پس از مدت‌ها انتظار پیکاپ هیوندای سانتا کروز به‌زودی رونمایی می‌شود

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
هیوندای سانتا کروز 2022

با نزدیک شدن به رونمایی پیکاپ «هیوندای سانتا کروز» که مدت‌ها انتظار آن می‌رفت، ویژگی‌های آن اندک اندک معلوم می‌شود و نشان می‌دهد که این تنها یک وانت کلاسیک نیست.

هیوندای که این هفته از «سانتا کروز» (Hyundai Santa Cruz) رونمایی می‌کند آن را بیش از یک وانت می‌داند. هرچند این یک بیان تبلیغاتی هم تلقی می‌شود اما در حقیقت هم این یک وانت پیکاپ کوچک است که زبان طراحی خاص خود را دارد. به همین دلیل هم تیم طراحی هیوندای در کالیفرنیا یک ویدیوی تازه منتشر کرده که برخی جزئیات این خودرو را به نمایش می‌گذارد.

نکته‌ی اصلی این است که تیم هیوندای با این تفکر که این یک وانت کلاسیک نخواهد بود، به طراحی این وسیله‌ی نقلیه نزدیک شده است. به گفته‌ی هیوندای این خودرو برای ماجراجویان خیابان‌های شهر طراحی شده که همچنین می‌خواهند خودرویی مناسب برای رفتن به حومه‌ی شهر و بیراهه داشته باشند. شاید برخی چنین کاری را برای اغلب وانت‌های کلاسیک هم عادی بدانند اما هیوندای آن را یک سطح متفاوت در طراحی وانت پیکاپ می‌شناسد.

با این نگاه شاید سانتا کروز واقعا یک وانت نباشد. طراحی یکپارچه‌ی بدنه‌ی آن با وجود ظاهر ظریف و بخش عقبی رو باز، مانند یک ساختار بدنه روی شاسی به نظر می‌رسد.

هیوندای سانتا کروز 2022
هیوندای سانتا کروز 2022

از نگاه طراحی، در میانه‌های دهه‌ی ۲۰۰۰ میلادی «سوبارو باجا» (Subaru Baja) ویژگی‌های مشابهی با هیوندای سانتا کروز داشت و افراد کمی آن را وانت می‌دانستند. در مقابل «هوندا ریج‌لاین» (Honda Ridgeline) با وجود ساخت بدنه‌ی یکپارچه، به خوبی به‌عنوان یک وانت پیکاپ پذیرفته شده است. «فورد ماوریک» (Ford Maverick) هم که در آینده به بازار می‌آید، به‌عنوان جانشین وانت جمع‌وجور «فورد رنجر» (Ford Ranger) که در سال ۲۰۱۰ بازار آمریکا را ترک کرد، چنین جایگاهی دارد.

هیوندای سانتا کروز 2022

اگرچه باید به زبان طراحی برند توجه داشت و هیوندای به روشنی می‌خواهد سانتا کروز را از دیگر وانت‌های کوچک سنتی مانند «تویوتا تاکوما» (Toyota Tacoma) و «نیسان فرانتیر» (Nissan Frontier) متمایز کند. با داشتن نشانه‌های طراحی توسان (Tucson) به ویژه جلوپنجره‌ی جسورانه‌ای که با چراغ‌های جلو ترکیب می‌شود، هیوندای سانتا کروز دارای پیشرانه‌ی چهار چرخ متحرک و گزینه‌های «قدرتمند و کارآمد» موتور خواهد بود.

این وانت پیکاپ کوچک که در تأسیسات هیوندای در آلاباما تولید خواهد شد، بازار آمریکا را هدف اصلی خود قرار داده است. چندین سال از زمانی که هیوندای برای نخستین بار درباره‌ی این وانت پیکاپ صحبت کرده می‌گذرد اما انتظار تقریبا به پایان رسیده است و اگرچه نمای بیرونی خودرو هم‌اکنون مشخص است اما سانتا کروز ۲۰۲۲ به طور رسمی در ۱۵ آوریل (۲۶ فروردین) رونمایی خواهد شد.

عکس‌ها: هیوندای سانتا کروز ۲۰۲۲

Credit: Hyundai

منبع: Motor1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. مهدی محمودی زاده

    تقربیا مثل حلبی وانت ماست ..اونا چی مسازن ما هم هر روز منتظر تیتر گرون شدن حلبی هستیم .چهل سال به عقب میریم

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما