۸ روش برای داشتن یک استایل جذاب با شومیز اورسایز

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۶ دقیقه
شومیز اورسایز

یکی از انواع لباس‌هایی که اخیرا بسیار محبوب شده و آن را در ترندهای شبکه‌های اجتماعی زیاد می‌بینید، شومیزهای اورسایز است. با شومیز اورسایز و ست کردن آن با لباس‌های مختلف می‌تواند استایل‌های کلاسیک، رسمی، غیررسمی و دوستانه داشته باشید. شومیز اورسایز معمولا برای استایل‌های خیابانی مناسب است. اگر شومیز اورسایز دارید و نمی‌دانید آن را چطور و با چه لباسی بپوشید، ادامه‌ی مطلب را دنبال کنید.

شومیز اورسایز چیست؟

شومیز اورسایز

شومیز اورسایز لباس‌هایی شبیه پیراهن‌های رسمی مردانه است که گشادتر از حالت معمولی هستند. این شومیزها بلندتر هستند و از خط کمر پایین‌تر قرار می‌گیرند. شومیزهای اورسایز حجم بیشتری به پوشش شما می‌دهند و با توجه به این نکته احتمالا برای کسانی که دوست دارند لاغرتر و بلندتر به نظر برسند، انتخاب خوبی نیستند.

شکل آستین و یقه‌ی این شومیزهای اورسایز ممکن است متفاوت باشد. حتی طرح و رنگ پارچه هم روی استایل آن تاثیرگذار است. شومیزهای مخصوص استایل‌های خیابانی و غیررسمی معمولا چهارخانه هستند. شومیزهایی که می‌توانید آن‌ها را در موقعیت‌های رسمی بپوشید، معمولا تک‌رنگ و ساده هستند. در هر صورت، موقعیتی که در آن شومیز می‌پوشید، به سایر انتخاب‌های شما هم بستگی دارد.

۳ نکته درباره‌ی شومیزهای اورسایز

مهم‌ترین نکته برای اینکه استایل جذابی با شومیز اورسایز داشته باشید این است که سایز آن را درست انتخاب کنید. البته بسیاری از شومیزهای اورسایز بدون سایزبندی هستند و یک سایز ثابت دارند.

لباس‌هایی با جزییات انتخاب کنید

یک شومیز اورسایز به‌راحتی می‌تواند کل اندام شما را داخل مقدار زیادی پارچه پنهان کند. برای اینکه از این مشکل جلوگیری کنید و استایل و اندام شما زیر یک لباس بسیار گشاد پنهان نشود، شومیزهایی بخرید که جزییات جذاب و خاص دارند. مثلا طرح پارچه‌ی آن‌ها متفاوت است، رنگ زیبایی دارند یا دوخت آن‌ها به‌گونه‌ای است که استایل شما را از سادگی در می‌آورد.

درواقع این لباس نباید خیلی ساده باشد. باید بتواند توجه را جلب کند و به‌جای اینکه نگاه بیننده را به حجم زیاد پارچه معطوف کند، ظاهری جذاب و چشمگیر داشته باشد.

با توجه به موقعیت، مدل لباس را انتخاب کنید

شومیزهایی که شبیه تی‌شرت بزرگ و گشاد هستند را برای موقعیت‌های غیررسمی‌تر انتخاب کنید، اما شومیزهای دکمه‌دار بزرگ را برای یک ترکیب جذاب از تیپ رسمی مناسب محیط کار یا کمی غیررسمی امتحان کنید.

در انتخاب سایز دقت کنید

شومیز اورسایز از آن دسته لباس‌هایی است که ممکن است شما را به اشتباه بیاندازد. درست است که اسم این مدل، اورسایز یعنی بزرگ‌تر از حالت معمول است اما در گشادی و بزرگی لباس، نباید زیاده‌روی کنید. متخصصان مد توصیه می‌کنند که برای خرید شومیزهای اورسایز شومیزهایی با دو سایز بزرگ تر از سایز اصلی لباس خود بخرید.

شومیزی که می‌خرید باید در قسمت کمر و بازوها، گشاد و آزاد باشد و چند سانتی‌متر از پیراهن‌های معمولی بلندتر باشد. برای تیشرت‌های اورسایز هم باید دقت کنید که آستین‌ آن‌ها کمی بلندتر از آستین سه ربع و برای بعضی از مدل‌ها تا آرنج باشد.

اگر شومیز شما بیشتر از این مقدار، بزرگ و گشاد باشد، جذابیتی ندارد. زیاده‌روی در افزایش سایز شومیز فقط باعث می‌شود که بدن شما داخل لباس پنهان شود  و ظاهر شما نامرتب و شلخته به نظر برسد. به‌خصوص اگر اندام ظریف و کوچکی داشته باشید بهتر است که از لباس‌های اورسایز پرهیز کنید یا در انتخاب سایز آن‌ها دقت بیشتری داشته باشید.

استایل روزانه با شومیز اورسایز

شومیز اورسایز

برای اینکه یک استایل روزانه و غیررسمی داشته باشید می‌توانید شومیز اورسایز را به این ترتیب با لباس‌های دیگر ست کنید:

۱. استایل غیررسمی و ورزشی

این نوع استایل به استایلی گفته می‌شود که برای هر دو شرایط، مناسب است؛ هم برای ورزش و تمرین هم برای استایل عادی روزمره. مثلا می‌توانید شومیز اورسایز با طرح‌های گرافیکی را با شلوارک دوچرخه‌سواری بپوشید. این استایل هم برای ورزش کردن مناسب است هم برای داشتن یک لباس راحت در خانه.

۲. استایل غیررسمی جذاب

برای داشتن یک استایل غیررسمی جذاب و دخترانه، شومیز اورسایز را با شلوارک بپوشید. شلوارک جین بهترین گزینه برای ست کردن همراه با شومیز است. شومیز را می‌توانید داخل شلوارک بگذارید. اگر نیمی از شومیز را داخل بگذارید به آن مدل فرانسوی می‌گویند که استایلی شیک و در عین حال راحت و جذاب برای یک ظاهر دخترانه است. این استایل غیررسمی را می توانید با صندل‌های بندی یا کتانی سفید کامل کنید.

۳. استایل رسمی

شاید تعجب کنید، ولی شومیز اورسایز برای موقعیت‌های رسمی هم مناسب است. اگر شومیز دکمه‌دار را با شلوار رسمی و کلاسیک بپوشید و استایل خود را با کفش پاشنه‌ بلند تکمیل کنید، ظاهری غیررسمی خواهید داشت که برای موقعیت‌های کاری هم مناسب است. برای کامل کردن این استایل می‌توانید یک کت رسمی هم به آن اضافه کنید.

۴. شومیز اورسایز همراه با شلوار جین

غیر از شلوارک، این شومیز را می‌توانید با انواع شلوار جین هم بپوشید. این مدل شومیز با تمام انواع شلوارهای جین غیر از شلوارهای دم‌پا گشاد هماهنگ است. وقتی شومیز را با شلوار راسته یا تنگ بپوشید، اورسایز بودن آن متعادل می‌شود. این استایل برای موقعیت‌های راحت و غیررسمی مناسب است. اگر دوست دارید استایلی مینیمالیستی و تک‌رنگ داشته باشید، شومیز سفید را با شلوار جین سفید ست کنید. اگر نخواهید استایل تک‌رنگ داشته باشید، شومیز سفید با شلوارهای آبی، طوسی و زغالی، استایلی جذاب برای شما می‌سازد.

۵. شومیز اورسایز به عنوان پوشش مایو

یکی از کاربردهای شومیزهای اورسایز این است که می‌توانید آن‌ها را به‌عنوان پوشش مایو در ساحل بپوشید. این لباس به خاطر گشاد بودن، فرصت جابه‌جایی هوا را فراهم می‌کند و در تابستان‌های گرم، شما را خنک نگه می‌دارد. اگر شومیز را برای این منظور استفاده می‌کنید، می‌توانید طرح‌های متنوعی برای آن انتخاب کنید. انواع شومیز خال‌دار، گل‌دار و… انتخاب خوبی به‌عنوان کاور مایو است.

استایل شبانه و رسمی با شومیز اورسایز

شومیز اورسایز

اگر برای رویدادهای شبانه مثلا غذا خوردن در یک رستوران یا یک جشنواره‌ی موسیقی خودتان را آماده می‌کنید، شومیز اورسایز هم می‌تواند انتخاب خوبی برای پوشش رسمی باشد.

۶. شومیز اورسایز به شکل پیراهن کوتاه

شومیز اورسایز را می‌توانید به شکل پیراهن کوتاه بپوشید. این استایل همراه با بوت‌های بلند و نیم‌بوت بسیار جذاب می‌شود. حتی تی‌شرت اورسایز را می‌توانید با کفش پاشنه‌ بلند بپوشید و استایل خود را با یک کت چرمی، شکیل‌تر کنید. اگر لباس اورسایز را به این سبک بپوشید، می‌توانید آن را با یک کمربند باریک یا پهن همراه کنید تا استایل شما کامل شود.

۷. شومیز اورسایز با دامن

یکی دیگر از روش‌های ست کردن شومیز اورسایز برای داشتن یک تیپ رسمی و شیک، پوشیدن آن همراه با دامن نسبتا بلند است. البته دقت کنید که برای این استایل باید شومیز را داخل دامن بیندازید. اگر یک تاپ نسبتا آزاد هم همراه با این استایل بپوشید، توجه بیننده را به قسمت پایین‌تنه بیشتر جلب می‌کنید.

برای اضافه کردن جذابیت بیشتر یا داشتن استایل رسمی‌تر و شیک‌تر، از دامن‌های براق استفاده کنید و شومیز دکمه‌دار بپوشید. برای اضافه کردن کمی رنگ و جذابیت به استایل خود، می‌توانید دامن با رنگ روشن انتخاب کنید و رنگ آن را با تاپ زیر شومیز ست کنید.

۸. شومیز اورسایز به عنوان کت

یکی از روش‌های عالی برای تبدیل کردن شومیز اورسایز به یک استایل رسمی و شبانه، پوشیدن آن به‌عنوان کت است. برای این منظور از شومیزهای دکمه‌دار استفاده کنید. دکمه‌های شومیز را نبندید. می‌توانید آستین شومیز را بالا بزنید. این استایل برای آب‌وهوای گرم، مناسب است.

برای اینکه این استایل شما شیک‌تر و خیره‌کننده‌تر شود، آن را با دامن کوتاه چرم بپوشید. حتی می‌توانید تاپ زیر آن را از نوع تاپ‌های کراپ انتخاب کنید.

جمع‌بندی

شومیز اورسایز هم برای استایل رسمی مناسب است و هم استایل غیررسمی. اینکه برای کدام موقعیت بتوانید از آن استفاده کنید، به انتخاب سایر لباس‌های شما بستگی دارد. شومیز معمولا با دامن استایل رسمی‌تری به شما می‌دهد و با شلوار و شلوارک به‌خصوص اگر جین باشند، ظاهری غیررسمی و دوستانه به استایل شما می‌دهد.

در انتخاب سایز لباس هم دقت کنید. اورسایز بودن به این معنا نیست که هیچ محدودیتی در اندازه‌ی لباس وجود ندارد. بهتر است که شومیز اورسایز فقط دو سایز از سایز اصلی شما بزرگ‌تر باشد.

منبع: Masterclassبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما