی نفتی درخشان روی دیوارها در کنار پارچه‌هایی با طرح‌های شلوغ می‌تواند یک اتاق خواب منحصربه‌فرد و زنده ایجاد کند. درخشندگی رنگ آبی نفتی به اتاق شما جلوه‌ای شبیه به جعبه‌ی جواهرات می‌دهد و در آن احساس خاص بودن خواهید داشت.

۱۷. آبی نفتی مات

آبی نفتی مات همان احساسات و انرژی آبی نفتی درخشان را به شکل ملایم‌تری منتقل می‌کند. این رنگ را می‌توانید به تمام اتاق یا فقط به سقف بزنید، در هر حال همین احساس را منتقل می‌کند.

۱۸. آبی نفتی تیره

اگر به دنبال یک اتاق خواب متعادل و آرام هستید دیوارها را آبی نفتی تیره کنید، سقف را سفید و از ملافه‌ها و پرده‌ با پارچه‌های طرح‌دار استفاده کنید. این ترکیب تضاد چشم‌نوازی ایجاد می‌کند و در اتاق خوابتان احساس راحتی خواهید کرد.

۱۹. آبی متالیک

آبی متالیک فضایی شیک ایجاد می‌کند و اگر با جزئیاتی مثل گل‌ها ترکیب شود جشم‌نواز می‌شود. این رنگ با تمام سبک‌ها و طرح‌ها هم‌خوانی دارد و راحت می‌توانید در هر قسمت از دکوراسیون از آن استفاده کنید.

۲۰. آبی کبالت

رنگ‌های درخشنده بیان‌کننده‌ی احساس جسارت است و اگر در اتاق خواب از آن استفاده کنید نور اتاق را کم کرده و سایه‌ای نیمه تاریک و دنج ایجاد می‌کند.

۲۱. آبی گچی روشن

آبی گچی روشن نیرو بخش و سرشار از احساس تازگی است. با استفاده از این رنگ در دیوارها با تغییر نور در طول روز سایه‌های مختلفی از آبی را در گوشه و کنار اتاق می‌بینید و همیشه اتاقی پر انرژی، سرزنده و درخشان خواهید داشت.

۲۲. آبی آسمانی

آبی آسمانی بدون اینکه فضا را تنگ و تاریک کند، چشم را تحت تأثیر قرار می‌دهد. این رنگ در اتاق خواب شما حس انسجام و قوی بودن ایجاد می‌کند. پس اگر می‌خواهید صبح‌ها پرانرژی از خواب بیدار شوید از این رنگ در اتاق خوابتان استفاده کنید.

۲۳. آبی خاکستری روشن

رنگ آبی ملایم اصلی‌ترین عنصر برای ایجاد یک اتاق خواب پر از احساس آرامش است. این رنگ رویایی در هر فضایی استفاده شود آن را به یک مکان پر از آرامش و سکون تبدیل می‌کند، پس چه جایی برای استفاده از آن بهتر از اتاق خواب؟ اگر دیوارها را آبی خاکستری روشن می‌کنید می‌توانید از روتختی و پرده‌ی کتانی و صندلی چوبی ظریف در اتاق خواب استفاده کنید تا آرامش و سبکی را چندین برابر احساس کنید.

۲۴. یاسی روشن

اتاق خواب با ترکیب رنگ بنفش

یاسی روشن در اولین نگاه تصویر اسطوخودوس را به یاد می‌آورد. این رنگ آرامش و انرژی با سطح پایین را از خود منتشر می‌کند. با ترکیب یاسی و رنگ‌های پاستیلی می‌توانید یک اتاق خواب شاد، سبک و روشن داشته باشید.

۲۵. بنفش چرک

بنفش و مشکی ترکیبی کلاسیک برای اتاق خواب است اما به نظر ترکیب آرامی نیست و همراه خود انرژی و هیجان زیادی دارد. اما اگر از ترکیب بنفش چرک برای دیوارها و خاکستری برای ملافه‌ها و پرده‌ها استفاده کنید و از تخت و قفسه‌های فلزی با رنگ سرد استفاده کنید می‌توانید میزان انرزی اتاق را کم کنید. اگر می‌خواهید فضای اتاقتان کمی تأثیرگذاری بیشتر داشته باشد می‌توانید از عناصر کوچک به رنگ مشکی استفاده کنید.

۲۶. بنفش درباری

اگر اتاقتان زیادی روشن است و از اولین تا آخرین اشعه‌های خورشید از پنجره‌ی اتاقتان وارد می‌شود، بهتر است از رنگ بنفش درباری برای دیوارها استفاده کنید. این رنگ می‌تواند نور را به خودش جذب کرده و اتاق را دنج اما پرانرژی کند.

۲۷. صورتی روشن و اسطوخودوسی

مسیری که به اتاق خواب منتهی می‌شود را رنگ بنفش اسطوخودسی بزنید و اتاق خوا برا صورتی روشن کنید. اگر کف را سفید یا مشکی کنید، از میز چوبی با رنگ تیره و ملافه‌های قرمز استفاده کنید فضایی پر از احساسات گرم و درخشنده خواهید داشت.

۲۸. خاکستری

اتاق خواب با ترکیب رنگ خاکستری

اگر سقف و کف اتاق خواب را خاکستری کنید و از پرده‌ و ملافه‌های آبی و بنفش استفاده کنید فضایی کاملا رمانتیک خواهید داشت.

۲۹. خاکستری روشن

رنگ‌های خاکستری خیلی روشن، سبز و نیلی در کنار هم فضایی خنثی و ملایم ایجاد می‌کنند. اگر در کنار این ترکیب از رنگ سفید هم استفاده کنید فضایی آرام‌تر خواهید داشت و چشمتان با دیدن این رنگ‌ها استراحت خواهد کرد.

۳۰. سفید

رنگ سفید همیشه سادگی را بیان می‌کند. اگر در اتاقی با دیوارهای سفید از دکوراسیون با رنگ خنثی استفاده کنید احساس خواهید کرد که زمان کندتر می‌گذرد. همچنین با ترکیب رنگ‌های مختلف در بین رنگ‌های خنثی می‌توانید فضایی آرام اما پراز احساس سرزندگی و آزادی ایجاد کنید.

۳۱. مشکی مات

اتاق خواب با ترکیب رنگ مشکی

در حالی که از رنگ‌های روشن و متنوع برای بزرگ‌تر نشان دادن فضا استفاده می‌شود، از رنگ مشکی تیره هم می‌توان برای کوچک‌تر نشان دادن فضا و ایجاد یک اتاق دنج استفاده کرد. همچنین اگر فضای کوچکی را با مشکی مات رنگ کنید احساس قدرت را در آن به جریان خواهید انداخت. این رنگ حال‌وهوای مناسبی برای اتاق خواب ایجاد می‌کند و با حضور در آن، احساس خاص و صمیمی خواهید داشت. احساسی که هرگز با رنگ‌های روشن به آن نمی‌رسید.

مرور کلی

همان‌طور که می‌دانید رنگ‌ها تأثیر مستقیم بر خلق‌وخوی افراد دارند و می‌توان با کمک آن‌ها روحیه را تغییر داد. پس می‌توان از همین خاصیت رنگ‌ها استفاده کرده و کسل بودن صبح‌ها را به سرزندگی و شادی تبدیل کرد. با استفاده از رنگ‌های ذکر شده در دکوراسیون اتاق خواب می‌توانید به محض باز کردن چشم‌ها در صبح، خود را در معرض انرژی‌ها و احساسات خوب و مثبت قرار دهید.

منبع: housebeautifulبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. محمد

    آخ که رنگ سفید طلایی رو فراموش کردی اصلا خیلی فوق‌العاده هست این رنگ

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما