هیوندای شرکت تحقیقات رباتیک بوستون داینامیکس را خرید

۲۳ آذر ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
طرح خودروی پیاده‌روی هیوندای

هیوندای با اعلامیه‌ای از نزدیک بودن اتمام فرآیند خرید شرکت شناخته‌شده‌ی رباتیک بوستون داینامیکس خبر داد. خریدی که می‌تواند تحولی گسترده در ورود ربات‌ها به دنیای فناوری‌های روزانه داشته باشد.

شاید با شرکت «بوستون داینامیکس» (Boston Dynamics) به‌عنوان سازنده‌ی ربات‌های بسیار پرتحرک و شاید در عین حال مبهم و وحشتناک آشنا باشید. برای نمونه ربات اسپات‌مینی از این جمله است.

اکنون در یک اعلامیه‌ی شگفت‌آور، گروه هیوندای موتورز در حال دستیابی به حدود ۸۰ درصد از سهام این شرکت است. هیوندای این سهام را از گروه ژاپنی «سافت‌بنک» (SoftBank) خریداری می‌کند که پس از این معامله حدود ۲۰ درصد از مالکیت خود را حفظ خواهد کرد. در این قرارداد ارزشی ۱٫۱ میلیارد دلاری برای بوستون داینامیکس درنظر گرفته شده است.

بدین ترتیب در آینده، بوستون داینامیکس به کار تجاری‌سازی ربات‌های پیشرفته‌ی خود ادامه خواهد داد و هیوندای هم از نوآوری‌های این شرکت در جهت بهبود وسایل نقلیه‌ی خودکار مانند استفاده از توانایی ربات‌ها برای درک محیط خود و پیمایش ایمن استفاده خواهد کرد. این دو کسب‌وکار همچنین با هم همکاری می‌کنند تا تولید قطعات ربات‌ها و راه‌حل‌های حمل‌ونقل هوشمند را توسعه دهند.

یکی دیگر از مزیت‌های بالقوه‌ی در اختیار گرفتن بوستون داینامیکس توسط هیوندای این است که این شرکت تأسیساتی را در بوستون و دره سیلیکون (Silicon Valley) ایجاد کرده است و این امکان را برای هیوندای فراهم می‌کند تا کارمندان مستعد را به‌کار بگیرد یا با شرکای شاخصی در آینده همکاری داشته باشد.

«رابرت پلی‌تر» (Robert Playter) مدیر عامل بوستون داینامیکس در این‌باره گفت: «بوستون داینامیکس به سرعت رشد کرده است، زیرا ما اولین رباتی را به بازار عرضه کرده‌ایم که می‌تواند کارهای تکراری و خطرناک را در محیط‌های کاری که برای تحرک در سطح انسان طراحی شده، به صورت خودکار انجام دهد. ما و هیوندای هر دو به قدرت تحول‌پذیری حرکت واقفیم و مشتاقانه منتظر همکاری با یکدیگر به منظور سرعت بخشیدن به برنامه‌هایمان برای فراهم کردن اتوماسیون پیشرفته‌ی لبه‌ی فناوری در جهان و ادامه‌ی حل سخت‌ترین چالش‌های رباتیک برای مشتریانمان هستیم.»

هیوندای در اعلامیه این معامله اعلام کرده که در نهایت می‌خواهد ربات‌های انسان‌نما بسازد که برخی از آن‌ها به طور خاص شامل ربات‌های مراقبت از بیماران بیمارستانی خواهند بود.

اکنون با حمایت گروه کره‌ای هیوندای از بوستون داینامیکس، به‌نظر می‌رسد که خودروساز ژاپنی هوندا هم که در سال ۲۰۱۸ پروژه‌ی ربات «آسیمو» (Asimo) را بازنشسته کرد، باید آن احیا کند تا بتواند در مقابل ربات «اطلس» (Atlas) بوستون داینامیکس تحت حمایت این خودروساز قرار بگیرد.

عکس کاور: طرح خودروی پیاده‌روی هیوندای که اکنون با خرید شرکت رباتیک بوستون داینامیکس می‌تواند زودتر به حقیقت تبدیل شود.

Credit: Hyundai

منبع: Motor1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه